Klub Cytrynki
Francuskie.pl - Twoja codzienna
porcja aktualności na temat marki Citroen

Autor Wątek: Pękająca deska rozdzielcza!  (Przeczytany 1116 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Jarosław Szymański

  • Przyspiesza
  • Wiadomości: 83
  • Skąd: Bolków
  • Posiadany samochód: Był XM 2.0 1990r automat,gaz, Xm MkII 2,1 TD 1997r:). Od 21.05.2016 Citroen C6 2,7 TD
  • Zainteresowania: muzyka
  • Miejscowość: Bolków
Pękająca deska rozdzielcza!
« dnia: Lipiec 02, 2010, 18:25:41 »
Witam serdecznie! Czy ktokolwiek miał taki przypadek? Pęka mi deska rozdzielcza. Stopniowo od strony kierownicy. Na tym czarnym panelu rysa przecięła już cały. A na szybce osłaniającej zegary jest chyba pięć pęknięć.Najdłuższe jest chyba już w 1/3 szerokości szybki. Wszystko to trwa gdzieś od jesieni. Wymienię te elementy na nowe,ale niepokoi mnie to,że nigdy wcześniej o czymś takim nie słyszałem.Co może być tego powodem? Pozdrowionka dla wszystkich!
Jarek

Offline Paweł Antypin

  • Mistrz prostej
  • **
  • Wiadomości: 678
  • Skąd: Oświęcim
  • Posiadany samochód: XM Diesel 2138 ccm; Peugeot 607 V6
  • Zainteresowania: XM......................
  • Miejscowość: Oświęcim
Re: Pękająca deska rozdzielcza!
« Odpowiedź #1 dnia: Lipiec 02, 2010, 23:07:03 »
hmm zmniejszenie sztywnosci karoserii z uwagi na korozje progów, albo bylo rozbierane i za mocno skrecone / zle spasowane :D
to warianty tragiczne, a powaznie to po prostu wyglada na jakosc plastiku vs roznice temperatur, mnie pekl plastik na podszybiu oslaniajacy wyloty na szybe, ale skoro jeszcze nie trzeszczy i nie straszy za bardzo to sie nie stresuje.
Szczęśliwy posiadacz XMów:

2.1 D12 HARMONIE (bez HA)
ORGA: 5188 prod 1991 / 310 kkm.
Od 249kkm szaro-czerwony ;-)

2.0 Injection R6A (HA1)
ORGA: 4811 prod 1990 / 147kkm

był dawca 2.0i + LPG (HA1) ORGA: 491...

Offline Przemek Żach

  • Przyspiesza
  • Wiadomości: 96
  • Skąd: Kołobrzeg
  • Posiadany samochód: XM 3.0 V6 24V 95' Exclusive
  • Zainteresowania: Sport
  • Miejscowość: Kołobrzeg
Re: Pękająca deska rozdzielcza!
« Odpowiedź #2 dnia: Lipiec 03, 2010, 00:22:43 »
W poprzednim Xmie też miałem parę pęknięć po środku bliżej front windy (MKI) więc coś w tym jest!
Ps: zawsze można to zwalić na "nasze POLSKIE drogi" :)
Sprzedam Citroen XM 3.0 24v 1995r. Bez sprawnego LPG. 2.5 tysia do negocjacji. PM

Offline Grzegorz Pogoda

  • Nowy Użytkownik
  • Wiadomości: 9
  • Skąd: Warszawa
  • Posiadany samochód: XM 1990 3.0 V6
  • Zainteresowania: żeglarstwo
  • Miejscowość: Warszawa
Re: Pękająca deska rozdzielcza!
« Odpowiedź #3 dnia: Lipiec 04, 2010, 08:39:08 »
I lata (pora roku) mamy coraz cieplejsze , więc mata odblaskowa na przedniej szybie może pomóc. ( Ostatnio widziałem taki patent , że gość zapinał matę na zewnątrz ( ze względu na wysoką temperaturę) i zabezpieczał ją wtykając w przednie drzwi między słupkiem przednim a ramką szyby) - no żeby nie rąbnęli.
Dzieje się to także w innych samochodach.
Z drugiej strony podpisuję się pod postem Pawła: Sprawdź strategiczne miejsca decydujące o sztywności nadwozia.

Offline Mateusz Marcinkowski

  • Wrzuca piąty bieg
  • ***
  • Wiadomości: 889
  • Skąd: Leszno
  • Posiadany samochód: citroen XM MKII 3.0 V6.24V -->Exclusive<-- 1994r motor ZPJ/4/Z (UKZ) LPG Landirenzo I
  • Zainteresowania: elektronika, informatyka, fotografia, bioinżynieria
  • Miejscowość: Leszno
Re: Pękająca deska rozdzielcza!
« Odpowiedź #4 dnia: Lipiec 08, 2010, 17:48:40 »
mi tez strzeliła szybka od zegarów plastik ma swoje lata tak i kruszeje nic na to nie poradzimy ]
:evil::-)  :-) XM MKII[email protected] :-)  :-):evil:

Radio Code od 30zl Zapraszam FOTKI

Offline Jarosław Szymański

  • Przyspiesza
  • Wiadomości: 83
  • Skąd: Bolków
  • Posiadany samochód: Był XM 2.0 1990r automat,gaz, Xm MkII 2,1 TD 1997r:). Od 21.05.2016 Citroen C6 2,7 TD
  • Zainteresowania: muzyka
  • Miejscowość: Bolków
Re: Pękająca deska rozdzielcza!
« Odpowiedź #5 dnia: Lipiec 09, 2010, 18:35:36 »
Nie chcę tak jeździć! Buntuję się! Mam takie wygłaskane autko :-(. Wygląda mi wszędzie zdrowo. Myślę o przeszczepach,ale teraz trochę nie mam czasu. Fakt,że zauważyłem iż na ugięciach drogi deska trochę potrzaskuje. Mechanicy mówili mi,że deska oddzielona jest od nadwozia i wszelkie uskoki drogi nie powinny mieć wpływu. Cytrynka przeżyła już nie jedno lato i srogą zimę i nie wydaje mi się,że to miałoby jakikolwiek wpływ na trwałość plastików. Opowiem o wszystkim jak rozbiorę Uff,Uff...
Jarek