Klub Cytrynki
Francuskie.pl - Twoja codzienna
porcja aktualności na temat marki Citroen

Autor Wątek: [MK2] Programowanie szyb bocznych  (Przeczytany 16470 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Andrzej Stanek

  • Byle do przodu
  • *
  • Wiadomości: 149
  • Skąd: Warszawa, Polska
  • Posiadany samochód: Citroen C4GP 2.0 HDI MCP 2007
  • Miejscowość: Warszawa, Polska
[MK2] Programowanie szyb bocznych
« dnia: Czerwiec 02, 2015, 22:01:22 »
Witam wszystkich posiadaczy c5.
Od niedawna sam posiadam c5 mk2 z 2005 roku. Mam taki z nim delikatny problem - elektryczne szyby z prawej strony nie reagują na przyciski panelu kierowcy. Z przycisków w drzwiach się otwierają i jest ok, natomiast ja jako kierowca nie mogę ich otworzyć. Czytałem na internecie kilka opisów programowania szyb, ale żaden nie działa - przestaje działać auto w mojej szybie a szyby z prawej strony ani drgną. Panel szyb jest chyba ok, bo gdy wciskam opuszczanie szyb to słychać w drzwiach przekaźnik (takie cyknięcie/stuknięcie), więc szyba prąd ma. Otwieranie z przycisku w drzwiach też działa. Tylna lewa szyba jest też ok.


Koledzy pomóżcie, jak zakodować te szyby, żeby się otwierały i auto podnoszenie żeby działało?
Dziękuję serdecznie za wszystkie odpowiedzi :)

Offline Joanna Luty

  • Wrzuca piąty bieg
  • ***
  • Wiadomości: 1 689
  • Posiadany samochód: citroen C5 MKII HDI,xsara picasso 04 2.0 HDI
Odp: [MK2] Programowanie szyb bocznych
« Odpowiedź #1 dnia: Czerwiec 03, 2015, 01:01:11 »
koduje sie poprzez całowite otwarcie i przytrzymanie przycisku 5sek,nastepnie opuszczenie z trzymaniem 5sek
dobrze jest tez zakupic preparat do złącz elektr(usuwa tlenki,nie dopuszcza do powstania,poprawia kontakt)i psiknąc w kostki i na styki w panelu kier.(wyjęcie od zewnątrz,nie trzeba wyciagac tapicerki)a nastepnie złączek drzwi/słupek(łatworozkęcalne)

hm.odpowiedziałam a nie do mnie było pytanie

Offline Grzegorz Mościszewski

  • Sponsor
  • *****
  • Wiadomości: 4 686
  • Skąd: Rzeszów
  • Posiadany samochód: C5 Break 3,0i Mk2/2006 C3 1.1 SX/03
  • Zainteresowania: DIY
  • Miejscowość: Rzeszów
Odp: [MK2] Programowanie szyb bocznych
« Odpowiedź #2 dnia: Czerwiec 03, 2015, 07:32:57 »
Do wyczyszczenia styki panelu kierowcy, rozebrać wyczyścić złozyć.
O programowaniu szyb porozmawiamy jak "przyciski będa działać". Poczytac proszę instrukcję samochodu....

Hm, jestem trochę wyrywna  ;D

Offline Maciek Słowik

  • Wrzuca piąty bieg
  • ***
  • Wiadomości: 1 634
  • Skąd: Ługwałd, 7km. od Olsztyna
  • Posiadany samochód: BX 14TGE 1,4 1990r. oraz C4 1,6b 2008r.
  • Miejscowość: Ługwałd, 7km. od Olsztyna
Odp: [MK2] Programowanie szyb bocznych
« Odpowiedź #3 dnia: Czerwiec 03, 2015, 08:29:11 »
Gdyby powyższe metody nie zadziałały to odepnij jeszcze akumulator na kilka minut.
Sam miałem niedawno podobny problem, tylko byłem w gorszej sytuacji bo u mnie szyba nie chciała się zamknąć. Próbowałem programować, rozebralem i wyczysciłem panel przełączników i już miałem tapicerkę drzwi zdejmować gdy wpadłem na pomysł żeby jeszcze aku odpiąć. Po takim resecie wykonałem standardową procedurę programowania i szyba się zamknęła.
Nasze Cytryny:
-C4 1,6 16V 2008
-BX 14TGE 1,4 1990
Oraz Cytryny rodziców:
-C1 1,0benz 2012
-DS4 Crossback 1,2 PT130 2017

Były:
-AX 1,1 Monpti mk1 1988
-C5 mk1 2,0 16V 2002

Offline Andrzej Krukowski

  • Sponsor
  • *****
  • Wiadomości: 344
  • Skąd: Katowice
  • Posiadany samochód: C5 2.0 16v BioFlex RFJ 2009r. LPG | C4 1.6 NFU 2008r. LPG
  • Zainteresowania: Piłka nożna
  • Miejscowość: Mysłowice
Odp: [MK2] Programowanie szyb bocznych
« Odpowiedź #4 dnia: Czerwiec 03, 2015, 15:26:21 »
Oprócz czyszczenia styków (tak jak w pilocie od telewizora) sprawdź czy nie ma zimnych lutów w płytce tam gdzie wchodzi wtyczka od kabli. U mnie przeczyszczenie kontaktem i poprawienie zimnego lutu pomogło!

Offline Andrzej Stanek

  • Byle do przodu
  • *
  • Wiadomości: 149
  • Skąd: Warszawa, Polska
  • Posiadany samochód: Citroen C4GP 2.0 HDI MCP 2007
  • Miejscowość: Warszawa, Polska
Odp: [MK2] Programowanie szyb bocznych
« Odpowiedź #5 dnia: Czerwiec 04, 2015, 12:20:03 »
Dziękuję wszystkim serdecznie za podpowiedzi. Okazało się, że wystarczyło wyczyścić styki na płytce - część była wymazana jakimś lepkim glutem, więc pewnie się coś komuś kiedyś tam wylało... w każdym razie wyczyszczenie spirytusem (tylko to dziś miałem pod ręką), przetarcie z kurzu i szyby działają jak w nowym aucie :) nawet programować nie trzeba było.

Offline Andrzej Stanek

  • Byle do przodu
  • *
  • Wiadomości: 149
  • Skąd: Warszawa, Polska
  • Posiadany samochód: Citroen C4GP 2.0 HDI MCP 2007
  • Miejscowość: Warszawa, Polska
Odp: [MK2] Programowanie szyb bocznych
« Odpowiedź #6 dnia: Czerwiec 05, 2015, 22:01:29 »
Dziękuję wszystkim serdecznie za podpowiedzi. Okazało się, że wystarczyło wyczyścić styki na płytce - część była wymazana jakimś lepkim glutem, więc pewnie się coś komuś kiedyś tam wylało... w każdym razie wyczyszczenie spirytusem (tylko to dziś miałem pod ręką), przetarcie z kurzu i szyby działają jak w nowym aucie :) nawet programować nie trzeba było.

Standard.
A ten lepki glut to Twoje własne spod palców wydzieliny, niestety.
BTW - rozbierałeś kiedyś pilota do TV? :D


Poprzedni właściciel, mam to auto od niedzieli ;)

Offline Rafał Górczak

  • Byle do przodu
  • *
  • Wiadomości: 392
  • Skąd: Nowy Tomyśl
  • Posiadany samochód: c5 [MkII] 1.6 hdi fap 2004, była xsara 1.4i 1998
  • Miejscowość: Nowy Tomyśl
Odp: [MK2] Programowanie szyb bocznych
« Odpowiedź #7 dnia: Styczeń 12, 2016, 22:23:44 »
Moje przednie szyby działają jak chcą, cisnę w górę a szyba w dół albo odwrotnie :/ czy opisane programowanie pomoże ??
Cytuj
"...mące ludziom w głowach na allegro..."

Offline Andrzej Stanek

  • Byle do przodu
  • *
  • Wiadomości: 149
  • Skąd: Warszawa, Polska
  • Posiadany samochód: Citroen C4GP 2.0 HDI MCP 2007
  • Miejscowość: Warszawa, Polska
Odp: [MK2] Programowanie szyb bocznych
« Odpowiedź #8 dnia: Styczeń 13, 2016, 20:39:09 »
Moje przednie szyby działają jak chcą, cisnę w górę a szyba w dół albo odwrotnie :/ czy opisane programowanie pomoże ??


U mnie jakiekolwiek metody programowania pomagają na krótką chwilę, styki, płytka czyste jak łza a szyba i tak działa jak chce. Pogodziłem się z tym i tyle, nie mam już ochoty się z tym męczyć...

Offline Darek Romanowski

  • Przyspiesza
  • Wiadomości: 73
  • Skąd: Radom
  • Posiadany samochód: była Xantia ll 2.0 turbo CT Activa 1998r.jest C5 3.0 v6 exclusive kombi 2003r
  • Zainteresowania: motocykle
  • Miejscowość: Radom
Odp: [MK2] Programowanie szyb bocznych
« Odpowiedź #9 dnia: Styczeń 14, 2016, 14:38:32 »
Witam, ja podczepię się do tematu, u mnie problem wygląda trochę inaczej ,podczas jazdy z włączonymi wycieraczkami na auto szyba kierowcy czasami uchyla się, to samo podczas zamykania jak szyba dojdzie do końca i nie zwolni się od razu przycisku tez się uchyla. Zaprogramować się nie da bo jak przytrzymam przycisk to się uchyli. Przy domykaniu z kluczyka też domknie się i uchyli z powrotem. Ma ktoś może pomysł o co tu chodzi?

Offline Waldemar Kruszka

  • Byle do przodu
  • *
  • Wiadomości: 334
  • Posiadany samochód: citroen C4 Picasso1,6HDI
Odp: [MK2] Programowanie szyb bocznych
« Odpowiedź #10 dnia: Styczeń 14, 2016, 16:03:32 »
Moje przednie szyby działają jak chcą, cisnę w górę a szyba w dół albo odwrotnie :/ czy opisane programowanie pomoże ??


U mnie jakiekolwiek metody programowania pomagają na krótką chwilę, styki, płytka czyste jak łza a szyba i tak działa jak chce. Pogodziłem się z tym i tyle, nie mam już ochoty się z tym męczyć...
Moje przednie szyby działają jak chcą, cisnę w górę a szyba w dół albo odwrotnie :/ czy opisane programowanie pomoże ??


U mnie jakiekolwiek metody programowania pomagają na krótką chwilę, styki, płytka czyste jak łza a szyba i tak działa jak chce. Pogodziłem się z tym i tyle, nie mam już ochoty się z tym męczyć...
 
Andrzeju sprawdź przewody w przelotce lewych drzwi, być może masz przełamany i raz łączy a raz nie.