Klub Cytrynki
Francuskie.pl - Twoja codzienna
porcja aktualności na temat marki Citroen

Autor Wątek: [MkIII] Skrzynia AM6 czasami szarpie  (Przeczytany 611152 razy)

0 użytkowników i 3 Gości przegląda ten wątek.

Offline Marcin Kaszka

  • Mistrz prostej
  • **
  • Wiadomości: 684
  • Skąd: Chojnów/Legnica
  • Posiadany samochód: Citroen C5 X7 '14r. MK3 2.2HDi CHIP 225KM/551Nm AM6 sedan
  • Miejscowość: Chojnów/Legnica
Odp: [MkIII] Skrzynia AM6 czasami szarpie
« Odpowiedź #1675 dnia: Maj 16, 2018, 11:22:18 »
Otóż to, ale może na skrzyniach się znają, to że nie mają maszyny nie oznacza, że są słabi.
Pozdrawiam,
Marcin

C5 X7 MK3 '14r. 2.2HDi AM6 sedan
C4 Picasso II MK2 '16r. 2.0HDi EAT6
C4 Picasso II MK2 '14r. 1.6HDi MCP

Marek_S

  • Gość
Odp: [MkIII] Skrzynia AM6 czasami szarpie
« Odpowiedź #1676 dnia: Maj 16, 2018, 12:33:23 »
Ja sterownik wymieniłem za 1900 zł + 4l oleju i moja robota

dziara

  • Gość
Odp: [MkIII] Skrzynia AM6 czasami szarpie
« Odpowiedź #1677 dnia: Maj 17, 2018, 08:43:53 »
Koledzy czy ktoś z Was słyszał opinie (z potwierdzonych źródeł) o firmie MAKTRANS z Wawy? Naprawiają skrzynie i planujecie do nich podjechać na rozmowę i wstępną diagnozę...?

Offline Tobiasz Sabat

  • Mistrz prostej
  • **
  • Wiadomości: 437
  • Skąd: podkarpacie
  • Posiadany samochód: c5 x7
  • Zainteresowania: marantz
  • Miejscowość: podkarpacie
Odp: [MkIII] Skrzynia AM6 czasami szarpie
« Odpowiedź #1678 dnia: Maj 20, 2018, 18:34:18 »
Michał podobno w 2010 roku skrzynia przeszła zmiany
zmienił się tylko sterownik - ale wiele aut z 2011 roku ma jeszcze po staremu
Podobno nie,  tak wyczytałem na forum cytryny  :)
Tu masz wątek
http://klubcytrynki.pl/forum/index.php?topic=92993.50
moja padlinka jest z końcówki grudnia 2011 czyli tzw RM 2012 i posiada powyższe objawy. W prawdzie opóźnienia nie wynoszą 2-3sec a 1 może nieznacznie ponad.
Najłatwiej to zauważyć dojeżdżając  do skrzyżowania czy ciasnego zakrętu gdzie nie zatrzymujemy się tylko przejeżdżamy bez gazu lub lekko hamując i na wyjściu z zakrętu- po wciśnięciu gazu reakcja jest dopiero po krótkiej (opisanej wyżej) chwili.

Offline Artur Juchniewicz

  • Kierowca bombowca
  • ****
  • Wiadomości: 3 898
  • Skąd: Kielce
  • Posiadany samochód: Był C5, 2,2 HDI, 2001; jest MKIII tourer 3.0 HDI 2011
  • Miejscowość: Kielce
Odp: [MkIII] Skrzynia AM6 czasami szarpie
« Odpowiedź #1679 dnia: Maj 20, 2018, 19:54:14 »
Spróbuj w takich sytuacjach dodać więcej gazu. U mnie też czasami po gwałtownym hamowaniu i potem lekkim dodaniu gazu chwilę się zastanawia, ale jak mocniej nadepnę na gaz to reakcja jest błyskawiczna. Być może w takich sytuacjach skrzynia nie wie co ma zrobić dopóki wyraźnie się jej tego nie powie :)

Marek_S

  • Gość
Odp: [MkIII] Skrzynia AM6 czasami szarpie
« Odpowiedź #1680 dnia: Maj 21, 2018, 09:46:17 »
Jak wiecej gazu to startuje jak rakieta .. cos jezt z oprogramowaniem. czy ktoś może sprawdzić jaką wersje ma ?

Marek_S

  • Gość
Odp: [MkIII] Skrzynia AM6 czasami szarpie
« Odpowiedź #1681 dnia: Maj 21, 2018, 10:40:53 »
 Ja mam 3v6 Pb to nie ma znaczenie tzn. EGR

Offline Krzysztof Winkler

  • Przyspiesza
  • Wiadomości: 32
  • Posiadany samochód: Citroen C5 2.0 HDi 138 FAP BVA 6 2009
Odp: [MkIII] Skrzynia AM6 czasami szarpie
« Odpowiedź #1682 dnia: Maj 21, 2018, 15:17:48 »
Koledzy czy ktoś z Was słyszał opinie (z potwierdzonych źródeł) o firmie MAKTRANS z Wawy? Naprawiają skrzynie i planujecie do nich podjechać na rozmowę i wstępną diagnozę...?
@ Marcin Gałek nie wiem czy to można uznać za opinie, ja wymieniałem u nich olej (statycznie), robili nie do końca tak jak mówi instrukcja (zachowanie temperatur oleju, nie wiem też czy inne serwisu wymieniając statycznie zwracają na to uwagę).Przed wymianą robili jazdę testową, bo ja nie jestem zadowolony z pracy mojej skrzyni, lecz nie stwierdzili nieprawidłowości.
parędziesiąt wpisów wstecz ktoś ich polecał, bodajże regenerował sterownik. 

Marek_S

  • Gość
Odp: [MkIII] Skrzynia AM6 czasami szarpie
« Odpowiedź #1683 dnia: Maj 21, 2018, 20:53:55 »
To Ukraińska firma z nimi rozmawiałem mieli mi regenerować sterownik dość drogo bo 2000 jak pamietam dlatego wolałem kupić nowy

Offline Tomek Lorek

  • Przyspiesza
  • Wiadomości: 55
  • Posiadany samochód: C5 X7
Odp: [MkIII] Skrzynia AM6 czasami szarpie
« Odpowiedź #1684 dnia: Maj 22, 2018, 17:10:14 »
Tomek, te 11k liczysz z wcześniej wymienionym sterownikiem jak rozumiem. Gdybyś od razu zrobił kompleksowy remont zamknął byś się w 7500zł z nowym konwerterem, sterownikiem i bebechami, tak?
Tak, 11k liczę ze sterownikiem, za który zapłaciłem 3000zl + olej i robocizna 700zł.
Wczoraj rozmawiałem ze Szwagro-Matic pod Krakowem, gość ma z kolei inną metodę naprawy niż mi zaproponowano: kilka razy co tydzień wymienić olej statycznie (nie poleca dynamicznie) do czasu aż znów spuszczony po tygodniu olej będzie czerwony, wtedy jest pewność, że za złą pracę nie odpowiada olej.Ale to jest inwestycja 1500-2000zł, która może pójść w kosz, jak się okaże że to nie olej był przyczyną. Wtedy i tak pewnie remont.Ale jest jeszcze jedna nadzieja, gość mówi że czasem silnik wysyła jakieś błędne informacje do skrzyni o obrotach turbiny jeśli dobrze pamiętam. Tak czy inaczej, jeśli nie uda mi się kupić nowej skrzyni, to pewnie skończy się remontem.
Pozdrawiam!

Offline Jakub Nawara

  • Wrzuca piąty bieg
  • ***
  • Wiadomości: 911
  • Posiadany samochód: C5 X7 163KM
Odp: [MkIII] Skrzynia AM6 czasami szarpie
« Odpowiedź #1685 dnia: Maj 22, 2018, 17:12:56 »
Ja sterownik wymieniłem za 1900 zł + 4l oleju i moja robota
Skąd ta cena Marek ?

Wysłane z telefonu przy użyciu Tapatalka


Offline Marcin Połomski

  • Wrzuca piąty bieg
  • ***
  • Wiadomości: 1 184
  • Skąd: Walbrzych
  • Posiadany samochód: C5 (X7)'08 Exclusive, 2.0 Hdi, BVA AM6
  • Zainteresowania: Elektronika, góry, historia dolnego śląska :)
  • Miejscowość: Walbrzych
Odp: [MkIII] Skrzynia AM6 czasami szarpie
« Odpowiedź #1686 dnia: Maj 22, 2018, 18:23:30 »
W ubiegłą sobotę zrobiłem 4 wymianę statyczną(ostatnia w październiku lub wrzesniu ub. roku). Niejako z musu bo na przeglądzie okazało się że spod korka spustowego skrzyni lekko kapie olej. To akurat moja wina bo nie zmieniłem uszczelek wcześniej.  Wymiana uszczelki to spust oleju więc.... Piszę jako ciekawostkę bo olej który zlałem był czerwony i nawet przejrzysty. Teraz po 4 wymianie  olej będzie dopiero taki jaki powinien być po dynamicznej  którą miałem w ubiegłym roku latem. Nawet wyzerowalem  licznik zużycia oleju i da się  jeździć:)  Kolejna obserwacja jest taka, że jakiś czas temu skrzynia nagle zaczęła pracować  idealnie, naprawdę aż  się zacząłem zastanawiać o co chodzi. Sprawdziłem w DB  i okazało się, że  licznik zużycia oleju zrobił skok o 80 tyś  jednostek jednorazowo powodując tą przedziwną zmianę w pracy.  Póki co nadal  jeżdżę i uciekam przed remontem:)

Wysłane z telefonu przy użyciu Tapatalka

Floating on ;)

Marek_S

  • Gość
Odp: [MkIII] Skrzynia AM6 czasami szarpie
« Odpowiedź #1687 dnia: Maj 22, 2018, 19:11:41 »
Skąd ta cena Marek ?

Ale o co pytasz ? gdzie kupiłem ? olej mam za 140 zł 4l
Nowa ? chyba będzie bardzo droga moim zdaniem takie wymiany sensu nie mają bo pomijając zużycie sterownika hydrauliki (a co widziałem na własne oczy) to inne elementy tez się zużywają mechanicznie jak i elementy gumowe. Podobno wytrzymują ok 200kkm ale nie wiem bo każdy z specjalistów mówi coś innego.

Offline Artur Juchniewicz

  • Kierowca bombowca
  • ****
  • Wiadomości: 3 898
  • Skąd: Kielce
  • Posiadany samochód: Był C5, 2,2 HDI, 2001; jest MKIII tourer 3.0 HDI 2011
  • Miejscowość: Kielce
Odp: [MkIII] Skrzynia AM6 czasami szarpie
« Odpowiedź #1688 dnia: Maj 22, 2018, 19:47:59 »
W ubiegłą sobotę zrobiłem 4 wymianę statyczną(ostatnia w październiku lub wrzesniu ub. roku). Niejako z musu bo na przeglądzie okazało się że spod korka spustowego skrzyni lekko kapie olej. To akurat moja wina bo nie zmieniłem uszczelek wcześniej.  Wymiana uszczelki to spust oleju więc.... Piszę jako ciekawostkę bo olej który zlałem był czerwony i nawet przejrzysty. Teraz po 4 wymianie  olej będzie dopiero taki jaki powinien być po dynamicznej  którą miałem w ubiegłym roku latem. Nawet wyzerowalem  licznik zużycia oleju i da się  jeździć:)  Kolejna obserwacja jest taka, że jakiś czas temu skrzynia nagle zaczęła pracować  idealnie, naprawdę aż  się zacząłem zastanawiać o co chodzi. Sprawdziłem w DB  i okazało się, że  licznik zużycia oleju zrobił skok o 80 tyś  jednostek jednorazowo powodując tą przedziwną zmianę w pracy.  Póki co nadal  jeżdżę i uciekam przed remontem:)

Wysłane z telefonu przy użyciu Tapatalka



Czyli jak przypuszczałem, dopiero 3-4 wymiany statyczne po wymianie dynamicznej doprowadza jakość oleju do pełnej wymiany.
I jak widać elektronika skrzyni też ma dużo do powiedzenia w sprawie jej pracy. U mnie też w pewnym momencie licznik skoczył o jakieś 30k jednostek plus 30k, które wcześniej dodałem po wymianie a później przez 3 miesiące się zatrzymał.

Offline Tobiasz Sabat

  • Mistrz prostej
  • **
  • Wiadomości: 437
  • Skąd: podkarpacie
  • Posiadany samochód: c5 x7
  • Zainteresowania: marantz
  • Miejscowość: podkarpacie
Odp: [MkIII] Skrzynia AM6 czasami szarpie
« Odpowiedź #1689 dnia: Maj 22, 2018, 20:25:11 »
Artur, Marcin a możecie się pochwalić stanem licznika- tzw przebiegiem. Bo to dość przy tych sprawach.

Offline Marcin Połomski

  • Wrzuca piąty bieg
  • ***
  • Wiadomości: 1 184
  • Skąd: Walbrzych
  • Posiadany samochód: C5 (X7)'08 Exclusive, 2.0 Hdi, BVA AM6
  • Zainteresowania: Elektronika, góry, historia dolnego śląska :)
  • Miejscowość: Walbrzych
Odp: [MkIII] Skrzynia AM6 czasami szarpie
« Odpowiedź #1690 dnia: Maj 22, 2018, 21:22:35 »
Artur, Marcin a możecie się pochwalić stanem licznika- tzw przebiegiem. Bo to dość przy tych sprawach.
Obecnie 192 tyś.

Wysłane z telefonu przy użyciu Tapatalka

Floating on ;)

Offline Artur Juchniewicz

  • Kierowca bombowca
  • ****
  • Wiadomości: 3 898
  • Skąd: Kielce
  • Posiadany samochód: Był C5, 2,2 HDI, 2001; jest MKIII tourer 3.0 HDI 2011
  • Miejscowość: Kielce
Odp: [MkIII] Skrzynia AM6 czasami szarpie
« Odpowiedź #1691 dnia: Maj 22, 2018, 21:32:00 »
Artur, Marcin a możecie się pochwalić stanem licznika- tzw przebiegiem. Bo to dość przy tych sprawach.

Chodzi Ci o km czy jednostki? Km to 204k a jednostki to 96k (tyle było ze 2-3 tygodnie temu jak ostatni raz zaglądałem do DB) Te 96k to stoi od 2-3 miesięcy.

Offline Marcin Połomski

  • Wrzuca piąty bieg
  • ***
  • Wiadomości: 1 184
  • Skąd: Walbrzych
  • Posiadany samochód: C5 (X7)'08 Exclusive, 2.0 Hdi, BVA AM6
  • Zainteresowania: Elektronika, góry, historia dolnego śląska :)
  • Miejscowość: Walbrzych
Odp: [MkIII] Skrzynia AM6 czasami szarpie
« Odpowiedź #1692 dnia: Maj 22, 2018, 21:42:17 »
Ja podałem  przebieg:)

Wysłane z telefonu przy użyciu Tapatalka

Floating on ;)

Offline Paweł Nowy

  • Przyspiesza
  • Wiadomości: 41
  • Skąd: kraków
  • Posiadany samochód: C5 X7 2.0 HDI 163 Automat hydro 229000kkm
  • Miejscowość: kraków
Odp: [MkIII] Skrzynia AM6 czasami szarpie
« Odpowiedź #1693 dnia: Maj 22, 2018, 22:13:57 »
Tomek, te 11k liczysz z wcześniej wymienionym sterownikiem jak rozumiem. Gdybyś od razu zrobił kompleksowy remont zamknął byś się w 7500zł z nowym konwerterem, sterownikiem i bebechami, tak?
Tak, 11k liczę ze sterownikiem, za który zapłaciłem 3000zl + olej i robocizna 700zł.
Wczoraj rozmawiałem ze Szwagro-Matic pod Krakowem, gość ma z kolei inną metodę naprawy niż mi zaproponowano: kilka razy co tydzień wymienić olej statycznie (nie poleca dynamicznie) do czasu aż znów spuszczony po tygodniu olej będzie czerwony, wtedy jest pewność, że za złą pracę nie odpowiada olej.Ale to jest inwestycja 1500-2000zł, która może pójść w kosz, jak się okaże że to nie olej był przyczyną. Wtedy i tak pewnie remont.Ale jest jeszcze jedna nadzieja, gość mówi że czasem silnik wysyła jakieś błędne informacje do skrzyni o obrotach turbiny jeśli dobrze pamiętam. Tak czy inaczej, jeśli nie uda mi się kupić nowej skrzyni, to pewnie skończy się remontem.
Pozdrawiam!


Mi znowu co innego powiedział, odrazu mówił sterowanie i po temacie że będzie jak nowa natomiast jak sie przejechał to mówi że ta skrzynia działa dobrze i takie małe szarpniecia są normalne, na koniec powiedział wymieniaj olej nawet co 10 tyś km (mówiłem mu ze wymiałem 3 razy) a na sam koniec dodał że tu wróce:)


Wspominał również że wartości z silnika kierowane do ASB jak są złe niż zaplanowane to będzie kulawo działać i rzeczywiscie ma rację.

Offline Marcin Bąkowski

  • Mistrz prostej
  • **
  • Wiadomości: 481
  • Posiadany samochód: Citroen C5 TOURER EXCLUSIVE 2.0 HDI 163km automat
Odp: [MkIII] Skrzynia AM6 czasami szarpie
« Odpowiedź #1694 dnia: Maj 22, 2018, 23:21:23 »
Amatic Krakow nie polecam. Bylem u nich i robilinnowa hydraulike. Przy odbiorze adaptacja nie zrobiona - nic. Jak sie pozniej okazalo zly olej zalali!!!! Dramat

Offline Maciej Pisara

  • Byle do przodu
  • *
  • Wiadomości: 388
  • Skąd: Kiełczów/Wrocław
  • Posiadany samochód: C5 X7 3.0 HDi; C4 (B7) 1.6 HDI; C5 MK I 3.0
  • Miejscowość: Kiełczów/Wrocław
Odp: [MkIII] Skrzynia AM6 czasami szarpie
« Odpowiedź #1695 dnia: Maj 23, 2018, 20:33:00 »
Witam,
Ja dzisiaj zrobiłem  dwie wymiany statyczne oleju.
Przebieg 108 tys km, Licznik na skrzyni 1807376. Prawdopodobnie olej nie zmieniany od nowości (IX 2014).

Wpisałem w skrzynie (1807376 - 43%) - 43% czyli 587216

Wracałem z warsztatu do domu i od razu się dało wyczuć, że skrzynia inaczej pracuje - dużo gładziej zmienia biegi.

Zrobię ok 20-30 tys km i znowu wymienię statycznie.

Macios
Kiełczów/Wrocław
C4 B7 1.6 HDi 115KM
C5 X7 3.0 HDI Automat
C5 I 3.0i manual
DB

Marek_S

  • Gość
Odp: [MkIII] Skrzynia AM6 czasami szarpie
« Odpowiedź #1696 dnia: Maj 23, 2018, 20:42:09 »
Wymianę oleju statyczną / sterownika mogę zrobić mam opanowane  ;D ;D co do tych korekt licznika oleju to ja mam trochę inne zadnie na ten temat pisaliśmy o tym w tym wątku

Offline Tobiasz Sabat

  • Mistrz prostej
  • **
  • Wiadomości: 437
  • Skąd: podkarpacie
  • Posiadany samochód: c5 x7
  • Zainteresowania: marantz
  • Miejscowość: podkarpacie
Odp: [MkIII] Skrzynia AM6 czasami szarpie
« Odpowiedź #1697 dnia: Maj 23, 2018, 20:50:21 »
Wpisałem w skrzynie (1807376 - 43%) - 43% czyli 587216
a wynik nie powinien oscylować czasem w okolicach 1030000??

Offline Maciej Pisara

  • Byle do przodu
  • *
  • Wiadomości: 388
  • Skąd: Kiełczów/Wrocław
  • Posiadany samochód: C5 X7 3.0 HDi; C4 (B7) 1.6 HDI; C5 MK I 3.0
  • Miejscowość: Kiełczów/Wrocław
Odp: [MkIII] Skrzynia AM6 czasami szarpie
« Odpowiedź #1698 dnia: Maj 23, 2018, 21:54:29 »
Tak ale przy jednej wymianie.

Robiłem dwie :)
Macios
Kiełczów/Wrocław
C4 B7 1.6 HDi 115KM
C5 X7 3.0 HDI Automat
C5 I 3.0i manual
DB

Offline Roman Kłosiński

  • Kierowca bombowca
  • ****
  • Wiadomości: 2 382
  • Skąd: Gdańsk
  • Posiadany samochód: C5 X7 2,0 HDI 163KM Tourer manu; C5 X7 2,0 HDI 163KM Sedan; BX 1,6, ....... użytkownik marki od 89r
  • Zainteresowania: Motoryzacja, Elektronika
  • Miejscowość: Gdańsk
Odp: [MkIII] Skrzynia AM6 czasami szarpie
« Odpowiedź #1699 dnia: Maj 23, 2018, 22:49:59 »
Tak z ciekawości sprawdzę jaki jest ten licznik u żony - jeszcze jej nie podłączałem :)
W którym miejscu w DB on się znajduje ?
ps. "u żony" mam na myśli jej samochód.
-----------------------------------------------------------------
C5 X7 2,0 HDI 163KM Tourer manual; C5 X7 2,0 HDI 163KM Sedan aut;   BX 1,6 ....były C5 2,0 HDI mkII; Xantia 2,0 16V mkII; Xantia 1,6 mkI; BX 1,4e, TGE .... z citroenem od 89r