Klub Cytrynki
Francuskie.pl - Twoja codzienna
porcja aktualności na temat marki Citroen

Autor Wątek: Kabel masowy  (Przeczytany 1301 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Marcin Kubera

  • Przyspiesza
  • Wiadomości: 72
  • Skąd: Warszawa
  • Posiadany samochód: XM Mk2, 98, 2.5td, Pallas
  • Zainteresowania: CapsLock
  • Miejscowość: Warszawa
Kabel masowy
« dnia: Kwiecień 22, 2010, 18:49:53 »
Jesli moj XM, a wlasciwie XM mojej zony to czyta, to ostrzegam: powoli zaczynam miec dosyc tych awarii :-) Ale do rzeczy. Dzis dwa razy zakrecil i umarl. Zgasly wszystkie kontrolki, calkowity brak pradu. Szybko wywnioskowalem ze nastapil brak masy. I rzeczywiscie minus akumulatora podpiety napredce do pierwszej lepszej sruby wrocil kontrolki i swiatla. I teraz pytanie. Od krorej strony najlatwiej dobrac sie do miejsca gdzie przykrecony jest kabel masowy. Chodzi o 2.1 mk2 97. Mogl bym oczywiscie rozkrecic pol silnika i sam do tego dojsc, ale mam marne warunki do naprawy i bolace plecy :-) wiec chcial bym to zrobic mozliwie szybko i sprawnie. Z gory dzieki za rady.
XM Mk2, 98, 2.5td, manual, Pallas
Xm Mk2, 97, 2.1td, automat

Offline Robert Mulewicz

  • Wrzuca piąty bieg
  • ***
  • Wiadomości: 1 788
  • Skąd: Kraków
  • Posiadany samochód: Nissan Terrano 3.0, C4 1,6HDI coupe Były:MG TF 1.8 16v ,XM V6 Zender,Saxo VTS, Renault Laguna GT 2.0 16v. CX25TRD Turbo II 1987 oraz wiele innych citroenów
  • Zainteresowania: szerokie
  • Miejscowość: Kraków
Re: Juz mam dosyc...
« Odpowiedź #1 dnia: Kwiecień 22, 2010, 21:53:32 »
Przewód masowy idzie od klemy do górnej części skrzyni biegów.Nie widać tego miejsca bo jest pod plastikowymi rurami od turbiny.
2,5 td-najgorszy parch wśród XM-ów

Offline Marek Sztuka

  • Byle do przodu
  • *
  • Wiadomości: 279
  • Skąd: Gawłuszowice
  • Posiadany samochód: Alfa Romeo 166
  • Zainteresowania: budownictwo - drogi, mechanika i JESTEM DUMNY ŻE BYŁEM W WOJSKU
  • Miejscowość: Gawłuszowice
Re: Juz mam dosyc...
« Odpowiedź #2 dnia: Kwiecień 23, 2010, 09:33:41 »
możesz też sobie kupić plecionkę i przykręcić sobie dodatkową masę w miejscu z łatwiejszym dostępem np. gdzieś na silniku ...
były:
Xm 2.1TD z HA I 91r.
Xantia Mk1 1.9D
Renault 19 Chamade 1.4 RT

Offline Marek Gienc

  • Byle do przodu
  • *
  • Wiadomości: 216
  • Skąd: Warszawa
  • Posiadany samochód: Citroen XM
  • Zainteresowania: Elektronika
  • Miejscowość: Warszawa
Kabel masowy
« Odpowiedź #3 dnia: Kwiecień 23, 2010, 20:51:56 »
Cytuj

Marcin Kubera napisał:
Jesli moj XM, a wlasciwie XM mojej zony to czyta, to ostrzegam: powoli zaczynam miec dosyc tych awarii :-) Ale do rzeczy. Dzis dwa razy zakrecil i umarl. Zgasly wszystkie kontrolki, calkowity brak pradu. Szybko wywnioskowalem ze nastapil brak masy. I rzeczywiscie minus akumulatora podpiety napredce do pierwszej lepszej sruby wrocil kontrolki i swiatla. I teraz pytanie. Od krorej strony najlatwiej dobrac sie do miejsca gdzie przykrecony jest kabel masowy. Chodzi o 2.1 mk2 97. Mogl bym oczywiscie rozkrecic pol silnika i sam do tego dojsc, ale mam marne warunki do naprawy i bolace plecy :-) wiec chcial bym to zrobic mozliwie szybko i sprawnie. Z gory dzieki za rady.


Jeśli masz "dziwne" zachowania elektryki ,to rekomenduję wymianę przewodów akumulatora (dodatniego i masowego) na nowe. Wykonałem takie przewody samodzielnie i od tamtej pory zniknęły problemy z elektryką. Nowe przewody, nowe lutowane (nie zaciskane) złączki, dodatkowo smar miedziany na wszystkie połączenia skręcane i po problemie.

Pozdrawiam
Marek
Jest XM, 2.1TD, US87, '96 automat exclusive - HA, klimatronik, tempomat, skóra - jest, co robić... :-)