Klub Cytrynki
Francuskie.pl - Twoja codzienna
porcja aktualności na temat marki Citroen

Autor Wątek: [MKI] Klimatyzacja  (Przeczytany 1457 razy)

0 użytkowników i 2 Gości przegląda ten wątek.

Offline Zbigniew Kukieła

  • Nowy Użytkownik
  • Wiadomości: 3
  • Skąd: Olkusz
  • Posiadany samochód: C5 II/1,8
  • Zainteresowania: motoryzacja, wędkarstwo
  • Miejscowość: Olkusz
[MKI] Klimatyzacja
« dnia: Czerwiec 14, 2010, 14:28:47 »
Dotyczy klimatyzacji c5 1.8 z 2007r.
Pod koniec kwitnia 2010 okazało się, że nie działa klimatyzacja, więc udałem si e do pobliskiej stacji celem uzupełnienia gazu i oleju (gazu nie było)
po około godziny dwdzieścia klima była nabita, niebyły sprawdzane temperatury na wylotach.
po czym jeździłem do początku czerwca jak się zaczeły upały okazało się,że klima nie działa.
pojechałem do stacji w której uzupełniono mi gaz i zgłosiłem problem, okazało się, że aktualnie urządzenie jest niesprawne i czekają na serwis i że może mi sprawdzić ciśnienie w układzie - ciśnienia nie było. Pracownik stacji zapytał mnie czy włączał się wentylator chłodnicy ja na to, że tak ponieważ padł czujnik temperatury cieczy chłodzącej i na zimnym silniku pokazywało pełna temperaturę i włączał się wentylator a on mi mówi, że klima w takiej sytuacji mogła wyrzucić gaz dla bezpiczeństwa przed rozszczelnieniem układu - czy jest to możliwe?
aktualnie wybieram się do innego warsztatu ale wcześniej chcę poszeżyć swoją wiedzę na te tematy.
proszę o fachwą pomoc.
Zbigniew
Witam klubowiczów. ;-)

Offline Krzysztof Szanecki

  • Kierowca bombowca
  • ****
  • Wiadomości: 4 164
  • Skąd: Poznań
  • Posiadany samochód: C5 MkII 2.0 HDi 2007
  • Zainteresowania: Informatyka
  • Miejscowość: Poznań
Re: klimatyzacja
« Odpowiedź #1 dnia: Czerwiec 14, 2010, 18:20:20 »
1. Oznacz temat wg. regulaminu.
2. Ja mam też jakoś uszkodzony (bądź prawie) czujnik cieczy chłodzącej i w bardzo rzadkich przypadkach dostaję "alert" i włącza się na maxa wentylator. W tym samym momencie klima się wyłącza. Ale wątpię, żeby automatycznie coś rozszczelniało układ.
Pozdrawiam,
Krzysiek
http://www.webstyle.com.pl

Offline Michał Suchecki

  • Mistrz prostej
  • **
  • Wiadomości: 749
  • Skąd: Sosnowiec
  • Posiadany samochód: Citroen C5 Break GT by Suchy
  • Miejscowość: Sosnowiec
Re: [MKI] Klimatyzacja
« Odpowiedź #2 dnia: Czerwiec 15, 2010, 19:54:21 »
a mi mój klimiarz powiedział, że coś takiego jest możliwe.
Nie pamiętam dokładnie czego to dotyczyło, ale pamiętam, że na pewno powiedział, że możliwe jest wyrzucenie czynnika z układu.

Offline Krzysztof Jagła

  • Byle do przodu
  • *
  • Wiadomości: 115
  • Skąd: Łódź
  • Posiadany samochód: Lanos - już na złomie, Citroen C5 Break 2,2 HDI 2001r. - rozbity, aktualnie C5MkIII 2,0HDI 2009r Tourer
  • Miejscowość: Maniów k. Szczucina
Re: [MKI] Klimatyzacja
« Odpowiedź #3 dnia: Czerwiec 19, 2010, 21:18:09 »
wyrzucenie czynnika z układu jest możliwe przez zawór bezpieczeństwa, o ile taki w C5 jest. ale nawet jeśli jest, to otwiera się tylko przy nadmiernym wzroście ciśnienia w układzie. może to być spowodowane brakiem załączenia się wentylatora chłodzącego skraplacz klimy, a nie jego niepotrzebnym załączaniem.