Klub Cytrynki
Francuskie.pl - Twoja codzienna
porcja aktualności na temat marki Citroen

Autor Wątek: nie pali na benzynie  (Przeczytany 1259 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline stanisław piórek

  • Nowy Użytkownik
  • Wiadomości: 7
  • Skąd: skowarcz
  • Posiadany samochód: citroen xm 2.0ct kat
  • Zainteresowania: muzyka i mechanika
  • Miejscowość: skowarcz
nie pali na benzynie
« dnia: Maj 26, 2010, 18:10:08 »
witam klubowiczów mam mały problem moja cytrynka nie pali na benzynie syn ją ujeżdzał na gazie a zapomniał o benzynce i przestał pracować niewiem gdzie jest przekażnik od pompy ani gdzie jest sama pompa i jak sprawdzić układ paliwowy a naj lepiej czy jest ktoś z pomorskiego z okolic trójmiasta tczew gdansk gdynia lub w bok to bym podjechał z moim skarbem na kontrole oczywiście z załącznikami pozdrawiam i czekam

Offline Michal Pawlaczyk

  • Mistrz prostej
  • **
  • Wiadomości: 518
  • Skąd: Poznań
  • Posiadany samochód: Laguna I PhII 1,9 dTi
  • Miejscowość: Poznań
Re: nie pali na benzynie
« Odpowiedź #1 dnia: Maj 26, 2010, 20:58:31 »
Pompa jest w zbiorniku paliwa,, łatwy dostęp pod tylną kanapa. Po przekręceniu kluczyka  powinno być ją slychać. Możesz też ją sprawdzic ściągając wężyk paliwa przy listwie wtryskowej i przekręcając zaplon. Tylko zaopatrz się w jakiś pojemnik bo mokry będziesz ty albo auto. Jak nie pompa to mogą być wtryski (wątpie, że padły wszystkie) lub komp. pozdro

Offline Artur Majewski

  • Mistrz prostej
  • **
  • Wiadomości: 715
  • Skąd: Żyrardów
  • Posiadany samochód: Drugi XM MKI V6 24v 200KM- :) :) :) SGI Stag Premium
  • Zainteresowania: rowerowe szaleństwa,mechanika
  • Miejscowość: Żyrardów
Re: nie pali na benzynie
« Odpowiedź #2 dnia: Maj 26, 2010, 23:04:08 »
Przekaźniki odpowiedzialne za działanie układu paliwowego masz przy komputerach. Zazwyczaj zielonego koloru. Przechodzą one w stan ON po włączeniu zapłonu.Powinieneś mieć na jednym (lub na obu) wcinki  do komputera LPG. Zazwyczaj to one powodują problemy,  wywaliłem plastikowe utleniające się złączki gazowników i polutowałem. Pomogło  . Zacznij od przekaźników.
malibu

Były:125p ,ze trzy 126p,Fiat 131 Mirafiori , Wartburg, VW golf GTI (150 KM) , Opel Kadett Berlina , Renault Fuego GTS (przez 18 lat !!!) , Renault Trafic , Citroen BX , Mazda MPV, XM V6 24v Pallas (200HP :) )

Offline Andrzej Barzał

  • Moderator
  • *****
  • Wiadomości: 2 360
  • Skąd: Ostrów Mazowiecka
  • Posiadany samochód: CX, C4GP, C5
  • Zainteresowania: Cytrynki, elektronika samochodowa
  • Miejscowość: Ostrów Mazowiecka
Re: nie pali na benzynie
« Odpowiedź #3 dnia: Maj 27, 2010, 14:08:01 »
Przekaźnik od pompy to ten duży brązowy. W zasadzie są to dwa przekaźniki w jednej obudowie
Jak było jeżdżone bez benzyny, to jest duże prawdopodobieństwo że zatarła się pompa :(
Moja stajnia:
C4GP 2.0HDi, C5 V6FL, CX do zabawy
 Wcześniej kilka różnych Cytryn. W klubie od ponad 23 lat.
Na co dzień elektronika samochodowa, klucze i kluczyki.

Offline Artur Majewski

  • Mistrz prostej
  • **
  • Wiadomości: 715
  • Skąd: Żyrardów
  • Posiadany samochód: Drugi XM MKI V6 24v 200KM- :) :) :) SGI Stag Premium
  • Zainteresowania: rowerowe szaleństwa,mechanika
  • Miejscowość: Żyrardów
Re: nie pali na benzynie
« Odpowiedź #4 dnia: Maj 27, 2010, 18:12:34 »
Cytuj

Andrzej Barzał napisał:
Przekaźnik od pompy to ten duży brązowy. W zasadzie są to dwa przekaźniki w jednej obudowie
Jak było jeżdżone bez benzyny, to jest duże prawdopodobieństwo że zatarła się pompa :(

Wszystko się zgadza. Jest i taki. W moim są dwa oddzielne i jeden lekko kucał na wcince więc go uleczyłem wyrzucając dziadostwo.
Co do pompy to Andrzej znowu ma rację. Nie lubią pracować na sucho. Już jedną taką reanimowałem. Nie chwaląc się z pozytywnym skutkiem :) .Chodziłaby pewnie do dziś w aucie gdybym nie kupił okazyjnie całego zespołu z pływakiem i spółką.
malibu

Były:125p ,ze trzy 126p,Fiat 131 Mirafiori , Wartburg, VW golf GTI (150 KM) , Opel Kadett Berlina , Renault Fuego GTS (przez 18 lat !!!) , Renault Trafic , Citroen BX , Mazda MPV, XM V6 24v Pallas (200HP :) )

Offline stanisław piórek

  • Nowy Użytkownik
  • Wiadomości: 7
  • Skąd: skowarcz
  • Posiadany samochód: citroen xm 2.0ct kat
  • Zainteresowania: muzyka i mechanika
  • Miejscowość: skowarcz
Re: nie pali na benzynie
« Odpowiedź #5 dnia: Maj 27, 2010, 18:29:24 »
dziękuję za wskazówki jak sprawdzę i uruchomniem napisze co i jak piszczy pozdrawiam wybieram sie nią w podróż do danii i nie chciał bym stać na skrzyżowaniu jak ta .......pozdrawiam i hej