Klub Cytrynki
Francuskie.pl - Twoja codzienna
porcja aktualności na temat marki Citroen

Autor Wątek: wymiana świec  (Przeczytany 6282 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline PIOTREK MIKIELSKI

  • Przyspiesza
  • Wiadomości: 11
  • Skąd: GRAJEWO
  • Posiadany samochód: CITROEN ZSARA 2 1.6 16V
  • Miejscowość: GRAJEWO
wymiana świec
« dnia: Październik 25, 2014, 14:46:07 »
Witam .Jak wymienić świece w citroenie xsara ii 1.6 16v .Co ile się wymienia listwe zapłonową i jaką powinna posiadać rezystancje pomiędzy cewkami.Za podpowiedż dziękuje.

Offline Jozef Kowalski

  • Byle do przodu
  • *
  • Wiadomości: 368
  • Skąd: Dąbrowa Górnicza
  • Posiadany samochód: xsara II 1.6 16v.exclusive 2002r.
  • Miejscowość: Dąbrowa Górnicza
Re: wymiana świec
« Odpowiedź #1 dnia: Październik 25, 2014, 16:26:32 »
Świece wymieniam co 50.000 km i stan ich jest dobry .Żeby dojść do świec odkręć plastikową osłonę tą ze znaczkiem citroena i odkręć cewkę zapłonową jest kilka śrub. Zdejmij cewkę (jest na wcisk ) Musisz mieć klucz do świec z przedłużką  bo są umiejscowione głęboko Nie pamiętam czy trzeba odpiąć wtyczkę do cewki zapłonowej po prawej stronie ( stojąc na wprost auta ) ale to nie problem
:devil: ;-)

Offline Marek Marecki

  • Kierowca bombowca
  • ****
  • Wiadomości: 2 506
  • Posiadany samochód: Citroen Xsara 1,4i + LPG 1999r
Re: wymiana świec
« Odpowiedź #2 dnia: Październik 25, 2014, 21:11:28 »
Co do listwy zapłonowej zwanej cewką to wymienia się jak się zepsuje :). Nie ma jakiejś konkretnej żywotności, zależy jaki egzemplarz trafisz. A jak będzie się coś niedobrego działo z cewką to na pewno zauważysz wcześniej nierówną pracę silnika, spadek mocy etc. Dodatkowo w ciemnościach widać iskrę jak przeskakuję, taki jeszcze objaw ktoś kiedyś opisał.

Offline Dariusz Sopiński

  • Byle do przodu
  • *
  • Wiadomości: 339
  • Skąd: Warszawa
  • Posiadany samochód: Xsara II 1.6 16V
  • Miejscowość: Warszawa
Re: wymiana świec
« Odpowiedź #3 dnia: Październik 31, 2014, 22:04:09 »
Mam właśnie problem z chyba świecami albo cewką. Przyrywa na gazie w okolicach 2tys przy mocniejszym wcisnieciu gazu. Świece mają juz 40 tys, na benzynie nie ma takich obajwów ale powiadają mądrzy ludzie że niby gaz potrzebuje mocnej iskry. Zgadzacie się z tym?

Offline Marek Marecki

  • Kierowca bombowca
  • ****
  • Wiadomości: 2 506
  • Posiadany samochód: Citroen Xsara 1,4i + LPG 1999r
Re: wymiana świec
« Odpowiedź #4 dnia: Październik 31, 2014, 22:53:44 »
Ale przerywa na zimnym i ciepłym silniku? Niekoniecznie świece, może kwestia regulacji gazu. Ale można wymienić jak już tyle przejechane, świece na benzynie mają żywotność 60 tys km przynajmniej w książce serwisowej co tyle jest zalecana wymiana. Z kolei w przypadku gazu mówią żeby skracać ten czas do połowy.

Offline Mateusz Zamojski

  • Byle do przodu
  • *
  • Wiadomości: 281
  • Skąd: CK
  • Posiadany samochód: Xsara II Break 2001r
  • Miejscowość: CK
Odp: wymiana świec
« Odpowiedź #5 dnia: Maj 14, 2016, 20:52:56 »
Jakie świece polecacie do Xsary II 1,6 16V z LPG? Eyquem rfn58lz czy kupować jakieś NGK? Bo muszę wymienić a mam dylemat i nie wiem co kupić.

Offline Dariusz Sopiński

  • Byle do przodu
  • *
  • Wiadomości: 339
  • Skąd: Warszawa
  • Posiadany samochód: Xsara II 1.6 16V
  • Miejscowość: Warszawa
Odp: wymiana świec
« Odpowiedź #6 dnia: Maj 23, 2016, 21:41:32 »
od początku nigdy nie jeździłem na niczym innym niż Equyem - zawsze wszystko ok.

Kiedyś do motocykli czesto kupowałem NGK i też było bardzo dobrze. Jednak od kiedy przenieśli czesc produkcji do francji powiadają że to już nie to samo. Jako zamiennik wrzuciłbym najwyżej denso ale nie ma takiej potrzeby. Equyemy świetnie się sprawują.

Offline Tomasz Gąbka

  • Mistrz prostej
  • **
  • Wiadomości: 547
  • Skąd: Odolanów
  • Posiadany samochód: Peugeot 307, wcześniej Xsara II 1,4SX 2000r, Saxo 1,1i 5d 1997r i AX 1,0 TGE 5d 1991r
  • Zainteresowania: motoryzacja
  • Miejscowość: Odolanów
Odp: wymiana świec
« Odpowiedź #7 dnia: Maj 30, 2016, 17:22:25 »
Ja miałem kiedyś w Xsarze 1,4 z LPG świece NGK 2-elektrodowe bo u mnie w sklepie zachwalali. Po wymianie na zwykłe 1-elektrodowe Valeo lub Eyquem auto lepiej (bardziej kulturalnie) pracuje.