Klub Cytrynki
Francuskie.pl - Twoja codzienna
porcja aktualności na temat marki Citroen

Autor Wątek: [Mk 3] Prośba o dokumentację  (Przeczytany 1971 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Marek Kaszycki

  • Wrzuca piąty bieg
  • ***
  • Wiadomości: 1 134
  • Skąd: Skawina
  • Posiadany samochód: C5 MkII Break 2005 1.6 HDI SX
  • Miejscowość: Skawina
[Mk 3] Prośba o dokumentację
« dnia: Styczeń 30, 2016, 12:59:50 »
Mam pytanie o dokumentację techniczną z płatnej części service.citroen.com.

Nie mam płatnego dostępu i nie chciałbym płacić, jeśli nie znajdę tego, co potrzebuję w czasie jednej godziny. Dłuższy czas temu dostałem następujące dokumenty i schematy hydro w X7:
D4EA01GXP0   Schemat blokowy : Zawieszenie hydrauliczne (Silnik 4 cylindrowy)
D4EA01GWP0   Schemat blokowy : Zawieszenie hydrauliczne (Silnik ES9)
D4EA01GYP0   Schemat blokowy : Zawieszenie hydrauliczne (Silnik DT17)
D4EA01KUP0   Działanie : Zawieszenie hydroaktywne 3+

Wynika z nich, że silniki ES9 i DT17 (i DT20) różnią się tak naprawdę tylko zmienną siłą wspomagania kierownicy i tę funkcję realizują osobne czujniki wysokości kół. Ponieważ kalkulator pilnuje skoku kół i bierze je pod uwagę w ustalaniu trybu pracy, przypuszczalnie jest to potrzebne tylko do ewentualnej korekty pracy i zawieszenie tak naprawdę niczym się nie różni w swojej pracy (nie ma AMVAR, więc nie może być tak komfortowe, jak w C6).

Jednak jest jeszcze coś. Z dekodowanych nrów VIN wynika, że niektóre samochody mają zmienną siłę wspomagania z silnikiem 4-cylindrowym.
Chodzi tu o niektóre DW12BTED4 (które mają dokładnie te same czujniki, co zwykłe czterocylindrowe).
Chodzi jednak także o wszystkie DW12C i nowe DW10FC i D, które mają osobne czujniki wysokości na obydwu kołach tylnej osi i dodatkowy czujnik na jednym kole z przodu (wygląda, jakby to był czujnik zintegrowany z komputerem i drugi czujnik na jednym z kół).

Mam prośbę do tych, którzy mają dostęp do dokumentacji płatnej. Czy nie ma tam schematu blokowego zawieszenia dla wersji między standardową a V6 i czy jest to jeden dokument, czy są dwa osobne (jak to jest realizowane w DW12BTED4, które nie ma osobnych czujników)?

Dokumentacja ma wspólną część nazwy. Co jest pod D4EA01GZP0, D4EA01HAP0, D4EA01GVP0, D4EA01GUP0, itp.?