Klub Cytrynki
Francuskie.pl - Twoja codzienna
porcja aktualności na temat marki Citroen

Autor Wątek: Gole przewody w okolicy silnika  (Przeczytany 1465 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Witold Lubiniecki

  • Byle do przodu
  • *
  • Wiadomości: 113
  • Skąd: solec-zdrój
  • Posiadany samochód: XM-2,1 TD-HA mk-1 1991r. HYUNDAJ PONY,Skoda 105,Seat 850, Zuk , Syrana Bosto, Syrena 104.
  • Zainteresowania: motoryzacja ogólnie
  • Miejscowość: solec-zdrój
Gole przewody w okolicy silnika
« dnia: Lipiec 07, 2010, 10:41:07 »
WITAM. Zaczely wlanczac si.e bez potrzeby wentylatory i to byl powod ze sprawdzilem dokladniej instalacje w okolicach silnika i tu szok. Po odwinieciu kawalka izolacji okazalo sie ze przewody sa gole a tworzywo z którego jest wykonana izolacja ma konsystencje mydla, Mam podejzenie ze miejsce to jest podatne na dostawanie sie roznych plynow (np. do mycia silnika czy LHM-u ) do srodka wiazki bo jest to miesce rozgalezienia sie przewodow. Musze odcinek instalacji wymienic od wtyczki wielopinowej nad skrzynia biegow do srzynki kompa. I tu prosba o wszelkie pomocne schematy,rysunki,opisy. Chodzi mi o materjaly w miare przejzyste.Ja jestem troch mechanikowaty ale mniej elektryk. Rospisalen sie ale musialem to jakos opisac. moze ktos mial podobny problem i pomoze mi z tego wybrnacPozdrawiam
Tylko XM-y

Offline Karol Klimczak

  • Byle do przodu
  • *
  • Wiadomości: 356
  • Skąd: Warszawa
  • Posiadany samochód: Jest C6 2.2HDi Był XM 2.9V6 aut. 99r Exclusive LPG i AX 1.5D 96r
  • Zainteresowania: Motoryzacja
  • Miejscowość: Warszawa
Re: Gole przewody w okolicy silnika
« Odpowiedź #1 dnia: Lipiec 07, 2010, 12:31:39 »

Xm'owcy pokażcie się na
NOWEJ MAPCE
Były Mój XM

Offline Witold Lubiniecki

  • Byle do przodu
  • *
  • Wiadomości: 113
  • Skąd: solec-zdrój
  • Posiadany samochód: XM-2,1 TD-HA mk-1 1991r. HYUNDAJ PONY,Skoda 105,Seat 850, Zuk , Syrana Bosto, Syrena 104.
  • Zainteresowania: motoryzacja ogólnie
  • Miejscowość: solec-zdrój
Re: Gole przewody w okolicy silnika
« Odpowiedź #2 dnia: Lipiec 11, 2010, 17:00:17 »
Witam. Wyglad na to ze takie problemy z przewodami  sa zadkoscia. Z tego wynika ze musze sam ten problem rozwiazac bez posilkowania sie wiedza klubowiczow.I jedzcze jednom moze ktos ma taka wiazke do odsprzedania.Prosze owiadomosc na adres [email protected] Pozdrawiam
Tylko XM-y

Offline Filip Betley

  • Byle do przodu
  • *
  • Wiadomości: 206
  • Skąd: Warszawa
  • Posiadany samochód: Citroen XM 3.0V6 24v(200KM), 91r. Kolor: Piękna butelkowa zieleń :)
  • Miejscowość: Warszawa
Re: Gole przewody w okolicy silnika
« Odpowiedź #3 dnia: Lipiec 14, 2010, 20:02:11 »
Ja rok temu mialem pozar pod maska, duża część instalacji mi się spaliła. Szukałem kompletnej wiązki przewodów do 3.0V6 ale nie mogłem nic znaleźć więc zdecydowałem się na naprawe mojej spalonej... Kupiłem kilka metrów przewodów, koszulki termokurczliwe, zwykła tasme izolacyjna plus do tego parcianą. Wyjąłem wiązke z auta i po jednym kabelku lutowałem bo cięzko było sie połapać w tych stopionych przewodach o co chodzi :) Efekt naprawy jest taki że samochód działa i ma sie dobrze a ja mam pewność co do mojej wiązki, jest teraz tak zrobiona i zabezpieczona że na pewno przez kilka lat nie sprawi mi problemu.

Pozdrawiam!
Były:
Xm V6, 12v. 92r, automat
Xm V6, 12v, 94r, Mk1 manual, HA2

Offline Witold Lubiniecki

  • Byle do przodu
  • *
  • Wiadomości: 113
  • Skąd: solec-zdrój
  • Posiadany samochód: XM-2,1 TD-HA mk-1 1991r. HYUNDAJ PONY,Skoda 105,Seat 850, Zuk , Syrana Bosto, Syrena 104.
  • Zainteresowania: motoryzacja ogólnie
  • Miejscowość: solec-zdrój
Re: Gole przewody w okolicy silnika
« Odpowiedź #4 dnia: Lipiec 14, 2010, 21:08:19 »
Witam Dzieki za dodanie mi otuchy . Mam taki zamiar naprawy wiazki ale sie zastanawialem a teraz wontpliwosci zostaly rozwiane. Jak znajde kilka dni bez koniecznych wyjazdow io sie za to wezme.Pozdrawiam
Tylko XM-y

Offline Paweł Kiesiak

  • Przyspiesza
  • Wiadomości: 63
  • Skąd: Chełmek
  • Posiadany samochód: XM 2.1turboD12, Xsara 1.4i, C5 2.2HDI
  • Miejscowość: Chełmek
Re: Gole przewody w okolicy silnika
« Odpowiedź #5 dnia: Wrzesień 07, 2010, 23:07:59 »
Sprawdź jeszcze wiązkę, która idzie pod chłodnicą.