Klub Cytrynki
Francuskie.pl - Twoja codzienna
porcja aktualności na temat marki Citroen

Autor Wątek: Rezerwa paliwa [MK1]  (Przeczytany 8500 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Michał Olczak

  • Przyspiesza
  • Wiadomości: 29
  • Skąd: Łódź
  • Posiadany samochód: Citroen C5 2.0 aut. SX 2001
  • Miejscowość: Łódź
Rezerwa paliwa [MK1]
« dnia: Grudzień 02, 2009, 12:51:24 »
Witam

Czy da się wyłączyć tą pomarańczową lampkę rezerwy paliwa i komunikat na wyświetlaczu ze mało paliwka jest...??

Już piszę dlaczego mnie o interesuje.

Otóż założyłem gaz ale bez tej pierdółki co podnosi wskaźnik paliwa po każdym odpaleniu autka.
Po przełączeniu na gaz wskaźnik paliwa opada do zera i zapala mi się rezerwa i wyskakuje komunikat.
Przez to nie mogę wyłączyć podświetlenia zegarów podczaj jazdy i co jakiś czas jest ten męczący sygnał... :)

Proszę o info

Dzięki

Offline Rafał Liszkowski

  • Mistrz prostej
  • **
  • Wiadomości: 523
  • Skąd: Łask
  • Posiadany samochód: Citroen C5 x7 2008 2.0 16v
  • Miejscowość: Łask
Re: Rezerwa paliwa [MK1]
« Odpowiedź #1 dnia: Grudzień 02, 2009, 16:04:37 »
Michale nie radze wyłaczać tego wskaznika ponieważ moze cie Cytrynka zaskoczyć  i wyjezdzisz paliwo i staniesz gdzies na poboczu ja niestety miałem taki przypadek ;/ . Ale jak zauwazyłem wskazówka czesciej sie resetuje gdy jest paliwa ponad połowa zbiornika .
Diagnostyka L.E.X.I.A   Łask i okolice

Offline Tomasz Omiński

  • Wrzuca piąty bieg
  • ***
  • Wiadomości: 1 278
  • Skąd: Polkowice
  • Posiadany samochód: C-elysee 1.6 Vti, Cactus 1.2 82KM
  • Miejscowość: Polkowice
Re: Rezerwa paliwa [MK1]
« Odpowiedź #2 dnia: Grudzień 02, 2009, 21:51:16 »
Cytuj

Michał Olczak napisał:
Witam

Czy da się wyłączyć tą pomarańczową lampkę rezerwy paliwa i komunikat na wyświetlaczu ze mało paliwka jest...??

Już piszę dlaczego mnie o interesuje.

Otóż założyłem gaz ale bez tej pierdółki co podnosi wskaźnik paliwa po każdym odpaleniu autka.
Po przełączeniu na gaz wskaźnik paliwa opada do zera i zapala mi się rezerwa i wyskakuje komunikat.
Przez to nie mogę wyłączyć podświetlenia zegarów podczaj jazdy i co jakiś czas jest ten męczący sygnał... :)

Proszę o info

Dzięki

Takie coś zakup

Offline Michał Jęczalik

  • Przyspiesza
  • Wiadomości: 40
  • Skąd: Bielsko-Biała
  • Miejscowość: Bielsko-Biała
Re: Rezerwa paliwa [MK1]
« Odpowiedź #3 dnia: Grudzień 03, 2009, 12:14:05 »
Coś Ci namieszali podczas zakładania instalacji. Poprawnie założona instalacja nie powinna odcinać czujnika poziomu benzyny. Prawdopodobnie gazownicy chcieli założyć odcięcie pompy paliwa po przełączeniu na gaz, ale odcięli niewłaściwe kabelki. Partacze. Popraw to. Wtedy po przełączeniu na gaz wskaźnik poziomu benzyny będzie opadał 'zgodnie' z teoretycznym zużyciem paliwa wyliczonym przez komputer i resetował się co kilka uruchomień silnika lub w przypadku istotniejszej zmiany poziomu benzyny w zbiorniku. Jeśli jeździsz z w miarę pełnym bakiem, to rezerwa się nie będzie zapalała. U mnie przez 45kkm kontrolka rezerwy zapaliła się raz, kiedy jechałem ciurkiem w bardzo długą trasę, zatrzymując się tylko co 350kkm na tankowanie LPG. Tuż po trzecim tankowaniu 'zabrakło benzyny'. ;)

Offline Michał Olczak

  • Przyspiesza
  • Wiadomości: 29
  • Skąd: Łódź
  • Posiadany samochód: Citroen C5 2.0 aut. SX 2001
  • Miejscowość: Łódź
Re: Rezerwa paliwa [MK1]
« Odpowiedź #4 dnia: Grudzień 07, 2009, 15:59:18 »
ja jestem troszkę zaskoczony tym co sie u mnie dzieje. na gazie przejechałem dopiero 130 km. a w tym czasie benzyny mi spalił 8 litrów :/  bez gazu palił 12.5  Moim zdaniem to troszkę za dużo. za dwa tygodnie jade na taki pierwszy przegląd więc zobaczymy co powiedzą. Jest to moje pierwsze doświadczenie z gazem i nie wiem co jest grane :)
Wcześniejsze samochody to były tylko dieselki albo benzynki.

Dzieki za informacje

Offline Rafał Liszkowski

  • Mistrz prostej
  • **
  • Wiadomości: 523
  • Skąd: Łask
  • Posiadany samochód: Citroen C5 x7 2008 2.0 16v
  • Miejscowość: Łask
Re: Rezerwa paliwa [MK1]
« Odpowiedź #5 dnia: Grudzień 07, 2009, 16:26:16 »
Ale to spalanie benzyny odczytałeś z komputera czy poprostu jak dotankowałeś benzyny? . U mnie tez wciąga troche benzyny przy rozruchu i za nim sie instalacja przełączy . A na zimnym silniku zawsze wiecej pali .
Diagnostyka L.E.X.I.A   Łask i okolice

Offline Michał Olczak

  • Przyspiesza
  • Wiadomości: 29
  • Skąd: Łódź
  • Posiadany samochód: Citroen C5 2.0 aut. SX 2001
  • Miejscowość: Łódź
Re: Rezerwa paliwa [MK1]
« Odpowiedź #6 dnia: Grudzień 08, 2009, 09:28:40 »
juz ok. postanowiłem to inaczej sprawdzic. dotankowałem do pełna i wyszło że jest ok :) spalił mi tylko ze 2 litry.
Muszę kupić to co mi pokazał Tomasz Omiński i bedzie po kłopocie :)
Dziękuję wszystkim.
Trzymajcie się ;)

Offline Adam Pęciak

  • Przyspiesza
  • Wiadomości: 38
  • Skąd: Warszawa/Bruksela
  • Posiadany samochód: Citroen C5
  • Miejscowość: Warszawa/Bruksela
Re: Rezerwa paliwa [MK1]
« Odpowiedź #7 dnia: Grudzień 29, 2009, 11:18:40 »
Witam.Michał jak u ciebie wygląda spalanie LPG?U mnie po mieście spalanie LPG jest na poziomie 20L/100km.Jest to co najmniej niepokojąca wartość,nawet jak na samochód z automatem
Citroen C5 Exclusive :-) 2.0 16V+LPG,automat :-) 2003r
Peugeot Partner 1.6 HDI 2007r

Offline Rafał Liszkowski

  • Mistrz prostej
  • **
  • Wiadomości: 523
  • Skąd: Łask
  • Posiadany samochód: Citroen C5 x7 2008 2.0 16v
  • Miejscowość: Łask
Re: Rezerwa paliwa [MK1]
« Odpowiedź #8 dnia: Grudzień 29, 2009, 11:45:25 »
Adam a jaki masz silnik bo niestety nie wpisałeś w danych . Jesli masz 2.0 16v to jak podajesz ze 20l /100 to bardzo duzo . Spalanie odczytujesz z komputera? czy jest to wyliczone z twoich tankowan?
Diagnostyka L.E.X.I.A   Łask i okolice

Offline Bartek Piechocki

  • Mistrz prostej
  • **
  • Wiadomości: 407
  • Skąd: Katowice
  • Posiadany samochód: Skoda Superb kombi 2.0 TSI 200 KM DSG
  • Miejscowość: Katowice
Re: Rezerwa paliwa [MK1]
« Odpowiedź #9 dnia: Grudzień 29, 2009, 15:21:13 »
Cytuj

Rafał Liszkowski napisał:
Adam a jaki masz silnik bo niestety nie wpisałeś w danych . Jesli masz 2.0 16v to jak podajesz ze 20l /100 to bardzo duzo . Spalanie odczytujesz z komputera? czy jest to wyliczone z twoich tankowan?


Adam w stopce ma podpis:
Citroen C5 Exclusive  2.0 HPI+LPG,automat  2003r

:)
Były: C5 MK1 2.0 16V, C5 MK2 2.0 HDi BVA i C5 MK3 2.0 HDi BVA. Jest: Skoda Superb kombi 2.0 TSI 200 KM DSG

Offline Adam Pęciak

  • Przyspiesza
  • Wiadomości: 38
  • Skąd: Warszawa/Bruksela
  • Posiadany samochód: Citroen C5
  • Miejscowość: Warszawa/Bruksela
Re: Rezerwa paliwa [MK1]
« Odpowiedź #10 dnia: Grudzień 29, 2009, 16:31:59 »
Dokładnie 2.0 HPI,coś około 140 kucy.Komputer podaje że około 10L,ale to są wartości nie kasowane od kilku tyś km,jeszcze z czasów poprzedniego właściciela.Instalacja była montowana już przeze mnie,więc wszystko jest świeżutkie.Gazownik przy ostatniej wizycie pokasował mapki wtrysku benzyny i gazu,ale to nic nie pomogło.Komputer pokazał jedynie błąd-kilkukrotny spadek napięcia-zapisany w pamięci gazu związany z padnięciem akumulatora.Podjechałem do znajomego mechanika na diagnostykę komputera(co prawda nie użył do tego Lexi,tylko Boscha) i też nic poważnego nie pokazało(jakieś chwilowe błędy,które po wykasowaniu więcej się nie pojawiły).Zastanawiam się co dalej mam robić?Chyba po nowym roku poszukam innego fachowca od gazu.
Citroen C5 Exclusive :-) 2.0 16V+LPG,automat :-) 2003r
Peugeot Partner 1.6 HDI 2007r

Offline Rafał Liszkowski

  • Mistrz prostej
  • **
  • Wiadomości: 523
  • Skąd: Łask
  • Posiadany samochód: Citroen C5 x7 2008 2.0 16v
  • Miejscowość: Łask
Re: Rezerwa paliwa [MK1]
« Odpowiedź #11 dnia: Grudzień 29, 2009, 16:36:03 »
Bartku moje niedopatrzenie :)
Diagnostyka L.E.X.I.A   Łask i okolice

piotrek

  • Gość
Re: Rezerwa paliwa [MK1]
« Odpowiedź #12 dnia: Grudzień 29, 2009, 17:26:11 »
Witam

Cytuj
Citroen C5 Exclusive  2.0 HPI+LPG,automat  2003r


Jaką instalację masz załozoną?
I ile kosztowała?
Bo słyszałem że HPI się nie gazuje.

Pozdrawiam

Offline Michał Siesicki

  • Byle do przodu
  • *
  • Wiadomości: 208
  • Skąd: wroclaw
  • Posiadany samochód: Citroen C4 1.6 Hdi 92
  • Miejscowość: wroclaw
Re: Rezerwa paliwa [MK1]
« Odpowiedź #13 dnia: Grudzień 29, 2009, 18:33:18 »
Witam,

Adamie nie chcę Cię straszyć, ale jeśli na prawdę masz  silnik HPi (z bezpośrednim wtryskiem) to takie auto jest praktycznie nie do zagazowania !!!

Są już co prawda instalacje na rynku do takich silników ale od niedawna stosunkowo i są ona na prawdę drogie 0d 5000 zł w górę.

Napisz jakiej masz firmy tą instalację, bo jeśli masz zwykła sekwencję IV generacji to to nie ma prawa funkcjonować i bardzo szybko uszkodzisz wtryskiwacze benzynowe.

Silnik HPi, mimo że nowoczesny, stwarza najwięcej problemów z gamy jednostek napędowych, tak więc uważaj żeby nie narobić sobie kosztów!

1.8 16V, 2.0 16V i V6 do gazu! HPi no nie bardzo ....  

Pozdrawiam
Michał
Była Xsara II VTR, C5 Break ...

Offline Adam Pęciak

  • Przyspiesza
  • Wiadomości: 38
  • Skąd: Warszawa/Bruksela
  • Posiadany samochód: Citroen C5
  • Miejscowość: Warszawa/Bruksela
Re: Rezerwa paliwa [MK1]
« Odpowiedź #14 dnia: Grudzień 29, 2009, 22:30:57 »
Więc od początku:
  -reduktor KME Silver
  -układ sterujący STAG 4
  -listwa wtryskowa Plani Jet
Co do silnika to tak naprawdę nie jestem w 100% pewien,czy jest to właśnie HPI.Za instalację płaciłem 2100zł,więc sądzę że nie jest to jakieś super-hiper najnowsze i najlepsze cudo techniki,ale wdając nawet takie pieniądze miałem nadzieję że wszystko będzie porządnie hulało.A teraz widzę że popełniłem błąd.Pytanie tylko kto powinien ponieść odpowiedzialność jeżeli faktycznie nic się nie da zrobić z takim spalaniem?
Citroen C5 Exclusive :-) 2.0 16V+LPG,automat :-) 2003r
Peugeot Partner 1.6 HDI 2007r

Offline Adam Pęciak

  • Przyspiesza
  • Wiadomości: 38
  • Skąd: Warszawa/Bruksela
  • Posiadany samochód: Citroen C5
  • Miejscowość: Warszawa/Bruksela
Re: Rezerwa paliwa [MK1]
« Odpowiedź #15 dnia: Grudzień 29, 2009, 22:37:44 »
A może po nr VIN ktoś może powiedzieć jaki mam silnik?
Citroen C5 Exclusive :-) 2.0 16V+LPG,automat :-) 2003r
Peugeot Partner 1.6 HDI 2007r

Offline Tomasz Lis

  • Przyspiesza
  • Wiadomości: 13
  • Skąd: Mikołajki
  • Posiadany samochód: Citroen C5 2l benz 2001r kombi LPG
  • Miejscowość: Mikołajki
Re: Rezerwa paliwa [MK1]
« Odpowiedź #16 dnia: Grudzień 29, 2009, 23:17:03 »
Jeśli posiadasz książkę serwisową to tam jest obrazek silnika hpi jeśli nie to korek wlewu oleju patrząc od przodu w hpi jest po prawej stronie silnika a 1.8 2.0 po lewej od rozrządu.Ja mam założoną instalację stag 4 i u mnie pokazuję stan benzyny zawsze spalanie ok 12l miasto.Na tvn turbo oglądałem kiedyś jak założono gaz do laguny i musieli zdemontować i oddać kasę oczywiście po ich interwencji .Pozdrawiam

Offline Adam Pęciak

  • Przyspiesza
  • Wiadomości: 38
  • Skąd: Warszawa/Bruksela
  • Posiadany samochód: Citroen C5
  • Miejscowość: Warszawa/Bruksela
Re: Rezerwa paliwa [MK1]
« Odpowiedź #17 dnia: Grudzień 30, 2009, 10:31:36 »
Faktycznie masz racje Tomek.Dopiero teraz zajrzałem do instrukcji i różnicę pomiędzy HPI a 2.0 16V widać gołym okiem.Wcześniej nie przeglądałem instrukcji,ponieważ jest napisana w języku Francuskim.Wydaje mi się że to jednak jest 2.0 16V,ale Później jeszcze się upewnię.Z jednej strony jestem zawiedziony że sprzedawca twierdził że to HPI,ale po postach Michała widzę światełko w tunelu.
Citroen C5 Exclusive :-) 2.0 16V+LPG,automat :-) 2003r
Peugeot Partner 1.6 HDI 2007r

Offline Michał Siesicki

  • Byle do przodu
  • *
  • Wiadomości: 208
  • Skąd: wroclaw
  • Posiadany samochód: Citroen C4 1.6 Hdi 92
  • Miejscowość: wroclaw
Re: Rezerwa paliwa [MK1]
« Odpowiedź #18 dnia: Grudzień 30, 2009, 11:55:09 »
Witam,

Adamie jeśli masz 2.0 16 V a nie HPi to w obecnej sytuacji powinienneś się cieszyć, bo STAG 4 nie obsługuje silników z bezpośrednim wtryskiem. Silnik HPi niestety jest zawodny i skomplikowany w porównaniu do zwykłej dwulitrówki. Jeśli masz faktycznie 2.0 16 V to ten zestaw powinien bez problemu śmigać.
Jednak spalanie stanowczo za wysokie!!! Jak z mocą? Może po prostu wystarczy podregulować instalację i wszystko wróci do normy. STAG bardzo przyjemnie się konfiguruje i reguluje. Każdy gazownik sobie z nim poradzi.
Ja mam już drugą Cytrynę ze stagiem i jest OK. Jestem zadowolony. Na pewno nie dam się namówić nikomu na jakiś włoski sterownik.
Obecnie AC Gaz wypuścił wersję STAG PREMIUM i to jest na prawdę high tech wśród sterowników gazowych. Komunikuje się po z samochodem po ODB i do Citroenów, którym dość często rozjeżdżają się mapy benzynowe w oryginalnym sterowniku, wydaje się być idealnym rozwiązaniem. STAG 4 nie posiada tylu funkcji i działa nieco inaczej ale również radzi sobie dobrze.
Przy poprawnym montażu i regulacji Cytryna nie powinna Ci palić więcej jak 12-13 l gazu.

Dla porównania mój 1.8 Break pali w mieście (Wrocław) do 11.5 l LPG (zima, duże mrozy jak ostatnio), w lecie koło 10-10.5l  a na trasie zawsze poniżej 10 (9.0-9.5 itp.). Klimę mam włączoną cały rok na AUTO.

Pozdrawiam i podjedź do jakiegoś gazownika żeby Ci tą instalację wyregulował.

Powodzenia!
Była Xsara II VTR, C5 Break ...

Offline Adam Pęciak

  • Przyspiesza
  • Wiadomości: 38
  • Skąd: Warszawa/Bruksela
  • Posiadany samochód: Citroen C5
  • Miejscowość: Warszawa/Bruksela
Re: Rezerwa paliwa [MK1]
« Odpowiedź #19 dnia: Grudzień 30, 2009, 13:42:32 »
Już sprawdziłem i na 100% jest to zwykły silnik 2.0L 16V :-).Na początku przyszłego tygodnia z tym zawalczę.Ciekawe co wyjdzie,czy to wina nie fachowego montażu(oby),czy może coś poważniejszego,gdzieś głębiej w samochodzie.
A może ktoś mógłby polecić jakiegoś gazownika ,który zna się na cytrynach w Warszawie lub okolicach?
Citroen C5 Exclusive :-) 2.0 16V+LPG,automat :-) 2003r
Peugeot Partner 1.6 HDI 2007r

Offline Michał Olczak

  • Przyspiesza
  • Wiadomości: 29
  • Skąd: Łódź
  • Posiadany samochód: Citroen C5 2.0 aut. SX 2001
  • Miejscowość: Łódź
Re: Rezerwa paliwa [MK1]
« Odpowiedź #20 dnia: Styczeń 15, 2010, 16:38:15 »
U mnie spalanie według wyliczeń komputera to 13.6 a gazu spala mi 13.3

Offline Adam Pęciak

  • Przyspiesza
  • Wiadomości: 38
  • Skąd: Warszawa/Bruksela
  • Posiadany samochód: Citroen C5
  • Miejscowość: Warszawa/Bruksela
Re: Rezerwa paliwa [MK1]
« Odpowiedź #21 dnia: Styczeń 20, 2010, 10:08:46 »
Panowie czy komunikaty;
1- Antypollution system fault
2-ESP/ASR system faulty
mogą coś mieć wspólnego z ilością spalanego gazu?
Gdzieś wyczytałemtutaj że to może oznaczac że pęknięty jest jakiś wężyk od ciśnienia turbiny :-(
Citroen C5 Exclusive :-) 2.0 16V+LPG,automat :-) 2003r
Peugeot Partner 1.6 HDI 2007r

Offline Rafał Liszkowski

  • Mistrz prostej
  • **
  • Wiadomości: 523
  • Skąd: Łask
  • Posiadany samochód: Citroen C5 x7 2008 2.0 16v
  • Miejscowość: Łask
Re: Rezerwa paliwa [MK1]
« Odpowiedź #22 dnia: Styczeń 20, 2010, 15:31:56 »
Kolego w 2.0 16v benzyna nie ma turbiny :)
Diagnostyka L.E.X.I.A   Łask i okolice

Offline Andrzej Walczyński

  • Wrzuca piąty bieg
  • ***
  • Wiadomości: 1 866
  • Skąd: okolice Poznania
  • Posiadany samochód: Peugeot 301 1.2 Active+ ETG 2014 LPG
  • Miejscowość: okolice Poznania
Re: Rezerwa paliwa [MK1]
« Odpowiedź #23 dnia: Styczeń 21, 2010, 08:04:27 »
Cytuj

Adam Pęciak napisał:
Panowie czy komunikaty;
1- Antypollution system fault
2-ESP/ASR system faulty
mogą coś mieć wspólnego z ilością spalanego gazu?
Gdzieś wyczytałemtutaj że to może oznaczac że pęknięty jest jakiś wężyk od ciśnienia turbiny :-(


Niech ten post będzie przestrogą, bo widzę wszystkie typowe błędy tzn założenie taniej instalki w tanim serwisie bez rozpoznania tematu, następnie rozjeżdzanie się map zapłonu i wariacje całej elektroniki w samochodzie. I potem latanie od Annasza do Kajfasza, czyli od gaziarza do mechanika z których każdy zwala winę na tego drugiego.
Pojeżdzij 100-200 km tylko na benzynie żeby mapa znów ułozyła się pod benzynę, pojedź ciągle na benzynie do ASO lub innego kumatego miejsca z Proxią na porządną diagnozę elektroniczną. Jak na benzynie nie będzie błędów to jedź z pyskiem do gaziarza, jak będą błędy to usuń ich przyczynę i jedź już bez pyska ;) do gaziarza.
był: C5 MkI Break 2.0 2003 BVA4 RT3, LPG Prins - 220.000 kkm.
jest: Peugeot 301 1.2 ETG 2014 LPG Stag - 145.000 kkm

Offline Adam Pęciak

  • Przyspiesza
  • Wiadomości: 38
  • Skąd: Warszawa/Bruksela
  • Posiadany samochód: Citroen C5
  • Miejscowość: Warszawa/Bruksela
Re: Rezerwa paliwa [MK1]
« Odpowiedź #24 dnia: Styczeń 21, 2010, 17:54:06 »
Andrzeju,nie wiem czy moja instalacja jest taką z najniższej półki,bo po prostu nie znam się na tym:-(.Czytałem że chłopcy z tego forum mają sterowniki STAG,jeżdżą i nie narzekają.Mapki wtrysku były kasowane,zarówno gazowe jak i benzynowe,lecz to nic nie pomogło :(
Citroen C5 Exclusive :-) 2.0 16V+LPG,automat :-) 2003r
Peugeot Partner 1.6 HDI 2007r