Klub Cytrynki
Francuskie.pl - Twoja codzienna
porcja aktualności na temat marki Citroen

Autor Wątek: Xsara Picasso 1,8 16V - problem z elektroniką  (Przeczytany 1634 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Sławek Jucha

  • Nowy Użytkownik
  • Wiadomości: 3
  • Skąd: Włodzimierzów
  • Posiadany samochód: Xsara Picasso 1,8 16v
  • Zainteresowania: góry, modelarstwo, militaria
  • Miejscowość: Włodzimierzów
Xsara Picasso 1,8 16V - problem z elektroniką
« dnia: Grudzień 13, 2018, 20:11:43 »
Mam problem z elektroniką w mojej XP. Po jej zakupie okazało się, że nie działa klimatyzacja. Oddałem więc do miejscowego "fachowca", który tylko pogorszył sprawę. Wprowadzał zmiany w oryginalnych ustawieniach (kasując je), po czym auto nie można było uruchomić. Po sprawdzeniu kilku innych modułów (z innych xsar), doszedł do wniosku, że problemem jest moduł komfortu, a akurat mój egzemplarz XP to krótka produkcja więc ciężko będzie coś dopasować. Obecnie samochód odpala i jeździ, ale: nie działa prędkościomierz, radio oryginalne, licznik kilometrów, centralny zamek, świeci się ikona błędu silnika, a czasem na wyświetlaczu pokazuje się komunikat "electronic immobiliser fault". Poradźcie proszę co z tym zrobić, żeby pozbyć się problemów z elektroniką :( Samochód bardzo fajnie jeździł, byłem zadowolony, ale odkąd zajął się nim "fachowiec" ....

Czy wystarczy przeprogramowanie BSI? Z jakim kosztem muszę się liczyć? Polecicie kogoś rozsądnego z województwa łódzkiego (najchętniej okolice Piotrkowa Tryb.)?

Achaaa, lexia tutaj nie jest w stanie pomóc - sprawdzałem u innego mechanika-elektronika

Offline robert alechandrowski

  • Mistrz prostej
  • **
  • Wiadomości: 402
  • Skąd: warszawa
  • Posiadany samochód: Citroen Xsara Picasso 2.0 hdi 2006r
  • Zainteresowania: motoryzacja modelarstwo F1C
  • Miejscowość: warszawa
Odp: Xsara Picasso 1,8 16V - problem z elektroniką
« Odpowiedź #1 dnia: Grudzień 14, 2018, 06:07:39 »
Masz nabrojone w ustawieniach BSI.
Klimatyzacją w XP steruje panel i BSI a nie moduł komfortu.Jeżeli ten twój fachowiec nabroił tylko w ustawieniach BSI to koszt około 50 do 100 zł  Szukaj kogoś z Lexią na pewno ktoś w twojej okolicy ma.