Klub Cytrynki
Francuskie.pl - Twoja codzienna
porcja aktualności na temat marki Citroen

Autor Wątek: Opóźniona reakcja - pseudotempomat  (Przeczytany 1410 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Marek Konopka

  • Przyspiesza
  • Wiadomości: 24
  • Posiadany samochód: Citroen Xsara Picasso 1.8i 16V
Opóźniona reakcja - pseudotempomat
« dnia: Luty 10, 2012, 02:24:43 »
Witam.

Podobnie jak w ubiegłym roku, kiedy temperatura spada poniżej -12 stopni zaczyna się ciekawe zjawisko: w czasie jazdy po zwolnieniu pedału gazu występuje krótka (0,5 - 1 sek.) "bezwładność". Stopa zdjęta z gazu, a auto dopiero po chwili reaguje (mimo, że nic nie blokuje pedału gazu). Następnie nie występuje już zwłoka, tylko jedzie się jakby na ssaniu (auto przyspiesza, bez nogi na pedale, a w czasie wysprzęglenia silnik wyje na wysokich obrotach). Próbowałem dojść do linki gazu pod maską silnika, ale końcówka jest obudowana plastikiem, którego nie chciałem uszkodzić przy dużym mrozie, a nie widzę żadnej śrubki mocującej ten plastik (tam jest też chyba jakiś wlot ciepłego powietrza od chłodnicy...) Udało mi się tylko pstryknąć od spodu kilka razy WD-40 w kierunku linki, ale nie wiem, czy to pomoże. W każdym razie jazda na tym "pseudotempomacie" jest trochę niebezpieczna i wolałbym ten problem jakoś rozwiązać...
Macie też takie akcje przy mrozie w Waszych XP?
Jak zaradzić?

Offline Piotr Iwaniuk

  • Nowy Użytkownik
  • Wiadomości: 7
  • Skąd: Hajnówka
  • Posiadany samochód: Xsara Picasso 1.8 16V
  • Zainteresowania: Bieganie
  • Miejscowość: Hajnówka
Re: Opóźniona reakcja - pseudotempomat
« Odpowiedź #1 dnia: Luty 17, 2012, 12:41:29 »
Witam,
Też miałem podobny problem, ale odpuściło, jak będę miał dostęp do ciepłego garażu aby pogrzebać przy odmie i przepustnicy. Jak na razie po przeczytaniu wątków z forum tylko to mi przychodzi do głowy. U mnie problem pojawił się jak na zewnątrz było -24 i niżej. Jazda z "tempomatem " nie należała do najprzyjemniejszych i bezpiecznych ale dojechałem, mróz odpuścił i było OK. Ostatnio zauważyłem też że klapki wlotu powietrza były maksymalnie otwarte, tak jakby się zacięło. Może to też miało wpływ na te dziwne zachowanie auta.

Offline Krzysztof Kowalewski

  • Przyspiesza
  • Wiadomości: 17
  • Skąd: Lublin
  • Posiadany samochód: Xsara Picasso 2.0 HDI
  • Miejscowość: Lublin
Re: Opóźniona reakcja - pseudotempomat
« Odpowiedź #2 dnia: Luty 17, 2012, 17:20:24 »
Witam.Mialem to samo co prawda w Xsarze HB 1.8 8v ale objawy te same.Winny był potencjometr położenia przepustnicy.
Z powazaniem K.Kowalewski

Offline Piotr Iwaniuk

  • Nowy Użytkownik
  • Wiadomości: 7
  • Skąd: Hajnówka
  • Posiadany samochód: Xsara Picasso 1.8 16V
  • Zainteresowania: Bieganie
  • Miejscowość: Hajnówka
Re: Opóźniona reakcja - pseudotempomat
« Odpowiedź #3 dnia: Marzec 08, 2012, 19:13:01 »
Pytanko, czujnik ten wymieniałeś sam czy w serwisie i czy jest dostępny oddzielnie czy razem z przepustnicą?? Ile kosztowała wymiana??
Cytuj

Krzysztof Kowalewski napisał:
Witam.Mialem to samo co prawda w Xsarze HB 1.8 8v ale objawy te same.Winny był potencjometr położenia przepustnicy.