Klub Cytrynki
Francuskie.pl - Twoja codzienna
porcja aktualności na temat marki Citroen

Autor Wątek: [Mk1] V6 3.0 Cieknie z silnika.  (Przeczytany 1101 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Paweł Bosak

  • Nowy Użytkownik
  • Wiadomości: 9
  • Skąd: Chorzów
  • Posiadany samochód: C5 3.0 V6 2003r.
  • Zainteresowania: Informatyka
  • Miejscowość: Chorzów
[Mk1] V6 3.0 Cieknie z silnika.
« dnia: Lipiec 11, 2010, 14:51:06 »
Witam, chciałbym się zapytać jakie są koszty regeneracji silników  (v6 3.0) i czy ktoś zna jakiś dobry warsztat w okolicach katowic.

Mechanik dudni mi że coś mi tam z silnika cieknie ale niestety sam się za to niechce zabrać, ja wiem że mi juz tam coś 2 lata kapie ale że mam nadmiar gotówki to chciałbym ten temat ruszyc. Mam duże obawy czy warto bo w sumie nic mi się te 2 lata nie dzieło, ani niemam żadnych objawów jakie mogłem wyczytać przy uszkodzeniach silnika (niebieski dym, zjadanie oleju itd.) a auto zapala płynnie,  silnik pracuje równo.

Wiem że daje mało informacji ale więcej niewiem niestety niewiem, czy macie może jakieś podejżenia co mogło nawalić?

Pozdrawiam.

Offline Grzegorz Różycki

  • Wrzuca piąty bieg
  • ***
  • Wiadomości: 1 972
  • Skąd: Puławy
  • Posiadany samochód: C5 V6 Exclusive '06 BVA LPG, C5 V6 Exclusive '02 BVA LPG
  • Zainteresowania: motoryzacja w każdej postaci :-)
  • Miejscowość: Puławy
Re: [Mk1] V6 3.0 Cieknie z silnika.
« Odpowiedź #1 dnia: Lipiec 11, 2010, 15:15:07 »
Cytuj

Paweł Bosak napisał:
Witam, chciałbym się zapytać jakie są koszty regeneracji silników  (v6 3.0) i czy ktoś zna jakiś dobry warsztat w okolicach katowic.

Mechanik dudni mi że coś mi tam z silnika cieknie ale niestety sam się za to niechce zabrać, ja wiem że mi juz tam coś 2 lata kapie ale że mam nadmiar gotówki to chciałbym ten temat ruszyc. Mam duże obawy czy warto bo w sumie nic mi się te 2 lata nie dzieło, ani niemam żadnych objawów jakie mogłem wyczytać przy uszkodzeniach silnika (niebieski dym, zjadanie oleju itd.) a auto zapala płynnie,  silnik pracuje równo.

Wiem że daje mało informacji ale więcej niewiem niestety niewiem, czy macie może jakieś podejżenia co mogło nawalić?

Pozdrawiam.


Ale co cieknie? Płyn chłodniczy? Olej? Benzyna? Z jakich okolic? Łatwo komuś wmówić konieczność regeneracji silnika. Może trzeba po prostu wymienić jakiś drobny uszczelniacz za kilkadziesiąt złotych. Oczywiście robocizna swoje zakosztuje, ale nie ma co siać paniki.
C5 MkII V6 2,9i (210KM) Exclusive Automatic '06 91kkm
Toyota Prius II 1,5VVTi (110KM) ECVT '09 177kkm
Kueschall Advance '14 (0KM) 0,5kkm