Klub Cytrynki
Francuskie.pl - Twoja codzienna
porcja aktualności na temat marki Citroen

Autor Wątek: Wygłuszenie maski silnika C5 III  (Przeczytany 3372 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Dariusz Serafin

  • Nowy Użytkownik
  • Wiadomości: 5
  • Skąd: Lublin
  • Posiadany samochód: Citroen C5 2,0 HDI
  • Miejscowość: Lublin
Wygłuszenie maski silnika C5 III
« dnia: Grudzień 04, 2017, 21:19:40 »
Witam wszystkich,
Jest to mój pierwszy post na forum, więc na początek chciałbym się przywitać. Posiadam Citroena C5 III 2,0 HDI 163 KM. Potrzebuję w nim wymienić wygłuszenie maski silnika, gdyż dotychczasowa uległa zniszczeniu. Jako, że nowa jest droga, znalazłem taką na portalu aukcyjnym: http://allegro.pl/show_item.php?item=7075843897&msg=Tw%C3%B3j+e-mail+zosta%C5%82+wys%C5%82any.&msgtoken=048a25b10f8bf5405c1e387864ffa85323220a1444b540a86acf77d00be2ff62.
Pewnie będę też potrzebował nowych spinek (chyba, że się mylę). Znalazłem takie: http://allegro.pl/p082-citroen-c2-c3-c5-spinka-wygluszenia-maski-i5392988312.html.
Prosiłbym Was o opinię, co sądzicie po zdjęciu o tej macie, czy powyższe rzeczy będą pasowały do mojego auta i ile tych spinek powinienem ewentualnie zamówić, żeby wystarczyło.
 
Dzięki z góry za odpowiedź

Offline Ryszard Daroszewski

  • Byle do przodu
  • *
  • Wiadomości: 102
  • Skąd: Grudziądz
  • Posiadany samochód: C5 X7 2.7HDI
  • Zainteresowania: T9A, Bushcraft
  • Miejscowość: Grudziądz
Odp: Wygłuszenie maski silnika C5 III
« Odpowiedź #1 dnia: Grudzień 04, 2017, 21:37:30 »
Przyjrzał bym się również temu:


http://www.strefatestow.pl/wygluszenie-maski-krok-po-kroku-poradnik/


Podobno znacznie lepsze wygłuszenie a i pierwszy krok do wygłuszenia reszty pojazdu - na tej stronie są pozostałe poradniki wraz z opisem materiałów - warto się z tym zapoznać.

Offline Dariusz Serafin

  • Nowy Użytkownik
  • Wiadomości: 5
  • Skąd: Lublin
  • Posiadany samochód: Citroen C5 2,0 HDI
  • Miejscowość: Lublin
Odp: Wygłuszenie maski silnika C5 III
« Odpowiedź #2 dnia: Grudzień 04, 2017, 21:43:05 »
Pomysł może i fajny ale na przyszłość. Teraz muszę szybko kupić matę w miarę dobrym stanie bo obecną mam całą poszarpaną przez jakąś kunę czy innego gryzonia.

Offline Krzysztof J. Filipek

  • Wrzuca piąty bieg
  • ***
  • Wiadomości: 1 172
  • Skąd: Zawadzkie
  • Posiadany samochód: C5 (X7) 2.0 HDi 163 FAP BVM 6 Exclusive sedan szary A. D. 2009
  • Miejscowość: Zawadzkie
Odp: Wygłuszenie maski silnika C5 III
« Odpowiedź #3 dnia: Grudzień 05, 2017, 11:02:10 »
Ja przy kupnie miałem powyrywany materiał wykładziny spod kilku nitów. Sądziłem, że to sprawka mechaników grzebiących przy spryskiwaczach. Wstawiłem duże aluminiowe podkładki i nowe nity. Stara mata dobrze trzyma. Teraz jednak znalazłem informację na Citroen Service, że powodem może być brak uszczelki z przodu maski. Mata staje się wtedy ciężka, rozmaka wokół mocowań i jest wyrywana przez strumień powietrza. Teraz jest sucho, bo uszczelkę już za radą kolegów dawno wstawiłem. :)
O tym dlaczego kuny szarpią i gryzą wszystko pod maską poczytaj w książce: P. Wohlleben „Duchowe życie zwierząt”. :)
A wszystko na temat części i wymiany masz we wspomnianym biuletynie CS podane jak na tacy. Wysyłam Ci go na priv.