Klub Cytrynki
Francuskie.pl - Twoja codzienna
porcja aktualności na temat marki Citroen

Autor Wątek: [MkI, 2.0i 16v,2003] Problem z klimatyzacją  (Przeczytany 1187 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Jurek Brzeski

  • Przyspiesza
  • Wiadomości: 29
  • Skąd: Rzeszów
  • Posiadany samochód: C8 [2005] 2.2 HDI exclusive
  • Miejscowość: Rzeszów
[MkI, 2.0i 16v,2003] Problem z klimatyzacją
« dnia: Lipiec 15, 2010, 20:12:17 »
Witam klubowiczów.
Nie mogę znaleźć podobnego wątku na forum, więc z góry przepraszam, jeśli się powtarzam.
Problem wygląda tak: od dwóch dni słyszę głośniejszą pracę sprężarki klimatyzacji, coś jakby łożyska padały. Klima chłodzi jak złoto, ale te odgłosy niepokojące troszkę. Udałem się więc do serwisu od klimy i pracownik pooglądał, posłuchał, pokazał palcem szron na przewodzie wychodzącym ze sprężarki i postawił diagnozę: pada sprężarka z powodu wilgoci (nie był wymieniany osuszacz - ja na pewno nie wymieniałem - mam auto półtora roku). Konieczna wymiana sprężarki (najlepiej nowa lub po regeneracji).
W związku z tym mam pytanie czy ktoś z Was miał podobne dolegliwości co w mojej cytrynce i czy ww diagnoza może być poprawna (a może to "spłycanie tematu" przez serwis). Proszę o pomoc.

Offline Dariusz Niedziółko

  • Mistrz prostej
  • **
  • Wiadomości: 793
  • Skąd: Zachodniopomorskie
  • Posiadany samochód: DS 5, 2.0 BlueHDi 180KM
  • Zainteresowania: peugeot,citroen
  • Miejscowość: Zachodniopomorskie
Re: [MkI, 2.0i 16v,2003] Problem z klimatyzacją
« Odpowiedź #1 dnia: Lipiec 15, 2010, 21:49:19 »
Poprzednio miałem peugeota 406 i podczas pracy klimy też miałem szron na przewodzie .Dwa lata jeździłem bez awarii klimy i auto sprzedałem.Myślę , że nowy właściciel też nie mia z nią problemu.
Wcześniej
Peugeot 405 , 306 ,406 ,407,Citroen C5 Mk I, C5 X7, DS 5