Klub Cytrynki
Francuskie.pl - Twoja codzienna
porcja aktualności na temat marki Citroen

Autor Wątek: Poziom płynu LDS  (Przeczytany 34352 razy)

0 użytkowników i 5 Gości przegląda ten wątek.

tomekkaz

  • Gość
Poziom płynu LDS
« dnia: Marzec 06, 2016, 16:47:54 »
Witam. od paru dni jestem posiadaczem C5 2008 proszę o podanie mi jak wygląda prawidłowa ilość LDS w zbiorniku wyrównawczym. Na najniższym i na najwyższym poziomie zawieszenia nie widzę płynu w koszyczku. Zbiornik płynu jak i korek mam nowego typu. Odpaliłem forumową szukajkę lecz natrafiłem na jakąś ostrą dyskusję której wogule nie rozumiem. Dziękuję .

Offline Machoński Tomasz

  • Kierowca bombowca
  • ****
  • Wiadomości: 2 952
  • Skąd: Katowice
  • Posiadany samochód: Lexus NX, był C5 X7 Exclusive Tourer 2.0 lpg
  • Miejscowość: Katowice
Odp: Poziom płynu LDS
« Odpowiedź #1 dnia: Marzec 06, 2016, 16:51:54 »
tutaj zamieszczona jest instrukcja kontroli płynu:
http://klubcytrynki.pl/forum/index.php?topic=99497.0

tomekkaz

  • Gość
Odp: Poziom płynu LDS
« Odpowiedź #2 dnia: Marzec 06, 2016, 17:08:55 »
OK widzę że mam za mało płynu, zawieszenie pracuje prawidłowo. Już sobie zamówiłem serwisówkę po polsku.

Offline Paweł Cynamon

  • Mistrz prostej
  • **
  • Wiadomości: 447
  • Skąd: Krosno
  • Posiadany samochód: Citroen C5 Mk III Tourer 2.0 16V LPG HA3+
  • Miejscowość: Krosno
Odp: Poziom płynu LDS
« Odpowiedź #3 dnia: Marzec 06, 2016, 21:30:10 »
Skąd wiesz, że masz za mało? Doczytałeś dokładnie? Robiłeś test Lexią?
W Mk3 poziom płynu można sprawdzić tylko Lexią.

tomekkaz

  • Gość
Odp: Poziom płynu LDS
« Odpowiedź #4 dnia: Marzec 07, 2016, 15:52:23 »
Nie sprawdzałem lexią. chodzi mi tylko o ilość płynu w zbiorniku wyrównawczym. Czy do tego jest potrzebna lexia? przecież w zbiorniku jest podziałka z punktami. U mnie jak kupiłem auto, to do pracy zawieszenia nie miałem żadnych zastrzeżeń. Dzisiaj kupiłem płyn LDS  i okazało się że musiałem wlać aż 980 mililitrów, żeby płyn pojawił się na równi z dolnym sitkiem. Następnie 5 razy opuściłem i podniosłem do maksa auto, cały czas kontrolowałem poziom płynu.  Na najniższym poziomie po opuszczeniu auta Płyn jest około 3 minimetrów ponad dolnym sitkiem. Następnie zrobiłem autem kilka kilometrów po różnych nawierzchniach. Jestem pod ogromnym wrażeniem komfortu jazdy. Auto dosłownie płynie. Po teście poziom płynu się nie zmienił. Pozdrawiam.

Offline Marc Waldemar

  • Wrzuca piąty bieg
  • ***
  • Wiadomości: 2 248
  • Skąd: Krakow
  • Posiadany samochód: C5 X7 2009 Exclusive Tourer 2.0 HDI
  • Miejscowość: Krakow
Odp: Poziom płynu LDS
« Odpowiedź #5 dnia: Marzec 07, 2016, 16:30:13 »
Dopóki nie będzie wątków przyklejonych każdemu z osobna trzeba będzie tłumaczyć jaka ma być ilość płynu i jak ją uzyskać. Tomek jak opuścisz Ty lub pracownik serwisu auto do pozycji serwisowej to te 980mil wyżyga Ci na glebe.

Offline Jacek Bednarczyk

  • Byle do przodu
  • *
  • Wiadomości: 227
  • Posiadany samochód: Citroen C5 1.6HDI Fap 2006r
Odp: Poziom płynu LDS
« Odpowiedź #6 dnia: Marzec 07, 2016, 16:49:46 »
No ale Tomek wyraźnie napisał, że na najniższym poziomie miał płyn na dnie sitka....To chyba dobrze?

Offline Marc Waldemar

  • Wrzuca piąty bieg
  • ***
  • Wiadomości: 2 248
  • Skąd: Krakow
  • Posiadany samochód: C5 X7 2009 Exclusive Tourer 2.0 HDI
  • Miejscowość: Krakow
Odp: Poziom płynu LDS
« Odpowiedź #7 dnia: Marzec 07, 2016, 16:53:14 »
No ale Tomek wyraźnie napisał, że na najniższym poziomie miał płyn na dnie sitka....To chyba dobrze?
Najnizszy osiągnie Diagboxem.

tomekkaz

  • Gość
Odp: Poziom płynu LDS
« Odpowiedź #8 dnia: Marzec 07, 2016, 16:58:08 »
No to mnie nastraszyliście. Dodatkowo jestem zagubiony ponieważ czytam intensywnie forum i większość osób pisze, że widzą płyn w koszyczku. Co to jest pozycja serwisowa i jak ją włączyć. Na forum wyczytałem, że zanim wjedziemy na podnośnik auto ma być na maksa w górze. Pytam też o to, bo w środę w aucie mają mi wymienić osłonę przegubu z prawej strony. I jeszcze raz napiszę że auto wielokrotnie pompowałem i o niebo lepiej się prowadzi. Pozdrawiam z Nysy.

Offline Jacek Bednarczyk

  • Byle do przodu
  • *
  • Wiadomości: 227
  • Posiadany samochód: Citroen C5 1.6HDI Fap 2006r
Odp: Poziom płynu LDS
« Odpowiedź #9 dnia: Marzec 07, 2016, 17:01:27 »
No ale Tomek wyraźnie napisał, że na najniższym poziomie miał płyn na dnie sitka....To chyba dobrze?
Najnizszy osiągnie Diagboxem.
No chyba że tak. Ale w MkII jeśli opuszczę auto przyciskiem do najniższego poziomu to płyn ma być na dnie sitka, tak?

Offline Marcin Kaminski

  • Byle do przodu
  • *
  • Wiadomości: 311
  • Skąd: UK
  • Posiadany samochód: C5 MKIII
  • Miejscowość: UK
Odp: Poziom płynu LDS
« Odpowiedź #10 dnia: Marzec 07, 2016, 17:03:02 »
To co piszesz jest do MKII, ale jezeli wlales za duzo plynu to nic sie nie stanie, a samo spuszczanie plynu przez DiagBox zajmuje troche czasu, wiec jak masz strzykawke to zdazysz odciagnac nadmiar.




Dopóki nie będzie wątków przyklejonych każdemu z osobna trzeba będzie tłumaczyć jaka ma być ilość płynu i jak ją uzyskać.
Moza warto przedyskutowac zalozenie dzialu porad podzielonych na auta?

Offline Marc Waldemar

  • Wrzuca piąty bieg
  • ***
  • Wiadomości: 2 248
  • Skąd: Krakow
  • Posiadany samochód: C5 X7 2009 Exclusive Tourer 2.0 HDI
  • Miejscowość: Krakow
Odp: Poziom płynu LDS
« Odpowiedź #11 dnia: Marzec 07, 2016, 17:08:15 »
Dopóki nie będzie wątków przyklejonych każdemu z osobna trzeba będzie tłumaczyć jaka ma być ilość płynu i jak ją uzyskać.
Moza warto przedyskutowac zalozenie dzialu porad podzielonych na auta?
No to by było najlepsze rozwiązanie.

tomekkaz

  • Gość
Odp: Poziom płynu LDS
« Odpowiedź #12 dnia: Marzec 07, 2016, 17:11:00 »
ponawiam pytanie jak włączyć pozycję serwisową. W środę auto ma iść na podnośnik bo będę wymieniał osłonę przegubu.

Offline Marc Waldemar

  • Wrzuca piąty bieg
  • ***
  • Wiadomości: 2 248
  • Skąd: Krakow
  • Posiadany samochód: C5 X7 2009 Exclusive Tourer 2.0 HDI
  • Miejscowość: Krakow
Odp: Poziom płynu LDS
« Odpowiedź #13 dnia: Marzec 07, 2016, 17:23:16 »
 Sprawdzenie poziomu płynu LDS wykonywane jest w dolnym wymuszonym położeniu pojazdu (układ hydrauliczny zawieszenia ze spuszczonym ciśnieniem). Robisz to przyrządem diagnostycznym.

tomekkaz

  • Gość
Odp: Poziom płynu LDS
« Odpowiedź #14 dnia: Marzec 07, 2016, 17:27:47 »
OK dzięki, ale mam pytanie, w środę auto będę miał na podnośniku w celu wymiany osłony przegubu. Czy trzeba coś robić w ustawieniach wysokości zawieszenia?

Offline Waldemar Głupczyk

  • Byle do przodu
  • *
  • Wiadomości: 214
  • Skąd: Kraków
  • Posiadany samochód: Citroen Xsara, C5 1.8 2005, C5 2.0 2009
  • Miejscowość: Kraków
Odp: Poziom płynu LDS
« Odpowiedź #15 dnia: Marzec 07, 2016, 17:50:55 »
max do góry jeżeli będziesz podnosił auto  do sprawdzenia ilości LDS max na dół  :) :)
« Ostatnia zmiana: Marzec 08, 2016, 19:25:48 wysłana przez Patryk Stalski »
:-)http://klubcytrynki.pl/forum/index.php?action=dlattach;attach=77637;type=avatar&time=1429979302

Offline Marcin Kaminski

  • Byle do przodu
  • *
  • Wiadomości: 311
  • Skąd: UK
  • Posiadany samochód: C5 MKIII
  • Miejscowość: UK
Odp: Poziom płynu LDS
« Odpowiedź #16 dnia: Marzec 07, 2016, 17:57:49 »
Waldek Glupczyk -  to jest procedura do Mk2.  W MK3 robi się to programowo.  Ciśnienie jest wtedy spuszczone z układu

Offline Waldemar Głupczyk

  • Byle do przodu
  • *
  • Wiadomości: 214
  • Skąd: Kraków
  • Posiadany samochód: Citroen Xsara, C5 1.8 2005, C5 2.0 2009
  • Miejscowość: Kraków
Odp: Poziom płynu LDS
« Odpowiedź #17 dnia: Marzec 07, 2016, 18:39:41 »
ok może się trochę rozpędziłem ze względu na to ze II miałem wcześniej ale pozostaje max do góry jeżeli będziesz podnosił auto :)
:-)http://klubcytrynki.pl/forum/index.php?action=dlattach;attach=77637;type=avatar&time=1429979302

Offline Michał Nowakowski

  • Wrzuca piąty bieg
  • ***
  • Wiadomości: 1 444
  • Skąd: Tarnów
  • Posiadany samochód: Kiedyś C5 (X7) Tourer 2.0 hdi AM6, teraz Mondek Mk5 Titanium PowerShift 2.0 tdci 180PS
  • Zainteresowania: podróże, dobra kuchnia, dobre wina...
  • Miejscowość: Tarnów
Odp: Poziom płynu LDS
« Odpowiedź #18 dnia: Marzec 07, 2016, 20:02:15 »
Mk3 auto na max w dół wtedy programem spuscic ciśnienie i dopiero wtedy powinno się zobaczyć lds na sitku.

Wysłane z mojego SM-G900F przy użyciu Tapatalka

FAP out, EGR off, POWER up :)

Offline Paweł Cynamon

  • Mistrz prostej
  • **
  • Wiadomości: 447
  • Skąd: Krosno
  • Posiadany samochód: Citroen C5 Mk III Tourer 2.0 16V LPG HA3+
  • Miejscowość: Krosno
Odp: Poziom płynu LDS
« Odpowiedź #19 dnia: Marzec 08, 2016, 08:03:10 »
Nie sprawdzałem lexią. chodzi mi tylko o ilość płynu w zbiorniku wyrównawczym. Czy do tego jest potrzebna lexia?


Tomek, przecież post wyżej napisałem, że w MK3 poziom LDS sprawdzisz tylko Lexią. Poza tym pisane było o tym wiele razy na forum. Jeżeli chcesz, to podeślę Ci dokładną instrukcję, ale musisz mieć Lexię. Płyn który dolałeś może spowodować rozszczelnienie zbiornika i wywalenie całego płynu. Były takie przypadki na forum.

tomekkaz

  • Gość
Odp: Poziom płynu LDS
« Odpowiedź #20 dnia: Marzec 08, 2016, 16:05:30 »
OK dziękuję.

Offline Krzysztof J. Filipek

  • Wrzuca piąty bieg
  • ***
  • Wiadomości: 1 172
  • Skąd: Zawadzkie
  • Posiadany samochód: C5 (X7) 2.0 HDi 163 FAP BVM 6 Exclusive sedan szary A. D. 2009
  • Miejscowość: Zawadzkie
Odp: Poziom płynu LDS
« Odpowiedź #21 dnia: Marzec 09, 2016, 12:21:03 »
(...) Tomek jak opuścisz Ty lub pracownik serwisu auto do pozycji serwisowej to te 980mil wyżyga Ci na glebe.
Ja też odebrałem swoją Cytrynkę z krakowskich ASO, z poziomem płynu na sitku po opuszczeniu na najniższy prześwit. I byłem zadowolony. Do czasu, aż mi nie zepsuliście humoru :) .  Na razie nic mi nie żygło, choć codziennie zmieniam prześwity przyciskiem. Rozumiem tak Twoją wypowiedź, że "poziom serwisowy" będzie wtedy, gdy spuści się ciśnienie diagboxem. W instrukcji serwisowej pisze o tym: "Sprawdzenie poziomu płynu LDS wykonywane jest w dolnym wymuszonym położeniu pojazdu (układ hydrauliczny zawieszenia ze spuszczonym ciśnieniem)." To wydaje się oczywiste, ale pytanie jest dla praktyków. Czy minimalny prześwit ustawiony przyciskiem zmieni się po spuszczeniu ciśnienia z układu? No i czy dopiero wtedy LDS "wyżyga mi na glebę"? :(

Offline Marc Waldemar

  • Wrzuca piąty bieg
  • ***
  • Wiadomości: 2 248
  • Skąd: Krakow
  • Posiadany samochód: C5 X7 2009 Exclusive Tourer 2.0 HDI
  • Miejscowość: Krakow
Odp: Poziom płynu LDS
« Odpowiedź #22 dnia: Marzec 09, 2016, 13:33:09 »
Różnica miedzy dolnym położeniem z przycisku a tym uzyskanym po usunięciu ciśnienia Diagboxem polega na tym że w ostatnim auto obniża się do momentu aż położy się na bałwankach czyli  fizycznie masa nadwozia nie ''wisi'' na sferach a te odciążone (azot pod ciśnieniem po przez membranę) wypychają z siebie LDS po przez otwarty zawór w pompie.

Offline Krzysztof J. Filipek

  • Wrzuca piąty bieg
  • ***
  • Wiadomości: 1 172
  • Skąd: Zawadzkie
  • Posiadany samochód: C5 (X7) 2.0 HDi 163 FAP BVM 6 Exclusive sedan szary A. D. 2009
  • Miejscowość: Zawadzkie
Odp: Poziom płynu LDS
« Odpowiedź #23 dnia: Marzec 09, 2016, 14:56:28 »
Dziękuję. Ładnie to opisałeś. Jednak do czasu interwencji mechaników w układ zawieszenia lub kupna  diagboxa,  chyba nie muszę się martwić o poziom w zbiorniku LDS?

Offline Marc Waldemar

  • Wrzuca piąty bieg
  • ***
  • Wiadomości: 2 248
  • Skąd: Krakow
  • Posiadany samochód: C5 X7 2009 Exclusive Tourer 2.0 HDI
  • Miejscowość: Krakow
Odp: Poziom płynu LDS
« Odpowiedź #24 dnia: Marzec 09, 2016, 16:11:48 »
Ty masz świadomość ilu jest takich co jeżdżą z taka ilością plynu i sie nie przejmują ... lub nie wiedza.
Teraz juz wiesz co zaleca fabryka.