Klub Cytrynki
Francuskie.pl - Twoja codzienna
porcja aktualności na temat marki Citroen

Autor Wątek: Osłona silnika 2.0 Hdi  (Przeczytany 2986 razy)

0 użytkowników i 3 Gości przegląda ten wątek.

Offline Jakub Maćkowiak

  • Przyspiesza
  • Wiadomości: 45
  • Skąd: Polska
  • Posiadany samochód: Citroën C4 Exlusive 2.0 HDI
  • Miejscowość: Polska
Osłona silnika 2.0 Hdi
« dnia: Luty 06, 2016, 10:20:28 »
Witam.
Proszę o pomoc w znalezieniu osłony pod silnik. Na aukcjach jest wiele dostępnych osłon i każdy sprzedawca z którym pisałem zarzeka się że ta jest właściwa,a wszystkie różnią się kształtem i otworami chociażby. Są również jakieś boczne osłony. Niestety nie rozumiem o co w tym wszystkim chodzi. Czy do osłonięcia silnika jest potrzebna jedna duża osłona czy też jedna z bocznym elementami. Proszę o pomoc.

p.s

czym się różni 2.0 Hdi z mojego XP 2001 od 2.0 Hdi z C4 Picasso grand?

Offline Jakub Maćkowiak

  • Przyspiesza
  • Wiadomości: 45
  • Skąd: Polska
  • Posiadany samochód: Citroën C4 Exlusive 2.0 HDI
  • Miejscowość: Polska
Odp: Osłona silnika 2.0 Hdi
« Odpowiedź #1 dnia: Luty 13, 2016, 11:38:35 »
Widzę,że raczej nie uzyskam pomocy...

Offline Robert Magiera

  • Mistrz prostej
  • **
  • Wiadomości: 760
  • Skąd: Tarnów
  • Posiadany samochód: Xsara Picasso 2.0 HDI
  • Miejscowość: Tarnów
Odp: Osłona silnika 2.0 Hdi
« Odpowiedź #2 dnia: Luty 13, 2016, 17:23:25 »
Widzę,że raczej nie uzyskam pomocy...
Na początku brało mnie na taką osłonę.Jednak po rozmowie z poprzednim właścicielem i jego przygodami z zakupem osłony jakoś temat umarł. W sklepie zamawiali po kolei cztery modele-wszystkie do 2.0hdi i żadna nie podeszła.

Offline Joanna Luty

  • Wrzuca piąty bieg
  • ***
  • Wiadomości: 1 690
  • Posiadany samochód: citroen C5 MKII HDI,xsara picasso 04 2.0 HDI
Odp: Osłona silnika 2.0 Hdi
« Odpowiedź #3 dnia: Luty 14, 2016, 12:51:31 »
Pasują osłony firmy rezawplast(mam,polecam), florimex chyba też(mam w c5). Dostępne w intercars ok 100zł.Sprzedawcy często mają wystawioną "jakąś" fotkę, a w ofercie osłony do większości modeli. Z doświadczenia wiem ,że wiele z tych osłod to odpady/niedoróbki oraz ew. cienkie łamliwe plastiki mniej renomowanych producentów.Zarówno rezawplast jak i florimex robią z grubego ale na tyle elastyczne ,że nie kruszącego sie plastiku.
Co do róznic w HDI to rozumiem,że pytasz o różnice silników? to praktycznie różnią się "wszystkim". Od budowy po moc. w Grandzie zależnie od wersji mają 136-163 kM, 16 zaworowe głowice,intercooler, "zmienną"turbinę itd. 2.0 hdi w XP jest tylko 90konny ale za to prostszy w budowie,oszczędniejszy w eksploatacji i ew. naprawie,nie ma dumasy itd.

Offline Krzysztof Dorynek

  • Przyspiesza
  • Wiadomości: 98
  • Skąd: Stoke on Trent Wielka Brytania
  • Posiadany samochód: Xsara Picasso 2.0 HDI Exclusive/Peugeot 206 1,6 16v/Fiat scudo/Expert hdi(dw10cd)
  • Zainteresowania: naprawa komputerów,filmy sf
  • Miejscowość: Stoke on Trent Wielka Brytania
Odp: Osłona silnika 2.0 Hdi
« Odpowiedź #4 dnia: Luty 16, 2016, 00:34:16 »
Mam w mojej 206 osłonę z rezawa kpl z boczkami od roku,silnik trochę mniej słychać ale mi zależało na osłonie od wody,kupiłem specjalne śrubki czy zatrzaski montażowe do tego(nie polecam) moja osłona chyba była tłoczona na rozkalibrowanej prasie,skończyło się na blachowkrętach.


kolejny problem przed jej montażem wywierć dziurę w miejscu spustu oleju (chyba ze wysysasz olej jak ja)
ogólnie na pewno zamontuje w moim XP też osłonę z tym ze zaryzykuje i wybiorę innej znanej firmy bo daje rezawowi za plastyki 5 ale za miejsca do montażu ( po 2 lub 3 cm różnicy)  -1


chyba ze trafiłem na podróbkę ale kupowałem to w Krakowie w motogamie dość znana i spora hurtowania wiec nie sadze,pozdrawiam.
Skoda 120 89r w trakcie renowacji

Diagbox