Klub Cytrynki
Francuskie.pl - Twoja codzienna
porcja aktualności na temat marki Citroen

Autor Wątek: chłodzenie 1.9 td  (Przeczytany 1092 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Andrzej Zalewski

  • Przyspiesza
  • Wiadomości: 58
  • Skąd: Radzim 23
  • Posiadany samochód: XM 2.0i,Xsara Picasso 1.8i,ZX 1.9td kombi wcześniej Xsantia
  • Miejscowość: Radzim 23
chłodzenie 1.9 td
« dnia: Styczeń 28, 2012, 17:07:55 »
:-(  Koledzy czy ktoś miał taką sytuację ? mianowicie w jeżdzidle żony zx 1.9 td kombi ubyło płynu w chłodnicy na tyle że zapaliła się lampka na tablicy .Więc dolałem płynu i było ok. a on przejechał ok 15-20 km i pochodził na luzie 15-20 min miał ok 70 st C na wskaźniku i znowu wywalił płyn.wylał ok. 0.5 do litra. Koledzy kto wie dlaczego głupieje??? (w tym duecie ---żona i zx to żona jest blondynką ---zx jest czarny...) ???????????

Offline Maciej Pełka

  • Byle do przodu
  • *
  • Wiadomości: 382
  • Skąd: Kałuszyn
  • Posiadany samochód: Avensis T27 FLII
  • Miejscowość: Kałuszyn
Re: chłodzenie 1.9 td
« Odpowiedź #1 dnia: Styczeń 28, 2012, 23:04:33 »
Nie wiem jak jest w TD ale w benzynie mi uciekało przez uszczelkę kroćca. W benzynie znajduje się on z tyłu bloku silnika od strony pasażera. Zaraz za rozrządem(myślałem, że mi pompa wtedy walnęła ale po dokładnych oględzinach wyszedł krocieć) Teraz śmigam i nic mi nie ubywa. Pozdrawiam
Był  ZX 1.4i '94

Offline Artur Bryński

  • Kierowca bombowca
  • ****
  • Wiadomości: 2 456
  • Skąd: Turek
  • Posiadany samochód: Renault Laguna 3ph1 2.0 DCI Initiale
  • Zainteresowania: motoryzacja, komputery
  • Miejscowość: Turek
Re: chłodzenie 1.9 td
« Odpowiedź #2 dnia: Styczeń 28, 2012, 23:08:22 »
zapowietrzony uklad, walnieta uszczelka pod glowica albo wycieki gdzies na przewodach,nagrzewnicy
Renault Laguna 3ph1 2.0 DCI Initiale
Citroen C4 Picasso 1.6 HDI 109 `10r.
Peugeot Boxer 2.8 HDI `05r.
Citroen Jumper 2.8 HDI `06r.

Offline Bartosz Stempniak

  • Przyspiesza
  • Wiadomości: 69
  • Skąd: Sosnowiec
  • Posiadany samochód: xsara II 1,9 D 2001r / zx 1,9 TD 95r
  • Miejscowość: Sosnowiec
Re: chłodzenie 1.9 td
« Odpowiedź #3 dnia: Styczeń 29, 2012, 11:39:54 »
ta dokładnie tego płynu mogło być mniej i zanim się odpowietrzyło wszystko to ponownie miałeś ubytek. Poszukaj może masz gdzieś węża walniętego i Ci ucieka, zostaw w suchym miejscu, przy tak znaczącej ilości warto zobaczyć pod samochód następnego dnia powinna być jakaś plama. A jak by to była uszczelka to pod korkiem wlewu oleju powinien zbierać ci się osad.

Sprawdź chłodnice, może gdzieś została uderzona i jest wyciek. Może to być nie wielki wyciek, ale jak żona spory kawałek jeździła to niestety mogło być takie zdarzenie, po za tym to warto sprawdzać co parę dni płyny czy są w samochodzie, w szczególności olej i wodę.

Offline Andrzej Zalewski

  • Przyspiesza
  • Wiadomości: 58
  • Skąd: Radzim 23
  • Posiadany samochód: XM 2.0i,Xsara Picasso 1.8i,ZX 1.9td kombi wcześniej Xsantia
  • Miejscowość: Radzim 23
Re: chłodzenie 1.9 td
« Odpowiedź #4 dnia: Styczeń 29, 2012, 13:58:48 »
:-] to się wszystko zgadza tylko on wywalił ten płyn przez wężyk od nadmiaru płynu przy korku wlewu płynu do chłodnicy....i znowu miga kontrolka poziomu płynu w chłodnicy....

Offline Bartosz Stempniak

  • Przyspiesza
  • Wiadomości: 69
  • Skąd: Sosnowiec
  • Posiadany samochód: xsara II 1,9 D 2001r / zx 1,9 TD 95r
  • Miejscowość: Sosnowiec
Re: chłodzenie 1.9 td
« Odpowiedź #5 dnia: Styczeń 29, 2012, 18:45:47 »
no to w takim bądź razie masz przedmuch, prawdopodobnie uszczelka pod głowicą, z tego przy uszczelce powinna zbierać się maź pod korkiem od wlewu oleju, ściągnij bagnet wraz z korkiem i obróć. Odpal samochód i obserwuj czy się płyn podnosi, czy lecą bańki powietrza, albo spaliny mogą się wydobywać z układu chłodzenia, śladowe ilości oleju może zaobserwujesz.

W takiej temperaturze jaka panuje na zewnątrz nie sądzę, aby to był czujnik, termostat, nie zagrzejesz do tego stopnia auta, stawiam na uszczelkę pod głowicą.

Offline Andrzej Zalewski

  • Przyspiesza
  • Wiadomości: 58
  • Skąd: Radzim 23
  • Posiadany samochód: XM 2.0i,Xsara Picasso 1.8i,ZX 1.9td kombi wcześniej Xsantia
  • Miejscowość: Radzim 23
Re: chłodzenie 1.9 td
« Odpowiedź #6 dnia: Styczeń 29, 2012, 19:18:39 »
:| to mnie pocieszacie.....pojechały z córką na ploty. ja przed wyjazdem założyłem butelke na ten wężyk bo mi szkoda płynu.zobaczymy co będze jak wrócą?????? znowu robota...kocham to auto....skrzynie wyciągałem 3 razy w ciągu tygodnia... :-(

Offline Bartosz Stempniak

  • Przyspiesza
  • Wiadomości: 69
  • Skąd: Sosnowiec
  • Posiadany samochód: xsara II 1,9 D 2001r / zx 1,9 TD 95r
  • Miejscowość: Sosnowiec
Re: chłodzenie 1.9 td
« Odpowiedź #7 dnia: Styczeń 29, 2012, 19:57:09 »
no niestety nie jest to młodzieniaszek, wiadomo czym starszy samochód tym więcej rzeczy może się zepsuć, Ja na swojego zx nie mogę narzekać. Mój zx jest traktowany jako wół roboczy" jak potrzeba to i przyczepkę i 1000 kg pociągnie :).

Offline Andrzej Zalewski

  • Przyspiesza
  • Wiadomości: 58
  • Skąd: Radzim 23
  • Posiadany samochód: XM 2.0i,Xsara Picasso 1.8i,ZX 1.9td kombi wcześniej Xsantia
  • Miejscowość: Radzim 23
Re: chłodzenie 1.9 td
« Odpowiedź #8 dnia: Styczeń 29, 2012, 20:10:55 »
;-) ten też ,jak trzeba to i ducato maxi zaciągnie,i gdyby nie to że to ukochane auto żony już dawno bym sie go pozbył...

Offline Marcin Jodełka

  • Byle do przodu
  • *
  • Wiadomości: 114
  • Posiadany samochód: Citroen ZX 1.9 TD 1995rok aura+klima
Re: chłodzenie 1.9 td
« Odpowiedź #9 dnia: Styczeń 30, 2012, 15:39:01 »
Gdzie znajduję się ten czujnik?