Klub Cytrynki
Francuskie.pl - Twoja codzienna
porcja aktualności na temat marki Citroen

Autor Wątek: łożyska igiełkowe - wymieniać czy nie?  (Przeczytany 1286 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Rafał Kozioł

  • Nowy Użytkownik
  • Wiadomości: 1
  • Posiadany samochód: Xsara II 2001 1,6
łożyska igiełkowe - wymieniać czy nie?
« dnia: Luty 22, 2016, 13:28:51 »
Łożyska igiełkowe - temat rzeka, wiadomo, ale ja nie o naprawie belki. Pytanie mam takie. Mechanik obejrzał belkę, nie stwierdził luzów w kołach, pochylenia, w skrócie - belka jest (według niego) ok. Czy powinienem profilaktycznie wymienić łożyska igiełkowe, czy jest to wychodzenie przed szereg i wywalanie kasy w błoto? Różne opinie ekspertów czytałem na ten temat. Co Wy, z własnego doświadczenia, sądzicie? Wymieniać czy nie? Aha, nie wiem co było robione w aucie wcześniej :-)

Offline Bartek Konopka

  • Sponsor
  • **
  • Wiadomości: 634
  • Skąd: Częstochowa/Kraków
  • Posiadany samochód: Citroen Xsara II HDI 2000r.
  • Miejscowość: Częstochowa/Kraków
Odp: łożyska igiełkowe - wymieniać czy nie?
« Odpowiedź #1 dnia: Luty 22, 2016, 15:49:51 »
Bardziej skłaniałbym się ku wymianie uszczelnień. Jeśli jeszcze woda nie weszła do łożysk to nie powinno być potrzeby ich wymiany. Sam na jesień zastanawiałem się nad tym i "fachowcy" powiedzieli mi, że to się w ogóle nie odpłaca (chyba dla nich...) bo "co będzie jak już uszczelnienia są sparciałe? będziesz pan musiał wydać wcześniej o 2 lata kasę na regenerację"
Same uszczelki kosztują coś koło 70 - 80 zł jeśli dobrze pamiętam, robocizna nie mam pojęcia. Wydaje mi się że i tak wiąże się to z rozebraniem belki. Nie licząc wyciągania czopów.