Klub Cytrynki
Francuskie.pl - Twoja codzienna
porcja aktualności na temat marki Citroen

Autor Wątek: jak wymienić sprzęgło 2.0 hdi 90 KM  (Przeczytany 902 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Adrian Łopuszański

  • Przyspiesza
  • Wiadomości: 13
  • Skąd: wrocław
  • Posiadany samochód: xsara picasso
  • Miejscowość: wrocław
jak wymienić sprzęgło 2.0 hdi 90 KM
« dnia: Lipiec 27, 2011, 18:19:16 »
witam.
jak w temacie ślizga mi się sprzęgło a więc czas na wymiane.
Czy ktoś z szanownych kolegów może pomóc chodzi mi krok po kroku co i jak, bede wdzięczny za fotki.
pozdrawiam

Gachu

  • Gość
Re: jak wymienić sprzęgło 2.0 hdi 90 KM
« Odpowiedź #1 dnia: Lipiec 27, 2011, 20:40:58 »
a masz do dyspozycji średnio wyposażoony warsztat ? z podnośnikiem słupowym albo żabami i kanałem, klucz dynamometryczny do co najmniej 250 Nm ??

demontaż skrzyni łączy się z okręceniem półosi i ponownym przykręceniem właśnie 250 Nm, trzeba spuścić olej, podwiesić lub silnik i mieć trzecią rękę bo czasem potrzebna

generalnie mi robota (nie w XP ale w punto II) zajęła 5 godzin w bardzo dobrze wyposażonym warsztacie gdzie mam dobry podnośnik słupowy, klucze pneumatyczne, dynamometryczny i szwagra czyli tzw trzecią rękę która na co dzień jest mechanikiem w ASO bo ja tylko amatorem ale z tradycjami

robota trudna nie jest tylko czasochłonna a jeśli nie dysponował bym tym o czym wyżej napisałem nie podjął bym się tego

oprócz sprzęgła potrzebujesz: uszczelniacze półosi, warto sprawdzić przed rozebraniem auta stan osłon przegubów i w razie czego wymienić

jeśli jesteś nadal zainteresowany to daj znaka na PW bo to dużo pisania krok po kroku