Klub Cytrynki
Francuskie.pl - Twoja codzienna
porcja aktualności na temat marki Citroen

Autor Wątek: Spotkanie  (Przeczytany 15022 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Jarosław Plucha

  • Kierowca bombowca
  • ****
  • Wiadomości: 3 074
  • Skąd: Kluczbork
  • Posiadany samochód: C4 Grand Picasso Exclusive 2.0HDI 150KM 2014, C3 1.4i Furio 2005
  • Miejscowość: Kluczbork
Re: Spotkanie
« Odpowiedź #75 dnia: Wrzesień 24, 2010, 20:03:26 »
Cytuj

Ewa Rudnik napisał:

Centusiom - nie wiem co to?


Ewo -Ty nauczycielka i nie wiesz kto to są Centusie ? :)
Otóż:Mieszkańców Krakowa bardzo często określa się mianem „centusiów” (Jan Sztaudynger pisał o Krakowie: najlepiej czują tu się centusie i docentusie). Przez lata powstawała legenda o przesadnej krakowskiej oszczędności, a nawet skąpstwie. Geneza sięga czasów zaboru austriackiego – w XIX stuleciu, gdy Kraków znalazł się pod panowaniem austriackim, większość mieszkańców żyła w bardzo skromnych warunkach materialnych. Potocznie określenie centuś jest nacechowane ironicznie, a nawet bywa obraźliwe. Nazwa wiąże się z reformą walutową przeprowadzoną w 1858 roku. Wtedy w miejsce złotego reńskiego guldena wprowadzono tzw. austriackiego złotego (dzielił się na 100 części, nazwanych centami).
Pozdrawiam Jarosław Plucha :evil:

Offline Ewa Krauze

  • Wrzuca piąty bieg
  • ***
  • Wiadomości: 866
  • Skąd: Słupsk
  • Posiadany samochód: XP 1.6 HDI 110KM bez FAP, A6 3.0TDI 233KM Quattro TipTronic
  • Miejscowość: Słupsk
Re: Spotkanie
« Odpowiedź #76 dnia: Wrzesień 24, 2010, 20:19:24 »
ja jestem ścisły umysł, nie polonistka ;) czyli Centusiom to trochę pogardliwie o Krakusach ;)

co do czerwca w tych domkach, to tak jak pisałam. Cena super, warunki: ważne żeby był dach nad głową no i prysznic w domku. Jednak zważywszy na małą córeczkę - okres, w którym może być zimno jak dla mnie niestety nie wchodzi w rachubę, ale spoko, nie jestem pępkiem świata, że muszę tam być ;)
XP

  • Gość
Re: Spotkanie
« Odpowiedź #77 dnia: Wrzesień 24, 2010, 21:08:34 »
Może czerwiec nie będzie taki tragiczny ,ja praktycznie co roku od 5 lat wyjeżdżam z moimi córkami nad jezioro w maju na tydzień bądź dwa zależy i jest super.mieszkamy se w domku mrowanym ale i tak bez ogrzewania ,zabieramy ze sobą grzejniczek ale rzadko wlanczamy.

Offline Jarosław Plucha

  • Kierowca bombowca
  • ****
  • Wiadomości: 3 074
  • Skąd: Kluczbork
  • Posiadany samochód: C4 Grand Picasso Exclusive 2.0HDI 150KM 2014, C3 1.4i Furio 2005
  • Miejscowość: Kluczbork
Re: Spotkanie
« Odpowiedź #78 dnia: Wrzesień 24, 2010, 21:15:45 »
Cytuj

Ewa Rudnik napisał:
j Jednak zważywszy na małą córeczkę - okres, w którym może być zimno jak dla mnie niestety nie wchodzi w rachubę, ale spoko, nie jestem pępkiem świata, że muszę tam być ;)


Małe dzieci wymagają pewnych poświęceń i ja to doskonale rozumiem. Też mam dzieci.  Żeby rezygnować z pewnych rzeczy dla dziecka też mi się zdarzało, ale generalnie starałem się aby nie rezygnować całkowicie ze wszystkich przyjemności. Wyjazdy kilkudniowe w góry, na koncerty, zloty rajdy wspólnie z małżonką wszystko bez dziecka. dla mnie to normalka. Dzieci podrosły i teraz jeżdżą z nami.   Pamiętaj ! nie można być niewolnikiem własnego dziecka. Nam też się coś od życia należy. Zabierając ze sobą dziecko nawet do warunków luksusowych to nie jest pełny wypoczynek i komfort. Zero luzu i odpoczynku. Ciągłe myślenie o porach karmienia, przebieranie , przewijanie, kompanie istny koszmar. Wracasz z takiego urlopu i jesteś umęczona. Daj se na luz, odpuść sobie zabieranie córeczki na zlot, poczuj się wolna , bądź szalona, włóż kwiaty we włosy i tańcz boso , puść wodze fantazji , wykąp się nago w jeziorze przy balasku księżyca albo poszalej na harleyu jedź na koncert do Jarocina  . Jak zostawisz małą babci to sprawisz mamie dużą radość. Posłuchaj głosu doświadczonego ojca . Przecież belfry też ludzie i też im się coś należy
Pozdrawiam Jarosław Plucha :evil:

Offline Ewa Krauze

  • Wrzuca piąty bieg
  • ***
  • Wiadomości: 866
  • Skąd: Słupsk
  • Posiadany samochód: XP 1.6 HDI 110KM bez FAP, A6 3.0TDI 233KM Quattro TipTronic
  • Miejscowość: Słupsk
Re: Spotkanie
« Odpowiedź #79 dnia: Wrzesień 24, 2010, 21:16:07 »
Grzejnik elektryczny to jest już jakiś pomysł ;) W czerwcu córka też będzie już starsza, zobaczymy..

2 razy byłam z dzieciakami (jako opiekun) na biwakach w czerwcu właśnie w takich domkach (w Rowach i w Orzechowie) było zimno, latały w kocach i paru swetrach. Po prostu nie chciałabym aby moja się rozchorowała. A czemu czerwiec, a nie np. lipiec?
XP

Offline Jarosław Plucha

  • Kierowca bombowca
  • ****
  • Wiadomości: 3 074
  • Skąd: Kluczbork
  • Posiadany samochód: C4 Grand Picasso Exclusive 2.0HDI 150KM 2014, C3 1.4i Furio 2005
  • Miejscowość: Kluczbork
Re: Spotkanie
« Odpowiedź #80 dnia: Wrzesień 24, 2010, 21:22:32 »
Cytuj

Ewa Rudnik napisał:
 A czemu czerwiec, a nie np. lipiec?


Ja tam się nie upieram, niech będzie lipiec, lecz to jest akurat miesiąc urlopowy i wielu ma inne plany związane z wakacjami. Brak wolnych miejsc w ośrodku- całkiem realny , wyższe ceny no bo to w sezonie  Końcówka czerwca już jest w miarę ciepła , nikt nie planuje wtedy urlopów, w ośrodku luzik.
Pozdrawiam Jarosław Plucha :evil:

Offline Kuba Rosa

  • Mistrz prostej
  • **
  • Wiadomości: 772
  • Skąd: Teresin
  • Posiadany samochód: 308 SW 1,6 BlueHDI 120 KM
  • Miejscowość: Teresin
Re: Spotkanie
« Odpowiedź #81 dnia: Wrzesień 25, 2010, 08:34:38 »
Ja od 3 lat urlop spędzam w Rowach. I za każdym razem bierzemy ze sobą tzw. "farelkę".
Nawet w łazience jest przyjemniej jak się troszkę podgrzeje :D

Jak dla mnie to może być zlot nawet w lipcu.
Polecam Rowy, ośrodek "Słoneczko" - świetne miejsce dla rodzin z dziećmi :)

Offline Dariusz Kulewski

  • Wrzuca piąty bieg
  • ***
  • Wiadomości: 1 431
  • Skąd: Police
  • Posiadany samochód: Citroen Xsara Picasso 1.6 HDi '05, C-4 GP 1,6 HDi '10
  • Miejscowość: Police
Re: Spotkanie
« Odpowiedź #82 dnia: Wrzesień 25, 2010, 16:49:56 »
Co do czerwca to ostatnio właśnie w czerwcu jest cieplej niż w lipcu. Jak dla mnie to możemy się spotkać też w maju i będzie dobrze
Darek

Offline Jarosław Plucha

  • Kierowca bombowca
  • ****
  • Wiadomości: 3 074
  • Skąd: Kluczbork
  • Posiadany samochód: C4 Grand Picasso Exclusive 2.0HDI 150KM 2014, C3 1.4i Furio 2005
  • Miejscowość: Kluczbork
Re: Spotkanie
« Odpowiedź #83 dnia: Wrzesień 27, 2010, 23:32:30 »
Cytuj

Dariusz Kulewski napisał:
Co do czerwca to ostatnio właśnie w czerwcu jest cieplej niż w lipcu. Jak dla mnie to możemy się spotkać też w maju i będzie dobrze

Co jak co ale na Darka to można liczyć. Nie wymyśla , nie stęka, nie kwęka  każdy termin pasuje , nie upiera się że nad morzem . To rozumiem. Jeszcze kilka osób takich jak on i może te spotkanie dojdzie do skutku.
Albo bez względu ilu się zgłosi to ja, się z nim spotkam nad Jeziorskiem.
Pozdrawiam Jarosław Plucha :evil:

Offline Dariusz Kulewski

  • Wrzuca piąty bieg
  • ***
  • Wiadomości: 1 431
  • Skąd: Police
  • Posiadany samochód: Citroen Xsara Picasso 1.6 HDi '05, C-4 GP 1,6 HDi '10
  • Miejscowość: Police
Re: Spotkanie
« Odpowiedź #84 dnia: Wrzesień 28, 2010, 17:48:40 »
Jarku może skorzystasz z oferty na stronie głównej i przyjedziesz do tego Dworku ?
Darek