Klub Cytrynki
Francuskie.pl - Twoja codzienna
porcja aktualności na temat marki Citroen

Autor Wątek: Silniczek krokowy.  (Przeczytany 1144 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Michal Flejszman

  • Przyspiesza
  • Wiadomości: 11
  • Skąd: Kleczew
  • Posiadany samochód: Citroen ZX 1,6i
  • Miejscowość: Kleczew
Silniczek krokowy.
« dnia: Grudzień 13, 2009, 15:28:42 »
Znalazłem na allegro taki oto silniczek

http://moto.allegro.pl/item830480433_silnik_krokowy_citroen_ax_zx_renault_clio.html

Moje pytanie czy warto w niego inwestować. W sumie to nieduże pieniądze ale wole się zapytać. Dlaczego pomiędzy silniczkami krokowymi jest taka rozbieżność cenowa? Moje jednak kupić coś droższego?

Offline Wirgiliusz Faber

  • Byle do przodu
  • *
  • Wiadomości: 241
  • Skąd: Kraków
  • Posiadany samochód: ZX break 1,4i rocznik 1995
  • Miejscowość: Kraków
Re: Silniczek krokowy.
« Odpowiedź #1 dnia: Grudzień 13, 2009, 18:11:48 »
Cytuj

Michal Flejszman napisał:
Znalazłem na allegro taki oto silniczek

http://moto.allegro.pl/item830480433_silnik_krokowy_citroen_ax_zx_renault_clio.html
?


Ja zakupiłem u tego sprzedawcy silnik krokowy (u mnie jest inny i trochę droży). W sumie to działał... 10 miesięcy po czym definitywnie zaprzestał. Gwarancja jest pod warunkiem że ktoś Ci go zamontuje wystawiając fakturę oraz przedstawisz ekspertyzę, że aktułator działa nieprawidłowo, ergo: kosztowna zabawa aby reklamować badziew za 30zł. Ja przeczyściłem stary i ponownie zamontowałem godząc się z faktem że na zimnym długo i kapryśnie stabilizują się obroty. Moja rada poszukaj czegoś lepszego, oryginały  znacząco potaniały w stosunku do cen z przed kilku lat.
Pozdrawiam!
Wirgiliusz Faber - Kraków
Citroen ZX break rok95 1,4i + LPG
była łada 2107

Offline Marcin Ilcewicz

  • Administrator Globalny
  • ******
  • Wiadomości: 4 086
  • Skąd: Kraków
  • Posiadany samochód: ZX 16V
  • Miejscowość: Kraków
Re: Silniczek krokowy.
« Odpowiedź #2 dnia: Grudzień 14, 2009, 03:13:35 »
nie kupuj nic droższego tylko wyrzuć w błoto pieniądze na ten za 30zł. przemyśl sprawę czy warto go zmieniać. co konkretnie dzieje się z Twoim ?

kupiłem sobie taki jak jeszcze był za 60zł i po prostu wmówiłem sobie, że po jego zmianie jest wszystko dobrze.

przeszukaj archiwum było kilka razy co i jak robić z silnikiem krokowym w 1.6i - bo tam często padają
pozdrawiam,
mrc


obecnie: zx 2.0i 16v, berlingo multispace, peugeot 407
dawniej: zx 1.9d audace, zx 1.6i, zx 16v, xantia 1.8i, 2x xantia v6, 306 cabrio, 406 coupe, laguna 2