Klub Cytrynki
Francuskie.pl - Twoja codzienna
porcja aktualności na temat marki Citroen

Autor Wątek: Xsara 2 1.6 16V kombi podniesienie tyłu.  (Przeczytany 1564 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Paweł Turek

  • Nowy Użytkownik
  • Wiadomości: 7
  • Posiadany samochód: Xsara Break II
  • Zainteresowania: Tworzenie stron www
Xsara 2 1.6 16V kombi podniesienie tyłu.
« dnia: Luty 12, 2016, 00:31:36 »
I znów My. Czy jest jakaś opcja podnieść auto przy okazji wymiany amortyzatorów ? Póki co jest ok ale mnogość powstawania śpiących policjantów woła o pomstę do nieba. Że tak powiem butla w kole zapasowym (od spodu) i lęk przed uderzeniem w nią istnieje. Jeśli się da jakie koszty należy ponieść i co dokupić.

Offline Bartek Konopka

  • Sponsor
  • **
  • Wiadomości: 634
  • Skąd: Częstochowa/Kraków
  • Posiadany samochód: Citroen Xsara II HDI 2000r.
  • Miejscowość: Częstochowa/Kraków
Odp: Xsara 2 1.6 16V kombi podniesienie tyłu.
« Odpowiedź #1 dnia: Luty 12, 2016, 11:01:16 »
Z przodu musiałbyś założyć twardsze sprężyny od wersji z większym silnikiem (nie wiem czy takim patent podejdzie), ale miałem taką sytuację, że pękła mi jedna ze sprężyn i omyłkowo zostały założone sprężyny od zdaje się 1.8 BP i to X Picasso i wtedy faktycznie każdy "leżący policjant" czy krawężnik był wyzwaniem. Natomiast tył można podnieść na belce o ząbek.


Z tym, że nie wiem po co podnosić? Xsara wcale tak niska nie jest, powiedziałbym że jeśli chodzi o prześwit to jest przeciętna. Jak ta butla jest założona i jak bardzo wystaje, że boisz się że nią o coś zahaczysz? Może też masz założone nieodpowiednie sprężyny lub zajechaną belkę?


Po wywindowaniu auta w górę pewnie zmieni się tez prowadzenie, moim zdaniem duże ryzyko i koszta związane z ewentualnym odkręcaniem zmian.


Jest jeszcze jeden (według mnie najlepszy) sposób na podniesienie auta - zakup opon o wyższym profilu, więc jeśli obecne masz na wykończeniu to polecam rozmiar 195/60/15. Jeśli tylko belka jest w dobrym stanie to bez problemu podejdą. Różnica niby niewielka w porównaniu z oryginałem, ale krawężniki na których urwałem listwę pod zderzakiem nie są już straszne.

Offline Paweł Turek

  • Nowy Użytkownik
  • Wiadomości: 7
  • Posiadany samochód: Xsara Break II
  • Zainteresowania: Tworzenie stron www
Odp: Xsara 2 1.6 16V kombi podniesienie tyłu.
« Odpowiedź #2 dnia: Luty 13, 2016, 00:13:22 »
Oo dziękuję za odpowiedź. Aktualnie zimowki nowki 2015 185-60-15 a oryginał letni katalogowy 195-55-15. Jeszcze z 2 lata podjeżdża aczkolwiek rozważam zmiane na nowe metodą co moje to wiem kiedy i skad kupione.

Wysłane z mojego LG-H440n przy użyciu Tapatalka