Klub Cytrynki
Francuskie.pl - Twoja codzienna
porcja aktualności na temat marki Citroen

Autor Wątek: Kontrolka akumulatora już po otwarciu drzwi.  (Przeczytany 1353 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Błażej Grotowski

  • Mistrz prostej
  • **
  • Wiadomości: 721
  • Skąd: Radomsko
  • Posiadany samochód: C3 mk III 1.2T
  • Zainteresowania: fotografia, motoryzacja, podroze, zegarki, historia
  • Miejscowość: Radomsko
Kontrolka akumulatora już po otwarciu drzwi.
« dnia: Sierpień 10, 2014, 14:11:02 »
Wydaje mi się, że gdzieś o tym czytałem ale wyszukiwanie tu nie pozwoliło mi znaleźć podobnego problemu.

Do rzeczy. Od niedawna po odblokowaniu centralnego zamka zaświeca mi się czasem kontrolka akumulatora, która gaśnie po kilkunastu sekundach sama lub po włączeniu silnika. Dzieje sie to od około dwóch tygodni. Raz nawet po wyjęciu kluczyka ze stacyjki i otwarciu drzwi pojawił się komunikat o -niewyjęciu klucza ze stacyjki-. To tylko raz. Kontrolka zaświeca sie natomiast częściej i robi to gdy wchodzę do auta po dłuższym  (np. nocnym) postoju ale już nie gdy auto jeździło niedługo przed otwarciem. Niedawno miałem naprawiany sterownik wentylatora chłodnicy i nie wiem czy to może mieć jakiś związek. Nie wiem także czy inna usterka może mieć z tym związek- wczoraj chciałem podpiąć nawigację do gniazda zapalniczki i okazało się, że nie ma zasilania w gniazdach zapalniczki i tylnym 12V.
Był GSA 1.2. Była Xantia 1.9 TD Hydractive. Jest Xsara Picasso 1.6 HDI& C3 mkIII

Offline Błażej Grotowski

  • Mistrz prostej
  • **
  • Wiadomości: 721
  • Skąd: Radomsko
  • Posiadany samochód: C3 mk III 1.2T
  • Zainteresowania: fotografia, motoryzacja, podroze, zegarki, historia
  • Miejscowość: Radomsko
Re: Kontrolka akumulatora już po otwarciu drzwi.
« Odpowiedź #1 dnia: Sierpień 16, 2014, 14:53:39 »
Wymieniłem bezpiecznik 20 A od zasilania zapalniczki (oraz żarówkę w schowku:)). Nie wiem czy to miało związek z powyższym ale nie widuję już kontrolki akumulatora przy wyjętym kluczyku więc może to to.
Był GSA 1.2. Była Xantia 1.9 TD Hydractive. Jest Xsara Picasso 1.6 HDI& C3 mkIII