Klub Cytrynki
Francuskie.pl - Twoja codzienna
porcja aktualności na temat marki Citroen

Autor Wątek: Xenon HID  (Przeczytany 3748 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Rafał Kurnyta

  • Przyspiesza
  • Wiadomości: 45
  • Skąd: Szczawnica
  • Posiadany samochód: Xsara Picasso 1.8i 16V+LPG(stag 4)
  • Miejscowość: Szczawnica
Xenon HID
« dnia: Listopad 28, 2010, 10:50:06 »
Witam ostatnio bardzo modne są zestawy xenon HID do H4,czy ktos juz montował toto w picasso??Jakie wrażenia?Czy nie zakłóca elektroniki??Pozdrawiam i dzięki za odpowiedz
9,1 L / 100km średnie ;-)

jacekczewa1

  • Gość
Re: Xenon HID
« Odpowiedź #1 dnia: Listopad 28, 2010, 11:21:50 »
przede wszystkim jestem " za " ,aby odbierac za te "swiatla" dowody rejestracyjne

Gachu

  • Gość
Re: Xenon HID
« Odpowiedź #2 dnia: Listopad 28, 2010, 17:38:48 »
Jacku odbierają i jeszcze mandacik ładny fundują, po za tym w przypadku stłuczki wina jest zawsze tego, który ma wyposażenie niezgodne z homologacją choćby nie był sprawcą  

a picasso nie było fabrycznie wypuszczane z takimi lampami

Offline Karol Chyla

  • Wrzuca piąty bieg
  • ***
  • Wiadomości: 936
  • Skąd: Połaniec
  • Posiadany samochód: Grand Scenic 2,0 16V LPG, była Xsara Picasso 2,0HDi 2002r.;
  • Miejscowość: Połaniec
Re: Xenon HID
« Odpowiedź #3 dnia: Luty 08, 2011, 17:45:20 »
Ale po co kombinować? Ja zawsze myślałem , że moja stareńka astra ma dobre światła- dopóki nie zacząłem jeździć XP.
Te światła po prostu super świecą.
Ja myślę, że lepiej założyć nowe żarówki i więcej nie trzeba.
PS. Moim zdaniem rewelacyjne są Osram Silverstar.

Gachu

  • Gość
Re: Xenon HID
« Odpowiedź #4 dnia: Luty 08, 2011, 19:57:23 »
Cytuj

Karol Chyla napisał:
Ale po co kombinować? Ja zawsze myślałem , że moja stareńka astra ma dobre światła- dopóki nie zacząłem jeździć XP.
Te światła po prostu super świecą.
Ja myślę, że lepiej założyć nowe żarówki i więcej nie trzeba.
PS. Moim zdaniem rewelacyjne są Osram Silverstar.


chyba nigdy nie jechałeś w nocy autem z xenonami, zwykłe lampy halogenowe mogą się schować niestety, xenon daje dwukrotnie więcej światła

Offline Andrzej Ćwiek

  • Byle do przodu
  • *
  • Wiadomości: 102
  • Skąd: ZS
  • Posiadany samochód: byl C4 Picasso II 1.6 BlueHDi 2014r. jest C4 Picasso II 1.6 BlueHDi 2017
  • Miejscowość: ZS
Re: Xenon HID
« Odpowiedź #5 dnia: Luty 08, 2011, 20:05:07 »
Cytuj

Bogumił Salamon napisał:
chyba nigdy nie jechałeś w nocy autem z xenonami, zwykłe lampy halogenowe mogą się schować niestety, xenon daje dwukrotnie więcej światła

Owszem ale zamontowane fabrycznie w samochodzie a nie do samodzielnego montażu. Są nielegalne zgodnie z prawem i mogą bardziej zaszkodzić niż pomóc. Kierowca będzie widział może i lepiej ale przy okazji oślepia wszystkich nadjeżdżających z przeciwka. Ja mówię zdecydowanie nie takim światłom. Jeżeli komuś bardzo zależy na xenonach to nich sobie kupi nowe auto z nimi i nic nie kombinuje

Gachu

  • Gość
Re: Xenon HID
« Odpowiedź #6 dnia: Luty 08, 2011, 20:32:23 »
Cytuj

Andrzej Ćwiek napisał:
Cytuj

Bogumił Salamon napisał:
chyba nigdy nie jechałeś w nocy autem z xenonami, zwykłe lampy halogenowe mogą się schować niestety, xenon daje dwukrotnie więcej światła

Owszem ale zamontowane fabrycznie w samochodzie a nie do samodzielnego montażu. Są nielegalne zgodnie z prawem i mogą bardziej zaszkodzić niż pomóc. Kierowca będzie widział może i lepiej ale przy okazji oślepia wszystkich nadjeżdżających z przeciwka. Ja mówię zdecydowanie nie takim światłom. Jeżeli komuś bardzo zależy na xenonach to nich sobie kupi nowe auto z nimi i nic nie kombinuje


pisząc to nie pisałem o chińczykach, w poprzednim aucie (omega B) miałem oryginalny zestaw helki i to do niego mam porównanie

można zamontować samodzielnie ale do XP  nie ma zestawu fabrycznego  co jest dziwne ale cóż tak jest i trzeba się przyzwyczaić

Offline Karol Chyla

  • Wrzuca piąty bieg
  • ***
  • Wiadomości: 936
  • Skąd: Połaniec
  • Posiadany samochód: Grand Scenic 2,0 16V LPG, była Xsara Picasso 2,0HDi 2002r.;
  • Miejscowość: Połaniec
Re: Xenon HID
« Odpowiedź #7 dnia: Luty 08, 2011, 21:05:25 »
Tak nie można porównywać palników z H4. Te drugie wypadają blado.
Ale nie zmienia to faktu, że XP ma naprawdę dobre światła.
A te chińskie dokładańce - za to to bym pozabijał.

Offline Grzegorz Jasinowski

  • Wrzuca piąty bieg
  • ***
  • Wiadomości: 972
  • Skąd: Leipzig / Gorzow Wlkp.
  • Posiadany samochód: C4GP 2.0 HDi Aut. Excl. +Peugeot 301 1.6VTi
  • Miejscowość: Leipzig / Gorzow Wlkp.
Re: Xenon HID
« Odpowiedź #8 dnia: Luty 08, 2011, 21:10:04 »
Koledzy ale zapewne juz kazdy z was widzial Xsare Picasso produkowana na rynek chinski. Tam lampy przednie sa soczewkowe i zapewne xenony. sam sie zastanawialem gdzie je dostac, bo przeciez musi byc jakis dostawca tych lamp w razie awari itp. na rynek chinski. Niestety nie moge nigdzie znalesc. Bo wydaje mi sie ze spryskiwacze to nie problem zalozyc. Nie wiem gdzie sie znajduja czujniki czy na karoseri czy w lampach. W kazdym badz razie te lampy sa swietne. Ja narazie zakupilem sobie dzienne ktore wklada sie w miejsce przeciwmgielnych.

Swietnie dzialaja! tylko podmiana lamp. One maja sterownik juz w sobie.

Gachu

  • Gość
Re: Xenon HID
« Odpowiedź #9 dnia: Luty 08, 2011, 21:50:30 »
żeby mogły by być sprzedawane w europie musza mieć homologację na europę a widać tego nie ma bo były by już na allegro

z drugiej strony laguna II ma xenony fabrycznie (najbogatsze wersje) ale nie w  soczewkach, więc niekoniecznie do xenonów musi być soczewka, nie oznacza to ż popieram zakładanie chińskich palników do "ryfli"

Offline Grzegorz Jasinowski

  • Wrzuca piąty bieg
  • ***
  • Wiadomości: 972
  • Skąd: Leipzig / Gorzow Wlkp.
  • Posiadany samochód: C4GP 2.0 HDi Aut. Excl. +Peugeot 301 1.6VTi
  • Miejscowość: Leipzig / Gorzow Wlkp.
Re: Xenon HID
« Odpowiedź #10 dnia: Luty 09, 2011, 09:51:30 »
No hidy ladnie wygladaja jak swieca. Ale jak dla mnie to rzeczywiscie powinni zabronic ich produkcji. Kierowca ladnie jasno widzi ale dla nadjezdzajacego z przeciwka to tragedia. a zarowki 100 watowe tak jak kolega wyzej napisal strasznie wypalaja lustra. Ja mam zarowki Philips NightVision ktora swieci trzema kolorami i jestem z nich zadowolony.

Offline Grzegorz Jasinowski

  • Wrzuca piąty bieg
  • ***
  • Wiadomości: 972
  • Skąd: Leipzig / Gorzow Wlkp.
  • Posiadany samochód: C4GP 2.0 HDi Aut. Excl. +Peugeot 301 1.6VTi
  • Miejscowość: Leipzig / Gorzow Wlkp.
Re: Xenon HID
« Odpowiedź #11 dnia: Luty 09, 2011, 09:57:33 »
Cytuj

Bogumił Salamon napisał:
żeby mogły by być sprzedawane w europie musza mieć homologację na europę a widać tego nie ma bo były by już na allegro


Bogumile z jednej strony rzeczywiscie masz racje a z drugiej sam nie wiem, bo ostatnio tu w Lipsku gdzie mieszkam na parkingu OBI stala xsara picasso po lifcie czarna z tymi wlasnie klloszami. Nie moglem sie napatrzyc i postanowilem poczekac na wlasciciela 15 minut. Niestety nie zjawil sie wiec poszedlem do obiego na zakpuy. Jak wrocilem xsary juz nie bylo :( zapewne gosc w takim razie gdzies dostal te lampy i zamontowal nie majac pojecia o tym ze to zabronione. Pytanie tylko gdzie? moze ebay? moj kolega handluje czesciami tuningowymi do aut z firmami z hongkongu ale o tych lampach jeszcze nic nie slyszal.

Offline Pawel Dienwebel

  • Sponsor
  • *****
  • Wiadomości: 224
  • Skąd: Poznan
  • Posiadany samochód: Bylo: Picasso 1.8 Exclusive/2003 (LPG Sequent24 BRC)<BR> Toyota Sienna 2007
  • Miejscowość: Poznan
Re: Xenon HID
« Odpowiedź #12 dnia: Luty 09, 2011, 12:48:02 »
Cytuj

Grzegorz Jasinski napisał:
No hidy ladnie wygladaja jak swieca. Ale jak dla mnie to rzeczywiscie powinni zabronic ich produkcji. Kierowca ladnie jasno widzi ale dla nadjezdzajacego z przeciwka to tragedia. a zarowki 100 watowe tak jak kolega wyzej napisal strasznie wypalaja lustra. Ja mam zarowki Philips NightVision ktora swieci trzema kolorami i jestem z nich zadowolony.


Hej,
Rowniez uzywam NightVision - fajne zaroweczki... ale niestety musze przyznac, ze swiatla w Picasso to porazka. Porownuje do Lamp Hella i zarowek H7 jakie mam obecnie w Golfie III.
Slyszalem, ze podobno swiatla w Picasso po lifcie duzo lepiej swieca. Mam racje ?

Offline Dariusz Kuźniak

  • Byle do przodu
  • *
  • Wiadomości: 136
  • Posiadany samochód: c4 Picasso 1.6 e-hdi MCP 2012
Re: Xenon HID
« Odpowiedź #13 dnia: Luty 09, 2011, 13:45:23 »
Porównywałem kiedyś światła w XP rok 2002 i w mojej 2005. Rzeczywiście lepiej świecą /lepszy rozład światła/.
Tak w ogóle to chyba będę jeździć z młotkiem pod fotelem, chyba będę tłukł Xsenonowcom i ich reflektory w gofrach i beemkach po tjuningu i innych też. Jeździ tych oszołomów coraz więcej.

Offline Grzegorz Jasinowski

  • Wrzuca piąty bieg
  • ***
  • Wiadomości: 972
  • Skąd: Leipzig / Gorzow Wlkp.
  • Posiadany samochód: C4GP 2.0 HDi Aut. Excl. +Peugeot 301 1.6VTi
  • Miejscowość: Leipzig / Gorzow Wlkp.
Re: Xenon HID
« Odpowiedź #14 dnia: Luty 09, 2011, 16:18:06 »
dariusz masz racje. Coraz wiecej tych... Klosze w pikusiu po lifcie maja inaczej uformowane lustro dlatego lepiej swieca. Niedlugo zapewne bede na nie zmieniac.

Offline Łukasz Stachurski

  • Przyspiesza
  • Wiadomości: 97
  • Skąd: Krosno
  • Posiadany samochód: citroen xsara picasso 2.0 HDI 90 KM 2003
  • Miejscowość: Krosno
Re: Xenon HID
« Odpowiedź #15 dnia: Luty 09, 2011, 17:28:20 »
Witam wszystkich. Przy okazji chciałem poruszyć temat reflektorów w moim pikusiu 2.0 hdi. Otóż żarówki jak i ich mocowania są bardzo luźno zamontowane w reflektorze. Próbowałem coś tam podziałać ale nie bardzo mi się udało. Ponadto przewody są jakieś feralne i czasami nie łączą i trzeba poruszyć aby prawy reflektor zaświecił. Nie bardzo potrafię sobie z tym poradzić. Może ktoś wie jak sobie z tym poradzić ?

Offline Kuba Rosa

  • Mistrz prostej
  • **
  • Wiadomości: 772
  • Skąd: Teresin
  • Posiadany samochód: 308 SW 1,6 BlueHDI 120 KM
  • Miejscowość: Teresin
Re: Xenon HID
« Odpowiedź #16 dnia: Luty 09, 2011, 18:04:04 »
Cytuj

Grzegorz Jasinski napisał:
dariusz masz racje. Coraz wiecej tych... Klosze w pikusiu po lifcie maja inaczej uformowane lustro dlatego lepiej swieca. Niedlugo zapewne bede na nie zmieniac.


hmmm.. o ile dobrze zrozumiałem to pisząc "klosze" miałeś na myśli odbłysniki, tak?
Klosze w sumie są gładkie, więc jedynie kwestia odbłysników..

Offline Grzegorz Jasinowski

  • Wrzuca piąty bieg
  • ***
  • Wiadomości: 972
  • Skąd: Leipzig / Gorzow Wlkp.
  • Posiadany samochód: C4GP 2.0 HDi Aut. Excl. +Peugeot 301 1.6VTi
  • Miejscowość: Leipzig / Gorzow Wlkp.
Re: Xenon HID
« Odpowiedź #17 dnia: Luty 09, 2011, 20:22:32 »
Kolego kubo te twoje "odblysniki" to moje "lustro" ktore sie znajduje w lampie.

Offline Kuba Rosa

  • Mistrz prostej
  • **
  • Wiadomości: 772
  • Skąd: Teresin
  • Posiadany samochód: 308 SW 1,6 BlueHDI 120 KM
  • Miejscowość: Teresin
Re: Xenon HID
« Odpowiedź #18 dnia: Luty 10, 2011, 07:13:44 »
Cytuj

Grzegorz Jasinski napisał:
Kolego kubo te twoje "odblysniki" to moje "lustro" ktore sie znajduje w lampie.


nie na to zwracałem uwagę, ale niech Ci będzie :)

Offline Dariusz Kuźniak

  • Byle do przodu
  • *
  • Wiadomości: 136
  • Posiadany samochód: c4 Picasso 1.6 e-hdi MCP 2012
Re: Xenon HID
« Odpowiedź #19 dnia: Luty 10, 2011, 09:03:29 »
Kolego Łukaszu, a może masz jakieś podróbki / no name /? To może być powód luźnych żarówek. Co do kabelków, to może czas wymienić kostki / złączka/ do żarówek.

Offline Grzegorz Jasinowski

  • Wrzuca piąty bieg
  • ***
  • Wiadomości: 972
  • Skąd: Leipzig / Gorzow Wlkp.
  • Posiadany samochód: C4GP 2.0 HDi Aut. Excl. +Peugeot 301 1.6VTi
  • Miejscowość: Leipzig / Gorzow Wlkp.
Re: Xenon HID
« Odpowiedź #20 dnia: Luty 10, 2011, 23:47:03 »
a u mnie zarowki trzymaja jakby byly na patekscie i nitach okretowych zamocowane. heheh zeby wymienic zarowke to musze poswiecic 15 minut czasu, 2 pary kombinerek i 3 palce ktore zawsze dostaja "okresu" kiedy wymieniam zarowki. takiego dziadostwa (sposob mocowania)  nie spotkalem w innych autach.

Offline Ryszard Świerk

  • Nowy Użytkownik
  • Wiadomości: 7
  • Skąd: Kraków
  • Posiadany samochód: Citroen Xsara Piacasso 1.8 16V
  • Miejscowość: Kraków
Re: Xenon HID
« Odpowiedź #21 dnia: Luty 11, 2011, 12:11:37 »
Cytuj

Grzegorz Jasinski napisał:
a u mnie zarowki trzymaja jakby byly na patekscie i nitach okretowych zamocowane. heheh zeby wymienic zarowke to musze poswiecic 15 minut czasu, 2 pary kombinerek i 3 palce ktore zawsze dostaja "okresu" kiedy wymieniam zarowki. takiego dziadostwa (sposob mocowania)  nie spotkalem w innych autach.



To pewnie dlatego że masz wersje "exclusive"  :-)  :-)  :-) Ja tam wymieniałem żarówki 1 raz i ręce ok. Czas? 5 minut .... Spróbuj sobie wymienić żarówkę mijania w skodzie fabii !!!!!!!!! To dopiero zobaczysz co "pepiki" wymyślili....!  :|
Pozdrowionka.