Klub Cytrynki
Francuskie.pl - Twoja codzienna
porcja aktualności na temat marki Citroen

Autor Wątek: [MkIII 2010 rok] łatwość i sens montażu elektrycznego otwierania i zamykania tylnej klapy w kombi  (Przeczytany 42274 razy)

0 użytkowników i 4 Gości przegląda ten wątek.

Offline Marek Bor

  • Kierowca bombowca
  • ****
  • Wiadomości: 2 644
  • Skąd: Olsztyn
  • Posiadany samochód: Citroen C5 Kombi 3.0 HDI 241KM 2012 rok Exclusive
  • Zainteresowania: Po za Citroen ujeżdżam jeszcze motocykl Honda Shadow vt750 ACE
  • Miejscowość: Olsztyn
Trochę minęło, ale w tym tygodniu znalazłem trochę czasu dla mojej Cytrynki w celu usunięcia kilka drobnych defektów. Postanowiłem odgrzać temat z elektryczną klapą. Zatem po zdjęciu boczku w bagażniku okazało się, że nie mam przygotowanej instalacji, jest tylko jedna kostka. W takiej sytuacji plan spalił na panewce i chyba nie będę dalej zawracał sobie tym głowy, no chyba, że jest jakieś w miarę proste rozwiązanie tego problemu.

U mnie zmiana!!! To już szósta C5 tym razem 2012 rok 3.0HDI oczywiście też w kombi na full wypasie Exclusive.

Offline TOMASZ KOZIOŁ

  • Mistrz prostej
  • **
  • Wiadomości: 812
  • Skąd: warszawa
  • Posiadany samochód: CITROEN C5 TOURER (X7) 2,0HDI 2008r
  • Miejscowość: warszawa
Moja już stoi w serwisie na aktywację, może być jeszcze problem z BSI bo jak elektryk sprawdzał w serwisówce to pod el. klapę są inne numery katalogowe. Trzeba sprawdzić jakie ja mam. Trzymam kciuki.

Offline TOMASZ KOZIOŁ

  • Mistrz prostej
  • **
  • Wiadomości: 812
  • Skąd: warszawa
  • Posiadany samochód: CITROEN C5 TOURER (X7) 2,0HDI 2008r
  • Miejscowość: warszawa
El. klapa aktywowana :) ;) :D ;D 8) :P

Offline Paweł Cynamon

  • Mistrz prostej
  • **
  • Wiadomości: 447
  • Skąd: Krosno
  • Posiadany samochód: Citroen C5 Mk III Tourer 2.0 16V LPG HA3+
  • Miejscowość: Krosno
Trochę minęło, ale w tym tygodniu znalazłem trochę czasu dla mojej Cytrynki w celu usunięcia kilka drobnych defektów. Postanowiłem odgrzać temat z elektryczną klapą. Zatem po zdjęciu boczku w bagażniku okazało się, że nie mam przygotowanej instalacji, jest tylko jedna kostka. W takiej sytuacji plan spalił na panewce i chyba nie będę dalej zawracał sobie tym głowy, no chyba, że jest jakieś w miarę proste rozwiązanie tego problemu.


Kupić kalpę z całą instalacją i siłownikami, przełożyć bebechy i sprzedać jako klapę bez elektryki. Przynajmniej ja mam taki zamiar.

Offline Tomasz Hałys

  • Przyspiesza
  • Wiadomości: 12
  • Skąd: Warszawa
  • Posiadany samochód: Citroen C5 Mk III Kombi 2012 AMF 2.0 163KM
  • Miejscowość: Warszawa
El. klapa aktywowana :) ;) :D ;D 8) :P


Gratuluje sukcesu i determinacji  :)
Czy mógłbyś kolego napisać jaki był całkowity koszt tej modernizacji, jakie konkretnie części trzeba zakupić i co krok po krok należy zrobić?
Widziałem aukcje, na których za 300 zł sprzedawane są mechanizmy podnoszenia klapy z siłownikami - o jakich jeszcze elementach trzeba pamiętać (a może lepiej kupić kompletną używaną klapę)?
Czy udało się aktywować klapę, żeby otwieranie następowało z pilota?

Offline TOMASZ KOZIOŁ

  • Mistrz prostej
  • **
  • Wiadomości: 812
  • Skąd: warszawa
  • Posiadany samochód: CITROEN C5 TOURER (X7) 2,0HDI 2008r
  • Miejscowość: warszawa
Otwieranie z kluczyka jeszcze nie działa. https://www.youtube.com/watch?v=A-qN5SA2cgg . Sprawdz czy masz instalację elektryczną w nadwoziu jeśli tak to polecam montaż. Jeśli chodzi o koszty to kupilem wszystko z klapy bez szyby i blachy i po sprzedaży części z mojej i z tej kupionej co nie było potrzebne wyszło prawie na zero, do tego rygiel na belkę ok.60pln z przesyłką, króćce w karoserię co trzymają silowniki bo są inne i w innym miejscu,   aktywacja 200pln ale nie wiem dlaczego tak drogo( może dlatego że robił to el. z serwisu citroena i ceny usług mu się udzieliły) tak czy siak byłem zdeterminowany nie patrząc na koszty.

Offline TOMASZ KOZIOŁ

  • Mistrz prostej
  • **
  • Wiadomości: 812
  • Skąd: warszawa
  • Posiadany samochód: CITROEN C5 TOURER (X7) 2,0HDI 2008r
  • Miejscowość: warszawa
To jest przykładowa aukcja http://allegro.pl/citroen-c5-iii-mechanizm-podnoszenia-klapy-elektr-i6506979853.html ale tu brakuje wiązki, czujników przytrzaśnięcia które montuje się po bokach maski zamiast tych plastików http://allegro.pl/oslona-wewnetrzna-tylnej-klapy-citroen-c5-iii-08-i6338831512.html, boczka z przyciskiem zamykania bo są inne, Rygla na belkę http://allegro.pl/citroen-c5-iii-zamek-rygiel-klapy-tyl-9661840680-i6563965183.html , i króćców co trzymają siłowniki w karoserji (są inne i przykręcone i innym miejscu.

Offline Marek Bor

  • Kierowca bombowca
  • ****
  • Wiadomości: 2 644
  • Skąd: Olsztyn
  • Posiadany samochód: Citroen C5 Kombi 3.0 HDI 241KM 2012 rok Exclusive
  • Zainteresowania: Po za Citroen ujeżdżam jeszcze motocykl Honda Shadow vt750 ACE
  • Miejscowość: Olsztyn
... i króćców co trzymają siłowniki w karoserji (są inne i przykręcone i innym miejscu.

Tu mnie zaskoczyłeś. Wersję, że bolczyki są inne słyszałem jednak nikt tego nie potwierdził. Natomiast, że są mocowane w innym miejscu karoserii to już całkiem news. Znaczy to, że wierciłeś jakieś nowe otwory w puszce aby je zamontować? Daj jakąś fotkę o co w tym chodzi.
U mnie zmiana!!! To już szósta C5 tym razem 2012 rok 3.0HDI oczywiście też w kombi na full wypasie Exclusive.

Offline TOMASZ KOZIOŁ

  • Mistrz prostej
  • **
  • Wiadomości: 812
  • Skąd: warszawa
  • Posiadany samochód: CITROEN C5 TOURER (X7) 2,0HDI 2008r
  • Miejscowość: warszawa
w karoserii obok bolców co trzymają teleskop masz śruby na torx i musisz je wykręcić i wkręcić nowe inne bolce (jak sie nie mylę one maja większy łeb, inny gwint i są krótsze), a stare wykręcasz.

Offline TOMASZ KOZIOŁ

  • Mistrz prostej
  • **
  • Wiadomości: 812
  • Skąd: warszawa
  • Posiadany samochód: CITROEN C5 TOURER (X7) 2,0HDI 2008r
  • Miejscowość: warszawa
Zapomniałem dodać że wczoraj aktywowałem klapę a dzisiaj kolo na Trasie Łazienkowskiej chciał mi ja popsuć ale tylko zderzak do wymiany i wzmocnienie.

Offline Paweł Cynamon

  • Mistrz prostej
  • **
  • Wiadomości: 447
  • Skąd: Krosno
  • Posiadany samochód: Citroen C5 Mk III Tourer 2.0 16V LPG HA3+
  • Miejscowość: Krosno
Gdyby kupić taką kompletną klapę
http://allegro.pl/citroen-c5-iii-klapa-tyl-kompletna-ele-ezrc-kombi-i6518716085.html#thumb/1
i przełożył wszystkie wnętrzności, to co jeszcze będzie potrzebne oprócz zamka?
Aktywowanie klapy dam radę zrobić sam? (Lexię mam)
Dużo zabawy jest z podłączeniem kabli do BSI?

Offline Marek Bor

  • Kierowca bombowca
  • ****
  • Wiadomości: 2 644
  • Skąd: Olsztyn
  • Posiadany samochód: Citroen C5 Kombi 3.0 HDI 241KM 2012 rok Exclusive
  • Zainteresowania: Po za Citroen ujeżdżam jeszcze motocykl Honda Shadow vt750 ACE
  • Miejscowość: Olsztyn
Według mojej opinii powyższa opcja nieopłacalna. Dodaj jeszcze koszt prostowania klapy i jej lakierowanie. Zrobi się spora kwota. Osobiście zaczynam się zastanawiać nad sprzedażą swojego kompletu bo leży już ponad rok, a ja nadal nie mam czasu się tym zająć.
U mnie zmiana!!! To już szósta C5 tym razem 2012 rok 3.0HDI oczywiście też w kombi na full wypasie Exclusive.

Offline Paweł Cynamon

  • Mistrz prostej
  • **
  • Wiadomości: 447
  • Skąd: Krosno
  • Posiadany samochód: Citroen C5 Mk III Tourer 2.0 16V LPG HA3+
  • Miejscowość: Krosno
Nie mam zamiaru jej naprawiać, tylko odsprzedać z bebechami z mojej klapy, jako otwieraną ręcznie.

Offline TOMASZ KOZIOŁ

  • Mistrz prostej
  • **
  • Wiadomości: 812
  • Skąd: warszawa
  • Posiadany samochód: CITROEN C5 TOURER (X7) 2,0HDI 2008r
  • Miejscowość: warszawa
Paweł jak kupisz tą klapę i rygiel montowany na belce to jeszcze potrzebujesz mocowania siłowników z postu 84. Jeśli okablowana buda pod el. klapę to tylko poskładać i aktywować.

Offline Paweł Cynamon

  • Mistrz prostej
  • **
  • Wiadomości: 447
  • Skąd: Krosno
  • Posiadany samochód: Citroen C5 Mk III Tourer 2.0 16V LPG HA3+
  • Miejscowość: Krosno
Paweł jak kupisz tą klapę i rygiel montowany na belce to jeszcze potrzebujesz mocowania siłowników z postu 84. Jeśli okablowana buda pod el. klapę to tylko poskładać i aktywować.


Jak sprawdzić (gdzie zaglądać) czy mam instalację?

Offline TOMASZ KOZIOŁ

  • Mistrz prostej
  • **
  • Wiadomości: 812
  • Skąd: warszawa
  • Posiadany samochód: CITROEN C5 TOURER (X7) 2,0HDI 2008r
  • Miejscowość: warszawa
We wnęce (wytłoczce) na kolo zapasowe po prawej stronie powinna być luźna wtyczka jak pamiętam na 4 kabelki do rygla co się przykręca na tylną belkę, jeśli ona będzie to też będzie na 99% wtyczka pod lewą prowadnicą rolety bagażnika z latarką(trzeba ja odkręcić bo inaczej się nie dostaniesz do niej).

Offline Paweł Cynamon

  • Mistrz prostej
  • **
  • Wiadomości: 447
  • Skąd: Krosno
  • Posiadany samochód: Citroen C5 Mk III Tourer 2.0 16V LPG HA3+
  • Miejscowość: Krosno
Dzięki, będę szukał ale nie przypominam sobie aby we wnęce koła zapasowego coś było

Offline TOMASZ KOZIOŁ

  • Mistrz prostej
  • **
  • Wiadomości: 812
  • Skąd: warszawa
  • Posiadany samochód: CITROEN C5 TOURER (X7) 2,0HDI 2008r
  • Miejscowość: warszawa
ja miałem gdzieś tutaj jak zaznaczone kółkiem ( przykładowe zdjęcie z sieci)

Offline Tomasz Hałys

  • Przyspiesza
  • Wiadomości: 12
  • Skąd: Warszawa
  • Posiadany samochód: Citroen C5 Mk III Kombi 2012 AMF 2.0 163KM
  • Miejscowość: Warszawa
Otwieranie z kluczyka jeszcze nie działa. https://www.youtube.com/watch?v=A-qN5SA2cgg .


A czy masz plan jak uruchomić otwieranie z kluczyka? Dopiero taka opcja sprawia, że rozwiązanie jest najbardziej praktyczne.

Offline Paweł Cynamon

  • Mistrz prostej
  • **
  • Wiadomości: 447
  • Skąd: Krosno
  • Posiadany samochód: Citroen C5 Mk III Tourer 2.0 16V LPG HA3+
  • Miejscowość: Krosno
A czy masz plan jak uruchomić otwieranie z kluczyka? Dopiero taka opcja sprawia, że rozwiązanie jest najbardziej praktyczne.


Widziałem w Lexii wybór funkcji trzeciego przycisku pilota, światła lub elektryczna klapa. Wydaje mi się, że to 3 minuty roboty.

Offline TOMASZ KOZIOŁ

  • Mistrz prostej
  • **
  • Wiadomości: 812
  • Skąd: warszawa
  • Posiadany samochód: CITROEN C5 TOURER (X7) 2,0HDI 2008r
  • Miejscowość: warszawa
No właśnie ja nie wiem na co mam teraz ustawiony kluczyk bo nie działają ani światła ani klapa. Muszę się spiknąć z elektrykiem co mi ustawiał klapę ale on mówił że brak sygnału z kluczyka, zapasowy teraz też nie reaguje. Podczas pierwszej próby uruchomienia klapy przez innego pana przestawiał kluczyk na klapę i po wizycie u niego dopiero potem zauważyłem że nie działa ( pomyślałem że zapomniał przestawić klucz na światła i dlatego nie działało).

Offline TOMASZ KOZIOŁ

  • Mistrz prostej
  • **
  • Wiadomości: 812
  • Skąd: warszawa
  • Posiadany samochód: CITROEN C5 TOURER (X7) 2,0HDI 2008r
  • Miejscowość: warszawa


piękna fotka, jakiś auto będzie "bezwypadkowe" miernik NIC nie pokaże :)




Będziemy wiedzieli gdzie na słupkach mierzyć grubość lakieru we wszystkich białych C5

Offline Paweł Cynamon

  • Mistrz prostej
  • **
  • Wiadomości: 447
  • Skąd: Krosno
  • Posiadany samochód: Citroen C5 Mk III Tourer 2.0 16V LPG HA3+
  • Miejscowość: Krosno
We wnęce (wytłoczce) na kolo zapasowe po prawej stronie powinna być luźna wtyczka jak pamiętam na 4 kabelki do rygla co się przykręca na tylną belkę, jeśli ona będzie to też będzie na 99% wtyczka pod lewą prowadnicą rolety bagażnika z latarką(trzeba ja odkręcić bo inaczej się nie dostaniesz do niej).


Niestety nie znalazłem żadnej wtyczki w wnęce koła zapasowego. Jest tylko jakiś modu Bosch.
Dużo przewodów trzeba pociągnąć do BSI? i czy jest jakiś schemat?

Offline Marek Bor

  • Kierowca bombowca
  • ****
  • Wiadomości: 2 644
  • Skąd: Olsztyn
  • Posiadany samochód: Citroen C5 Kombi 3.0 HDI 241KM 2012 rok Exclusive
  • Zainteresowania: Po za Citroen ujeżdżam jeszcze motocykl Honda Shadow vt750 ACE
  • Miejscowość: Olsztyn
Kilka przewodów trzeba przeszarpać, schemat jest. Osobiście tematem będę się zajmował na wiosnę.
U mnie zmiana!!! To już szósta C5 tym razem 2012 rok 3.0HDI oczywiście też w kombi na full wypasie Exclusive.

Offline Paweł Cynamon

  • Mistrz prostej
  • **
  • Wiadomości: 447
  • Skąd: Krosno
  • Posiadany samochód: Citroen C5 Mk III Tourer 2.0 16V LPG HA3+
  • Miejscowość: Krosno
Kilka przewodów trzeba przeszarpać, schemat jest. Osobiście tematem będę się zajmował na wiosnę.


Podrzuć schemat jeżeli masz