Klub Cytrynki
Francuskie.pl - Twoja codzienna
porcja aktualności na temat marki Citroen

Autor Wątek: domowa wymiana klockow  (Przeczytany 1026 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Bartek Wróbel

  • Byle do przodu
  • *
  • Wiadomości: 220
  • Skąd: Tarnów
  • Posiadany samochód: ZX 1.9 TD Aura
  • Miejscowość: Tarnów
domowa wymiana klockow
« dnia: Styczeń 02, 2012, 19:01:30 »
witam! zapowiada sie u mnie wymiana klockow, wymienial ktos ostatnio?  info. co do firmy i finansow!

pod chmurka da rade samemu wymienic czy musze miec jakies specjalne narzedzia :) cos mam kupowac oprocz klockow ?
Pozdrawiam! Jogurt :)

  • Gość
Re: domowa wymiana klockow
« Odpowiedź #1 dnia: Styczeń 03, 2012, 14:34:17 »
Jak chcesz oszczędzić troche tarcze to kup tańsze miękkie klocki, zejdą szybciej ale można to wyrównać dohamowując auto silnikiem zamiast hamulcami. Jak ci zależy na jakości i wyścigach spod świateł to proponuje firmówki. Różnica w cenie pomiedzy tańszymi a firmówkami wcale nie jest taka duża.

W walce z zaciskiem przygotuj sobie dużo wd40, najlepiej polej za wczasu po śrubach tak na dwa dni przed akcją :), szczotki druciane do czyszczenia zacisku - jak dasz rade machnij sobie zaciski farbką.

Oprócz klocków oczywiście browarek - uwierz przyda się.

Offline Bartek Wróbel

  • Byle do przodu
  • *
  • Wiadomości: 220
  • Skąd: Tarnów
  • Posiadany samochód: ZX 1.9 TD Aura
  • Miejscowość: Tarnów
Re: domowa wymiana klockow
« Odpowiedź #2 dnia: Styczeń 03, 2012, 23:10:32 »
hehe no nie browarek! to widze ze bedzie juz fajnie :) klucze zwykle czy te imbusy czy jak one sie tam nazywaja!

ps. bylem w sklepie i gosc sie mnie pytam jaki ja mam tam system hamowania bo sa chyba 2 rodzaje klockow?
Pozdrawiam! Jogurt :)

Offline Tomasz Wroniszewski

  • Wrzuca piąty bieg
  • ***
  • Wiadomości: 1 067
  • Skąd: Turzany
  • Posiadany samochód: 406 2.0 HDI, C5 '04 2.0 HDi, PF 126p
  • Miejscowość: Rudawa
Re: domowa wymiana klockow
« Odpowiedź #3 dnia: Styczeń 04, 2012, 00:28:04 »
Przy 1.4 czasami trzeba było doszlifować rozmiar klocka, nie odbijały bo były za duże :D

  • Gość
Re: domowa wymiana klockow
« Odpowiedź #4 dnia: Styczeń 04, 2012, 10:49:26 »
Klocki lukasa maja sprężynki. Na odlewie zacisku może być napis lukas albo girling. Bendixy nie mają sprężynek. Ale niech ktoś potwierdzi jeszcze bo to opinia na podstawie alfy 146 :P

Offline Makar Michał

  • Byle do przodu
  • *
  • Wiadomości: 166
  • Skąd: Augustów Białystok
  • Posiadany samochód: Citroen ZX 1.1i (60KM)
  • Zainteresowania: Elektrotechnika
  • Miejscowość: Augustów Białystok
Re: domowa wymiana klockow
« Odpowiedź #5 dnia: Styczeń 04, 2012, 14:36:16 »
U siebie ostatnio wymieniałem na klocki BOSCHA bo tak mi polecił sprzedawca i mój mechanik, tarcz nie zmieniałem bo jeszcze dobre. Klocki docierały się do tarcz jakies 100-150km (heble lekko gumowe były) teraz brzytwa i nie drogo. Za komplet klocków zapłaciłem 80zł, za wymianę 20zł. Nie warto samemu dla tych 20zł się szarpać pod blokiem. Gdybym miał ciepły garaż i komplet narzędzi to już co innego. :)