Klub Cytrynki
Francuskie.pl - Twoja codzienna
porcja aktualności na temat marki Citroen

Autor Wątek: [Mk3] umiejscowienie gaśnicy  (Przeczytany 10476 razy)

0 użytkowników i 3 Gości przegląda ten wątek.

Offline grzegorz zakrzewski

  • Byle do przodu
  • *
  • Wiadomości: 286
  • Skąd: kraków
  • Posiadany samochód: citroen c5 exclusive sedan 2008r. x7 2.0 lpg
  • Zainteresowania: góry.samochody
  • Miejscowość: kraków
[Mk3] umiejscowienie gaśnicy
« dnia: Luty 28, 2016, 21:15:06 »
Jako że kolega załapał mandat za brak gaśnicy sprawdziłem u siebie i nie mam gaśnicy.
Gdzie fabrycznie była montowana gaśnica ,widziałem w kilku egzemplarzach że po stronie pasażera z przodu były gaśnice ,u mnie nie ma  w tym miejscu uchwytu .

W bagażniku też nie ma .
A jak u Was z gaśnicą? :D






Offline Marc Waldemar

  • Wrzuca piąty bieg
  • ***
  • Wiadomości: 2 248
  • Skąd: Krakow
  • Posiadany samochód: C5 X7 2009 Exclusive Tourer 2.0 HDI
  • Miejscowość: Krakow
Odp: [Mk3] umiejscowienie gaśnicy
« Odpowiedź #1 dnia: Luty 28, 2016, 21:46:13 »
U mnie z przodu przy lewej nodze pasażera.

Offline Michal Wladyniak

  • Kierowca bombowca
  • ****
  • Wiadomości: 2 993
  • Skąd: Kraków
  • Posiadany samochód: Renault Megane Grandtour Limited 2015/C4GP 2.0 HDI EAT6 Shine 2017
  • Miejscowość: Kraków
Odp: [Mk3] umiejscowienie gaśnicy
« Odpowiedź #2 dnia: Luty 28, 2016, 21:48:48 »
W PL gaśnica  jest w bagażniku, w Holandii Belgii i Niemczech często mocują ją w kabinie w okolicach przedniego fotela. Ja mam gaśnice w bagażniku ale młotek do szyb i nóż do pasów zamocowany na tunelu środkowym przy nodze. Sam go tam zamontowałem żeby był pod ręką

Offline grzegorz zakrzewski

  • Byle do przodu
  • *
  • Wiadomości: 286
  • Skąd: kraków
  • Posiadany samochód: citroen c5 exclusive sedan 2008r. x7 2.0 lpg
  • Zainteresowania: góry.samochody
  • Miejscowość: kraków
Odp: [Mk3] umiejscowienie gaśnicy
« Odpowiedź #3 dnia: Luty 28, 2016, 21:53:05 »
No mój jest z holandii i nie ma mocowania w kabinie .Po zakupie włoże chyba do bagażnika. :)

Offline Michal Wladyniak

  • Kierowca bombowca
  • ****
  • Wiadomości: 2 993
  • Skąd: Kraków
  • Posiadany samochód: Renault Megane Grandtour Limited 2015/C4GP 2.0 HDI EAT6 Shine 2017
  • Miejscowość: Kraków
Odp: [Mk3] umiejscowienie gaśnicy
« Odpowiedź #4 dnia: Luty 28, 2016, 21:56:05 »
Ja wyszedłem z założenia że lepiej mieć pod ręką młotek który się przyda w wypadku dachowania niż gaśnice. A gaśnice mam dwie, jedna schowana pod tapicerką schowka bocznego a druga w samym schowku bocznym.

Offline grzegorz zakrzewski

  • Byle do przodu
  • *
  • Wiadomości: 286
  • Skąd: kraków
  • Posiadany samochód: citroen c5 exclusive sedan 2008r. x7 2.0 lpg
  • Zainteresowania: góry.samochody
  • Miejscowość: kraków
Odp: [Mk3] umiejscowienie gaśnicy
« Odpowiedź #5 dnia: Luty 28, 2016, 22:00:22 »
Ja wyszedłem z założenia że lepiej mieć pod ręką młotek który się przyda w wypadku dachowania niż gaśnice. A gaśnice mam dwie, jedna schowana pod tapicerką schowka bocznego a druga w samym schowku bocznym.

Rozumiem że piszesz o lewym schowku w bagażniku?
to pod tapicerką jest też miejsce?  muszę zajrzeć może tam jest gaśnica

Offline Marcin Łukawski

  • Byle do przodu
  • *
  • Wiadomości: 151
  • Skąd: Wrocław/Jelenia Góra
  • Posiadany samochód: Citroen c5 2011r 2.0 163km Diesel, Sedan exclusive. Dawniej: 307,Corolla,206
  • Zainteresowania: Muzyka,książka,motoryzacja,handel
  • Miejscowość: Wrocław/Jelenia Góra
Odp: [Mk3] umiejscowienie gaśnicy
« Odpowiedź #6 dnia: Luty 28, 2016, 22:05:35 »
Ja mam sprowadzonego z Francji i gaśnica po prawej stronie w bagażniku przymocowana fabryczną gumą
Citroën creative technology ;)

Offline Marc Waldemar

  • Wrzuca piąty bieg
  • ***
  • Wiadomości: 2 248
  • Skąd: Krakow
  • Posiadany samochód: C5 X7 2009 Exclusive Tourer 2.0 HDI
  • Miejscowość: Krakow
Odp: [Mk3] umiejscowienie gaśnicy
« Odpowiedź #7 dnia: Luty 28, 2016, 22:09:02 »
Wiem ze 1kg gaśnica cudów nie zdziałamy jednak lepiej mieć ja w ręku wysiadając z auta niż lecieć do bagażnika szukać pod walizkami lub schowkach, taki umiejscowienie to tylko dla okazjonalnego pokazania milicjantom. O nożu mówił mi kiedys znajomy strażak i mam go w drzwiach + gaz obezwładniający, szybę mozna wybić gaśnica. Przy dachowaniu lub strzale w tył auta bagażnik moze zostać uszkodzony, wgnieciony bez możliwości jego otwarcia.

Offline grzegorz zakrzewski

  • Byle do przodu
  • *
  • Wiadomości: 286
  • Skąd: kraków
  • Posiadany samochód: citroen c5 exclusive sedan 2008r. x7 2.0 lpg
  • Zainteresowania: góry.samochody
  • Miejscowość: kraków
Odp: [Mk3] umiejscowienie gaśnicy
« Odpowiedź #8 dnia: Luty 28, 2016, 22:26:03 »
Ja mam sprowadzonego z Francji i gaśnica po prawej stronie w bagażniku przymocowana fabryczną gumą

po prawej ja nie mam wklęsłego schowka bo jest za nim subwoofer ;D

Offline grzegorz zakrzewski

  • Byle do przodu
  • *
  • Wiadomości: 286
  • Skąd: kraków
  • Posiadany samochód: citroen c5 exclusive sedan 2008r. x7 2.0 lpg
  • Zainteresowania: góry.samochody
  • Miejscowość: kraków
Odp: [Mk3] umiejscowienie gaśnicy
« Odpowiedź #9 dnia: Luty 28, 2016, 22:27:59 »
Wiem ze 1kg gaśnica cudów nie zdziałamy jednak lepiej mieć ja w ręku wysiadając z auta niż lecieć do bagażnika szukać pod walizkami lub schowkach, taki umiejscowienie to tylko dla okazjonalnego pokazania milicjantom. O nożu mówił mi kiedys znajomy strażak i mam go w drzwiach + gaz obezwładniający, szybę mozna wybić gaśnica. Przy dachowaniu lub strzale w tył auta bagażnik moze zostać uszkodzony, wgnieciony bez możliwości jego otwarcia.
[/quote


To prawda w razie wypadku można nie dostać się do bagażnika , a nie przeszkadza nogom pasażera[rki] ;D  ta gaśnica?



Offline grzegorz zakrzewski

  • Byle do przodu
  • *
  • Wiadomości: 286
  • Skąd: kraków
  • Posiadany samochód: citroen c5 exclusive sedan 2008r. x7 2.0 lpg
  • Zainteresowania: góry.samochody
  • Miejscowość: kraków
Odp: [Mk3] umiejscowienie gaśnicy
« Odpowiedź #10 dnia: Luty 28, 2016, 22:31:13 »
Wiem ze 1kg gaśnica cudów nie zdziałamy jednak lepiej mieć ja w ręku wysiadając z auta niż lecieć do bagażnika szukać pod walizkami lub schowkach, taki umiejscowienie to tylko dla okazjonalnego pokazania milicjantom. O nożu mówił mi kiedys znajomy strażak i mam go w drzwiach + gaz obezwładniający, szybę mozna wybić gaśnica. Przy dachowaniu lub strzale w tył auta bagażnik moze zostać uszkodzony, wgnieciony bez możliwości jego otwarcia.
[/quote






Offline grzegorz zakrzewski

  • Byle do przodu
  • *
  • Wiadomości: 286
  • Skąd: kraków
  • Posiadany samochód: citroen c5 exclusive sedan 2008r. x7 2.0 lpg
  • Zainteresowania: góry.samochody
  • Miejscowość: kraków
Odp: [Mk3] umiejscowienie gaśnicy
« Odpowiedź #11 dnia: Luty 28, 2016, 22:31:40 »
Wiem ze 1kg gaśnica cudów nie zdziałamy jednak lepiej mieć ja w ręku wysiadając z auta niż lecieć do bagażnika szukać pod walizkami lub schowkach, taki umiejscowienie to tylko dla okazjonalnego pokazania milicjantom. O nożu mówił mi kiedys znajomy strażak i mam go w drzwiach + gaz obezwładniający, szybę mozna wybić gaśnica. Przy dachowaniu lub strzale w tył auta bagażnik moze zostać uszkodzony, wgnieciony bez możliwości jego otwarcia.
[/quote



To prawda w razie wypadku można nie dostać się do bagażnika , a nie przeszkadza nogom pasażera[rki] ;D  ta gaśnica?

Offline Marc Waldemar

  • Wrzuca piąty bieg
  • ***
  • Wiadomości: 2 248
  • Skąd: Krakow
  • Posiadany samochód: C5 X7 2009 Exclusive Tourer 2.0 HDI
  • Miejscowość: Krakow
Odp: [Mk3] umiejscowienie gaśnicy
« Odpowiedź #12 dnia: Luty 28, 2016, 22:35:02 »
Nie było i nie ma reklamacji

Offline Sławek Atras

  • Byle do przodu
  • *
  • Wiadomości: 108
  • Skąd: Widnes UK
  • Posiadany samochód: Citroen C5 Tourer 2.0HDi 163KM Exclusive 2011
  • Miejscowość: Widnes UK
Odp: [Mk3] umiejscowienie gaśnicy
« Odpowiedź #13 dnia: Luty 28, 2016, 22:39:30 »
A jak solidnie są zamocowane te gaśnice w aucie? Chodzi mi o kabinę. Bo jednak niechcialbym aby taki kloc wypadł z uchwytu w trakcie dachowania...

Gaśnicy nie mam wcale (w UK nie jest wymagana).

Offline grzegorz zakrzewski

  • Byle do przodu
  • *
  • Wiadomości: 286
  • Skąd: kraków
  • Posiadany samochód: citroen c5 exclusive sedan 2008r. x7 2.0 lpg
  • Zainteresowania: góry.samochody
  • Miejscowość: kraków
Odp: [Mk3] umiejscowienie gaśnicy
« Odpowiedź #14 dnia: Luty 28, 2016, 22:47:04 »
A jak solidnie są zamocowane te gaśnice w aucie? Chodzi mi o kabinę. Bo jednak niechcialbym aby taki kloc wypadł z uchwytu w trakcie dachowania...

Gaśnicy nie mam wcale (w UK nie jest wymagana).

no właśnie,wiadomo jak zwiększa się masa przedmiotu w trakcie wypadku -to in minus,
in plus szybki dostęp i możliwość wybicia szyby gaśnicą jak wspomniano wcześniej

Offline Kamil Halinowski

  • Byle do przodu
  • *
  • Wiadomości: 186
  • Skąd: Świdnik
  • Posiadany samochód: Citroen C4 II 2011r 1,6 HDI 92KM, Citroen C4 Grand Picasso I 2008r 2.0 HDI 138KM MCP Exclusive
  • Miejscowość: Świdnik
Odp: [Mk3] umiejscowienie gaśnicy
« Odpowiedź #15 dnia: Luty 29, 2016, 00:13:06 »
Gdybym zdecydował się na wożenie gaśnicy we wnętrzu, to musiałbym mieć pewność, że nie ma solidne mocowanie i nie poleci bezwładnie w razie W. Nawet na co dzień staram się nie wozić luźnych przedmiotów we wnętrzu. Gdybym nie miał tej pewności to wolałbym wozić mimo wszystko w bagażniku (tak jak teraz to czynię), ale dbając o to by zawsze był do niej łatwy dostęp. Wtedy jedynie strzał w tył powodujący że nie można otworzyć bagażnika może być przeszkodą. No sami przyznacie że bez sensu byłoby uczestniczyć w takim zdarzeniu, gdzie w wyniku uderzenia nic nam nie jest, jednak lecąca, kilogramowa gaśnica, która w momencie uderzenia nabiera kilogramów, robi nam krzywdę...
Jest:
-Citroen C4 II (B7) 2011r 1,6 HDI 92KM
-Citroen C4 Grand Picasso I (UA) 2008r 2.0 HDI 138KM MCP Exclusive

Było:
-Citroën C5 I 2002r liftback 2.0 16v LPG   
-Mazda MPV 2004r 2.0 CiTD

Offline Adam Lipa

  • Przyspiesza
  • Wiadomości: 23
  • Skąd: Ełk
  • Posiadany samochód: c5 X7
  • Zainteresowania: szport
  • Miejscowość: Ełk
Odp: [Mk3] umiejscowienie gaśnicy
« Odpowiedź #16 dnia: Luty 29, 2016, 06:41:42 »
Gdybym zdecydował się na wożenie gaśnicy we wnętrzu, to musiałbym mieć pewność, że nie ma solidne mocowanie i nie poleci bezwładnie w razie W. Nawet na co dzień staram się nie wozić luźnych przedmiotów we wnętrzu. Gdybym nie miał tej pewności to wolałbym wozić mimo wszystko w bagażniku (tak jak teraz to czynię), ale dbając o to by zawsze był do niej łatwy dostęp. Wtedy jedynie strzał w tył powodujący że nie można otworzyć bagażnika może być przeszkodą. No sami przyznacie że bez sensu byłoby uczestniczyć w takim zdarzeniu, gdzie w wyniku uderzenia nic nam nie jest, jednak lecąca, kilogramowa gaśnica, która w momencie uderzenia nabiera kilogramów, robi nam krzywdę...
Masz święta rację co do luźnych przedmiotów w kabinie. Czego to ja nie widziałem we wnętrzach kabin samochodów, ludzkie pojęcie przechodzi. Kiedy ludzi informuję że w razie dachowania głowy im pourywa,  to większość tylko wzrusza ramionami


Wysłane z mojego A0001 przy użyciu Tapatalka


Offline Michal Wladyniak

  • Kierowca bombowca
  • ****
  • Wiadomości: 2 993
  • Skąd: Kraków
  • Posiadany samochód: Renault Megane Grandtour Limited 2015/C4GP 2.0 HDI EAT6 Shine 2017
  • Miejscowość: Kraków
Odp: [Mk3] umiejscowienie gaśnicy
« Odpowiedź #17 dnia: Luty 29, 2016, 08:13:45 »
Ja wyszedłem z założenia że lepiej mieć pod ręką młotek który się przyda w wypadku dachowania niż gaśnice. A gaśnice mam dwie, jedna schowana pod tapicerką schowka bocznego a druga w samym schowku bocznym.

Rozumiem że piszesz o lewym schowku w bagażniku?
to pod tapicerką jest też miejsce?  muszę zajrzeć może tam jest gaśnica
ja mam kombi i za tapicerką jest jeszcze w cholerę miejsca. sporo rzeczy tam można upchać, trójkąt też by się zmieścił. dla mnie istotniejsza jest szybka ewakuacja po wypadku niż gówniana gaśnica którą można sobie fajkę zgasić. mam podstawowe przeszkolenie pożarnicza a szwagier jest strażakiem i wiem ile może taka gaśnica. jak się  coś tylko tli gaśnica coś zaradzi, jak już wybuchnie pożar szanse na ugaszenie go gaśnicą 1KG jeszcze pewnie przeterminowaną kilka lat są bliskie zera

Offline Marc Waldemar

  • Wrzuca piąty bieg
  • ***
  • Wiadomości: 2 248
  • Skąd: Krakow
  • Posiadany samochód: C5 X7 2009 Exclusive Tourer 2.0 HDI
  • Miejscowość: Krakow
Odp: [Mk3] umiejscowienie gaśnicy
« Odpowiedź #18 dnia: Luty 29, 2016, 08:28:49 »
Powiedz Michał jak będziesz gasił pozar w komorze silnika ?

Offline Michal Wladyniak

  • Kierowca bombowca
  • ****
  • Wiadomości: 2 993
  • Skąd: Kraków
  • Posiadany samochód: Renault Megane Grandtour Limited 2015/C4GP 2.0 HDI EAT6 Shine 2017
  • Miejscowość: Kraków
Odp: [Mk3] umiejscowienie gaśnicy
« Odpowiedź #19 dnia: Luty 29, 2016, 08:31:11 »
Waldek, nic nie zrobisz tą gaśniczką jak będzie palił ci się silnik a właściwie instalacja elektryczna i wszystkie tworzywa. wiele osób jeszcze otwiera na oścież maskę podsycając pożar

Offline Marc Waldemar

  • Wrzuca piąty bieg
  • ***
  • Wiadomości: 2 248
  • Skąd: Krakow
  • Posiadany samochód: C5 X7 2009 Exclusive Tourer 2.0 HDI
  • Miejscowość: Krakow
Odp: [Mk3] umiejscowienie gaśnicy
« Odpowiedź #20 dnia: Luty 29, 2016, 08:35:48 »
No właśnie należy odchylić i przez szpare wtryskiwać, niestety wiele osób tak nie robi. Podczas wypadku zazwyczaj jest nas więcej i jest wieksza liczba dostępnych gaśnic należy wtedy w miare możliwości użyć wszystkich jednocześnie nie pojedynczo..

Offline Michal Wladyniak

  • Kierowca bombowca
  • ****
  • Wiadomości: 2 993
  • Skąd: Kraków
  • Posiadany samochód: Renault Megane Grandtour Limited 2015/C4GP 2.0 HDI EAT6 Shine 2017
  • Miejscowość: Kraków
Odp: [Mk3] umiejscowienie gaśnicy
« Odpowiedź #21 dnia: Luty 29, 2016, 08:41:40 »
Waldziu Waldziu :) TY myślisz że ludzie są chętni do pomocy ? znam kilka osób którym albo się paliło auto albo pomagały komuś przy takim nieszczęściu. albo ludzie dodają gazu jak widzą że chcesz ich zatrzymać albo jak im powiesz że chcą gaśnicę to Ci powiedzą że nie mają i rura. jakiś czas temu znajomemu w Vectrze B stało się nieszczęście i zapłonęło auto pod maską w godzinach porannych, ruch ogromny swoją gaśnicę oddało tylko 6 osób oczywiście pożaru nie udało się opanować i komora silnika spłonęła. myślę że mając pod ręką kilkanaście gaśnic coś się zdziała ale w praktyce to nie możliwe. wyobraź sobie sytuację jedziesz z kumplem zapala Ci się instalacją pod maską. Ty gasisz kumpel kołuje gaśnice, w 9s zużywasz swoją gaśnicę kolega 30s załatwia koleją. to co udało Ci się zdusić pod masą rozrosło się kilka razy. niestety w samochodzie ogień ma hi live, masa tworzyw które świetnie się palą i topią i idealnie podsycają ogień

Offline Marc Waldemar

  • Wrzuca piąty bieg
  • ***
  • Wiadomości: 2 248
  • Skąd: Krakow
  • Posiadany samochód: C5 X7 2009 Exclusive Tourer 2.0 HDI
  • Miejscowość: Krakow
Odp: [Mk3] umiejscowienie gaśnicy
« Odpowiedź #22 dnia: Luty 29, 2016, 08:59:14 »
W takim razie nalezy sobie zadać pytanie po co nam ta gaśnica ...

Offline Michal Wladyniak

  • Kierowca bombowca
  • ****
  • Wiadomości: 2 993
  • Skąd: Kraków
  • Posiadany samochód: Renault Megane Grandtour Limited 2015/C4GP 2.0 HDI EAT6 Shine 2017
  • Miejscowość: Kraków
Odp: [Mk3] umiejscowienie gaśnicy
« Odpowiedź #23 dnia: Luty 29, 2016, 09:11:08 »
W takim razie nalezy sobie zadać pytanie po co nam ta gaśnica ...
wiele krajów nawet nie wymaga jej mieć w aucie...
a nasze prawo jest tak chore że masz mieć gaśnicę na sztukę, możesz mieć nawet pustą albo przeterminowaną 10 lat
a jak jesteśmy już przy przeglądach i legalizacji kilka lat temu na jednym zlocie klubu robiłem z kolegą wraz z lokalnym OSP pokaz gaszenia gaśnicą samochodową. w tym cepu poprosiliśmy kilka osób o swoje gaśnice. na 5 sztuk zadziałała tylko jedna, moja nowa. reszta była przeterminowana bez przeglądu i tylko pierdła


pierwszy z brzegu filmik o gaszeniu auta gaśnicą
https://www.youtube.com/watch?v=vs1K6qmnWI8

Offline Michał Nowakowski

  • Wrzuca piąty bieg
  • ***
  • Wiadomości: 1 444
  • Skąd: Tarnów
  • Posiadany samochód: Kiedyś C5 (X7) Tourer 2.0 hdi AM6, teraz Mondek Mk5 Titanium PowerShift 2.0 tdci 180PS
  • Zainteresowania: podróże, dobra kuchnia, dobre wina...
  • Miejscowość: Tarnów
Odp: [Mk3] umiejscowienie gaśnicy
« Odpowiedź #24 dnia: Luty 29, 2016, 09:40:50 »
To prawda. W zeszłym roku kumplowi pod domem zapalił się Lanos i w 2 gaśnice nie daliśmy rady. Spłonął cały i mało brakowało żeby chałupa też się zapaliła od niego. Gaśnice w naszych autach to żart.

Wysłane z mojego SM-G900F przy użyciu Tapatalka

FAP out, EGR off, POWER up :)