Klub Cytrynki
Francuskie.pl - Twoja codzienna
porcja aktualności na temat marki Citroen

Autor Wątek: lekkie falowanie silnika podczas jazdy na autostradzie  (Przeczytany 2422 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Krzysztof Dorynek

  • Przyspiesza
  • Wiadomości: 98
  • Skąd: Stoke on Trent Wielka Brytania
  • Posiadany samochód: Xsara Picasso 2.0 HDI Exclusive/Peugeot 206 1,6 16v/Fiat scudo/Expert hdi(dw10cd)
  • Zainteresowania: naprawa komputerów,filmy sf
  • Miejscowość: Stoke on Trent Wielka Brytania
lekkie falowanie silnika podczas jazdy na autostradzie
« dnia: Marzec 11, 2016, 08:26:55 »
Witam wczoraj była pierwsza długa trasa po kupnie cytrynki,po paru godzinach jazdy nagle poczułem lekkie falowanie samochodu potem to się nasilało wyłączyłem tempomat regulowałem gazem i było to samo,było to lekkie falowanie mniej więcej co sekundę było szarpanie pierw myślałem ze to opony coś mi się wbiło albo ze przegub szlak trafił.i po paru minutach przestało w drodze powrotnej tego problemu nie było.
spalanie przy jednej osobie to 5,3 na trasie 250 km ale spalanie z 500 km wyszło już 5,9 wiec troszkę większe niz przypuszczałem bo nie przekroczyłem 110 km na godz  i jazda po pustej autostradzie bo noc.


brak żadnego błędu



Silnik po wymianie rozrządu oleju filtrów,paliwo shel vpower,nie bierze oleju zalany 5w30 od kupna zrobione przez miesiąc około 2 tys km,nie dymi spalanie po mieście w okolicach 5,8 do 6,8 według kompa,kasuje zawsze po zatankowaniu do pełna.przy przyspieszaniu na max w podłodze dymi leciutko,przy przyspieszaniu dynamicznym nie maksymalnym brak dymu,silnik ma dopiero 182 tys km,silnik czysty brak żadnych wycieków we wtorek znowu trasa no i chciałbym być pewny silnika :p.
Skoda 120 89r w trakcie renowacji

Diagbox

Offline Robert Magiera

  • Mistrz prostej
  • **
  • Wiadomości: 760
  • Skąd: Tarnów
  • Posiadany samochód: Xsara Picasso 2.0 HDI
  • Miejscowość: Tarnów
Odp: lekkie falowanie silnika podczas jazdy na autostradzie
« Odpowiedź #1 dnia: Marzec 13, 2016, 15:03:03 »
Dolewałeś jakiś uszlachetniacz do ropy? Raz do roku leję STP do czyszczenia wtrysków.
Co do spalania u mnie teraz po miejscu(jazda dynamiczna) wychodzi 6,8- 7/100 km (z kompa 7,1).
Na trasie też różnie może pokazywać-wystarczy ,że pojedziesz pod wiatr i już na spalaniu czuć.

Offline Krzysztof Dorynek

  • Przyspiesza
  • Wiadomości: 98
  • Skąd: Stoke on Trent Wielka Brytania
  • Posiadany samochód: Xsara Picasso 2.0 HDI Exclusive/Peugeot 206 1,6 16v/Fiat scudo/Expert hdi(dw10cd)
  • Zainteresowania: naprawa komputerów,filmy sf
  • Miejscowość: Stoke on Trent Wielka Brytania
Odp: lekkie falowanie silnika podczas jazdy na autostradzie
« Odpowiedź #2 dnia: Marzec 14, 2016, 20:14:13 »
Tak zaraz go dolałem a po wyjezdzeniu zbiornika zrobiłem ful serwis,dziś była wymiana zaworu egr i jest lepiej po mieście cały dzień jazdy 105 km i średnia  to 5,9 z kompa wiec jest już lepiej choć różnicy nie czuje,to komp zupełnie inaczej pokazuje spalanie,jutro trasa minimum 500 km i się okaże.
Skoda 120 89r w trakcie renowacji

Diagbox

Offline Robert Magiera

  • Mistrz prostej
  • **
  • Wiadomości: 760
  • Skąd: Tarnów
  • Posiadany samochód: Xsara Picasso 2.0 HDI
  • Miejscowość: Tarnów
Odp: lekkie falowanie silnika podczas jazdy na autostradzie
« Odpowiedź #3 dnia: Marzec 14, 2016, 20:56:10 »
Po kupnie XP ,z początku bardzo  zwracałem uwagę na chwilowe spalanie,czasem kosztem przyjemności z jazdy - z 10kkm (mieszanej) jazdy komp. pokazywał 6,3/100.
Na kilkuset km trasie spalanie przy spokojnej,równej jeździe powinno wyjść ok. 5/100.

Offline Krzysztof Dorynek

  • Przyspiesza
  • Wiadomości: 98
  • Skąd: Stoke on Trent Wielka Brytania
  • Posiadany samochód: Xsara Picasso 2.0 HDI Exclusive/Peugeot 206 1,6 16v/Fiat scudo/Expert hdi(dw10cd)
  • Zainteresowania: naprawa komputerów,filmy sf
  • Miejscowość: Stoke on Trent Wielka Brytania
Odp: lekkie falowanie silnika podczas jazdy na autostradzie
« Odpowiedź #4 dnia: Marzec 24, 2016, 14:24:09 »
wymieniłem zawór  egr  falowanie na razie ustało a od czasu wymiany zrobiłem już prawie 1000 km,po wymianie spalanie w mieście spadło sporo o dziwo bo teraz wynosi 6.01 z ostaniach 300 km a spalanie na autostradzie lekko wzrosło z 5.5 5.7,ale jak zobaczyłem zawalony zawór egr sadza od dołu i od góry bo lekko przepuszczał to bylem w szoku,myślę ze po jakimś czasie spalanie spadnie jak go trochę od mule.
Skoda 120 89r w trakcie renowacji

Diagbox