Klub Cytrynki
Francuskie.pl - Twoja codzienna
porcja aktualności na temat marki Citroen

Autor Wątek: Długość miarki poziomu oleju 1.6i  (Przeczytany 2365 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Łukasz Gołuchowski

  • Przyspiesza
  • Wiadomości: 38
  • Skąd: Piotrowiec
  • Posiadany samochód: Citroen ZX 1.6i 97' 3D
  • Miejscowość: Piotrowiec
Długość miarki poziomu oleju 1.6i
« dnia: Styczeń 25, 2010, 09:49:54 »
Witam. Mam nietypową prośbę do właścicieli Zxów 1.6i a mianowicie, czy ktoś mógłby zmierzyć długość "bagnetu" ponieważ mam przypuszczenie, że w moim aucie jest nieoryginalny bagnet, gdyż nie ma na nim w ogóle śladu oleju, mimo, iż mam 100 % pewność że poziom oleju w silniku jest odpowiedni. Aczkolwiek prosiłbym również o sugestie dlaczego tak sie może dziać. Pozdrawiam.

Offline Makar Michał

  • Byle do przodu
  • *
  • Wiadomości: 166
  • Skąd: Augustów Białystok
  • Posiadany samochód: Citroen ZX 1.1i (60KM)
  • Zainteresowania: Elektrotechnika
  • Miejscowość: Augustów Białystok
Re: Długość miarki poziomu oleju 1.6i
« Odpowiedź #1 dnia: Styczeń 25, 2010, 10:14:35 »
Jeżeli jesteś pewny stanu oleju, czyli sprawdzałeś go na zimnym silniku który odpoczął po podróży z pół godziny i olej zdążył spłynąć do miski i robiłeś to gdy auto stało na równym płaskim podłożu to również stawiałbym na nieoryginalny bagnet lecz ja tu nie pomogę bo mam mniejszy motor.

Offline Daniel Jakubiak

  • Przyspiesza
  • Wiadomości: 39
  • Skąd: Gościno
  • Posiadany samochód: Citroen C5 MK3 X7 Kombi 2009
  • Zainteresowania: IT, Know How, IoT,
  • Miejscowość: Szczecin
Re: Długość miarki poziomu oleju 1.6i
« Odpowiedź #2 dnia: Styczeń 25, 2010, 11:30:09 »
Są tu dwie miarki - Z pomarańczową końcówką i z żółtą końcówka. JA mam silnik 1.6i BDY i poprawna końcówka to pomarańczowa (niestety nie wiedziałem o tym przed zakupem i sam posiadam żółty koniec, ale skalibrowałem sobie z oryginałem i wiem na co mam lukać jak mierze)

Offline Krzysztof Szymczak

  • Wrzuca piąty bieg
  • ***
  • Wiadomości: 1 918
  • Skąd: Kutno
  • Posiadany samochód: Jest: Citroen Zx 2.0i 16v "Wisienka" 1994 Był: Citroen Zx 3D 1.6i 1996
  • Zainteresowania: siatkówka, psychologia, ekonomia
  • Miejscowość: Kutno
Re: Długość miarki poziomu oleju 1.6i
« Odpowiedź #3 dnia: Styczeń 25, 2010, 11:42:36 »
W sumie przydaloby sie zeby ktos podal ta dlugosc:) BO mi w tamtym roku wywalil olej przez bagnet i mi stopilo koreczek bagnetu. Mechanik go zmienil ale kto wie moze wlasnie wtedy wlozyl mi nie orginalny bagnet. A wole miec pewnosc ze odczyt bagnetu jest prawdziwy

Offline Łukasz Gołuchowski

  • Przyspiesza
  • Wiadomości: 38
  • Skąd: Piotrowiec
  • Posiadany samochód: Citroen ZX 1.6i 97' 3D
  • Miejscowość: Piotrowiec
Re: Długość miarki poziomu oleju 1.6i
« Odpowiedź #4 dnia: Styczeń 25, 2010, 12:36:14 »
I nie chcąc zakładać nowego tematu chciałbym sie dowiedzieć, gdzie w tym silniku są ODMY, ponieważ już drugi raz "wywaliło mi olej przez korek wlewu. Miesiąc temu czyściłem jakieś gumowe węże które według mnie odpowiadały za odprowadzenie nadmiernego ciśnienia powietrza, ale widocznie to nie było to... Za zdjęcie z opisem stawiam piwo:)

Offline Krzysztof Szymczak

  • Wrzuca piąty bieg
  • ***
  • Wiadomości: 1 918
  • Skąd: Kutno
  • Posiadany samochód: Jest: Citroen Zx 2.0i 16v "Wisienka" 1994 Był: Citroen Zx 3D 1.6i 1996
  • Zainteresowania: siatkówka, psychologia, ekonomia
  • Miejscowość: Kutno
Re: Długość miarki poziomu oleju 1.6i
« Odpowiedź #5 dnia: Styczeń 25, 2010, 13:07:59 »
Cytuj

Łukasz Gołuchowski napisał:
I nie chcąc zakładać nowego tematu chciałbym sie dowiedzieć, gdzie w tym silniku są ODMY, ponieważ już drugi raz "wywaliło mi olej przez korek wlewu. Miesiąc temu czyściłem jakieś gumowe węże które według mnie odpowiadały za odprowadzenie nadmiernego ciśnienia powietrza, ale widocznie to nie było to... Za zdjęcie z opisem stawiam piwo:)

Odma to w sumie 2 wezyki jeden idzie od tego grubego co pozniej wchodzi do filtra powietrza a ten drugi dluzszy wychodzi jakby spod korka wlewu oleju i wchodzi bo bloku silnika w okolicach filtra oleju na pewno znajdziesz. Mi tez wywala olej ale odme mam raczej drozna bo smuchalem i jest ok. Ja podejrzewam u siebie jeszcze uszelke pokrywy zaworow moze u ciebie tez jest ten problem

Offline Łukasz Gołuchowski

  • Przyspiesza
  • Wiadomości: 38
  • Skąd: Piotrowiec
  • Posiadany samochód: Citroen ZX 1.6i 97' 3D
  • Miejscowość: Piotrowiec
Re: Długość miarki poziomu oleju 1.6i
« Odpowiedź #6 dnia: Styczeń 25, 2010, 13:58:25 »
Więc jednak czyściłem dobre wężyki. Uszczelkę pokrywy zaworów wymieniłem niecały miesiąc temu... być może wina leży po stronie samej pokrywy zaworów która w jakiś sposób blokuje usuwanie nadmiaru powietrza... Ewentualnie można jeździć z odkręconym korkiem wlewu oleju? A propo długość mojego bagnetu to 54,3 cm (mierząc razem z plastikowym uchwytem)... Końcówka jest koloru żółtego.

Offline Krzysztof Szymczak

  • Wrzuca piąty bieg
  • ***
  • Wiadomości: 1 918
  • Skąd: Kutno
  • Posiadany samochód: Jest: Citroen Zx 2.0i 16v "Wisienka" 1994 Był: Citroen Zx 3D 1.6i 1996
  • Zainteresowania: siatkówka, psychologia, ekonomia
  • Miejscowość: Kutno
Re: Długość miarki poziomu oleju 1.6i
« Odpowiedź #7 dnia: Styczeń 25, 2010, 22:45:41 »
Jutro zamawiam bagnet w Aso bo mi koreczek od niego pekl, kosztuje niespelna 45zl. Ciekawe ile bede czekal. Ale jak juz bedzie u mnie to na pewno zmierze i wrzuce tu wymiar:)

Offline michał Kamiński

  • Wrzuca piąty bieg
  • ***
  • Wiadomości: 958
  • Skąd: Lublin
  • Posiadany samochód: peueot 205, 206 i 207
  • Miejscowość: Lublin
Re: Długość miarki poziomu oleju 1.6i
« Odpowiedź #8 dnia: Styczeń 26, 2010, 10:26:34 »
Bo pokrywy zaworów w waszych silnikach to słaba strona. Można wymienić nawet kilka uszczelek rocznie a olej będzie się sączył i  dlatego kolega Piotr Turczyn zastosował aluminiową pokrywę zaworów z silnika 1.9.

Offline Krzysztof Szymczak

  • Wrzuca piąty bieg
  • ***
  • Wiadomości: 1 918
  • Skąd: Kutno
  • Posiadany samochód: Jest: Citroen Zx 2.0i 16v "Wisienka" 1994 Był: Citroen Zx 3D 1.6i 1996
  • Zainteresowania: siatkówka, psychologia, ekonomia
  • Miejscowość: Kutno
Re: Długość miarki poziomu oleju 1.6i
« Odpowiedź #9 dnia: Styczeń 26, 2010, 11:04:41 »
Cytuj

michał Kamiński napisał:
Bo pokrywy zaworów w waszych silnikach to słaba strona. Można wymienić nawet kilka uszczelek rocznie a olej będzie się sączył i  dlatego kolega Piotr Turczyn zastosował aluminiową pokrywę zaworów z silnika 1.9.


Potwierdzam w 100% niedawno robilem remont silnika i wszystkie uszczelki wymienione. Niestety jak wyjmje filtr powietrza to za nim w sorku w pokrywie nadal olej lezy

Offline Łukasz Gołuchowski

  • Przyspiesza
  • Wiadomości: 38
  • Skąd: Piotrowiec
  • Posiadany samochód: Citroen ZX 1.6i 97' 3D
  • Miejscowość: Piotrowiec
Re: Długość miarki poziomu oleju 1.6i
« Odpowiedź #10 dnia: Styczeń 26, 2010, 12:44:16 »
A może ktoś podać orientacyjny koszt takiej pokrywy?? A i gwoli ścisłości, bo słyszałem już kilka wersji i teraz sam nie jestem pewnie- ile litrów oleju powinno sie wlać do silnika 1.6i??

Offline Krzysztof Szymczak

  • Wrzuca piąty bieg
  • ***
  • Wiadomości: 1 918
  • Skąd: Kutno
  • Posiadany samochód: Jest: Citroen Zx 2.0i 16v "Wisienka" 1994 Był: Citroen Zx 3D 1.6i 1996
  • Zainteresowania: siatkówka, psychologia, ekonomia
  • Miejscowość: Kutno
Re: Długość miarki poziomu oleju 1.6i
« Odpowiedź #11 dnia: Styczeń 26, 2010, 13:02:00 »
Cytuj

Łukasz Gołuchowski napisał:
A może ktoś podać orientacyjny koszt takiej pokrywy?? A i gwoli ścisłości, bo słyszałem już kilka wersji i teraz sam nie jestem pewnie- ile litrów oleju powinno sie wlać do silnika 1.6i??


Mi wchodzi cos ok 4-4,5 litra

Offline Łukasz Gołuchowski

  • Przyspiesza
  • Wiadomości: 38
  • Skąd: Piotrowiec
  • Posiadany samochód: Citroen ZX 1.6i 97' 3D
  • Miejscowość: Piotrowiec
Re: Długość miarki poziomu oleju 1.6i
« Odpowiedź #12 dnia: Luty 13, 2012, 15:11:26 »
Długość miarki poziomu oleju w Zx 1.6i 88km to 630 mm. Pozdrawiam.