Klub Cytrynki
Francuskie.pl - Twoja codzienna
porcja aktualności na temat marki Citroen

Autor Wątek: Xsara Picasso Dziwny problem z zawieszeniem.... Prawy tył  (Przeczytany 3070 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Sebastian Bartosik

  • Nowy Użytkownik
  • Wiadomości: 9
  • Skąd: Nysa
  • Posiadany samochód: Citroen Xsara Picasso
  • Miejscowość: Nysa
Xsara Picasso Dziwny problem z zawieszeniem.... Prawy tył
« dnia: Listopad 29, 2014, 18:11:11 »
Witam.
Posiadam Xsare Picasso 2003r 2.0HDI
Miesiąc temu bez problemu przeszłem przegląd, dodatkowo byłem u znajomego mechanika aby wszystko dokładnie sprawdził. Tak że wszytko było w 100% ok.
Od tamtej pory zrobiłem około 1600km. Tydzień temu pojawiło się stukanie z tyłu po prawej stronie. Jak jadę prosto, nic nie słychać, jak prawą stroną wjadę w lekką nierówność to co jakiś czas słyszę stuk. Jak skręcam w lewo i wjadę w dziurę to po odbiciu amortyzatora spowrotem jest mocne stukniecie. Mało tego przy skręcie w lewo co jakiś czas słyszę delikatne rytmiczne stukanie też z tej samej strony. Samochód prowadzi się dobrze nic nie ucieka.

Patrzyłem pod spód i nic kompletnie nie znalazłem.

Dodatkowo aktualnie przebywam w Holandi i nie wiem czy to coś poważnego czy bez problemu mogę wrócić do kraju i dać do mechanika.

Może ktoś miał już taki problem, albo wie mniej więcej jak sprawdzić co jest powodem tych stuków.

Z góry dzięki i pozdrawiam.

Offline Sebastian Bartosik

  • Nowy Użytkownik
  • Wiadomości: 9
  • Skąd: Nysa
  • Posiadany samochód: Citroen Xsara Picasso
  • Miejscowość: Nysa
Re: Xsara Picasso Dziwny problem z zawieszeniem.... Prawy tył
« Odpowiedź #1 dnia: Styczeń 19, 2015, 11:41:00 »
Witam.
Byłem u mechanika, po sprawdzeniu zawieszenia i całego podwozia, nic nie znalazł.

Stuki pojawiają się gdy przejeżdżam przez próg zwalniający. W momencie kiedy zjeżam już tylną osią z progu i następny stuk pojawia się gdy wjeżdżam przednią osią.

Oba stuki są z prawej strony. Jeden z tylu, drugi z przodu. Raz intensywniej innym razem trochę mniej , czasami nawet na prostej drodze przy ruszaniu potrafi stuknąć. Efekt jest taki jak by coś wisiało pod karoserią i się przemieszczało.  

Jak nikt nie ma  pomysłu, to spróbuję sam coś podziałać może w końcu zlokalizuje problem.

Wtedy napisze....

Offline Michał Sztachański

  • Nowy Użytkownik
  • Wiadomości: 1
  • Posiadany samochód: Citroen Xara Picasso 1.6 16v 2008
  • Zainteresowania: Elektronika, telekomunikacja, ratownictwo
Odp: Xsara Picasso Dziwny problem z zawieszeniem.... Prawy tył
« Odpowiedź #2 dnia: Lipiec 26, 2015, 07:58:39 »
Witam serdecznie,
Ja mam ten sam problem. Czasem stuknie a czasem nie. Słychać to tak jakby tłumik się gdzieś obijał czasami lub co luźnego latało np. w kole zapasowym. W tygodniu pojadę do mechanika i będę ustalał przyczynę. Mam nadzieję, że to nic poważnego zaczyna się robić. Autko mam dopiero od 2 miesięcy i uczę się tego samochodu.

Offline robert dyczka

  • Mistrz prostej
  • **
  • Wiadomości: 428
  • Skąd: bytom
  • Posiadany samochód: xsara 1 1.9td, xsara picasso 1.6 hdi
  • Zainteresowania: sport no i cytrynka a no i vale 46
  • Miejscowość: bytom
Odp: Xsara Picasso Dziwny problem z zawieszeniem.... Prawy tył
« Odpowiedź #3 dnia: Grudzień 02, 2015, 00:14:07 »
Jak na mój nos padły poduszki między belkami a karoserią

Offline Tomasz Kujawa

  • Mistrz prostej
  • **
  • Wiadomości: 438
  • Skąd: Bydgoszcz
  • Posiadany samochód: Citroen Xsara picasso 1.6 NFV 95KM 2002r,Citroen xsara picasso 1.6.16v 2006r Citroen C4 LC1 1.6 16v NFU TU5JP 2007r
  • Zainteresowania: Wszystko po troszku.
  • Miejscowość: Bydgoszcz
Odp: Xsara Picasso Dziwny problem z zawieszeniem.... Prawy tył
« Odpowiedź #4 dnia: Styczeń 25, 2016, 15:43:36 »
Albo  poduszki mocując belkę do budy albo belka się  już kończy,ta 2 wersja  mało optymistyczna ::)
Był  Citroen zx 1.4 1993r,Peugeot 306 1.4 1995r,Citroen zx 1.4 1997r break Citroen xsara picasso 1.6 bp/lpg

Jest Citroen xsara picasso 1.6 bp/lpg 2002r
Citroen C4 LC1 1.6 16v bp/lpg 2007r
Citroen xsara picasso 1.6 16v 2006r bp/lpg