Klub Cytrynki
Francuskie.pl - Twoja codzienna
porcja aktualności na temat marki Citroen

Autor Wątek: Citroen ZX 1.4i 93 dziwny chrobot.  (Przeczytany 1286 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Kacper Bartkowski

  • Nowy Użytkownik
  • Wiadomości: 2
  • Skąd: Nowy Dwór Gdański
  • Posiadany samochód: Citroen ZX 1.4i
  • Zainteresowania: różne
  • Miejscowość: Nowy Dwór Gdański
Citroen ZX 1.4i 93 dziwny chrobot.
« dnia: Lipiec 11, 2011, 21:59:50 »
Witam.W lutym tego roku wymieniłem prawy drążek kierowniczy.Wszystko było ok.Niedawno do wymiany poszła lewa półoś,wszystko super.Problem polega na tym ,że w kilka dni po opuszczeniu warsztatu pojawił się ten dziwny chrobot.Kierownicą nie trzepie ani podczas jazdy ani podczas hamowania,czuć jedynie delikatne wibracje.Czasem ten dźwięk nie pojawia sie w ogóle,zawsze natomiast znika zupełnie po dłuższej jeździe tak jakby samochód potrzebował się  rozgrzać  by mu w stawach nie strzykało.Może  ktoś wie o co tu może chodzić?Chrobot występuje z prawej strony więc wymiana lewej półośki raczej nie ma z tym nic wspólnego.Muszę wymienić łączniki stabilizatora ale one chyba też nie mają z tym nic wspólnego.Łożyska się sypią?Jeżeli ktoś sie domyśla proszę o pomoc.
Dziękuje z góry.
:]

Offline Artur Paul

  • Moderator
  • **
  • Wiadomości: 771
  • Skąd: Kutno
  • Posiadany samochód: Citroën C5 3.0i V6 24v EXCLUSIVE
  • Zainteresowania: motoryzacja :D
  • Miejscowość: Kutno
Re: Citroen ZX 1.4i 93 dziwny chrobot.
« Odpowiedź #1 dnia: Lipiec 12, 2011, 21:22:12 »
jak się rozsypie to będzie wiadomo co :D takto powymieniasz całe zawieszenie i nie znajdziesz hehe ;P

Offline Bartosz Stempniak

  • Przyspiesza
  • Wiadomości: 69
  • Skąd: Sosnowiec
  • Posiadany samochód: xsara II 1,9 D 2001r / zx 1,9 TD 95r
  • Miejscowość: Sosnowiec
Re: Citroen ZX 1.4i 93 dziwny chrobot.
« Odpowiedź #2 dnia: Styczeń 27, 2012, 19:59:03 »
dokładnie, ja też mam dziwny chrobot ale w Xsarze, ale dopiero jak samochód się rozgrzeje i słyszalny tylko jak dojeżdżam do skrzyżowania na luzie czyli poniżej 50 km/h słyszalny. Powyżej 50 nie jest słyszalny bo wchodzi w jeden dźwięk, staram się po prostu nie jeździć na luzie.  Najlepszy jest fakt że jak zgaszę samochód a on dalej się spokojnie toczy chrobot przestaje być słyszalny, zrobiłem już parę tysięcy z tym i czekam aż coś się rozpadnie, a dodam że w ostatnim czasie wymieniłem większość rzeczy w przednim zawieszeniu. Jeszcze jedno jak podniosłem samochód i pokręciłem kołem, to jest taki delikatny odgłos ocierania się czegoś, sądzę że jeśli silnik pracuje to daje niesamowite wibracje które to powodują że jest to całkiem inaczej słyszalny ten chrobot. Ja u siebie stawiam na przegub, ale jeżdżę do póki się nie ukręci, dodam że koło mi się nie grzeje więc nie sądzę aby chciało odpaść w trasie.

  • Gość
Re: Citroen ZX 1.4i 93 dziwny chrobot.
« Odpowiedź #3 dnia: Styczeń 28, 2012, 01:43:26 »
Ciężko takie problemy diagnozować.
Ja miałem takie chrobotanie i myślałem że silnik się kończy a okazało się że to łożysko na alternatorze...

Offline Bartosz Stempniak

  • Przyspiesza
  • Wiadomości: 69
  • Skąd: Sosnowiec
  • Posiadany samochód: xsara II 1,9 D 2001r / zx 1,9 TD 95r
  • Miejscowość: Sosnowiec
Re: Citroen ZX 1.4i 93 dziwny chrobot.
« Odpowiedź #4 dnia: Styczeń 28, 2012, 14:25:09 »
na pewno nie będzie to łożysko z alternatora, ponieważ dzieje się to w tedy kiedy koła się poruszają. Widocznie słyszalne jest w momencie kiedy koło robi pełny obrót, im wolniej jadę tym dłużej czekam się na wsłuchanie tego chrobotania.

Offline Łukasz Todryk

  • Mistrz prostej
  • **
  • Wiadomości: 562
  • Skąd: Ełk
  • Posiadany samochód: Citroën C5 2.0HDI Tourer Exclusive '10
  • Zainteresowania: Motoryzacja, komputery
  • Miejscowość: Ełk
Re: Citroen ZX 1.4i 93 dziwny chrobot.
« Odpowiedź #5 dnia: Styczeń 28, 2012, 14:53:55 »
może masz tarcze krzywe?
Był:
Fiat 126EL '96
Citroën ZX 2.0i 16v '92
Citroën C3 1,4HDI Exclusive '04
Kia Picanto 1.1benz. '05
Peugeot 206SW 2003r. 1.6 16v
Citroën C5 1.6HDI Exclusive '07
Jest:
Citroën C5 2.0HDI Tourer Exclusive '10

Offline Krzysztof Trepka

  • Przyspiesza
  • Wiadomości: 85
  • Skąd: Częstochowa
  • Posiadany samochód: Cytryna ZX 1.1 miami, C4
  • Miejscowość: Częstochowa
Re: Citroen ZX 1.4i 93 dziwny chrobot.
« Odpowiedź #6 dnia: Styczeń 28, 2012, 16:04:42 »
http://www.klub.citroen.triger.com.pl/modules/newbb/viewtopic.php?topic_id=74746&forum=60
Zobaczcie ten temat bo to wszystko bardzo podobne jest i też niestety mam to chrobotanie...

Offline Bartosz Stempniak

  • Przyspiesza
  • Wiadomości: 69
  • Skąd: Sosnowiec
  • Posiadany samochód: xsara II 1,9 D 2001r / zx 1,9 TD 95r
  • Miejscowość: Sosnowiec
Re: Citroen ZX 1.4i 93 dziwny chrobot.
« Odpowiedź #7 dnia: Styczeń 29, 2012, 00:13:57 »
Cytuj

Łukasz Todryk napisał:
może masz tarcze krzywe?

tarcze były wymieniane jakieś 2 miesiące  wcześniej od momentu usłyszenia tego chrobotania, pamiętam że jak kręciłem kołem, to tak jak by coś było od wewnętrznej strony (tzn nie od strony śrub tylko od strony przegubu), tak jak by coś tam siedziało i się ocierało w pewnym przestawieniu koła, tzn kręcę jest cisza i w pewnym momencie jest taki lekko słyszalny zgrzyt i jak wracam powrotem to tak samo w tym samym momencie jest tez zgrzyt, ale co to może być to nie wiem, sprawdzałem klocki bo były wymieniane i żaden klocek nie ociera o tarczę.