Klub Cytrynki
Francuskie.pl - Twoja codzienna
porcja aktualności na temat marki Citroen

Autor Wątek: C5 MK III Wymiana żarówki świateł dziennych  (Przeczytany 36466 razy)

0 użytkowników i 7 Gości przegląda ten wątek.

Offline Henryk Guzicki

  • Wrzuca piąty bieg
  • ***
  • Wiadomości: 1 288
  • Skąd: Brande/Dania
  • Posiadany samochód: Seat Ateca FR TSI Citroen DS3 HDI
  • Miejscowość: Brande/Dania
Odp: C5 MK III Wymiana żarówki świateł dziennych
« Odpowiedź #75 dnia: Maj 23, 2019, 12:29:13 »
Przy światłach dziennych podświetlenie wszelakich tzw.instrumentów nie powinno być podswietlone, musisz coś mieć zmienione w ustawieniach.

Offline Marek Banasiak

  • Byle do przodu
  • *
  • Wiadomości: 158
  • Skąd: Koło
  • Posiadany samochód: Citroen C 5 X 7 2.0 HDI 136 exclusive
  • Miejscowość: Koło
Odp: C5 MK III Wymiana żarówki świateł dziennych
« Odpowiedź #76 dnia: Maj 23, 2019, 13:00:01 »
Przy światłach dziennych podświetlenie wszelakich tzw.instrumentów nie powinno być podswietlone, musisz coś mieć zmienione w ustawieniach.
Potwierdzam.

Wysłane z mojego SM-G975F przy użyciu Tapatalka


Offline Machoński Tomasz

  • Kierowca bombowca
  • ****
  • Wiadomości: 2 952
  • Skąd: Katowice
  • Posiadany samochód: Lexus NX, był C5 X7 Exclusive Tourer 2.0 lpg
  • Miejscowość: Katowice
Odp: C5 MK III Wymiana żarówki świateł dziennych
« Odpowiedź #77 dnia: Maj 23, 2019, 13:13:32 »
Świeci się tylko licznik.

Offline Krzysztof Walc

  • Byle do przodu
  • *
  • Wiadomości: 330
  • Skąd: Ozorków
  • Posiadany samochód: Citroen C5 2.0 16V X7 2008r. Exclusive
  • Zainteresowania: Film, siłownia, muzyka, podróże, audio
  • Miejscowość: Ozorków
Odp: C5 MK III Wymiana żarówki świateł dziennych
« Odpowiedź #78 dnia: Maj 24, 2019, 08:29:40 »
Przy załączonych  dziennych to nie pamiętam jak jest, ale po odpaleniu silnika bez jakichkolwiek świateł świeci mi się praktycznie cała deska ( poza chyba pokrętłami i przyciskami od radio). Czyli mówicie że przy załączeniu dziennych nie ma podświetlenia wyświetlacza ekranu od radio/navi czy panelu klimy? Muszę dzisiaj sprawdzić

Offline Mariusz Dziadzio

  • Byle do przodu
  • *
  • Wiadomości: 326
  • Posiadany samochód: C4 Picasso 2.0i 16v exclusive MCP
Odp: C5 MK III Wymiana żarówki świateł dziennych
« Odpowiedź #79 dnia: Maj 24, 2019, 08:40:23 »
Tak na chłopski rozum, idea montażu świateł dziennych skłania się ku minimum poboru prądu a co za tym idzie, podświetlania tylko tego co jest niezbędne,  poza tym światła dzienne świecą w dzień więc po co podświetlać cały kokpit itp. Jak wjdziemy do tunelu to i tak zapali się wszystko co potrzeba.
Pozdrawiam :-)  Mariusz

Offline Krzysztof Walc

  • Byle do przodu
  • *
  • Wiadomości: 330
  • Skąd: Ozorków
  • Posiadany samochód: Citroen C5 2.0 16V X7 2008r. Exclusive
  • Zainteresowania: Film, siłownia, muzyka, podróże, audio
  • Miejscowość: Ozorków
Odp: C5 MK III Wymiana żarówki świateł dziennych
« Odpowiedź #80 dnia: Maj 24, 2019, 08:58:18 »
Ok. ja to rozumiem, tylko właśnie mnie dziwi dlaczego jeżeli odpalę silnik i żadnych świateł nie właczam, to świeci się całe podświetlenie deski? Może dopiero jak światła dzienne są aktywowane w kompie, to świeci się sam licznik jak napisaliście.

Offline Mariusz Dziadzio

  • Byle do przodu
  • *
  • Wiadomości: 326
  • Posiadany samochód: C4 Picasso 2.0i 16v exclusive MCP
Odp: C5 MK III Wymiana żarówki świateł dziennych
« Odpowiedź #81 dnia: Maj 24, 2019, 09:15:43 »
Może głupie pytanie ale kiedy sprawdzasz to podświetlenie ? po zapaleniu auta, w nocy, ciemnym pomieszczeniu ( garaż ) czy w dzień na zewnątrz?  Bo jeśli odpalasz auto np. w garażu i światła masz na zero to deska Ci się podświetli bo czujnik wykrywa że jest ciemno i ją włączy
Pozdrawiam :-)  Mariusz

Offline Krzysztof Walc

  • Byle do przodu
  • *
  • Wiadomości: 330
  • Skąd: Ozorków
  • Posiadany samochód: Citroen C5 2.0 16V X7 2008r. Exclusive
  • Zainteresowania: Film, siłownia, muzyka, podróże, audio
  • Miejscowość: Ozorków
Odp: C5 MK III Wymiana żarówki świateł dziennych
« Odpowiedź #82 dnia: Maj 24, 2019, 09:44:36 »
I tutaj ciekawe pytanie, bo też mi to przeszło przez myśl. Nie mam garażu i auto pod blokiem trzymane, aczkolwiek przeważnie jak jadę to jest godzina 7 rano, a i pogody ostatnio mamy jakie mamy ( pochmurno). Mam wrażenie że w dzień też mam podświetlone panele od radio czy klimatyzacji, ale reki nie dam uciąć. Z drugiej strony nie wiem czy czujnik nie działa w chwili przekręcenia manetki na "Auto", a ja mam na "Off"?

Offline Mariusz Dziadzio

  • Byle do przodu
  • *
  • Wiadomości: 326
  • Posiadany samochód: C4 Picasso 2.0i 16v exclusive MCP
Odp: C5 MK III Wymiana żarówki świateł dziennych
« Odpowiedź #83 dnia: Maj 24, 2019, 10:03:08 »
Teoretycznie to manetką powinno się aktywować tylko światła zewnętrzne, ale można to łatwo sprawdzić zasłaniając czujnik i patrząc czy oświetlenie deski się zapali przy manetce na off  według mnie powinno się zapalić
Pozdrawiam :-)  Mariusz

Offline Paweł Lessnau

  • Byle do przodu
  • *
  • Wiadomości: 155
  • Skąd: Koszalin
  • Posiadany samochód: C5 Tourer Exclusive 2011, 1.6 THP BVA 6
  • Zainteresowania: Muzyka
  • Miejscowość: Koszalin
Odp: C5 MK III Wymiana żarówki świateł dziennych
« Odpowiedź #84 dnia: Maj 24, 2019, 16:40:03 »
U mnie na dziennych (przełącznik auto i 0) świecą się tylko wyświetlacze. Jak światła się zapalą z czujnika deszczu, ale jest wystarczająco jasno, zapalają się mijania, ale deska dalej ciemna. Dopiero jak światła włączy czujnik zmierzchu to podświetla całą deskę.

Offline Błażej Banisz

  • Moderator
  • *****
  • Wiadomości: 4 632
  • Skąd: Gliwice
  • Posiadany samochód: C4 1.6 VTI 120KM 2009r; C5 2.0HDI (RHF) kombi 2010; Nieruchomość garażowa CX 1977 2.4ie; Służbowo 508SW R8 2.0BHDI
  • Miejscowość: Gliwice
Odp: C5 MK III Wymiana żarówki świateł dziennych
« Odpowiedź #85 dnia: Maj 24, 2019, 17:18:50 »
U mnie też tak jest, jak pisze Paweł. W C4 dopiero po włączeniu świateł przez czujnik zmierzchu (albo po wymuszeniu zapalenia świateł z manetki) działa rolka do ściemniania podświetlenia. Tego w C5-tce jeszcze nie sprawdzałem, bo jakoś za daleko te przyciski od regulacji ;) (w sumie, to rolka z C4 wydaje się lepszym rozwiązaniem od przycisków w C5).
Ilu ludzi przypada na jednego człowieka?

Offline Krzysztof Walc

  • Byle do przodu
  • *
  • Wiadomości: 330
  • Skąd: Ozorków
  • Posiadany samochód: Citroen C5 2.0 16V X7 2008r. Exclusive
  • Zainteresowania: Film, siłownia, muzyka, podróże, audio
  • Miejscowość: Ozorków
Odp: C5 MK III Wymiana żarówki świateł dziennych
« Odpowiedź #86 dnia: Maj 24, 2019, 22:56:14 »
Dzisiaj się przyjrzałem i jest jak piszecie Panowie. Po odpaleniu silnika świecą się zegary, ten wyświetlacz od radio i "okienka" z ustawioną temp. na panelu klimy. Dopiero po załaczeniu świateł mijania zapala się cała reszta. Również dzisiaj przeprowadziłem drugą próbę dostania się do żarówki od strony pasażera, ale poległem ponownie. Nie chodzi o samo wyciągnięcie, tylko że ja nie mogę w ogóle ręki tam wcisnąć żeby namierzyć żarowkę. Łapa cała podrapana i ledwo co wsadziłem do nadgarstka, więc nie wiem jak wy możecie jeszcze jakimiś szczypcami wyciągać oprawkę czy kluczem luzować oprawę? Od której strony trzeba się tam dostać, czy od prawej strony zbiorniczka spryskiwacza czy lepiej jakoś od lewej? Idzie tam przecież dośc gruby i sztywny wąż od zbierniczka LDS do pompy, jakieś wiązki elektryczne, sam zbiorniczek spryskiwacza rownież koliduje. Jakoś tak technicznie żeby ktoś opisał jak tam się dostać, ale foto wstawił?

Offline Marek Banasiak

  • Byle do przodu
  • *
  • Wiadomości: 158
  • Skąd: Koło
  • Posiadany samochód: Citroen C 5 X 7 2.0 HDI 136 exclusive
  • Miejscowość: Koło
Odp: C5 MK III Wymiana żarówki świateł dziennych
« Odpowiedź #87 dnia: Maj 24, 2019, 23:01:00 »
Kolego trzeba mieć trzy łokcie....

Wysłane z mojego SM-G975F przy użyciu Tapatalka


Offline Krzysztof Walc

  • Byle do przodu
  • *
  • Wiadomości: 330
  • Skąd: Ozorków
  • Posiadany samochód: Citroen C5 2.0 16V X7 2008r. Exclusive
  • Zainteresowania: Film, siłownia, muzyka, podróże, audio
  • Miejscowość: Ozorków
Odp: C5 MK III Wymiana żarówki świateł dziennych
« Odpowiedź #88 dnia: Maj 24, 2019, 23:06:20 »
No jakoś chłopaki wymieniają :(  Nawet czytałem że niektórym zajmuje to parę minut.... Ludzie mają największy problem z wydostaniem oprawki, a u mnie już problem jest z namacaniem tej żarowki i wsunięciem ręki. Nie chcę na siłę odginać tych węży gumowych, żeby coś nie puścilo i się nie rozszczelniło.

Offline Michał Kacki

  • Przyspiesza
  • Wiadomości: 66
  • Posiadany samochód: citroen c5 x7 '10 2.0 HDI 163 BVA
  • Miejscowość: Pszczyna
Odp: C5 MK III Wymiana żarówki świateł dziennych
« Odpowiedź #89 dnia: Maj 25, 2019, 14:52:39 »
https://youtu.be/7Iuus9FeM14
 Na filmie robiłem to trzeci raz. Ja tam nie wiem o jakie węże chodzi. Może była jakaś zmiana konstrukcyjna w którymś roku ?
Patent z kółeczkami od kluczy trafiony w dziesiątkę, dorobiłem je po pierwszym demontażu. Teraz wymiana obu żarówek w 2 minuty. Swoją drogą dalej nie świecą :/ co jeszcze może być nie tak? Diody sprawdzałem, działają bez względu na polaryzację. Może coś w diagboxie wyłączone?

Offline Mariusz Dziadzio

  • Byle do przodu
  • *
  • Wiadomości: 326
  • Posiadany samochód: C4 Picasso 2.0i 16v exclusive MCP
Odp: C5 MK III Wymiana żarówki świateł dziennych
« Odpowiedź #90 dnia: Maj 25, 2019, 15:18:55 »
Możesz mieć wyłączone dzienne w DB
Pozdrawiam :-)  Mariusz

Offline Michał Kacki

  • Przyspiesza
  • Wiadomości: 66
  • Posiadany samochód: citroen c5 x7 '10 2.0 HDI 163 BVA
  • Miejscowość: Pszczyna
Odp: C5 MK III Wymiana żarówki świateł dziennych
« Odpowiedź #91 dnia: Maj 25, 2019, 18:22:03 »
Zrobione... Okazało się że po prostu nie przekręciłem do końca w gnieździe. Dopiero jak grzebałem na odpalonym silniku to zaczeły świecić. Jednak patent z kółkami ma taki minus że przy dokręcaniu ile pary w palcach po prostu się powyginały i torxa nie można przez nie wsadzić. Ale jakoś się udało i świeci

Offline Krzysztof Walc

  • Byle do przodu
  • *
  • Wiadomości: 330
  • Skąd: Ozorków
  • Posiadany samochód: Citroen C5 2.0 16V X7 2008r. Exclusive
  • Zainteresowania: Film, siłownia, muzyka, podróże, audio
  • Miejscowość: Ozorków
Odp: C5 MK III Wymiana żarówki świateł dziennych
« Odpowiedź #92 dnia: Maj 25, 2019, 19:12:38 »
Dzięki za filmik ;)

Mam wrażenie że u mnie ten wąż od zbiornika LDS do pompy delikatnie inaczej biegnie i jak wciskam rękę to mi własnie blokuje, aż pompa się buja ;D  Tylko ja nie zdejmowałem tej plastikowej osłony nad lampami.  A powiedz, jeżeli już przekręcę torxem tą śrubę, to żarówka z obudową jest tylko na wcisk i wystarczy ją wyciągnąć, czy trzeba ją jeszcze jakoś przekręcić. W drugą strone to samo, czyli wciskamy i dokręcamy torxem?


U Ciebie widzę że fajnie na bialo świeci, a ja u siebie jak w dzień załaczylem to mam wrażenie że żołte światło.

Offline Michał Kacki

  • Przyspiesza
  • Wiadomości: 66
  • Posiadany samochód: citroen c5 x7 '10 2.0 HDI 163 BVA
  • Miejscowość: Pszczyna
Odp: C5 MK III Wymiana żarówki świateł dziennych
« Odpowiedź #93 dnia: Maj 25, 2019, 20:44:54 »
Świeci na biało bo to ledy. A to nad lampami ma być jakiś plastik? Widocznie czegoś u mnie brakuje. Jak przekręcisz to jest tylko na wcisk, ale mocno siedzi ze względu na uszczelkę. Za pierwszym razem bujałem te oprawki chyba z 10 minut  bo nie chciały wyjść, dlatego dorobiłem wspomniane kółka bo nie ma za co ciągnąć. Przy wkładaniu uwaga bo pasują tylko w jednej pozycji (oprawki są niesymetryczne) i chyba właśnie z włożeniem na miejsce jest największy problem, nie dość że daleko i praktycznie celujesz tylko opuszkami palców to jeszcze trzeba obracać tym badziewiem żeby trafić w końcu w odpowiednią pozycję. Jak możesz to zrób foto jak to u Ciebie wygląda, może rzeczywiście są jeszcze jakieś drobne różnice między autami pomimo tego samego wyposażenia.

Offline Krzysztof Walc

  • Byle do przodu
  • *
  • Wiadomości: 330
  • Skąd: Ozorków
  • Posiadany samochód: Citroen C5 2.0 16V X7 2008r. Exclusive
  • Zainteresowania: Film, siłownia, muzyka, podróże, audio
  • Miejscowość: Ozorków
Odp: C5 MK III Wymiana żarówki świateł dziennych
« Odpowiedź #94 dnia: Maj 25, 2019, 21:23:47 »
Może faktycznie u Ciebie się wydaje więcej miejsca, bo masz bez tych plastików. Ja u siebie próbowałem się dostać bez ich demontażu. 
Takie przykładowe foto tych plastików osłaniających.

Offline Mariusz Dziadzio

  • Byle do przodu
  • *
  • Wiadomości: 326
  • Posiadany samochód: C4 Picasso 2.0i 16v exclusive MCP
Odp: C5 MK III Wymiana żarówki świateł dziennych
« Odpowiedź #95 dnia: Maj 25, 2019, 21:32:03 »
Osłonę plastikową prawą i lewą nad reflektorami lepiej zdemontować, po co ręce kaleczyć
Pozdrawiam :-)  Mariusz

Offline Adam Szydłowski

  • Byle do przodu
  • *
  • Wiadomości: 268
  • Skąd: Stalowa Wola/Nisko
  • Posiadany samochód: 508 RXH 180 KM
  • Miejscowość: Stalowa Wola/Nisko
Odp: C5 MK III Wymiana żarówki świateł dziennych
« Odpowiedź #96 dnia: Maj 26, 2019, 20:24:20 »
Cytuj
Osłonę plastikową prawą i lewą nad reflektorami lepiej zdemontować, po co ręce kaleczyć
Dodam, że poza górnymi osłonami lamp warto też zdemontować dekielki od żarników. Zyskujemy parę mm do wciśnięcia łapy :)Białe ledy, takie jak zamontował Michał od razu sobie odpuść. Fajnie wyglądają w nocy albo w garażu. Z daleka w ogóle ich nie widać. Do tego bardzo nietrwałe. No i na koniec taki szczegół - niezgodne z przepisami :)

Offline Michał Kacki

  • Przyspiesza
  • Wiadomości: 66
  • Posiadany samochód: citroen c5 x7 '10 2.0 HDI 163 BVA
  • Miejscowość: Pszczyna
Odp: C5 MK III Wymiana żarówki świateł dziennych
« Odpowiedź #97 dnia: Maj 26, 2019, 23:55:45 »
Wiadomo że ledy długo nie poświecą, za chwilę zaczną mrugać i tyle z nich będzie. Ale na czas urlopu w Polsce postanowiłem kupić je niż oryginały za chore pieniądze. Byle miesiąc przejeżdżą a później wykombinuje coś innego.

Offline Łukasz Fusek

  • Mistrz prostej
  • **
  • Wiadomości: 622
  • Posiadany samochód: C2 GT/ opel signum 1,9cdti
  • Zainteresowania: rajdy srajdy
  • Miejscowość: Kobierzyce
Odp: C5 MK III Wymiana żarówki świateł dziennych
« Odpowiedź #98 dnia: Maj 27, 2019, 09:25:15 »
Wiadomo że ledy długo nie poświecą, za chwilę zaczną mrugać i tyle z nich będzie. Ale na czas urlopu w Polsce postanowiłem kupić je niż oryginały za chore pieniądze. Byle miesiąc przejeżdżą a później wykombinuje coś innego.



Brawo ty , 55zl za żarówkę.  nie chce wiedzieć w jaki sposób dbasz i serwisujesz auto
wariat, a ty uważasz się za normalnego?

Offline Mariusz Dziadzio

  • Byle do przodu
  • *
  • Wiadomości: 326
  • Posiadany samochód: C4 Picasso 2.0i 16v exclusive MCP
Odp: C5 MK III Wymiana żarówki świateł dziennych
« Odpowiedź #99 dnia: Maj 27, 2019, 09:46:39 »
Z tym że się za chwilę te ledy spalą to nie przesadzajmy, nie ma co demonizować, trzeba kupić lepsze to poświecą, tyle że te "lepsze" też mało nie kosztują, u mnie świeciły 7 miesięcy i całkiem mocno świeciły a wróciłem do oryginalnych tylko ze względu na sprzedaż auta, nie chce by ktoś mi później marudził że przeze mnie mandat dostał za nielegalne ledy.
Pozdrawiam :-)  Mariusz