Klub Cytrynki
Francuskie.pl - Twoja codzienna
porcja aktualności na temat marki Citroen

Autor Wątek: [MKIII] Słabe ogrzewanie  (Przeczytany 12263 razy)

0 użytkowników i 3 Gości przegląda ten wątek.

Offline Waldemar Głupczyk

  • Byle do przodu
  • *
  • Wiadomości: 214
  • Skąd: Kraków
  • Posiadany samochód: Citroen Xsara, C5 1.8 2005, C5 2.0 2009
  • Miejscowość: Kraków
[MKIII] Słabe ogrzewanie
« dnia: Grudzień 28, 2014, 14:54:08 »
Witam zaczęła się zima i wyskoczyły nowe problemy tym razem z ogrzewaniem wczoraj przy temperaturze -9 odpaliłem cytrynkę bez problemu ale po paru minutach jak go skrobałem z lodu zauważyłem że w środku dalej zimno z nawiewów leci zimne powietrze wyłączyłem go odłączyłem akumulator (w C5 II pomagało) włączyłem i wyskoczył błąd ogólny antypoollution systen fault i zaświeciła się kontrolka systemu kontroli silnika na stałe, auto zaczęło w środku grzać ale wydaje mi się że słabiej kontrolka temperatury silnika pokazuje wzrost temperatury ale idzie to wolniej niż poprzednio gdzie prawie równo temperatura wzrastała i silnika i oleju teraz temperatura oleju idzie szybciej a dopiero po jakimś czasie wskakuje temperatura silnika i to grzanie jest słabe. Może to zapowietrzony układ chłodzenia lub coś z czujnikami. Może koledzy mają jakiś pomysł na taki stan rzeczy bo trudno się jeździ w zimnym aucie i za każdym razem wskakuje komunikat antypoollution systen fault czy co można na to poradzić?
:-)http://klubcytrynki.pl/forum/index.php?action=dlattach;attach=77637;type=avatar&time=1429979302

Offline Michal Wladyniak

  • Kierowca bombowca
  • ****
  • Wiadomości: 2 993
  • Skąd: Kraków
  • Posiadany samochód: Renault Megane Grandtour Limited 2015/C4GP 2.0 HDI EAT6 Shine 2017
  • Miejscowość: Kraków
Re: [MKIII] Słabe ogrzewanie
« Odpowiedź #1 dnia: Grudzień 28, 2014, 15:21:35 »
No cóż, zapraszam podłączymy DB zobaczymy co się dzieje, może elektryczna nagrzewnica jest wyłączona.

Offline Waldemar Głupczyk

  • Byle do przodu
  • *
  • Wiadomości: 214
  • Skąd: Kraków
  • Posiadany samochód: Citroen Xsara, C5 1.8 2005, C5 2.0 2009
  • Miejscowość: Kraków
Re: [MKIII] Słabe ogrzewanie
« Odpowiedź #2 dnia: Grudzień 28, 2014, 15:25:50 »
Dzięki panie Michale odezwę się :-)
:-)http://klubcytrynki.pl/forum/index.php?action=dlattach;attach=77637;type=avatar&time=1429979302

Offline Machoński Tomasz

  • Kierowca bombowca
  • ****
  • Wiadomości: 2 952
  • Skąd: Katowice
  • Posiadany samochód: Lexus NX, był C5 X7 Exclusive Tourer 2.0 lpg
  • Miejscowość: Katowice
Re: [MKIII] Słabe ogrzewanie
« Odpowiedź #3 dnia: Grudzień 28, 2014, 19:26:55 »
nagrzewnica elektryczna jest tylko w silnikach diesla.

Offline Michal Wladyniak

  • Kierowca bombowca
  • ****
  • Wiadomości: 2 993
  • Skąd: Kraków
  • Posiadany samochód: Renault Megane Grandtour Limited 2015/C4GP 2.0 HDI EAT6 Shine 2017
  • Miejscowość: Kraków
Re: [MKIII] Słabe ogrzewanie
« Odpowiedź #4 dnia: Grudzień 28, 2014, 19:37:35 »
Zapomniałem że to benzyna :-)

Offline Bartłomiej Trocha

  • Wrzuca piąty bieg
  • ***
  • Wiadomości: 1 757
  • Skąd: Koszecin slaskie
  • Posiadany samochód: C5 I 2.2 hdi 204KM
  • Zainteresowania: Mechanika elektronika programowanie sterownikow
  • Miejscowość: Koszecin slaskie
Re: [MKIII] Słabe ogrzewanie
« Odpowiedź #5 dnia: Grudzień 28, 2014, 21:42:17 »
zrob tak. odpal auto przejedz kilimetr. zatrzymaj sie otworz maske sprawdz reka przewod od chlodnicy górny. powinien być lodowaty. jak jest letni termostar przepuszcza i do wymiany
Car DNA programowanie ecu, mechanika, elektronika

Offline Tomasz Stoszko

  • Wrzuca piąty bieg
  • ***
  • Wiadomości: 1 070
  • Skąd: Dżwirzyno
  • Posiadany samochód: renault kadjar 1,3 Tce był C5 x7 2,0 blue hdi crosstourer
  • Miejscowość: Dżwirzyno
Re: [MKIII] Słabe ogrzewanie
« Odpowiedź #6 dnia: Grudzień 28, 2014, 22:55:34 »
A gdzie jest termostat w 1,6hdi x(7)

Offline Waldemar Głupczyk

  • Byle do przodu
  • *
  • Wiadomości: 214
  • Skąd: Kraków
  • Posiadany samochód: Citroen Xsara, C5 1.8 2005, C5 2.0 2009
  • Miejscowość: Kraków
Re: [MKIII] Słabe ogrzewanie
« Odpowiedź #7 dnia: Grudzień 29, 2014, 08:46:45 »
Dzięki za podpowiedzi spróbuje sprawdzić termostat tak jak opisuje to Bartek i dam znać. Dzisiaj rano było tylko -6 i ogrzewanie było ale mam takie wrażenie że słabsze i dalej pojawia się komunikat antypoollution systen fault i zaświeciła się kontrolka systemu kontroli silnika chociaż silnik pracuje normalnie  nie przechodzi w tryb awaryjny może wystarczy skasować ten błąd i będzie ok.
:-)http://klubcytrynki.pl/forum/index.php?action=dlattach;attach=77637;type=avatar&time=1429979302

Offline Waldemar Głupczyk

  • Byle do przodu
  • *
  • Wiadomości: 214
  • Skąd: Kraków
  • Posiadany samochód: Citroen Xsara, C5 1.8 2005, C5 2.0 2009
  • Miejscowość: Kraków
Re: [MKIII] Słabe ogrzewanie
« Odpowiedź #8 dnia: Grudzień 30, 2014, 19:38:43 »
Sprawdziłem termostat i po przejechaniu  ok. 1km przewód od chłodnicy górny jest zimny a w środku leci ciepławe powietrze raczej termostat jest ok czy ten tak ma? Moja poprzednia C5 II grzeje lepiej i szybciej się nagrzewa przynajmniej środek auta. Może jeszcze spróbuję odpowietrzyć ale chyba on powinien sam się odpowietrzać a jak u was jest z grzaniem w zimie w tym modelu?
:-)http://klubcytrynki.pl/forum/index.php?action=dlattach;attach=77637;type=avatar&time=1429979302

Offline Lech Sulikowski

  • Wrzuca piąty bieg
  • ***
  • Wiadomości: 875
  • Skąd: Bełchatów
  • Posiadany samochód: Peugeot 508 SW 1,6 PureTech 180KM
  • Miejscowość: Bełchatów
Re: [MKIII] Słabe ogrzewanie
« Odpowiedź #9 dnia: Grudzień 30, 2014, 21:30:21 »
Miałem 2.0i MkI, teraz mam MkIII, i nie zauważam, aby nowszy model miał gorsze grzanie. Powiem więcej, i poprzedni i obecny model pochwaliłbym za wydajność ogrzewania. Przy zimnym rozruchu -10st. to nie ma co oczekiwać cudów, że zaraz poleci ciepłe, zwłaszcza jak nie ruszamy po kilku chwilach, tylko skrobiemy na postoju. Ale krótko po ruszeniu przynajmniej u mnie szybko zaczyna grzać, nie ma najmniejszego powodu do narzekań. Wiadomo, że w tych autach przez nagrzewnicę przepływa stale goracy płyn, latem i zimą, nie ma tam żadnego zaworu. Dmuchanie cieplem zależy tylko od uchylenia klap w kanałach powietrznych i może tam byc problem.
Pozdrawiam,
Lech

Offline Waldemar Głupczyk

  • Byle do przodu
  • *
  • Wiadomości: 214
  • Skąd: Kraków
  • Posiadany samochód: Citroen Xsara, C5 1.8 2005, C5 2.0 2009
  • Miejscowość: Kraków
Re: [MKIII] Słabe ogrzewanie
« Odpowiedź #10 dnia: Grudzień 30, 2014, 21:40:04 »
Jak sprawdzić uchylenie klap?, z nadmuchem w różnych konfiguracjach nie widzę raczej problemu
:-)http://klubcytrynki.pl/forum/index.php?action=dlattach;attach=77637;type=avatar&time=1429979302

Offline Adam Szydłowski

  • Byle do przodu
  • *
  • Wiadomości: 268
  • Skąd: Stalowa Wola/Nisko
  • Posiadany samochód: 508 RXH 180 KM
  • Miejscowość: Stalowa Wola/Nisko
Odp: [MKIII] Słabe ogrzewanie
« Odpowiedź #11 dnia: Listopad 16, 2016, 09:53:12 »
W związku z tym, że idzie zima "odgrzeję trochę kotleta".

Wydaje mi się, że moja C5 troszkę wolno się nagrzewa. W którym miejscu w DB można sprawdzić czy mam włączone dodatkowe ogrzewanie elektryczne? Czy w ogóle u mnie to występuje?

Offline Joanna Luty

  • Wrzuca piąty bieg
  • ***
  • Wiadomości: 1 690
  • Posiadany samochód: citroen C5 MKII HDI,xsara picasso 04 2.0 HDI
Odp: [MKIII] Słabe ogrzewanie
« Odpowiedź #12 dnia: Listopad 17, 2016, 14:55:44 »
Elektryczne ogrz ma ogrzać wnetrzrze,jeśli silnik nagrzewa się wolno to w pierwszej kolejności sprawdź termostat.

Offline Adam Szydłowski

  • Byle do przodu
  • *
  • Wiadomości: 268
  • Skąd: Stalowa Wola/Nisko
  • Posiadany samochód: 508 RXH 180 KM
  • Miejscowość: Stalowa Wola/Nisko
Odp: [MKIII] Słabe ogrzewanie
« Odpowiedź #13 dnia: Listopad 18, 2016, 10:49:08 »
Cytuj
Elektryczne ogrz ma ogrzać wnetrzrze,jeśli silnik nagrzewa się wolno to w pierwszej kolejności sprawdź termostat.

Oczywiście chodzi mi o wnętrze. Mam chińską lexię i diagboxa 7.57. Wchodziłem w naprawę, następnie klimatyzacja - jak próbuje wejść w parametry to wyrzuca jakiś błąd aplikacji. Nie pamiętam teraz jakiej treści.

Muszę prawdopodobnie przeinstalować diagboxa. Chyba, że można to zrobić w inny miejscu? Z innymi modułami łączy się bez problemu. Stąd było moje pytanie - jaka jest ścieżka do zmian klimatu/uruchomienia nagrzewnicy elektrycznej?

Offline Adam Szydłowski

  • Byle do przodu
  • *
  • Wiadomości: 268
  • Skąd: Stalowa Wola/Nisko
  • Posiadany samochód: 508 RXH 180 KM
  • Miejscowość: Stalowa Wola/Nisko
Odp: [MKIII] Słabe ogrzewanie
« Odpowiedź #14 dnia: Listopad 24, 2016, 19:47:25 »
Cytuj
W związku z tym, że idzie zima "odgrzeję trochę kotleta".
Wydaje mi się, że moja C5 troszkę wolno się nagrzewa. W którym miejscu w DB można sprawdzić czy mam włączone dodatkowe ogrzewanie elektryczne? Czy w ogóle u mnie to występuje?
Po kilku dniach sam sobie odpowiem :) Może komuś się przyda.
Zmianę dokonuje się w ustawieniach BSI - Komfort w prowadzeniu. Zmieniłem na klimaty bardzo zimny ( od -30 do +37) - Poprzednio ustawiony klimat umiarkowany (-17 do +37)

 
« Ostatnia zmiana: Listopad 25, 2016, 07:03:28 wysłana przez Adam Szydłowski »

mati2642

  • Gość
Odp: [MKIII] Słabe ogrzewanie
« Odpowiedź #15 dnia: Grudzień 04, 2016, 08:42:20 »
I zauważyłeś jakąś różnicę po zmianie ustawień ? Jak szybko się nagrzewa ?

Offline Adam Szydłowski

  • Byle do przodu
  • *
  • Wiadomości: 268
  • Skąd: Stalowa Wola/Nisko
  • Posiadany samochód: 508 RXH 180 KM
  • Miejscowość: Stalowa Wola/Nisko
Odp: [MKIII] Słabe ogrzewanie
« Odpowiedź #16 dnia: Grudzień 04, 2016, 11:06:11 »
Cytuj
I zauważyłeś jakąś różnicę po zmianie ustawień ? Jak szybko się nagrzewa ?

Zauważyłem. Może nie jest to jakaś drastyczna poprawa, ale ciepłe powietrze w środku pojawia się szybciej. Zależy to od tego jak wychłodzone jest wnętrze. Myślę, że około 2 min.

mati2642

  • Gość
Odp: [MKIII] Słabe ogrzewanie
« Odpowiedź #17 dnia: Grudzień 13, 2016, 12:37:29 »
Panowie a wy jak macie ustawione u siebie ? Bo zastanawiam się jak to ustawić,druga sprawa aktywowalem przez przypadek instalacje nagrzewnicy dodatkowej i nie wiem czy było aktywowane czy nie i co to jest. ?
« Ostatnia zmiana: Grudzień 13, 2016, 13:12:03 wysłana przez Mateusz Szweda »

Offline Michal Wladyniak

  • Kierowca bombowca
  • ****
  • Wiadomości: 2 993
  • Skąd: Kraków
  • Posiadany samochód: Renault Megane Grandtour Limited 2015/C4GP 2.0 HDI EAT6 Shine 2017
  • Miejscowość: Kraków
Odp: [MKIII] Słabe ogrzewanie
« Odpowiedź #18 dnia: Grudzień 14, 2016, 14:09:41 »
no to odinstaluj tę dodatkową nagrzewnicę
może wypalił się i tego nie zauważyłeś albo nie ma potrzeby ? wyświetla Ci ryzyko zapchania filtra ?

mati2642

  • Gość
Odp: [MKIII] Słabe ogrzewanie
« Odpowiedź #19 dnia: Grudzień 17, 2016, 09:32:28 »
Odpowiem sobie sam może komuś się przyda , otóż ta opcja ogrzewania dodatkowego to nie jak myślałem grzałka elektryczna tylko to jest "webasto" którego nie mam dlatego po aktywacji pokazywał mi blad telekodowania. A wypalanie nie miało z tym nic wspólnego bo jednak się zainicjowalo mimo że to było aktywowane.

Offline Mariusz Jastrzębski

  • Mistrz prostej
  • **
  • Wiadomości: 425
  • Skąd: Wrocław
  • Posiadany samochód: Citroen C5 (X7) Tourer, ekskluzywne 2.0 HDi, ASB, 163KM; SAAB 9-5, 2.0t, 190KM
  • Miejscowość: Wrocław
Odp: [MKIII] Słabe ogrzewanie
« Odpowiedź #20 dnia: Marzec 31, 2017, 02:02:08 »
Posiadam C5 od niedawna, więc nie wiem czy tak ma być, czy coś jest nie tak.
Podzielicie się doświadczeniem?
Chodzi o to, że wydaje mi się, że auto bardzo słabo nagrzewa wnętrze. Po porannym odpaleniu, przy ustawieniu np. 25 stopni na klimie  (tryb auto) mimo, że z nawiewów czuć po pewnym czasie ciepło, wentylator bardzo słabo wtłacza je do środka kabiny. Ciepło czuć tylko po przyłożeniu dłoni do nawiewu. Sytuacja nie zmienia się nawet po osiągnięciu przez silnik prawidłowej temperatury. Tak jakby wentylator kręcił się zbyt wolno. Przy ustawionych 23 stopniach po przejechaniu 20km wychodzę z auta zmarznięty :/
Jeśli ręcznie zwiększę obroty wentylatora, to jest ok. Zaczyna dmuchać.
Tak ma to działać?, czy coś u mnie nie tak?
W drugim aucie, jak tylko silnik zacznie nabierać temperatury, w aucie robi się huragan aby jak najszybciej wnętrze się nagrzało.

tomekkaz

  • Gość
Odp: [MKIII] Słabe ogrzewanie
« Odpowiedź #21 dnia: Marzec 31, 2017, 06:06:01 »
Ja bym radził sprawdzić filtr kabinowy. Jak jest zabity to wentylator ma ciężej tłoczyć powietrze.

Offline Mariusz Jastrzębski

  • Mistrz prostej
  • **
  • Wiadomości: 425
  • Skąd: Wrocław
  • Posiadany samochód: Citroen C5 (X7) Tourer, ekskluzywne 2.0 HDi, ASB, 163KM; SAAB 9-5, 2.0t, 190KM
  • Miejscowość: Wrocław
Odp: [MKIII] Słabe ogrzewanie
« Odpowiedź #22 dnia: Marzec 31, 2017, 13:28:53 »
Ale mimo słabego przepływu i tak wentylator powinien chodzić na większych obrotach, aby jak najszybciej ogrzać wnętrze. A on w trybie auto jest praktycznie niesłyszalny.

Offline Michal Wladyniak

  • Kierowca bombowca
  • ****
  • Wiadomości: 2 993
  • Skąd: Kraków
  • Posiadany samochód: Renault Megane Grandtour Limited 2015/C4GP 2.0 HDI EAT6 Shine 2017
  • Miejscowość: Kraków
Odp: [MKIII] Słabe ogrzewanie
« Odpowiedź #23 dnia: Marzec 31, 2017, 13:41:03 »
może uszkodzony jest czujnik temperatury wewnętrznej ? sprawdzałeś pod komputerem ?

Offline Mariusz Jastrzębski

  • Mistrz prostej
  • **
  • Wiadomości: 425
  • Skąd: Wrocław
  • Posiadany samochód: Citroen C5 (X7) Tourer, ekskluzywne 2.0 HDi, ASB, 163KM; SAAB 9-5, 2.0t, 190KM
  • Miejscowość: Wrocław
Odp: [MKIII] Słabe ogrzewanie
« Odpowiedź #24 dnia: Kwiecień 19, 2017, 17:27:05 »
Interfejs już mam. Okazało się, że czujnik temp. kierowcy i pasażera pokazuje coś ponad 6500 stopni C.


Ale żeby 2 czujniki naraz pokazywały złe wartości?
Muszę przestudiować schematy.