Klub Cytrynki
Francuskie.pl - Twoja codzienna
porcja aktualności na temat marki Citroen

Autor Wątek: [MkII] Urawna klamka?  (Przeczytany 11120 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Joanna Luty

  • Wrzuca piąty bieg
  • ***
  • Wiadomości: 1 690
  • Posiadany samochód: citroen C5 MKII HDI,xsara picasso 04 2.0 HDI
[MkII] Urawna klamka?
« dnia: Listopad 10, 2014, 16:13:42 »
Witajcie.Ostatnio córcia szrpneła klamką drzwi PP nim centralny zdążył odblokować a wczoraj zauważyłam,że własnie ta klamka(zewnętrzna prawy przód)wystaje ok 5mm poza powierzchnie drzwi i jest nieco uniesiona.Daje się ją lekko wsunąc na miejsce ale otwieranie drzwi na powrót powoduje jej "wystawanie".Gdzieś na forum(może w prasie)czytałam,że pękające klamki to przypadłośc C5 ale myslałam,że dotyczy to wewnętrznych.
Czy ktoś z Was ma może instr.manual jak zdjąć tapicerke bez uszkadzania kołków(u mnie trudno dostepne)i inf co tam sie wyłąmuje?(foto?)Może tylko poluzowała sie jakaś śrubka.Mam już szukać klamki czy jest szansa to podratować?

Offline Bartłomiej Trocha

  • Wrzuca piąty bieg
  • ***
  • Wiadomości: 1 757
  • Skąd: Koszecin slaskie
  • Posiadany samochód: C5 I 2.2 hdi 204KM
  • Zainteresowania: Mechanika elektronika programowanie sterownikow
  • Miejscowość: Koszecin slaskie
Re: [MkII] Urawna klamka?
« Odpowiedź #1 dnia: Listopad 10, 2014, 16:31:52 »
manuala nie mam ale ja osobiscie kazdy element z plastiku ogrzewam suszarka przed demontazem, dzieki temu nie pekaja
Car DNA programowanie ecu, mechanika, elektronika

Offline Michal Wladyniak

  • Kierowca bombowca
  • ****
  • Wiadomości: 2 993
  • Skąd: Kraków
  • Posiadany samochód: Renault Megane Grandtour Limited 2015/C4GP 2.0 HDI EAT6 Shine 2017
  • Miejscowość: Kraków
Re: [MkII] Urawna klamka?
« Odpowiedź #2 dnia: Listopad 10, 2014, 16:48:04 »
Done :)

Offline Joanna Luty

  • Wrzuca piąty bieg
  • ***
  • Wiadomości: 1 690
  • Posiadany samochód: citroen C5 MKII HDI,xsara picasso 04 2.0 HDI
Re: [MkII] Urawna klamka?
« Odpowiedź #3 dnia: Listopad 10, 2014, 17:55:22 »
Bardzo dziękuję.Czy po zdjęciu tapicerki i odchyleniu wyciszenia jest dostęp do klamki czy trzeba rozbrajać więcej? Czy ktoś z Was miał juz problemy z klamką zewnętrzną?

Offline Sławek Szatanek

  • Sponsor
  • *
  • Wiadomości: 176
  • Skąd: Legnica
  • Posiadany samochód: AUDI Q3 (2016r) 2.0 TDi 150 KM S-Line automat Citroen C5 II 2.0 HDI MR'05 [ RT3 PL ]
  • Miejscowość: Legnica
Re: [MkII] Urawna klamka?
« Odpowiedź #4 dnia: Listopad 10, 2014, 19:27:10 »
Witam - duuuużo roboty , na klamce wewnętrznej jest sprężynka , która to naciąga ciegiełko  do otwierania drzwi od wewnątrz i poprzez mniejsze cieciełko od klamki zewnętrznej połączone jest z zamkiem i ciegiełkiem długim , które dociąga klamkę zewnętrzną . Zdjęć nie mam i być może mój opis typu masło maślane coś pomoże  :evil: Sprawdź czy aby nie jest klamka wewnętrzna uszkodzona a zwłaszcza owa sprężynka lub taki biały plastik/łącznik klamki wewnętrznej . Jak zdejmiesz klamkę to ten łącznik jest od wewnątrz - zresztą będziesz widziała bo ciegiełko od zamka do tego plastiku jest zamocowane . Życzę powodzenia - ja nim klamkę naprawiłem trochę się namęczyłem i nie powiem ile wiązanek poszło  :evil: . Rozwiązaniem było kupienie oryginału w sklepie klamki wewnętrznej za 150 zeta - kupowane na aledrogo.pl i szrotach nie zdawały egzaminu ( psuły a wymieniłem 2 sztuki , nówka była trzecia )
diablo2 dla kolegów diabeł  :evil:

Offline Bartłomiej Trocha

  • Wrzuca piąty bieg
  • ***
  • Wiadomości: 1 757
  • Skąd: Koszecin slaskie
  • Posiadany samochód: C5 I 2.2 hdi 204KM
  • Zainteresowania: Mechanika elektronika programowanie sterownikow
  • Miejscowość: Koszecin slaskie
Re: [MkII] Urawna klamka?
« Odpowiedź #5 dnia: Listopad 10, 2014, 19:31:12 »
Sławek a demontowałeś kiedyś na propan butan. Napuszczasz do środka gazu zpałka i już po chwili wszystko mamy ładnie oddzielone
Car DNA programowanie ecu, mechanika, elektronika

Offline Joanna Luty

  • Wrzuca piąty bieg
  • ***
  • Wiadomości: 1 690
  • Posiadany samochód: citroen C5 MKII HDI,xsara picasso 04 2.0 HDI
Re: [MkII] Urawna klamka?
« Odpowiedź #6 dnia: Listopad 10, 2014, 21:38:53 »
Może nieco niejasno sie wyraziłam,spróbuje "doprecyzować"
1.Klamka wewnętrzna jest ok.Działa,nie ma luzu,jest na swoim miejscu.
2.Drzwi otwieraja sie prawidłowo zarówno klamką zewnetrzna jak i wewnętrzną.
3.Problemem jest to(narazie wizualnym),że klamka zewnętrzna wraz z całą oprawą/kasetą nieco sie wysuwa ponad powierzchnie drzwi i ten właśnie problem chciałabym zlikwidować/poznać przyczynę.
Tu pomocne byłoby zdjęcie tyłu klamki(z całą obudową) z opisem,który z elementów zatwierdza/kotwiczy,mocuje ja w poszyciu zewnetrznym drzwi.

Dorażnie nim "dogonię mechanika do wozu"(bo do mech.się wstrzelic graniczy z cudem) by jej nie wyrwać planuję podkleić ją cienkimi paskami tasmy dwustronnej co nie zmienia faktu,że naprawić trzeba.

Offline Grzegorz Mościszewski

  • Sponsor
  • ****
  • Wiadomości: 4 686
  • Skąd: Rzeszów
  • Posiadany samochód: C5 Break 3,0i Mk2/2006 C3 1.1 SX/03
  • Zainteresowania: DIY
  • Miejscowość: Rzeszów
Re: [MkII] Urawna klamka?
« Odpowiedź #7 dnia: Listopad 10, 2014, 22:58:47 »
Rysunek klamki...

Offline Karol Cerek

  • Mistrz prostej
  • **
  • Wiadomości: 471
  • Skąd: Warszawa
  • Posiadany samochód: C5 II 1.8i 16V; C3 III 1.2 Selection
  • Zainteresowania: nowe technologie i materiały, Cytrusy
  • Miejscowość: Warszawa
Re: [MkII] Urawna klamka?
« Odpowiedź #8 dnia: Listopad 11, 2014, 00:11:07 »
Przerabiałem temat.

Wstawiony schemat klamki jest schematem z lewej strony (drzwi kierowcy), a nie pasażera. I tak na pierwszy rzut oka instrukcja demontażu drzwi również.

Jutro postaram się wstawić dokumentację do prawych drzwi.

Zasadnicza różnica jest taka, że strona pasażera nie ma otworu na zamek (tak jak to miało miejsce w MK1) i trochę inaczej wygląda część z tyłu klamki... i to jest ból, a przynajmniej był moim przypadku, gdyż mam kolor GRIS ALUMINIUM i chyba ze dwa lata szukałem używki w takim kolorze.
Prze ten czas miałem przyklejoną bokami na "duct tape".
(nie wykluczam, że była jakaś wersja z zamkiem w klamce pasażera)

Generalnie sama klamka jest przykręcona od środka dwiema nakrętkami.
Nakrętki wchodzą na śruby, a właściwie gwintowane nity, które są na wcisk wmontowane w klamkę...i to jest problem. Wciśnięte czasami tak rozpychają tworzywo klamki, że występują małe pęknięcia, które mogą propagować i doprowadzić do zerwania zaczepu całej klamki.
Dlatego dokręcając nakrętki, trzeba to robić z dużym wyczuciem, żeby nie powodować jeszcze większego rozpychania tworzywa klamki.

Efekt zerwania zaczepów/nitów" można wyjąć (do pewnego stopnia) klamkę z drzwi... ale nadal będzie można otwierać drzwi.

W Twoim przypadku zapewne padła tylko jedna śruba i tylko odstaje.

U mnie cała klamka została w ręku.
W moim przypadku, autoryzowany serwis (bo nie podejrzewam fabryki), podczas rozbiórki drzwi urwał klamkę zbyt mocno dokręcając nakrętki.
Zamiast wymienić klamkę, to przykleili ją jakimś klejem epoksydowym.
Trochę wytrzymała, ale takie postępowanie to totalne chamstwo.

Ale wracając do wymiany... trzeba zdemontować tapicerkę drzwi. Nie pamiętam tylko ,czy demontowałem piankę pod spodem.
W każdym razie można wymienić klamkę bez demontażu mechanizmu podnoszenia szyby.
Samo odkręcenie i włożenie nowej klamki to jest bajka.

Problemem jest założenie drutu, który łączy klamkę, a dokładniej  element za który chwytamy i podnosimy, z częścią przesuwającą rygiel mechanizmu zamka drzwi.

Jest mało miejsca i trzeba włożyć końcówkę drutu po omacku.
Dobrze aby osoba montująca miała małą dłoń, będzie łatwiej.

Jeśli nie da się rady założyć tego w ten sposób, to trzeba demontować wszystko...chyba łącznie z mechanizmem podnoszenia szyby.

Tak jak pisałem, postaram się wrzucić odpowiednie schematy.

Asia, jeśli puścisz mi na priva VIN, to dam instrukcję konkretnie do Twojej wersji.

Aha, jedna ważna kwestia...
Szukając na "alledrogo" używki, trzeba zwracać uwagę na to, że ludzie nie podają, że klamki są od "anglików". Dlatego u takich partaczy prawy przód często jest z otworem na zamek...czyli w tym przypadku, to strona kierowcy, a nie pasażera.

TUTAJ masz przykład takiej klamki... swoją drogą, ktoś sprzedaje klamkę z urwanym jednym zaczepem.
C5 II 1.8i 16V, 2007r. (SX + dodatki [vel Impress], Gris Aluminium)
C3 1.2 2014 (Selection + Pakiet Miejski, Rubin Red)

Offline Grzegorz Mościszewski

  • Sponsor
  • ****
  • Wiadomości: 4 686
  • Skąd: Rzeszów
  • Posiadany samochód: C5 Break 3,0i Mk2/2006 C3 1.1 SX/03
  • Zainteresowania: DIY
  • Miejscowość: Rzeszów
Re: [MkII] Urawna klamka?
« Odpowiedź #9 dnia: Listopad 11, 2014, 08:20:35 »
Cytuj

Karol Cerek napisał:

Wstawiony schemat klamki jest schematem z lewej strony (drzwi kierowcy), a nie pasażera...


Producent przedstawia załączony schemat klamki dla tej jedynej strony, czytać należy przez lustro :) , zgoda, prawa strona nie ma bębenka zamka.

Offline Sławek Szatanek

  • Sponsor
  • *
  • Wiadomości: 176
  • Skąd: Legnica
  • Posiadany samochód: AUDI Q3 (2016r) 2.0 TDi 150 KM S-Line automat Citroen C5 II 2.0 HDI MR'05 [ RT3 PL ]
  • Miejscowość: Legnica
Re: [MkII] Urawna klamka?
« Odpowiedź #10 dnia: Listopad 11, 2014, 19:21:46 »
Witam - panie Bartłomiej Trocha jak się nie znasz to się nie w...j a Twoje debilne wywody typu ,, na propan-butan próbowałeś '' są jak widać brakiem emocjonalnym . Debila to możesz robić sobie z siebie nie ze mnie . Widzę , że każdemu na tym forum masz coś do powiedzenia , tylko nic fachowego . Nabijaj sobie posty gdzie indziej dziecko  :evil:
diablo2 dla kolegów diabeł  :evil:

Offline Joanna Luty

  • Wrzuca piąty bieg
  • ***
  • Wiadomości: 1 690
  • Posiadany samochód: citroen C5 MKII HDI,xsara picasso 04 2.0 HDI
Re: [MkII] Urawna klamka?
« Odpowiedź #11 dnia: Listopad 11, 2014, 19:29:09 »
zdjęcia pomocne i jeśli dobrze rozumuje to klamka do drzwi/poszycia jest mocowana włąsnie tymi śrubkami,ż których jedna jest wyrwana w sprzedawanej klamce,i u mnie pewnie dzieje się podobnie.Trzeba będzie to zreanimowac ale ostatnio z czasem słabiej.

Offline Karol Cerek

  • Mistrz prostej
  • **
  • Wiadomości: 471
  • Skąd: Warszawa
  • Posiadany samochód: C5 II 1.8i 16V; C3 III 1.2 Selection
  • Zainteresowania: nowe technologie i materiały, Cytrusy
  • Miejscowość: Warszawa
Re: [MkII] Urawna klamka?
« Odpowiedź #12 dnia: Listopad 12, 2014, 11:11:14 »
Może się coś przyda.
Zwróć tylko uwagę na wkręty nr 73 na schemacie wykładziny drzwi bocznych, przy schemacie rozbrajania wykładziny nie wskazali, że trzeba je odkręcić :)

Na wymianę naprawę klamki musisz zarezerwować jakieś pół dnia...jeśli zrobisz to w godzinę/dwie, to tylko się cieszyć.

Moja rada taka, aby kupić używkę sprawną.

Jeśli skleisz (zakładając, że jest taki stan jak klamki aukcyjnej), to na spoinę będą działały siły rozciągające...a tego nawet klej epoksydowy nie lubi i zbyt długo nie pociągnie.

TUTAJ masz filmik jak gość demontuje drzwi kierowcy. Zwróć uwagę jak demontuje odkręconą tapicerkę: najpierw idzie dół (wyskakuje z zatrzasków) a potem całość pod kątem do góry.
Przy odczepianiu dołu, u mnie nie pękł żaden nit plastikowy (wchodzą na wcisk).
C5 II 1.8i 16V, 2007r. (SX + dodatki [vel Impress], Gris Aluminium)
C3 1.2 2014 (Selection + Pakiet Miejski, Rubin Red)

Offline Michal Wladyniak

  • Kierowca bombowca
  • ****
  • Wiadomości: 2 993
  • Skąd: Kraków
  • Posiadany samochód: Renault Megane Grandtour Limited 2015/C4GP 2.0 HDI EAT6 Shine 2017
  • Miejscowość: Kraków
Re: [MkII] Urawna klamka?
« Odpowiedź #13 dnia: Listopad 12, 2014, 11:50:59 »
Karol, gdzie ten obiecany dobry schemat drzwi prawych ?  czyżby nie było ? ;)
w 2010r rozbierałem drzwi bez jakiegokolwiek schematu, bardzo prosto się to robi nie połamałem żadnego zatrzasku i spinki.
nie ma co przesadzać to nie wojskowa technologia tylko tapicerka drzwi. ja zdejmowałem boczek do wymiany lusterka, całość operacji trwała może godzinę

Offline Sławek Szatanek

  • Sponsor
  • *
  • Wiadomości: 176
  • Skąd: Legnica
  • Posiadany samochód: AUDI Q3 (2016r) 2.0 TDi 150 KM S-Line automat Citroen C5 II 2.0 HDI MR'05 [ RT3 PL ]
  • Miejscowość: Legnica
Re: [MkII] Urawna klamka?
« Odpowiedź #14 dnia: Listopad 12, 2014, 18:07:54 »
Witam  :devil: ja przyznam się szczerze , że teraz po parokrotnym naprawianiu klamki wewnętrznej ściągam ten boczek może w 10 minut
- uchwyt do zamykania 2 śruby pod osłoną na zatrzaski
- klamka wewnętrzna 1 śruba pod okrągłą zaślepką
- 1 śrubka pod zaślepką pod zamkiem
- kilka śrubek , którymi przykręcony jest głośnik a potem boczek
- ściągniecie maskownicy od lusterka - 1 spinka i boczek odczepiamy ze spinek . Po ściągnięciu boczku jeszcze zostaje nam odkleić od drzwi styropianową gąbkę , żeby się dostać do zamka i tyle - można grzebać w zamku   :evil:
diablo2 dla kolegów diabeł  :evil:

Offline Joanna Luty

  • Wrzuca piąty bieg
  • ***
  • Wiadomości: 1 690
  • Posiadany samochód: citroen C5 MKII HDI,xsara picasso 04 2.0 HDI
Re: [MkII] Urawna klamka?
« Odpowiedź #15 dnia: Listopad 12, 2014, 20:05:09 »
Soro to nie jest specjalnie skomplikowane to pod koniec przyszłego tyg zadziałam.Michale,wiem,że to nie "prom kosmiczny"ale każde auto ma inaczej "rozbierane"drzwi,tzn w jednych przesuwamy w bok,innych w dół,jeszcze w innych do siebie itd.Przy poprzednim demontazu(właśnie do lusterka)"poleciały "niemal wszystkie kołki i musiałam zasuwać do Krk.Demontował elektryk,do tego dość zimno juz było.więc im więcej inf tym łatwiej i lepiej.
Gdyby to było trudniejsze/bardziej czasochłonne to miałam plan "doraźny"wywiercić "na czuja"otworek za wspomnianą potencjalnie urwaną śrubką od zewnątrz w klamce i wpuścić nieco ogrzanego(wtedy dobrze płynny)poxipolu.Jest i twardy i na tyle elastyczny,że nie kruchy.
Z kupnem klamki to trudno o dopasowanie koloru,nawet po nr lakieru są różnice,jak się nie uda zreanimować wtedy kupię.Dziękuję wszystkim za pomoc.

ps."Karolowy"schemat jest do "prawych"czyli pasażera tyle ,że w angliku więc wszystko sie zgodzi :)

Offline Karol Cerek

  • Mistrz prostej
  • **
  • Wiadomości: 471
  • Skąd: Warszawa
  • Posiadany samochód: C5 II 1.8i 16V; C3 III 1.2 Selection
  • Zainteresowania: nowe technologie i materiały, Cytrusy
  • Miejscowość: Warszawa
Re: [MkII] Urawna klamka?
« Odpowiedź #16 dnia: Listopad 16, 2014, 14:21:06 »
Cytuj

Michał Władyniak napisał:
Karol, gdzie ten obiecany dobry schemat drzwi prawych ?  czyżby nie było ? ;)
w 2010r rozbierałem drzwi bez jakiegokolwiek schematu, bardzo prosto się to robi nie połamałem żadnego zatrzasku i spinki.
nie ma co przesadzać to nie wojskowa technologia tylko tapicerka drzwi. ja zdejmowałem boczek do wymiany lusterka, całość operacji trwała może godzinę


Jakie drzwi widzisz na schemacie: z ukośnym uchwytem (pasażera) czy z poziomym (kierowcy)?


Samo zdjęcie/założenie tapicerki to rzeczywiście kilka do kilkunastu minut.
Pomiędzy zdjęciem, a założeniem następuje zakrzywienie czasoprzestrzeni.
C5 II 1.8i 16V, 2007r. (SX + dodatki [vel Impress], Gris Aluminium)
C3 1.2 2014 (Selection + Pakiet Miejski, Rubin Red)

Offline Karol Cerek

  • Mistrz prostej
  • **
  • Wiadomości: 471
  • Skąd: Warszawa
  • Posiadany samochód: C5 II 1.8i 16V; C3 III 1.2 Selection
  • Zainteresowania: nowe technologie i materiały, Cytrusy
  • Miejscowość: Warszawa
Re: [MkII] Urawna klamka?
« Odpowiedź #17 dnia: Listopad 16, 2014, 14:36:21 »
Cytuj

joanna luty napisał:
Soro to nie jest specjalnie skomplikowane to pod koniec przyszłego tyg zadziałam.Michale,wiem,że to nie "prom kosmiczny"ale każde auto ma inaczej "rozbierane"drzwi,tzn w jednych przesuwamy w bok,innych w dół,jeszcze w innych do siebie itd.Przy poprzednim demontazu(właśnie do lusterka)"poleciały "niemal wszystkie kołki i musiałam zasuwać do Krk.Demontował elektryk,do tego dość zimno juz było.więc im więcej inf tym łatwiej i lepiej.
Gdyby to było trudniejsze/bardziej czasochłonne to miałam plan "doraźny"wywiercić "na czuja"otworek za wspomnianą potencjalnie urwaną śrubką od zewnątrz w klamce i wpuścić nieco ogrzanego(wtedy dobrze płynny)poxipolu.Jest i twardy i na tyle elastyczny,że nie kruchy.
Z kupnem klamki to trudno o dopasowanie koloru,nawet po nr lakieru są różnice,jak się nie uda zreanimować wtedy kupię.Dziękuję wszystkim za pomoc.

ps."Karolowy"schemat jest do "prawych"czyli pasażera tyle ,że w angliku więc wszystko sie zgodzi :)



Z tym nawiercaniem i wpuszczaniem trzeba uważać, żeby nie przyłapało do karoserii lub innego elementu.
Lepiej to zrobić od środka.

Trzeba jeszcze uważać, żeby przy takich robotach nie uszkodzić uszczelki gumowej, która styka się z częścią klamki, za którą chwytamy i podnosimy (część na zewnątrz). A pod nią właśnie jest główka nitu/śruby. Uszkodzona uszczelka może przepuszczać wodę do środka.
To tylko taka mała uwaga... :)


Co do koloru... ja mam szarość aluminium (GRIS ALUMINIUM) i szukałem go ca. dwa lata. Ale znalazłem :)
C5 II 1.8i 16V, 2007r. (SX + dodatki [vel Impress], Gris Aluminium)
C3 1.2 2014 (Selection + Pakiet Miejski, Rubin Red)

Offline Joanna Luty

  • Wrzuca piąty bieg
  • ***
  • Wiadomości: 1 690
  • Posiadany samochód: citroen C5 MKII HDI,xsara picasso 04 2.0 HDI
Re: [MkII] Urawna klamka?
« Odpowiedź #18 dnia: Grudzień 13, 2014, 17:27:35 »
Dziś była chwila na wizyte u mechanika,po zdjęciu tapicerki i oświetleniu okazało sie ,że jest wyłamany jeden uchwyt(jak na zdjęciu powyżej),przy próbie odkręcenia obracał sie drugi trzpień w klamce.Została zastosowana metoda "ratowniczo patentowa".
Może komuś awaryjnie się przyda to opiszę- przy urwanych obydwu zaczepach da sie klamke nieco odchylic dołem(wraz z całą kaseta/obudową) od poszycia drzwi i widać wtedy urwane elementy.Ja spryskałam je zmywaczem i nałożyłam na nie troche poxipolu(drucikiem),póżniej kaseta klamki została dociśnieta na miejsce ,przyklejona tasmą do blachy by nie odpychało i zostawione do wyschniecia.Taśma juz zdjęta i kilka prób otwierania zdanych pozytywnie,oby jak najdłużej.w sumie do stracenia nie miałam nic bo klamka i tak była oberwana więc zaryzykowałam.Awaryjnie może być.

Offline Łukasz Gregorczyk

  • Przyspiesza
  • Wiadomości: 53
  • Skąd: Radom
  • Posiadany samochód: C5 MkII 05' 2.0 Exclusive;
  • Miejscowość: Radom
Re: [MkII] Urawna klamka?
« Odpowiedź #19 dnia: Grudzień 27, 2014, 13:28:30 »
Witam. W C5 mojego ojca drzwi pasażera się zamknęły na amen. Ani z zewnątrz ani od wewnątrz nie można otworzyć . Urwana chyba jest klamka wewnętrzna, ale co jeszcze to zobacze jak rozbiorę.

Offline Machoński Tomasz

  • Kierowca bombowca
  • ****
  • Wiadomości: 2 952
  • Skąd: Katowice
  • Posiadany samochód: Lexus NX, był C5 X7 Exclusive Tourer 2.0 lpg
  • Miejscowość: Katowice
Re: [MkII] Urawna klamka?
« Odpowiedź #20 dnia: Grudzień 27, 2014, 13:35:00 »
Cytuj

Łukasz Gregorczyk napisał:
Witam. W C5 mojego ojca drzwi pasażera się zamknęły na amen. Ani z zewnątrz ani od wewnątrz nie można otworzyć . Urwana chyba jest klamka wewnętrzna, ale co jeszcze to zobacze jak rozbiorę.

 Może zamarzł zamek.Zagrzej porządnie wnętrze zanim nie potrzebnie się narobisz.

Offline Łukasz Gregorczyk

  • Przyspiesza
  • Wiadomości: 53
  • Skąd: Radom
  • Posiadany samochód: C5 MkII 05' 2.0 Exclusive;
  • Miejscowość: Radom
Re: [MkII] Urawna klamka?
« Odpowiedź #21 dnia: Grudzień 27, 2014, 13:38:14 »
Obawiam się ,że muszę to i tak rozebrać bo klamka wewnętrzna luzno lata .Jedyny problem to sciągniecie boczka na zamkniętych drzwiach .

Offline Irek Bommersbach

  • Wrzuca piąty bieg
  • ***
  • Wiadomości: 2 029
  • Skąd: Sosnowiec
  • Posiadany samochód: C crosser 2010, 2.2hdi
  • Miejscowość: Sosnowiec
Re: [MkII] Urawna klamka?
« Odpowiedź #22 dnia: Grudzień 27, 2014, 14:04:07 »
Na zamkniętych drzwiach boczka nie zdemontujesz, ponieważ na wewnętrznym profilu pod zaślepką znajduje się śruba mocująca (zaznaczone na zdjęciu).

Offline Łukasz Gregorczyk

  • Przyspiesza
  • Wiadomości: 53
  • Skąd: Radom
  • Posiadany samochód: C5 MkII 05' 2.0 Exclusive;
  • Miejscowość: Radom
Re: [MkII] Urawna klamka?
« Odpowiedź #23 dnia: Grudzień 27, 2014, 21:54:07 »
Udało mi się usunąć usterkę.Boczek udało się cały odkręcić, odpiąć zatrzaski ale nie chciał wyjść bo klinował sie między drzwiami a deską rozdzielczą ( drzwi prawy przód). Klamki okazały się całe poprostu zamek przymarzł i recznie trzeba było otworzyć za te druciki.Złożone, przesmarowane wszystko działa jest OK :-)

Offline Karol Cerek

  • Mistrz prostej
  • **
  • Wiadomości: 471
  • Skąd: Warszawa
  • Posiadany samochód: C5 II 1.8i 16V; C3 III 1.2 Selection
  • Zainteresowania: nowe technologie i materiały, Cytrusy
  • Miejscowość: Warszawa
Re: [MkII] Urawna klamka?
« Odpowiedź #24 dnia: Styczeń 02, 2015, 00:31:38 »
Cytuj

joanna luty napisał:
Dziś była chwila na wizyte u mechanika,po zdjęciu tapicerki i oświetleniu okazało sie ,że jest wyłamany jeden uchwyt(jak na zdjęciu powyżej),przy próbie odkręcenia obracał sie drugi trzpień w klamce.Została zastosowana metoda "ratowniczo patentowa".
Może komuś awaryjnie się przyda to opiszę- przy urwanych obydwu zaczepach da sie klamke nieco odchylic dołem(wraz z całą kaseta/obudową) od poszycia drzwi i widać wtedy urwane elementy.Ja spryskałam je zmywaczem i nałożyłam na nie troche poxipolu(drucikiem),póżniej kaseta klamki została dociśnieta na miejsce ,przyklejona tasmą do blachy by nie odpychało i zostawione do wyschniecia.Taśma juz zdjęta i kilka prób otwierania zdanych pozytywnie,oby jak najdłużej.w sumie do stracenia nie miałam nic bo klamka i tak była oberwana więc zaryzykowałam.Awaryjnie może być.


Czas działającej klamki wykorzystaj na znalezienie używki.
Tak jak pisałem...łatwo nie ma ;-)
C5 II 1.8i 16V, 2007r. (SX + dodatki [vel Impress], Gris Aluminium)
C3 1.2 2014 (Selection + Pakiet Miejski, Rubin Red)