Klub Cytrynki
Francuskie.pl - Twoja codzienna
porcja aktualności na temat marki Citroen

Autor Wątek: [MkIII 2010 rok] łatwość i sens montażu elektrycznego otwierania i zamykania tylnej klapy w kombi  (Przeczytany 42279 razy)

0 użytkowników i 7 Gości przegląda ten wątek.

Offline Marek Bor

  • Kierowca bombowca
  • ****
  • Wiadomości: 2 644
  • Skąd: Olsztyn
  • Posiadany samochód: Citroen C5 Kombi 3.0 HDI 241KM 2012 rok Exclusive
  • Zainteresowania: Po za Citroen ujeżdżam jeszcze motocykl Honda Shadow vt750 ACE
  • Miejscowość: Olsztyn
W związku iż w moim wozie nic się nie psuje, a lubię coś grzebać wpadłem na pomysł zainstalowania fabrycznego mechanizmu podnoszenia oraz zamykania tylnej klapy w kombi. Chciałbym zapytać znających temat (jeśli tacy istnieją), czy jest możliwość instalacji takiego gadżetu. Wystarczy zakup mechanizmu z siłownikami i aktywacja funkcji w BSI, czy do tego potrzeba znacznie więcej? Jakieś wiązki, kalkulatory (czyt. moduły)?
U mnie zmiana!!! To już szósta C5 tym razem 2012 rok 3.0HDI oczywiście też w kombi na full wypasie Exclusive.

Offline Michal Wladyniak

  • Kierowca bombowca
  • ****
  • Wiadomości: 2 993
  • Skąd: Kraków
  • Posiadany samochód: Renault Megane Grandtour Limited 2015/C4GP 2.0 HDI EAT6 Shine 2017
  • Miejscowość: Kraków
Widziałem kompletny zestaw z wiązkami na allegro za 250 zł.

Offline Marek Bor

  • Kierowca bombowca
  • ****
  • Wiadomości: 2 644
  • Skąd: Olsztyn
  • Posiadany samochód: Citroen C5 Kombi 3.0 HDI 241KM 2012 rok Exclusive
  • Zainteresowania: Po za Citroen ujeżdżam jeszcze motocykl Honda Shadow vt750 ACE
  • Miejscowość: Olsztyn
Jak zatem jest z możliwością jego montażu? Gra warta świeczki?
U mnie zmiana!!! To już szósta C5 tym razem 2012 rok 3.0HDI oczywiście też w kombi na full wypasie Exclusive.

Offline Michal Wladyniak

  • Kierowca bombowca
  • ****
  • Wiadomości: 2 993
  • Skąd: Kraków
  • Posiadany samochód: Renault Megane Grandtour Limited 2015/C4GP 2.0 HDI EAT6 Shine 2017
  • Miejscowość: Kraków
Marek, zestaw widziałem w kwietniu. Jak szukałem samochodu to stwierdziłem że jak nie będzie el klapy to sobie założę. Ciężko jest powiedzieć czy to plug and Play. podczas testu globalnego jest kalkulator klapy, możliwe że jest jakiś sterownik do tego. Chociaż ja uważam że to kwestia tylko siłowników okablowania i przycisku plus kodowanie. Nie mam sedre więc tego nie potwierdzę.
Musisz szukać rozbitka i może ktoś Ci sprzeda.

Offline Bartosz Chwastek

  • Byle do przodu
  • *
  • Wiadomości: 281
  • Skąd: Lubsko
  • Posiadany samochód: Citroen C5 MK1 (2.0 benzyna+LPG) i MK3 2,0 HDI
  • Miejscowość: Lubsko
A czy taki silniczek można zamontować w jakiś sposób w sedanie czy w ogóle sedany posiadały elektryczne klapy?

Offline Jacek Suchocki

  • Byle do przodu
  • *
  • Wiadomości: 134
  • Skąd: Czwa
  • Posiadany samochód: C5 Tourer [Mk 3], 1.6 THP, '12
  • Miejscowość: Czwa
Re: [MkIII 2010 rok] łatwość i sens montażu elektrycznego otwierania i...
« Odpowiedź #5 dnia: Wrzesień 14, 2014, 10:41:25 »
Gra nie warta świeczki - tzn narobisz się, naszukasz, natracisz czasu... a potem ci się wyłączy bo economy mode się włączy - mam taka klapę i... nie jest to rzecz którą cenię, jedyny fajny bajer to jak z pilota ją otwierasz i tyle. Działa wolno i pewnie się zepsuje w trakcie zamieci gdzieś na pustkowiu... :)

Offline Mariusz Rozbiecki

  • Nowy Użytkownik
  • Wiadomości: 1
  • Skąd: Warzszawa
  • Posiadany samochód: c5 tourer 1,6 thp
  • Miejscowość: Warzszawa
Zabawne, bo ja zastanawiam się nad założeniem standardowego siłownika; w economy m. zdecydowanie klapa pracuje paskudnie.

Offline Marek Bor

  • Kierowca bombowca
  • ****
  • Wiadomości: 2 644
  • Skąd: Olsztyn
  • Posiadany samochód: Citroen C5 Kombi 3.0 HDI 241KM 2012 rok Exclusive
  • Zainteresowania: Po za Citroen ujeżdżam jeszcze motocykl Honda Shadow vt750 ACE
  • Miejscowość: Olsztyn
Mariuszu cenna uwaga w Twoim przypadku. Zatem użytkownicy elektrycznej klapy chcieli by z tego zrezygnować. Natomiast ja z ręczną klapą jaram się na elektrykę. Poczekam na dalsze wypowiedzi i podejmę decyzję co dalej z moim być może durnym pomysłem.
U mnie zmiana!!! To już szósta C5 tym razem 2012 rok 3.0HDI oczywiście też w kombi na full wypasie Exclusive.

Offline Daniel Wciórka

  • Przyspiesza
  • Wiadomości: 91
  • Skąd: Wrocław
  • Posiadany samochód: Citroen C5 2.0 HDI FAP Confort
  • Miejscowość: Wrocław
Witam wszystkich
Jestem właśnie w trakcie ulepszania o elektryczną klapę co prawda temat ruszył na zaprzyjaźnionym forum dużego kotka 😊.U mnie okazało się w aucie brak wtyczki zasilania silnika klapy.Rozbierz lewą stronę bagażnika jak będziesz miał dwie wtyczki czarną i białą to składasz w całość , potem bsi i śmiga.
U siebie zasilanie już mam teraz pracuję nad zdalnym sterowaniem z pilota.

Offline Marek Bor

  • Kierowca bombowca
  • ****
  • Wiadomości: 2 644
  • Skąd: Olsztyn
  • Posiadany samochód: Citroen C5 Kombi 3.0 HDI 241KM 2012 rok Exclusive
  • Zainteresowania: Po za Citroen ujeżdżam jeszcze motocykl Honda Shadow vt750 ACE
  • Miejscowość: Olsztyn
Kurcze cały czas mam dylemat, czy w to wchodzić. Wrzućcie jakieś linki z filmami z np YT jak wizualnie to działa, jak szybko itd.
U mnie zmiana!!! To już szósta C5 tym razem 2012 rok 3.0HDI oczywiście też w kombi na full wypasie Exclusive.

Offline Maciek Słowik

  • Wrzuca piąty bieg
  • ***
  • Wiadomości: 1 634
  • Skąd: Ługwałd, 7km. od Olsztyna
  • Posiadany samochód: BX 14TGE 1,4 1990r. oraz C4 1,6b 2008r.
  • Miejscowość: Ługwałd, 7km. od Olsztyna
Nasze Cytryny:
-C4 1,6 16V 2008
-BX 14TGE 1,4 1990
Oraz Cytryny rodziców:
-C1 1,0benz 2012
-DS4 Crossback 1,2 PT130 2017

Były:
-AX 1,1 Monpti mk1 1988
-C5 mk1 2,0 16V 2002

Offline Marek Bor

  • Kierowca bombowca
  • ****
  • Wiadomości: 2 644
  • Skąd: Olsztyn
  • Posiadany samochód: Citroen C5 Kombi 3.0 HDI 241KM 2012 rok Exclusive
  • Zainteresowania: Po za Citroen ujeżdżam jeszcze motocykl Honda Shadow vt750 ACE
  • Miejscowość: Olsztyn
Nie jest źle, dość szybko. A zamykanie?
U mnie zmiana!!! To już szósta C5 tym razem 2012 rok 3.0HDI oczywiście też w kombi na full wypasie Exclusive.

Offline Maciek Słowik

  • Wrzuca piąty bieg
  • ***
  • Wiadomości: 1 634
  • Skąd: Ługwałd, 7km. od Olsztyna
  • Posiadany samochód: BX 14TGE 1,4 1990r. oraz C4 1,6b 2008r.
  • Miejscowość: Ługwałd, 7km. od Olsztyna
Dodałem do poprzedniego posta zamykanie.
Nasze Cytryny:
-C4 1,6 16V 2008
-BX 14TGE 1,4 1990
Oraz Cytryny rodziców:
-C1 1,0benz 2012
-DS4 Crossback 1,2 PT130 2017

Były:
-AX 1,1 Monpti mk1 1988
-C5 mk1 2,0 16V 2002

Offline Marek Bor

  • Kierowca bombowca
  • ****
  • Wiadomości: 2 644
  • Skąd: Olsztyn
  • Posiadany samochód: Citroen C5 Kombi 3.0 HDI 241KM 2012 rok Exclusive
  • Zainteresowania: Po za Citroen ujeżdżam jeszcze motocykl Honda Shadow vt750 ACE
  • Miejscowość: Olsztyn
Dzięki Maćku.
Czyli oprócz otwierania z pilota można też tradycyjnie z przycisku nad tablicą. Zapytam jeszcze, czy w razie awarii gadżetu jest możliwość tradycyjnego ręcznego otwierania klapy?

Edit.

Klamka zapadła. Zakupiłem zestaw do instalacji gadżetu. Zatem stanę się posiadaczem elektrycznej klapy. :)
U mnie zmiana!!! To już szósta C5 tym razem 2012 rok 3.0HDI oczywiście też w kombi na full wypasie Exclusive.

Offline Daniel Wciórka

  • Przyspiesza
  • Wiadomości: 91
  • Skąd: Wrocław
  • Posiadany samochód: Citroen C5 2.0 HDI FAP Confort
  • Miejscowość: Wrocław
Można ręcznie też zamykać np. Jak Eco mode zaskoczy
Przy montażu tak długo miałem otwartą  klapę, pierwsza myśl że silnik walnięty.

Offline Marek Bor

  • Kierowca bombowca
  • ****
  • Wiadomości: 2 644
  • Skąd: Olsztyn
  • Posiadany samochód: Citroen C5 Kombi 3.0 HDI 241KM 2012 rok Exclusive
  • Zainteresowania: Po za Citroen ujeżdżam jeszcze motocykl Honda Shadow vt750 ACE
  • Miejscowość: Olsztyn
Proszę użytkowników elektrycznej klapy o podzielenie się jej działaniem w zimę. Czy ta pora roku mocno zakłóca jej pracę, czy wcale nie jest zakłócona?
U mnie zmiana!!! To już szósta C5 tym razem 2012 rok 3.0HDI oczywiście też w kombi na full wypasie Exclusive.

Offline Bartłomiej Markiewicz

  • Przyspiesza
  • Wiadomości: 17
  • Skąd: Warszawa
  • Posiadany samochód: Lybra
  • Miejscowość: Warszawa
U siebie nie zauważyłem żadnej różnicy w otwieraniu i zamykaniu klapy zimą.

Offline Marek Bor

  • Kierowca bombowca
  • ****
  • Wiadomości: 2 644
  • Skąd: Olsztyn
  • Posiadany samochód: Citroen C5 Kombi 3.0 HDI 241KM 2012 rok Exclusive
  • Zainteresowania: Po za Citroen ujeżdżam jeszcze motocykl Honda Shadow vt750 ACE
  • Miejscowość: Olsztyn
Potrzebuję pilnie schemat elektryczny dla mechanizmu klapy tylnej. Prawdopodobnie u mnie wiązka główna, która kończy się w lewym tylnym błotniku nie ma jednej kostki. Chcę sprawdzić, czy moja wiązka w aucie rzeczywiście nie jest przystosowana do podłączenia mechanizmu klapy.
U mnie zmiana!!! To już szósta C5 tym razem 2012 rok 3.0HDI oczywiście też w kombi na full wypasie Exclusive.

Offline Michal Wladyniak

  • Kierowca bombowca
  • ****
  • Wiadomości: 2 993
  • Skąd: Kraków
  • Posiadany samochód: Renault Megane Grandtour Limited 2015/C4GP 2.0 HDI EAT6 Shine 2017
  • Miejscowość: Kraków
jak postępy z klapą Marek ?

Offline Marek Bor

  • Kierowca bombowca
  • ****
  • Wiadomości: 2 644
  • Skąd: Olsztyn
  • Posiadany samochód: Citroen C5 Kombi 3.0 HDI 241KM 2012 rok Exclusive
  • Zainteresowania: Po za Citroen ujeżdżam jeszcze motocykl Honda Shadow vt750 ACE
  • Miejscowość: Olsztyn
Lipa. Najarałem się jak szczerbaty na suchary. Sprawa stoi w miejscu. Okazuję się, że nie mam gdzie wpiąć wiązki. Niestety w wiązce głównej brak drugiej kostki dla instalacji siłownika i kalkulatora klapy. Chyba, że jestem ślepy. Cały czas szukam schematu klapa - BSI. Jak tylko go zdobędę to dołożę kable.
U mnie zmiana!!! To już szósta C5 tym razem 2012 rok 3.0HDI oczywiście też w kombi na full wypasie Exclusive.

Offline Marek Bor

  • Kierowca bombowca
  • ****
  • Wiadomości: 2 644
  • Skąd: Olsztyn
  • Posiadany samochód: Citroen C5 Kombi 3.0 HDI 241KM 2012 rok Exclusive
  • Zainteresowania: Po za Citroen ujeżdżam jeszcze motocykl Honda Shadow vt750 ACE
  • Miejscowość: Olsztyn
Nadal szukam schematu!!! Jeśli ktoś takowy mi użyczy to stawiam gorzałę!!!
U mnie zmiana!!! To już szósta C5 tym razem 2012 rok 3.0HDI oczywiście też w kombi na full wypasie Exclusive.

Offline Michal Wladyniak

  • Kierowca bombowca
  • ****
  • Wiadomości: 2 993
  • Skąd: Kraków
  • Posiadany samochód: Renault Megane Grandtour Limited 2015/C4GP 2.0 HDI EAT6 Shine 2017
  • Miejscowość: Kraków
Marek,
Popołudniu wrzucę schematy.
odnośnie Economy Mode wystarczy wypiąć wtyczkę czujnika na ujemnej klemie na akumulatorze lub wyłączyć w DB funkcje szacowania stanu akumulatora i EM już nam nie straszne, bo włączy się po kilku godzinach. mnie od pół roku po wyłączeniu nie włączył się ani razu, nawet po 4 dniach stania w garażu na mrozie

Offline Irek Bommersbach

  • Wrzuca piąty bieg
  • ***
  • Wiadomości: 2 029
  • Skąd: Sosnowiec
  • Posiadany samochód: C crosser 2010, 2.2hdi
  • Miejscowość: Sosnowiec
Cytuj

Michał Władyniak napisał:
Marek,
Popołudniu wrzucę schematy.
odnośnie Economy Mode wystarczy wypiąć wtyczkę czujnika na ujemnej klemie na akumulatorze lub wyłączyć w DB funkcje szacowania stanu akumulatora i EM już nam nie straszne, bo włączy się po kilku godzinach. mnie od pół roku po wyłączeniu nie włączył się ani razu, nawet po 4 dniach stania w garażu na mrozie


Tylko, że EM po pewnym czasie odłącza większość odbiorników prądu a nie samo radio. Po obejściu tego można będzie słuchać radia do woli ale nie mamy pewności, że po nocy aku nie będzie rozładowane np przez pozostawioną włączoną lampkę.

Offline Michal Wladyniak

  • Kierowca bombowca
  • ****
  • Wiadomości: 2 993
  • Skąd: Kraków
  • Posiadany samochód: Renault Megane Grandtour Limited 2015/C4GP 2.0 HDI EAT6 Shine 2017
  • Miejscowość: Kraków
to jakim cudem jakiś czas temu robiłem przy samochodzie 4h grało radio kilka razy otwierałem z pilota bagażnik świeciło się światło sufitowe, 4szt oświetlenia nóg i drzwiowe ? nie pojawił się komunikat EM
po pewnym czasie aleto po dobrych kilku godzinach pojawia się EM a nie w przypadku aktywowanej funkcji po max 30 min.
Pamiętam jak kupiłem nowy aku otwarcie i zamknięcie klapy z 2h postoju samochodu i już EM klapa tylko puszczała elektro zamek.

Offline Irek Bommersbach

  • Wrzuca piąty bieg
  • ***
  • Wiadomości: 2 029
  • Skąd: Sosnowiec
  • Posiadany samochód: C crosser 2010, 2.2hdi
  • Miejscowość: Sosnowiec
U mnie (w mkII) EM włącza się po 30min, później mogę otwierać drzwi lub klapę i nic się nie zaświeca (żadne oświetlenie) elektryka foteli i szyb też nie działa, no i radio. Aby zaczęło to ponownie funkcjonować trzeba uruchomić silnik (ale nie na chwilę tylko na dłużej).
Kiedyś zostawiłem pod domem otwarty samochód z włączoną tylną lampką (zorientowałem się na drugi dzień po powrocie do auta, że pozycja jest na ON, bo po uruchomieniu silnika zaczęła świecić) i EM uratowało mi aku.