Klub Cytrynki
Francuskie.pl - Twoja codzienna
porcja aktualności na temat marki Citroen

Autor Wątek: czuniki cofania i inne udogodnienia elektryczne w XP  (Przeczytany 9605 razy)

0 użytkowników i 4 Gości przegląda ten wątek.

Offline Piotr Grzywiński

  • Przyspiesza
  • Wiadomości: 75
  • Skąd: Warszawa
  • Posiadany samochód: Xsara Picasso 1.6 HDI, 90 km, rok 2009
  • Zainteresowania: sport, podróże
  • Miejscowość: Warszawa
czuniki cofania i inne udogodnienia elektryczne w XP
« dnia: Styczeń 28, 2016, 23:34:33 »
Czy ktoś montował samodzielnie czujniki cofania w swoim Pikusiu. Słyszałem, że to niezbyt skomplikowane jednak raczej się się nie podejmę w związku z czym mam pytanie czy ktoś może podpowiedzieć  kto i gdzie w okolicach Warszawy lub Wysokiego Mazowieckiego coś takiego instalował? Szukam jakiegoś fachowca (warsztatu) za rozsądne pieniądze (przy okazji gdzie waszym zdaniem można wykonywać bieżące naprawy w ww. lokalizacjach). Wiem, że to nie jest może pierwsza potrzeba jednak z uwagi na przyszłe poruszanie się autem przez żonę czujniki by się przydały:). Chciałbym też założyć w późniejszym okresie np. światła do jazdy dziennej czy podłączyć MP3, a takżę ewentualnie zwiększyć moc silnika. Jeśli ktoś ma jakieś doświadczenia w tym zakresie proszę o informację i uwagi. Z góry dzięki!

Offline Marek Lewiński

  • Przyspiesza
  • Wiadomości: 19
  • Skąd: Piaseczno
  • Posiadany samochód: Citroen Xsara Picasso 2002r. 1,8 16V B+G
  • Miejscowość: Piaseczno
Odp: czuniki cofania i inne udogodnienia elektryczne w XP
« Odpowiedź #1 dnia: Styczeń 29, 2016, 12:38:55 »
montowałem u siebie uniwersalne czujniki cofania ... bez większych problemów ... jeśli masz garaż możemy to ogarnąć bez problemu... mam też zrobione światła do jazdy dziennej ... piszę że zrobione bo kupiłem ustrojstwo po podłączeniu którego jak odpalę to świecą sie światła drogowe na 30 % mocy (chyba) sam to montowałem i już 2 rok działa... robiłem też wiele innych małych napraw przy pikusiu ... pozdrawiam

Offline Robert Magiera

  • Mistrz prostej
  • **
  • Wiadomości: 760
  • Skąd: Tarnów
  • Posiadany samochód: Xsara Picasso 2.0 HDI
  • Miejscowość: Tarnów
Odp: czuniki cofania i inne udogodnienia elektryczne w XP
« Odpowiedź #2 dnia: Styczeń 29, 2016, 17:22:15 »
montowałem u siebie uniwersalne czujniki cofania ... bez większych problemów ... jeśli masz garaż możemy to ogarnąć bez problemu... mam też zrobione światła do jazdy dziennej ... piszę że zrobione bo kupiłem ustrojstwo po podłączeniu którego jak odpalę to świecą sie światła drogowe na 30 % mocy (chyba) sam to montowałem i już 2 rok działa... robiłem też wiele innych małych napraw przy pikusiu ... pozdrawiam
Powiedz jak z homologacją tego wynalazku. Widziałem to w kilku autach jednak nie wiem jak w świetle przepisów to wygląda? Na reflektorach nie homologacji świateł dziennych.

Offline Piotr Grzywiński

  • Przyspiesza
  • Wiadomości: 75
  • Skąd: Warszawa
  • Posiadany samochód: Xsara Picasso 1.6 HDI, 90 km, rok 2009
  • Zainteresowania: sport, podróże
  • Miejscowość: Warszawa
Odp: czuniki cofania i inne udogodnienia elektryczne w XP
« Odpowiedź #3 dnia: Styczeń 29, 2016, 22:40:36 »
montowałem u siebie uniwersalne czujniki cofania ... bez większych problemów ... jeśli masz garaż możemy to ogarnąć bez problemu... mam też zrobione światła do jazdy dziennej ... piszę że zrobione bo kupiłem ustrojstwo po podłączeniu którego jak odpalę to świecą sie światła drogowe na 30 % mocy (chyba) sam to montowałem i już 2 rok działa... robiłem też wiele innych małych napraw przy pikusiu ... pozdrawiam


dzięki za propozycję - jestem bardzo bardzo zainteresowany zarówno czujnikami jak i światłami jednak garażu w wawie nie posiadam (jak coś wymyślę to się odezwę). Na chwilę obecną dysponuję jedynie działką w Brwinowie (gdzie jest budynek gospodarczy z prądem) jednak nie sądzę by w takim warunkach dało się coś zrobić (blaszak być może na wiosnę;)). 

Offline Kuba Rosa

  • Mistrz prostej
  • **
  • Wiadomości: 772
  • Skąd: Teresin
  • Posiadany samochód: 308 SW 1,6 BlueHDI 120 KM
  • Miejscowość: Teresin
Odp: czuniki cofania i inne udogodnienia elektryczne w XP
« Odpowiedź #4 dnia: Styczeń 30, 2016, 01:55:00 »
Czujników nie montowałem, bo już je miałem na wyposażeniu.

Za to montowałem u siebie światłe dzienne Philips Daylight 4-diodowe.
Jak będziesz przygotowany do zdjęcia zderzaka to takie światła da się całkiem łatwo założyć.
Pewnie z 1,5 godziny zajęłoby to wprawnemu macherowi :) Najdłużej właśnie trwa zabawa ze zderzakiem ;)

Natomiast speca z Lexią proponuję szukać tutaj:

http://peugeotklub.pl/showthread.php?19247-Peugeot-Planet-2000-MAM-SZUKAM

Jest nawet załącznik z listą userów w konkretnych regionach chętnych do pomocy. Lista jest z sierpnia 2014, ale możesz w temacie wpisać o co Ci chodzi i na bank ktoś się odezwie.
Ja w ten sposób trafiłem do Norberta z Żyrardowa, który wyłączył mi automatyczne światła mijania.

Offline Piotr Grzywiński

  • Przyspiesza
  • Wiadomości: 75
  • Skąd: Warszawa
  • Posiadany samochód: Xsara Picasso 1.6 HDI, 90 km, rok 2009
  • Zainteresowania: sport, podróże
  • Miejscowość: Warszawa
Odp: czuniki cofania i inne udogodnienia elektryczne w XP
« Odpowiedź #5 dnia: Styczeń 31, 2016, 23:37:15 »
Dzięki Kuba za info, swoją drogą nie byłem świadomy tego by założyć światła do jazdy dziennej trzeba zdejmować zderzak:) i nie wiem czy sam bym sobie poradził z takim zadaniem:)

Offline Robert Magiera

  • Mistrz prostej
  • **
  • Wiadomości: 760
  • Skąd: Tarnów
  • Posiadany samochód: Xsara Picasso 2.0 HDI
  • Miejscowość: Tarnów
Odp: czuniki cofania i inne udogodnienia elektryczne w XP
« Odpowiedź #6 dnia: Luty 01, 2016, 20:38:58 »
nie byłem świadomy tego by założyć światła do jazdy dziennej trzeba zdejmować zderzak:)
Zależy gdzie chcesz umieścić światełka. U mnie są w dolnej części i obyło się bez zdejmowania zderzaka.

Offline Kuba Rosa

  • Mistrz prostej
  • **
  • Wiadomości: 772
  • Skąd: Teresin
  • Posiadany samochód: 308 SW 1,6 BlueHDI 120 KM
  • Miejscowość: Teresin
Odp: czuniki cofania i inne udogodnienia elektryczne w XP
« Odpowiedź #7 dnia: Luty 01, 2016, 21:59:13 »
Ja umieściłem w nad rejestracją moje LEDy i dla takiego montażu zdejmowałem zderzak.



Offline Piotr Grzywiński

  • Przyspiesza
  • Wiadomości: 75
  • Skąd: Warszawa
  • Posiadany samochód: Xsara Picasso 1.6 HDI, 90 km, rok 2009
  • Zainteresowania: sport, podróże
  • Miejscowość: Warszawa
Odp: czuniki cofania i inne udogodnienia elektryczne w XP
« Odpowiedź #8 dnia: Luty 03, 2016, 01:30:30 »
nad rejestracją wyglądają ok, jednak intrygujący jest pomysł Marka z "przerobieniem" świateł drogowych -  czy ktoś może coś powiedzieć na temat takiej modyfikacji świateł poprzez zmniejszenie ich mocy i wykorzystanie jako dzienne:)

Offline Kuba Rosa

  • Mistrz prostej
  • **
  • Wiadomości: 772
  • Skąd: Teresin
  • Posiadany samochód: 308 SW 1,6 BlueHDI 120 KM
  • Miejscowość: Teresin
Odp: czuniki cofania i inne udogodnienia elektryczne w XP
« Odpowiedź #9 dnia: Luty 03, 2016, 02:22:33 »
No wiesz, homologacji to na to nie będziesz miał...  ;)

Offline Jakub Siewko

  • Byle do przodu
  • *
  • Wiadomości: 372
  • Skąd: Warszawa
  • Posiadany samochód: C4 Spacetourer 1.2 PureTech 130KM EAT8 MoreLife. Były: Xsara Picasso 1.6 HDi 92KM '09, Xsara II Break 2.0 HDi 110KM i ZX 1.9D Audace
  • Zainteresowania: fotografia, muzyka
  • Miejscowość: Warszawa
Odp: czuniki cofania i inne udogodnienia elektryczne w XP
« Odpowiedź #10 dnia: Luty 03, 2016, 12:00:52 »
... mam też zrobione światła do jazdy dziennej ... piszę że zrobione bo kupiłem ustrojstwo po podłączeniu którego jak odpalę to świecą sie światła drogowe na 30 % mocy (chyba) sam to montowałem i już 2 rok działa...
Tak, tak. Pomysł Marka brzmi interesująco. Marku, mógłbyś rozwinąć temat? Jak dokładnie to zrobiłeś? Jakie to "ustrojstwo"?
Tak się zastanawiam... A jakby tak w ramach "świateł dziennych" wyłączać tylko tylne światła i mieć same drogowe? Na to też nie będzie homologacji?
Albo jeszcze inaczej. Można kupić takie światła montowane w miejsce przeciwmgielnych - połówka to dalej przeciwmgielne, a druga połówka robi za "dzienne". To może to "ustrojstwo" Marka dałoby radę w ramach "dziennych" palić przednie przeciwmgielne.

Offline Jacek Welz

  • Moderator
  • *****
  • Wiadomości: 2 101
  • Skąd: Stavanger/Bydgoszcz
  • Posiadany samochód: Ford SMax 2.0TDCI '14; MB A160 '01
  • Zainteresowania: komp, foto, citro, kayako, grajko i inne
  • Miejscowość: Stavanger/Bydgoszcz
Odp: czuniki cofania i inne udogodnienia elektryczne w XP
« Odpowiedź #11 dnia: Luty 03, 2016, 14:33:55 »
Czy ktoś montował samodzielnie czujniki cofania w swoim Pikusiu. Słyszałem, że to niezbyt skomplikowane jednak raczej się się nie podejmę[...] Chciałbym też założyć w późniejszym okresie np. światła do jazdy dziennej czy podłączyć MP3, a takżę ewentualnie zwiększyć moc silnika. Jeśli ktoś ma jakieś doświadczenia w tym zakresie proszę o informację i uwagi. Z góry dzięki!
W XP mam fabryczne (dziwię się że w tak późnym roczniku Ty nie masz?) , ale montowałem w ZXie. Największa "trudność" to przewiercenie zderzaka (ja miałem odpowiedni frez w zestawie z czujnikami). Opór moralny przed dziurawieniem auta ;-)
A potem juz z górki, trzeba przeciągnąć kable do centralki, którą najlepiej umieścić gdzieś pod boczną tapicerką w bagażniku, i stamtąd wpiąć się do kabla żarówki wstecznego (są takie specjalne trójniki które zaciska się na istniejącym kablu, dołączając nowy). A na koniec przeciągnąć kabel od wyświetlacza odległości w okolice lusterka wstecznego, czy gdzie tam wygodniej. Kabel można puścić górą przy podsufitce, albo zsunąć uszczelki drzwi i wrzucić pod tapicerkę podłogi. Generalnie naprawdę prosta praca.

Do co MP3 to albo wymienić radio na inne (nie będziesz miał wyświetlania na ekranie auta, i trzeba przypilnować współpracę ze sterowaniem pod kierownicą), albo podłączyć jakiś umyślny inferfejs pod gniazdo zmieniarki do istniejącego radia
Ford S-Max 2.0TDCI '14
dawniej: Xsara Picasso 1.6i SX '10
ZX 1.4i SX Break '96/97, ZX 1.4i Avantage '91
i jakies niecytryny
GG: 4635213 (i inne ;)

Offline Joanna Luty

  • Wrzuca piąty bieg
  • ***
  • Wiadomości: 1 690
  • Posiadany samochód: citroen C5 MKII HDI,xsara picasso 04 2.0 HDI
Odp: czuniki cofania i inne udogodnienia elektryczne w XP
« Odpowiedź #12 dnia: Luty 03, 2016, 17:11:53 »
W XP mam taki modół dziennych ,do c5 też założyliśmy. Super sprawa. Ja kupiłam spod polskiej ręki Kurg electric , jeśli mnie pamięć nie myli to ok 70 zł na allegro.

Offline Robert Magiera

  • Mistrz prostej
  • **
  • Wiadomości: 760
  • Skąd: Tarnów
  • Posiadany samochód: Xsara Picasso 2.0 HDI
  • Miejscowość: Tarnów
Odp: czuniki cofania i inne udogodnienia elektryczne w XP
« Odpowiedź #13 dnia: Luty 03, 2016, 18:33:06 »
Tak się zastanawiam... A jakby tak w ramach "świateł dziennych" wyłączać tylko tylne światła i mieć same drogowe? Na to też nie będzie homologacji?
Albo jeszcze inaczej. Można kupić takie światła montowane w miejsce przeciwmgielnych - połówka to dalej przeciwmgielne, a druga połówka robi za "dzienne". To może to "ustrojstwo" Marka dałoby radę w ramach "dziennych" palić przednie przeciwmgielne.
Dwufunkcyjne światła dzienne/pmgielne to duży wydatek rzędu 600+ pln. P/mgielne podłączone pod moduł może będą świecić jak dzienne jednak homologacji automatycznie nie dostaną.

Offline Piotr Grzywiński

  • Przyspiesza
  • Wiadomości: 75
  • Skąd: Warszawa
  • Posiadany samochód: Xsara Picasso 1.6 HDI, 90 km, rok 2009
  • Zainteresowania: sport, podróże
  • Miejscowość: Warszawa
Odp: czuniki cofania i inne udogodnienia elektryczne w XP
« Odpowiedź #14 dnia: Luty 04, 2016, 00:02:44 »
W XP mam taki modół dziennych ,do c5 też założyliśmy. Super sprawa. Ja kupiłam spod polskiej ręki Kurg electric , jeśli mnie pamięć nie myli to ok 70 zł na allegro.

A jak długo masz ten moduł i co ci to daje w praktyce np. oszczędność paliwa itp. oraz jaki to ma sens w porównaniu do tradycyjnych świateł dziennych!

Offline Piotr Grzywiński

  • Przyspiesza
  • Wiadomości: 75
  • Skąd: Warszawa
  • Posiadany samochód: Xsara Picasso 1.6 HDI, 90 km, rok 2009
  • Zainteresowania: sport, podróże
  • Miejscowość: Warszawa
Odp: czuniki cofania i inne udogodnienia elektryczne w XP
« Odpowiedź #15 dnia: Luty 04, 2016, 00:05:58 »
Czy ktoś montował samodzielnie czujniki cofania w swoim Pikusiu. Słyszałem, że to niezbyt skomplikowane jednak raczej się się nie podejmę[...] Chciałbym też założyć w późniejszym okresie np. światła do jazdy dziennej czy podłączyć MP3, a takżę ewentualnie zwiększyć moc silnika. Jeśli ktoś ma jakieś doświadczenia w tym zakresie proszę o informację i uwagi. Z góry dzięki!
W XP mam fabryczne (dziwię się że w tak późnym roczniku Ty nie masz?) , ale montowałem w ZXie. Największa "trudność" to przewiercenie zderzaka (ja miałem odpowiedni frez w zestawie z czujnikami). Opór moralny przed dziurawieniem auta ;-)
A potem juz z górki, trzeba przeciągnąć kable do centralki, którą najlepiej umieścić gdzieś pod boczną tapicerką w bagażniku, i stamtąd wpiąć się do kabla żarówki wstecznego (są takie specjalne trójniki które zaciska się na istniejącym kablu, dołączając nowy). A na koniec przeciągnąć kabel od wyświetlacza odległości w okolice lusterka wstecznego, czy gdzie tam wygodniej. Kabel można puścić górą przy podsufitce, albo zsunąć uszczelki drzwi i wrzucić pod tapicerkę podłogi. Generalnie naprawdę prosta praca.

Do co MP3 to albo wymienić radio na inne (nie będziesz miał wyświetlania na ekranie auta, i trzeba przypilnować współpracę ze sterowaniem pod kierownicą), albo podłączyć jakiś umyślny inferfejs pod gniazdo zmieniarki do istniejącego radia

a czy ktoś kupił i podłączył taki interfejs do radia w ostatnim czasie, jak to działa (dobrze byłoby gdyby to miało wejście na USB i karty SB)?

Offline Jakub Siewko

  • Byle do przodu
  • *
  • Wiadomości: 372
  • Skąd: Warszawa
  • Posiadany samochód: C4 Spacetourer 1.2 PureTech 130KM EAT8 MoreLife. Były: Xsara Picasso 1.6 HDi 92KM '09, Xsara II Break 2.0 HDi 110KM i ZX 1.9D Audace
  • Zainteresowania: fotografia, muzyka
  • Miejscowość: Warszawa
Odp: czuniki cofania i inne udogodnienia elektryczne w XP
« Odpowiedź #16 dnia: Luty 04, 2016, 09:46:55 »
Ja taki moduł do radia podłączyłem. Pisałem o tym kilka lat temu. Wątek pewnie do odnalezienia. Na Alledrogo kupiłem moduł bodajże firmy Connect2. Chciałem mieć dźwięk z zestawu głośnomówiącego do telefonu na głośnikach od radia fabrycznego. W każdym razie moduł, o którym mówię to faktycznie emulator zmieniarki CD. Muzykę można odtwarzać z pendrive'a i z karty pamięci SD. Są gniazda. Sprawdza się znakomicie. Choć jakość dźwięku nie powala. Ale to też kwestia samego fabrycznego radia. Muzykę na karcie pamięci zapisujemy w folderach, które udają 6 płyt CD.

Offline Jakub Siewko

  • Byle do przodu
  • *
  • Wiadomości: 372
  • Skąd: Warszawa
  • Posiadany samochód: C4 Spacetourer 1.2 PureTech 130KM EAT8 MoreLife. Były: Xsara Picasso 1.6 HDi 92KM '09, Xsara II Break 2.0 HDi 110KM i ZX 1.9D Audace
  • Zainteresowania: fotografia, muzyka
  • Miejscowość: Warszawa
Odp: czuniki cofania i inne udogodnienia elektryczne w XP
« Odpowiedź #17 dnia: Luty 04, 2016, 09:58:51 »
W XP mam taki modół dziennych ,do c5 też założyliśmy. Super sprawa. Ja kupiłam spod polskiej ręki Kurg electric , jeśli mnie pamięć nie myli to ok 70 zł na allegro.

A jak długo masz ten moduł i co ci to daje w praktyce np. oszczędność paliwa itp. oraz jaki to ma sens w porównaniu do tradycyjnych świateł dziennych!
No daje oszczędność prądu i żarówek. A najbardziej żarówek. Światła palą się tylko z przodu auta. Mnie w zasadzie najbardziej przeszkadza zmiana siły podświetlenia tablicy rozdzielczej w dzień, kiedy zapalam światła. Natomiast nauczyłem się pamiętać o włączaniu świateł w dzień, a jak jest ciemno to i tak jest automat.

Offline Joanna Luty

  • Wrzuca piąty bieg
  • ***
  • Wiadomości: 1 690
  • Posiadany samochód: citroen C5 MKII HDI,xsara picasso 04 2.0 HDI
Odp: czuniki cofania i inne udogodnienia elektryczne w XP
« Odpowiedź #18 dnia: Luty 04, 2016, 17:58:33 »
osczędność żarówek,i w xp nie tyle chodzi o koszt co o to by często nie wymieniać. Jako dzienne pali się wł€kno długiego,które jest rzadziej używane niz krótkie,do tego tylko 30proc. Natomiast w c5 zdecydowanie obniża koszt. Częste stratowanie ksenonów im nie służy a tu koszt jest spory. Nowe wersje KURG-a umożliwiaja podpięcie takie,że światła zapala dopiero po zwolnieniu ręcznego,więc grzejąc autko na parkingu wszystkomamy pogaszone.
PS, i tak jak napisał Jakub,deska przy tym module świeci normalnie,tzn z pełną intensywnością wiec nie ma problemu z odczytem,zwłaszcza w słoneczny dzień jak ma to miejsce przy skandynawskich czy krótkich.

Offline Robert Magiera

  • Mistrz prostej
  • **
  • Wiadomości: 760
  • Skąd: Tarnów
  • Posiadany samochód: Xsara Picasso 2.0 HDI
  • Miejscowość: Tarnów
Odp: czuniki cofania i inne udogodnienia elektryczne w XP
« Odpowiedź #19 dnia: Luty 04, 2016, 18:07:29 »
Przecież można ustawić podświetlenie deski tak aby nie przygasało po włączeniu świateł mijania.

chlo

  • Gość
Odp: czuniki cofania i inne udogodnienia elektryczne w XP
« Odpowiedź #20 dnia: Luty 05, 2016, 09:11:31 »
Cytuj
Ja taki moduł do radia podłączyłem. Pisałem o tym kilka lat temu. Wątek pewnie do odnalezienia. Na Alledrogo kupiłem moduł bodajże firmy Connect2. Chciałem mieć dźwięk z zestawu głośnomówiącego do telefonu na głośnikach od radia fabrycznego. W każdym razie moduł, o którym mówię to faktycznie emulator zmieniarki CD. Muzykę można odtwarzać z pendrive'a i z karty pamięci SD. Są gniazda. Sprawdza się znakomicie. Choć jakość dźwięku nie powala. Ale to też kwestia samego fabrycznego radia. Muzykę na karcie pamięci zapisujemy w folderach, które udają 6 płyt CD.

Również zamontowałem coś takiego u siebie. Bardzo fajna sprawa. Schowałem ten niewielki modulik w środkowej konsoli i wyprowadziłem jacka w miejsce zaślepki "drugiej zapalniczki" po stronie pasażera. Moduł nabyłem w łódzkiej firmie, która jest ścisłym partnerem producenta. Koszt dwa lata temu koło 140zł. Montaż 30-45 min ze zdjęciem wszystkich plastików. Jedyny minus - nieco cichszy dźwięk niż w radiu, trzeba ustawiać głośność na min 10, ale można podłączyć każde urządzenie w wyjściem mini-jack.

Offline Piotr Grzywiński

  • Przyspiesza
  • Wiadomości: 75
  • Skąd: Warszawa
  • Posiadany samochód: Xsara Picasso 1.6 HDI, 90 km, rok 2009
  • Zainteresowania: sport, podróże
  • Miejscowość: Warszawa
Odp: czuniki cofania i inne udogodnienia elektryczne w XP
« Odpowiedź #21 dnia: Luty 05, 2016, 13:52:24 »
Cytuj
Ja taki moduł do radia podłączyłem. Pisałem o tym kilka lat temu. Wątek pewnie do odnalezienia. Na Alledrogo kupiłem moduł bodajże firmy Connect2. Chciałem mieć dźwięk z zestawu głośnomówiącego do telefonu na głośnikach od radia fabrycznego. W każdym razie moduł, o którym mówię to faktycznie emulator zmieniarki CD. Muzykę można odtwarzać z pendrive'a i z karty pamięci SD. Są gniazda. Sprawdza się znakomicie. Choć jakość dźwięku nie powala. Ale to też kwestia samego fabrycznego radia. Muzykę na karcie pamięci zapisujemy w folderach, które udają 6 płyt CD.

Również zamontowałem coś takiego u siebie. Bardzo fajna sprawa. Schowałem ten niewielki modulik w środkowej konsoli i wyprowadziłem jacka w miejsce zaślepki "drugiej zapalniczki" po stronie pasażera. Moduł nabyłem w łódzkiej firmie, która jest ścisłym partnerem producenta. Koszt dwa lata temu koło 140zł. Montaż 30-45 min ze zdjęciem wszystkich plastików. Jedyny minus - nieco cichszy dźwięk niż w radiu, trzeba ustawiać głośność na min 10, ale można podłączyć każde urządzenie w wyjściem mini-jack.

Dzięki za podpowiedzi, chodziłoby mi o coś takiego o czym wspomniał Robert czyli możliwość podłączenia pendriv'a i karty SD (jakiś rodzaj zmieniarki) i dodatkowo wyjście na minijack. Zakładam, że tytułów utworów nie będzie widać na wyświetlaczu fabrycznym. Jakoś za bardzo nie mogę też tego znaleźć na alledrogo (connect2), będę wdzięczny za podesłanie jakichś linków do tego typu modułów i jakieś łopatologiczne wyjaśnienie montażu we własnym zakresie (zdaję sobie sprawę, że Robert pisał, że zakładał taki wątek kilka lat temu ale może coś da się odtworzyć i dodać;))

chlo

  • Gość
Odp: czuniki cofania i inne udogodnienia elektryczne w XP
« Odpowiedź #22 dnia: Luty 05, 2016, 19:17:22 »
Znalazłem ten sklep z Łodzi, gdzie kupowałem swój interface AUX - http://www.tme.eu/pl/
Spróbuj poszukać albo zadzwoń do nich, może doradzą jeszcze coś innego.

Offline Piotr Grzywiński

  • Przyspiesza
  • Wiadomości: 75
  • Skąd: Warszawa
  • Posiadany samochód: Xsara Picasso 1.6 HDI, 90 km, rok 2009
  • Zainteresowania: sport, podróże
  • Miejscowość: Warszawa
Odp: czuniki cofania i inne udogodnienia elektryczne w XP
« Odpowiedź #23 dnia: Luty 08, 2016, 00:12:40 »
Znalazłem ten sklep z Łodzi, gdzie kupowałem swój interface AUX - http://www.tme.eu/pl/
Spróbuj poszukać albo zadzwoń do nich, może doradzą jeszcze coś innego.

Dzięki, zadzwonię i zobaczymy co mają:)

Offline Jacek Welz

  • Moderator
  • *****
  • Wiadomości: 2 101
  • Skąd: Stavanger/Bydgoszcz
  • Posiadany samochód: Ford SMax 2.0TDCI '14; MB A160 '01
  • Zainteresowania: komp, foto, citro, kayako, grajko i inne
  • Miejscowość: Stavanger/Bydgoszcz
Odp: czuniki cofania i inne udogodnienia elektryczne w XP
« Odpowiedź #24 dnia: Luty 09, 2016, 10:25:37 »
Ja też mam Connect2 w wersji tylko z wyjściem kabelkiem jack. I również musze podgłaśniać. TTTM.
Były różne wersje Connect'a, również z portami na karty czy na iphona. Ale wyraźniej droższe. Ja swój kupowałem na ebay, nie na allegro, przysyłany chyba z UK. Montowałem samodzielnie.

A co do świateł i przygasania deski, to chodzi pewnie o to że gdy się przejeżdza np. pod mostem, a czasem wystarczą ciemne chmury, to automat przełącza podświetlenie deski na tryb nocny (typowo sporo ciemniej niż w dzień). Ale czy denerwujące. To się zdarza raz kiedyś, wg mnie nie warte uwagi.
Co do "oszczędności" żarówek, to bez przesady, H4 (w które niestety wyposażona jest XP) są tanie jak barszcz, więc gdzie ta oszczędność, biorąc pod uwagę koszt zakupu i montażu świateł dziennych?
Ford S-Max 2.0TDCI '14
dawniej: Xsara Picasso 1.6i SX '10
ZX 1.4i SX Break '96/97, ZX 1.4i Avantage '91
i jakies niecytryny
GG: 4635213 (i inne ;)