Klub Cytrynki
Francuskie.pl - Twoja codzienna
porcja aktualności na temat marki Citroen

Autor Wątek: Po wymianie sprzęgła  (Przeczytany 1417 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Maciej Jaroszek

  • Przyspiesza
  • Wiadomości: 42
  • Skąd: Warszawa
  • Posiadany samochód: Citroen Xsara Picasso 2003 2.0 HDI
  • Zainteresowania: Neevor
  • Miejscowość: Warszawa
Po wymianie sprzęgła
« dnia: Lipiec 21, 2013, 20:43:24 »
Witam
W weekend z kolegą wymieniliśmy kompletne sprzęgło i coś chyba nie bardzo nam wyszło bo przy ruszaniu lekko bije. Później jest już wszystko ok nie ma żadnych problemów podczas jazdy. Czy jest szansa że to minie czy muszą sie nauczyć z tym żyć i czy ewentualnie nie bedzie miało  to jakiegoś złego wplywu na podzespoły.

Offline Karol Chyla

  • Wrzuca piąty bieg
  • ***
  • Wiadomości: 936
  • Skąd: Połaniec
  • Posiadany samochód: Grand Scenic 2,0 16V LPG, była Xsara Picasso 2,0HDi 2002r.;
  • Miejscowość: Połaniec
Re: Po wymianie sprzęgła
« Odpowiedź #1 dnia: Lipiec 22, 2013, 14:16:50 »
Jakaś minimalna szansa jest , że minie- u mnie przez rok nie pomogło nic.
Zmieniłeś widełki sprzęgła?
Ja po tym szarpaniu jeszcze nie ogarnałem do końca autka. Jeszcze mi została do wymiany rura wydechowa między kolektorem, ą katalizatorem
Leci całe zawieszenie silnika, wahacze też po dupsku dostają.
Obstawiam, że nie założyłeś nowej łapt sprzęgła, ewentualnie prowadnica łożyska jeszcze jest podszlifowana.

Offline Maciej Jaroszek

  • Przyspiesza
  • Wiadomości: 42
  • Skąd: Warszawa
  • Posiadany samochód: Citroen Xsara Picasso 2003 2.0 HDI
  • Zainteresowania: Neevor
  • Miejscowość: Warszawa
Re: Po wymianie sprzęgła
« Odpowiedź #2 dnia: Lipiec 22, 2013, 14:30:57 »
O to chodzi że wymienione jest wszystko w środku. Łapa prowadnica całe kpl sprzęgło. Może być że wkładając skrzynie coś stało się z dociskiem i dlatego tak bije?
Niemrawe podejrzenia padają też na poduszke pod skrzynią. Czy uszkodzona może dawać takie objawy że szarpie podczas ruszania?

Offline Kamil Podstawka

  • Przyspiesza
  • Wiadomości: 21
  • Skąd: Lublin
  • Posiadany samochód: Xsara Picasso 1,6 HDi 109KM 2005, C3 1,4 75KM 2007
  • Miejscowość: Lublin
Re: Po wymianie sprzęgła
« Odpowiedź #3 dnia: Lipiec 22, 2013, 15:50:50 »
a sprawdzaliście koło dwumasowe??? szarpanie przy ruszaniu to najczęściej dwumas, niestety

Offline Maciej Jaroszek

  • Przyspiesza
  • Wiadomości: 42
  • Skąd: Warszawa
  • Posiadany samochód: Citroen Xsara Picasso 2003 2.0 HDI
  • Zainteresowania: Neevor
  • Miejscowość: Warszawa
Re: Po wymianie sprzęgła
« Odpowiedź #4 dnia: Lipiec 22, 2013, 16:53:51 »
W tych rocznikach nie ma dwumasy

Offline Karol Chyla

  • Wrzuca piąty bieg
  • ***
  • Wiadomości: 936
  • Skąd: Połaniec
  • Posiadany samochód: Grand Scenic 2,0 16V LPG, była Xsara Picasso 2,0HDi 2002r.;
  • Miejscowość: Połaniec
Re: Po wymianie sprzęgła
« Odpowiedź #5 dnia: Lipiec 22, 2013, 18:41:25 »
Jak wkładaliście wszystko to powierzchnie cierne przenoszące moment obrotowy odtłuszczone solidnie?
Takie sprawy jak trochę smarowidła na wieloklin wałka i tarczy poszło i łożysko i mechanizm wysprzedający nasmarowane i nic nie ma prawa się przycinać?
Co do poduszek. Sam już nie wiem :( . Ja zmieniałem prawą x1, środkową x3, lewą x2. Większej różnicy nie było jednak. Dopiero założenie kolejnego nowego sprzęgła dało rezultat. Z tym, że właśnie nowe widełki i chorobliwie dokładnie przeprowadzone mycie wszystkiego przed montażem.
Wrzucenie skrzyni tak, aby nie zawadzić o "słoneczko" tam jest ciężkie. Ale pewnie byś poczuł przy wkładaniu jakbyś coś zawadził.
Przypaleń i niebieskawych odbarwień, rys i pęknięć na kole zamachowym nie było czasem? U mnie w jednym miejscu miałem delikatnie podbarwione na fioletowo. Teoretycznie z wszelkimi poradnikami powinienem takie wymienić, lub chociaż przeszlifować.

Offline Maciej Jaroszek

  • Przyspiesza
  • Wiadomości: 42
  • Skąd: Warszawa
  • Posiadany samochód: Citroen Xsara Picasso 2003 2.0 HDI
  • Zainteresowania: Neevor
  • Miejscowość: Warszawa
Re: Po wymianie sprzęgła
« Odpowiedź #6 dnia: Lipiec 22, 2013, 19:03:14 »
Wszystko wyczyszczone i z głową przesmarowane przed założeniem. Nie wiem o co może chodzić. Jak na razie zrobiłem po wymianie 100 km z czego większość w trasie. Jak po przejechaniu jakiegoś większego dystansu nic się nie zmieni to będę kombinował. Ale wyjmowania skrzyni nie wiem czy podejmę się drugi raz. Za dużo roboty w tym samochodzie, a po drugie kolega u którego to robiłem już nie będzie odbierał ode mnie tel jak mu powiem że jeszcze raz chce to zrobić    :D

Offline Krzysztof Wierzchoń

  • Przyspiesza
  • Wiadomości: 83
  • Skąd: Gdańsk
  • Posiadany samochód: Xsara Picasso 2.0 HDI 90KM 2005
  • Miejscowość: Gdańsk
Re: Po wymianie sprzęgła
« Odpowiedź #7 dnia: Sierpień 05, 2013, 22:03:28 »
Panowie a u mnie po wymianie sprzęgła coś strasznie charczy przy agresywnym ruszaniu. Jak ruszam delikatnie wszystko ok ale jak ruszam agresywnie to początek każdego biegu od 1-3 coś tam ze skrzyni bardzo słychać.
Zauważyłem też że objaw jest najczętrzy przy skręconych kołach w lewo, przy skręconych w prawo prawie nie występuje.

Była jakoś reanimowana łapa sprzęgła, to może być to?