Klub Cytrynki
Francuskie.pl - Twoja codzienna
porcja aktualności na temat marki Citroen

Autor Wątek: Deska rozdzielcza (zegary) od innej wersji?  (Przeczytany 1026 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Jakub Kuliński

  • Nowy Użytkownik
  • Wiadomości: 2
  • Posiadany samochód: XM
Deska rozdzielcza (zegary) od innej wersji?
« dnia: Listopad 16, 2010, 09:56:34 »
Witam wszystkich.

Posiadam XM benzyna 2.0 1990r. Jest to wersja, która nie ma obrotomierza tylko zegarek analogowy. Czy jest możliwość wstawienia deski z wersji 2.1 diesel (nie wiem, który rok ale mkl) żeby wszystko, łącznie z obrotomierzem działało? No wiem, że wskaźniki typowo dieslowskie działać nie będą, ale myślę o tych "wspólnych" dla obu modeli :)

Pozdrawiam

Offline Paweł Antypin

  • Mistrz prostej
  • **
  • Wiadomości: 678
  • Skąd: Oświęcim
  • Posiadany samochód: XM Diesel 2138 ccm; Peugeot 607 V6
  • Zainteresowania: XM......................
  • Miejscowość: Oświęcim
Re: Deska rozdzielcza (zegary) od innej wersji?
« Odpowiedź #1 dnia: Listopad 18, 2010, 14:55:30 »
Musialbys tez przeszczepic czujniki... ilosci oleju (zapewne nie ma), temperatury wody w chodnicy (cos tam musi byc ale czy masz wiazke do tego to ja nie wiem); obrotomierz (kolejny czujnik + kabelki do poprowadzenia...)

W golasach nie bylo wskazania temp zewnertrznej wiec prawy wysiwetlacz nie do wykorzystania chyba ze dodasz czujnik
Nie bylo rowniez zadnych wyswietlacza incydentow - telewizorek - kolejna porcja kabelkow; lub wyswietlacz jeszcze wiecej kabelkow ;-)

Generalnie najprosciej zerknij jakie masz zlacza pod zegarami i pod panelem centralnym w modele i porady zobaczysz jak sie tam dostac. Powinno ci to dac jakis oglad na temat. Moze tylko wystrczy podpiac wiszace wtyczki (wcale nie rzadki przypadek w XMach ze jest gotowa instalka bez odbiornika)

Naturalnie troche zgaduje bo sie nigdy z rozebranym golaskiem nie spotkalem, natomiast zachcialo mnie sie kiedys wymieni telewizorek na wyswietlacz i okazalo sie ze paru kabelkow brakowala wiec z wymiany byly nici.
Szczęśliwy posiadacz XMów:

2.1 D12 HARMONIE (bez HA)
ORGA: 5188 prod 1991 / 310 kkm.
Od 249kkm szaro-czerwony ;-)

2.0 Injection R6A (HA1)
ORGA: 4811 prod 1990 / 147kkm

był dawca 2.0i + LPG (HA1) ORGA: 491...

Offline Jakub Kuliński

  • Nowy Użytkownik
  • Wiadomości: 2
  • Posiadany samochód: XM
Re: Deska rozdzielcza (zegary) od innej wersji?
« Odpowiedź #2 dnia: Listopad 19, 2010, 18:33:10 »
Dzięki za odpowiedź.

Chyba trzeba będzie sprawdzić to organoleptycznie :) Już to ostatnio demontowałem, więc nie będzie problemu - doświadczenie mam.
Nie działa mi zegarek, którego się raczej nie naprawi więc pomyślałem żeby to zastąpić czymś innym :)

Pozdrawiam

Offline Jurij Martyniuk

  • Wrzuca piąty bieg
  • ***
  • Wiadomości: 1 241
  • Skąd: Bialystok/Gródek
  • Posiadany samochód: C6 3.0 HDI 2010. C2 vtr 1.4 8v+gaz 2004. C4b7 1.6 vti+gaz 2010.
  • Miejscowość: Bialystok/Gródek
Re: Deska rozdzielcza (zegary) od innej wersji?
« Odpowiedź #3 dnia: Listopad 27, 2010, 00:51:05 »
mam zegary od 2.0i z 90go roku z obrotomierzem, jak chcesz mogę zrobić fotki gniazd wtyczek. Może tak być jak Paweł pisze że wystarczy wpiąć i działa.
Pozdrawiam, Jurek :-)
Był XM 2.0i, XM2.5td, ZX 1.9D, AX 1.5D, XM 2.1td