Klub Cytrynki
Francuskie.pl - Twoja codzienna
porcja aktualności na temat marki Citroen

Autor Wątek: MK3 C5 X7 - przy mrozach "zapomina" czujniki ciśnienia kół  (Przeczytany 7974 razy)

0 użytkowników i 7 Gości przegląda ten wątek.

gienas

  • Gość
MK3 C5 X7 - przy mrozach "zapomina" czujniki ciśnienia kół
« dnia: Styczeń 05, 2016, 17:48:08 »
Witam
 Jak czytam nie ja jeden mam mroźne kłopoty z cytrynką :) .
 Mój kłopot, od trzech dni przy porannym uruchamianiu, polega na komunikacie o "przebitych" oponach.
 Ignoruję popiskiwania + "STOP service" i wyjeżdżam, po kilku minutach jazdy czujniki przednich kół się pojawiają a po kilkunastu minutach zjawia się i tył. W tej kolejności. I co dzień rano to samo...
 Raz tylko przy -16 stopniach miałem "economy tryb" - choć akumulator nowy ( miesięczny), napięcie sprawdzane ~14V było. Baterie w czujnikach się kończą?
 

 Niestety podłączyć się nie mam czym, niemniej widzę że zakup interfejsu wielkimi krokami się zbliża...

Offline Patryk Stalski

  • KC Emeryt
  • Administrator Globalny
  • ******
  • Wiadomości: 7 933
  • Skąd: Wrocław
  • Posiadany samochód: B8 1.8 TSI
  • Zainteresowania: komputery, motoryzacja
  • Miejscowość: Wrocław
Odp: MK3 C5 X7 - przy mrozach "zapomina" czujniki ciśnienia kół
« Odpowiedź #1 dnia: Styczeń 05, 2016, 18:30:35 »
Tak jak pisze Paweł - albo masz ciśnienie na granicy i na mrozie spada poniżej wartości minimalnej, akceptowalnej dla TPMS, albo faktycznie baterie w czujnikach (ostatnio są liczone na 5-7 lat chyba - i to w temperaturach raczej dodatnich).
Pozdrawiam

Klubowa Emerytura...

gienas

  • Gość
Odp: MK3 C5 X7 - przy mrozach "zapomina" czujniki ciśnienia kół
« Odpowiedź #2 dnia: Styczeń 06, 2016, 13:02:03 »
Ciśnienie na granicy - to byłby chyba komunikat "deflated" czyli mało wiatru. "Punctured" to stoi już na felgach.
Testowo sobie dopompowałem ciśnienie do 2,6 bara. Po uruchomieniu auta znów "punctured".
 Moja cytryna z 2010 czyli te 5 lat się by zgadzało...  Pociepleje to odwiedzę oponiarza i wymienię baterie.
 Pytanie dodatkowe - przez co komunikują się czujniki z autem? Bluetooth?

Offline Machoński Tomasz

  • Kierowca bombowca
  • ****
  • Wiadomości: 2 952
  • Skąd: Katowice
  • Posiadany samochód: Lexus NX, był C5 X7 Exclusive Tourer 2.0 lpg
  • Miejscowość: Katowice
Odp: MK3 C5 X7 - przy mrozach "zapomina" czujniki ciśnienia kół
« Odpowiedź #3 dnia: Styczeń 06, 2016, 13:52:08 »
komputerem mozna sprawdzic stan baterii a po drugie przy ich rozładowaniu byłby komunikat o nie monitorowaniu koł a nie o przebiciu.Czujniki sa nierozbieralne.

Offline Krzysztof J. Filipek

  • Wrzuca piąty bieg
  • ***
  • Wiadomości: 1 172
  • Skąd: Zawadzkie
  • Posiadany samochód: C5 (X7) 2.0 HDi 163 FAP BVM 6 Exclusive sedan szary A. D. 2009
  • Miejscowość: Zawadzkie
Odp: MK3 C5 X7 - przy mrozach "zapomina" czujniki ciśnienia kół
« Odpowiedź #4 dnia: Styczeń 06, 2016, 14:00:57 »
odwiedzę oponiarza i wymienię baterie.
Oponiaż proponował mi zamienniki po 110 zł za sztukę, oryginał to coś koło 300 zł/szt :) . A może wiesz jak wymieniać zasilanie "nierozbieralnych" czujników?

Offline Michal Wladyniak

  • Kierowca bombowca
  • ****
  • Wiadomości: 2 993
  • Skąd: Kraków
  • Posiadany samochód: Renault Megane Grandtour Limited 2015/C4GP 2.0 HDI EAT6 Shine 2017
  • Miejscowość: Kraków
Odp: MK3 C5 X7 - przy mrozach "zapomina" czujniki ciśnienia kół
« Odpowiedź #5 dnia: Styczeń 06, 2016, 15:44:03 »
komputerem mozna sprawdzic stan baterii a po drugie przy ich rozładowaniu byłby komunikat o nie monitorowaniu koł a nie o przebiciu.Czujniki sa nierozbieralne.
Mnie jak padła bateria to przy temp powyżej 10 meldował o niskim ciśnieniu a poniżej 10 o przebiciu.

Offline Krzysztof J. Filipek

  • Wrzuca piąty bieg
  • ***
  • Wiadomości: 1 172
  • Skąd: Zawadzkie
  • Posiadany samochód: C5 (X7) 2.0 HDi 163 FAP BVM 6 Exclusive sedan szary A. D. 2009
  • Miejscowość: Zawadzkie
Odp: MK3 C5 X7 - przy mrozach "zapomina" czujniki ciśnienia kół
« Odpowiedź #6 dnia: Styczeń 06, 2016, 16:39:00 »
Jak już jesteśmy przy temacie czujników, to może znacie standardowe parametry ciśnienia w oponach i wyświetlanych komunikatów (przy jakim ciśnieniu co wyświetla)?

Kiedy kupowałem swoją C5 to w przednich kołach miała 2 atm (nominalne 2,4 atm) i żadne ostrzeżenie mi się nie pojawiło. Wobec tego (no i cen) przy dokupionych zimówkach odpuściłem sobie ten wynalazek. Teraz jednak poprzedni właściciel podesłał mi gratis stare czujniki z zostawionych sobie kół zimowych, bo ponoć w jego najnowszej  C5 jest inne oprogramowanie, które nie chce gadać ze starymi czujnikami. Zastanawiam się, czy warto zdejmować zimówki, zakładać stare czujniki i kombinować z klonami (na 8 szt.) jak i tak niedługo mogą sfiksować ze starości i mrozu? Można wytrzymać do wiosny alarm i SERVICE po ok. 20 km od startu ;) .

gienas

  • Gość
Odp: MK3 C5 X7 - przy mrozach "zapomina" czujniki ciśnienia kół
« Odpowiedź #7 dnia: Styczeń 06, 2016, 18:26:50 »
Dzięki Tomaszowi mam jasność - interfejs koniecznie potrzebny.

 Krzysztof kiedy ma się obręcze 17' niestety zakupy do nich bolą ;) .
 A alarm gaszę lewą rolką i pozostaje tyko napis.

Offline Krzysztof J. Filipek

  • Wrzuca piąty bieg
  • ***
  • Wiadomości: 1 172
  • Skąd: Zawadzkie
  • Posiadany samochód: C5 (X7) 2.0 HDi 163 FAP BVM 6 Exclusive sedan szary A. D. 2009
  • Miejscowość: Zawadzkie
Odp: MK3 C5 X7 - przy mrozach "zapomina" czujniki ciśnienia kół
« Odpowiedź #8 dnia: Styczeń 06, 2016, 18:38:32 »
Dzięki, będę gasił. :)
A ja mam zimówki na legalne 16' i dzięki temu trochę więcej gumy na sezonowe nierówności na jezdni. 8)

Offline Michał Nowakowski

  • Wrzuca piąty bieg
  • ***
  • Wiadomości: 1 444
  • Skąd: Tarnów
  • Posiadany samochód: Kiedyś C5 (X7) Tourer 2.0 hdi AM6, teraz Mondek Mk5 Titanium PowerShift 2.0 tdci 180PS
  • Zainteresowania: podróże, dobra kuchnia, dobre wina...
  • Miejscowość: Tarnów
Odp: MK3 C5 X7 - przy mrozach "zapomina" czujniki ciśnienia kół
« Odpowiedź #9 dnia: Styczeń 07, 2016, 08:31:29 »
Jakby ktoś reflektowal, to mam 4 czujniki z 2012 na zbyciu. Info na priv

Wysłane z mojego SM-G900F przy użyciu Tapatalka

FAP out, EGR off, POWER up :)

Offline Marc Waldemar

  • Wrzuca piąty bieg
  • ***
  • Wiadomości: 2 248
  • Skąd: Krakow
  • Posiadany samochód: C5 X7 2009 Exclusive Tourer 2.0 HDI
  • Miejscowość: Krakow
Odp: MK3 C5 X7 - przy mrozach "zapomina" czujniki ciśnienia kół
« Odpowiedź #10 dnia: Styczeń 08, 2016, 15:16:33 »
Pytanie dodatkowe - przez co komunikują się czujniki z autem? Bluetooth?
Częstotliwość 433,92 MHz., kalkulator w tylnym lewym błotniku antena pod kołem zapasowym od zewnątrz, dzięki różnicy w sile sygnału wie które koło to przednie a które tylne. Lewo prawo wykrywa dzięki różnicy prędkości koła podanej przez ESP przy współpracy z czujnikiem skrętu.

Offline Krzysztof J. Filipek

  • Wrzuca piąty bieg
  • ***
  • Wiadomości: 1 172
  • Skąd: Zawadzkie
  • Posiadany samochód: C5 (X7) 2.0 HDi 163 FAP BVM 6 Exclusive sedan szary A. D. 2009
  • Miejscowość: Zawadzkie
Odp: MK3 C5 X7 - przy mrozach "zapomina" czujniki ciśnienia kół
« Odpowiedź #11 dnia: Styczeń 08, 2016, 16:31:32 »
No ładnie. Ale czy ktoś nie ma może pliku z opisem jak działa system wykrywania niedopompowania w MkIII, bo ja znalazłem tylko opis do poprzednich modelów, a tam trochę inaczej jest to poskładane. :(

Offline Marc Waldemar

  • Wrzuca piąty bieg
  • ***
  • Wiadomości: 2 248
  • Skąd: Krakow
  • Posiadany samochód: C5 X7 2009 Exclusive Tourer 2.0 HDI
  • Miejscowość: Krakow
Odp: MK3 C5 X7 - przy mrozach "zapomina" czujniki ciśnienia kół
« Odpowiedź #12 dnia: Styczeń 08, 2016, 19:58:46 »
Nie wiem co chciał byś wiedzieć. Podczas postoju (czas większy od 10 minut) wysyła ramkę z info  o ciśnieniu co 13 godz, albo gdy róznica ciśnien wynosi więcej niż 60 milibarów.  Podczas jazdy ramka wysyłana jest co minutę a co 5sek podczas wykrycia przebicia.

Offline Marc Waldemar

  • Wrzuca piąty bieg
  • ***
  • Wiadomości: 2 248
  • Skąd: Krakow
  • Posiadany samochód: C5 X7 2009 Exclusive Tourer 2.0 HDI
  • Miejscowość: Krakow
Odp: MK3 C5 X7 - przy mrozach "zapomina" czujniki ciśnienia kół
« Odpowiedź #13 dnia: Styczeń 09, 2016, 08:23:16 »
Inżynierowie Creative Technology wyliczyli że przeciętny użytkownik będzie potrzebował około 14 minut aby zmienić koło lub zamienić je miejscami, dlatego po takim postoju na pierwszym zakręcie kalkulator sprawdza które koło gdzie jest.

Offline Joanna Luty

  • Wrzuca piąty bieg
  • ***
  • Wiadomości: 1 690
  • Posiadany samochód: citroen C5 MKII HDI,xsara picasso 04 2.0 HDI
Odp: MK3 C5 X7 - przy mrozach "zapomina" czujniki ciśnienia kół
« Odpowiedź #14 dnia: Styczeń 09, 2016, 15:01:44 »
Krzysztofie, proszę o linki do opisów działania mk2 i 1 .

Offline Krzysztof J. Filipek

  • Wrzuca piąty bieg
  • ***
  • Wiadomości: 1 172
  • Skąd: Zawadzkie
  • Posiadany samochód: C5 (X7) 2.0 HDi 163 FAP BVM 6 Exclusive sedan szary A. D. 2009
  • Miejscowość: Zawadzkie
Odp: MK3 C5 X7 - przy mrozach "zapomina" czujniki ciśnienia kół
« Odpowiedź #15 dnia: Styczeń 09, 2016, 15:27:38 »
Proszę bardzo, jest tutaj . Załącznik jest pod pierwszą odpowiedzią Macieja (#1), ale żeby go zobaczyć to wcześniej trzeba się zalogować. Dalej w wątku są też ładne obrazki, które już chyba widziałaś :) . Miłej lektury.
« Ostatnia zmiana: Styczeń 10, 2016, 20:09:39 wysłana przez Krzysztof J. Filipek »

Offline Artur Winczewski

  • Mistrz prostej
  • **
  • Wiadomości: 534
  • Skąd: Mazowsze
  • Posiadany samochód: DS5 2.0 HDI, 13. Renault ESPACE V, 16. Było: C5 X7 2.0 HDi, C5 MKII HB 2.0 HDi, XP 2.0HDI, Xsara II, Xantia 1.8, Peugeoty 106, 405, Fiaty i Maluchy
  • Miejscowość: Mazowsze
Odp: MK3 C5 X7 - przy mrozach "zapomina" czujniki ciśnienia kół
« Odpowiedź #16 dnia: Styczeń 14, 2016, 13:08:23 »
Taka sytuacja, Stop na desce, info o przebiciu prawego tylnego koła. Wyszedłem z auta wszystko ok. Myślałem, że padła bateria w czujniku. Ale po sprawdzeniu ciśnienia w kołach okazało się że w lewym przodzie było poniżej 2 bar. Dopompowałem  i...... komunikat zgasł. Co się pomyliło systemowi z tymi czujnikami ????
Lexija Citroen Peugeot.

Offline Marc Waldemar

  • Wrzuca piąty bieg
  • ***
  • Wiadomości: 2 248
  • Skąd: Krakow
  • Posiadany samochód: C5 X7 2009 Exclusive Tourer 2.0 HDI
  • Miejscowość: Krakow
Odp: MK3 C5 X7 - przy mrozach "zapomina" czujniki ciśnienia kół
« Odpowiedź #17 dnia: Styczeń 14, 2016, 18:44:00 »
Taka sytuacja, Stop na desce, info o przebiciu prawego tylnego koła. Wyszedłem z auta wszystko ok. Myślałem, że padła bateria w czujniku. Ale po sprawdzeniu ciśnienia w kołach okazało się że w lewym przodzie było poniżej 2 bar. Dopompowałem  i...... komunikat zgasł. Co się pomyliło systemowi z tymi czujnikami ????
Ciśnienie załączenia alarmu poprawne, ciekawy przypadek czyżby kalkulator nie dokonał procedury detekcji położenia kół ... Miałeś te koła kiedyś inaczej pozakładane chodzi mi o miejsca? Jak będziesz miał czas zrób test upuść 0,5b w innym kole i porównaj z komunikatem na desce. Długo już jeździsz na tych  kołach? Daj znać.

Offline Artur Winczewski

  • Mistrz prostej
  • **
  • Wiadomości: 534
  • Skąd: Mazowsze
  • Posiadany samochód: DS5 2.0 HDI, 13. Renault ESPACE V, 16. Było: C5 X7 2.0 HDi, C5 MKII HB 2.0 HDi, XP 2.0HDI, Xsara II, Xantia 1.8, Peugeoty 106, 405, Fiaty i Maluchy
  • Miejscowość: Mazowsze
Odp: MK3 C5 X7 - przy mrozach "zapomina" czujniki ciśnienia kół
« Odpowiedź #18 dnia: Styczeń 14, 2016, 22:33:40 »
Samochód mam ok roku, nigdy nie było problemu z czujnikami, zmieniałem opony na zimowe, ale na pewno nie były zamienione miejscami, byłem przy operacji cały czas. Ciekawi mnie tylko czy zanim pojawi się STOP na desce z komunikatem o przebitej oponie, nie powinien się pojawić komunikat o niskim ciśnieniu. Zrobię test na innym kole i dam znać.
Lexija Citroen Peugeot.

Offline Dariusz Janda

  • Przyspiesza
  • Wiadomości: 94
  • Skąd: Poland
  • Posiadany samochód: Citroen c5 X7 ex
  • Miejscowość: Mysłowice
Odp: MK3 C5 X7 - przy mrozach "zapomina" czujniki ciśnienia kół
« Odpowiedź #19 dnia: Styczeń 15, 2016, 09:06:01 »
Ciekawi mnie tylko czy zanim pojawi się STOP na desce z komunikatem o przebitej oponie, nie powinien się pojawić komunikat o niskim ciśnieniu. Zrobię test na innym kole i dam znać.
Kiedyś jak złapałem jakiegoś pręta w oponie to najpierw był komunikat o zbyt niskim ciśnieniu; z czasem oczywiście pojawił się także i ten o przebiciu.

Offline Joanna Luty

  • Wrzuca piąty bieg
  • ***
  • Wiadomości: 1 690
  • Posiadany samochód: citroen C5 MKII HDI,xsara picasso 04 2.0 HDI
Odp: MK3 C5 X7 - przy mrozach "zapomina" czujniki ciśnienia kół
« Odpowiedź #20 dnia: Maj 22, 2016, 15:52:35 »
Runflaty odradzam,naprawdę. Wszyscy się z nich wycofują,głośne,problem z ważeniem/biciami. Jeśli masz gumowy wentyl to na 99 proc nie ma z nim czujnika,pewnie komuś padł "kominek" i zmienił na zwykły wentyl.

Offline Michal Wladyniak

  • Kierowca bombowca
  • ****
  • Wiadomości: 2 993
  • Skąd: Kraków
  • Posiadany samochód: Renault Megane Grandtour Limited 2015/C4GP 2.0 HDI EAT6 Shine 2017
  • Miejscowość: Kraków
Odp: MK3 C5 X7 - przy mrozach "zapomina" czujniki ciśnienia kół
« Odpowiedź #21 dnia: Maj 23, 2016, 15:13:42 »
u mnie tak pokazywało jak czujniki się nie wczytały, bo jeszcze gdzieś tam w odmętach DB czegoś nie odhaczyłem.
dałeś sobie wyposażenie dodatkowe samochodu i opcję instalacji czujników parkowania ?może masz inne czujniki wpisane ? na forum peugeota wyczytałem że te czujniki normalnie współpracują z sobą.
 

Offline Michal Wladyniak

  • Kierowca bombowca
  • ****
  • Wiadomości: 2 993
  • Skąd: Kraków
  • Posiadany samochód: Renault Megane Grandtour Limited 2015/C4GP 2.0 HDI EAT6 Shine 2017
  • Miejscowość: Kraków
Odp: MK3 C5 X7 - przy mrozach "zapomina" czujniki ciśnienia kół
« Odpowiedź #22 dnia: Maj 23, 2016, 15:54:31 »
......Jeśli masz gumowy wentyl to na 99 proc nie ma z nim czujnika,pewnie komuś padł "kominek" i zmienił na zwykły wentyl.

Joanna, mowa o C5X7 a w nich nie ma już "alumuniowych" kominków, tylko gumowe z rurką do zamocowania czujnika.
Niemniej oba rodzaje czujników normalnie działają w tym aucie :)

Zadałbym raczej pytanie dlaczego są w tej C5III czujniki z aluminiowymi wentylami :)



od pewnego nr OPR nie ma tych "starych" czujników u mnie w X7 są starego typu