Klub Cytrynki
Francuskie.pl - Twoja codzienna
porcja aktualności na temat marki Citroen

Autor Wątek: błąd P0000  (Przeczytany 2336 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Przemysław Jakubowski

  • Nowy Użytkownik
  • Wiadomości: 9
  • Posiadany samochód: C5 Tourer 2014 2.0 HDi
błąd P0000
« dnia: Grudzień 05, 2017, 21:49:06 »
Drodzy forumowicze... mam następujący problem, kupiony samochód okazał się być po chip-tuningu - zwiększona moc o ok 20 KM.

Po przejechaniu dystansu ok 300 kilometrów włącza się check engine. Żadnych innych objawów raczej nie ma, auto nie szarpie, jedzie normalnie, motor pracuje równo (na tyle na ile sam jestem w stanie to stwierdzić). Chip-tuning został "cofnięty" ale kontrolka zapalała się tak przed jak i po cofnięciu. Na serwisie wyskakuje błąd P0000 (taki sam po i przed cofnięciem chip-tuningu).

Jeden serwis (ASO). w którym auto było nic nie umiał z tego błędu wyczytać, dziś drugi (też ASO) wskazał mi, że to jest błąd "usterka obwodu wtryskiwacza 2 albo 3"; miał może ktoś z Was podobny problem z autem? Jaka była u Was diagnoza? Taka sama? Jeżeli inna to jaka? Jak droga może być naprawa, jak skomplikowany to jest temat do ogarnięcia i czy podniesienie mocy mogło uszkodzić wtrysk paliwa?

Offline Robert Piasecki

  • Przyspiesza
  • Wiadomości: 20
  • Skąd: Hull
  • Posiadany samochód: C5 v6
  • Miejscowość: Hull
błąd P0000
« Odpowiedź #1 dnia: Grudzień 05, 2017, 23:01:05 »
Podepnij do lexie zwróć uwagę na parametr korekcji wtrysku, ciśnienie zadane a rzeczywiste , sprawdź zgodność parametrów, nawet sam wtrysk może pokazywać błąd wynikający z czegoś odległego


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Offline Wojciech Kmera

  • Mistrz prostej
  • **
  • Wiadomości: 657
  • Skąd: ok. Katowic
  • Posiadany samochód: Były: C5 II 2.2 HDi SX+, C6 2.7 HDi V6 Exclusive. Jest: C5 X7 2.0 HDi 163 Exclusive
  • Miejscowość: ok. Katowic
Odp: błąd P0000
« Odpowiedź #2 dnia: Grudzień 05, 2017, 23:08:59 »
Sprawdź w Lexii czy i jak często wypala się FAP. Dystans który wskazujesz może mieć jakiś związek z niemożliwością jego regeneracji i wyrzuceniem błędu Check Engine. Jeżeli jest usterka obwodu wtryskiwacza 2 lub 3 to spróbuj na wyłączonym zapłonie odpiąć i wpiąć ponownie wtyczkę tego właśnie wtrysku. Być może jakiś pin nie styka i daje błąd.
Fantômas se déchaîne...