Klub Cytrynki
Francuskie.pl - Twoja codzienna
porcja aktualności na temat marki Citroen

Autor Wątek: Problem z grzaniem  (Przeczytany 1546 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Maciej Pełka

  • Byle do przodu
  • *
  • Wiadomości: 382
  • Skąd: Kałuszyn
  • Posiadany samochód: Avensis T27 FLII
  • Miejscowość: Kałuszyn
Problem z grzaniem
« dnia: Luty 07, 2012, 14:05:37 »
Ostatnio ściął mi się płyn w chłodnicy. Po wymianie na Prestone do -37 zaczęły się dziać dziwne rzeczy. Mianowicie: Temperatura potrafi dojść do 105, a nawet więcej przy normalnej jeździe 90 km/h, ciągle zapowietrza się nagrzewnica, powietrze w nawiewie nie jest takie ciepłe jak przed wymianą płynu. Próbowałem odpowietrzać ale to nic nie daje. Z tego co zauważyłem:
1. Chłodnica dostaje płyn
2. Płynu nie ubywa
3. W płynie nie ma oleju
4. Z nagrzewnicy nie cieknie, bo w samochodzie sucho i nie czuć płynu
5. Z chłodnicy też nie cieknie.
Jakieś pomysły? Pozdrawiam
Był  ZX 1.4i '94

Offline Marcin Jodełka

  • Byle do przodu
  • *
  • Wiadomości: 114
  • Posiadany samochód: Citroen ZX 1.9 TD 1995rok aura+klima
Re: Problem z grzaniem
« Odpowiedź #1 dnia: Luty 09, 2012, 11:07:27 »
Chyba gdzieś Ci przyłapało.
Możesz wstawić samochód do ciepłego garażu?

Offline Maciej Pełka

  • Byle do przodu
  • *
  • Wiadomości: 382
  • Skąd: Kałuszyn
  • Posiadany samochód: Avensis T27 FLII
  • Miejscowość: Kałuszyn
Re: Problem z grzaniem
« Odpowiedź #2 dnia: Luty 09, 2012, 14:27:24 »
Mogę, mogę. Dziś jeszcze raz spróbuję odpowietrzyć, a na noc wstawię do garażu i zobaczymy co się będzie działo. Przed wymianą miałem koncentrat rozrabiany i on mi przyłapał ale jak zrobiłem 30 km to wszystko odmarzło i normalnie temperaturę trzymał. Dopiero po wymianie na płyn takie rzeczy się zaczęły dziać.
Był  ZX 1.4i '94

Offline Jerzy Lenczowski

  • Przyspiesza
  • Wiadomości: 49
  • Skąd: Kraków
  • Posiadany samochód: Citroen ZX 1,4 Avantage
  • Miejscowość: Kraków
Re: Problem z grzaniem
« Odpowiedź #3 dnia: Luty 09, 2012, 16:19:47 »
Witam mam podobny problem , temp  silnika ok  a grzania nie ma . Wszystko było ok dzisiaj wsiadam jadę za chwilę temp wysoka  nawiew zimny mało wody w chłodnicy + wywaliło mi wodę koło bloku silnika co to może być ??? Uszczelka robiona w wakacje łącznie z planowaniem głowicy . Auto  stało przez ostatnie kilka dni ale wcześniej też stało na mrozie i wszystko było ok.
dolałem do chłodnicy oleju nie widać . Olej też w porządku ani go nie przybyło ani nie ubyło od lata .

Offline Maciej Pełka

  • Byle do przodu
  • *
  • Wiadomości: 382
  • Skąd: Kałuszyn
  • Posiadany samochód: Avensis T27 FLII
  • Miejscowość: Kałuszyn
Re: Problem z grzaniem
« Odpowiedź #4 dnia: Luty 11, 2012, 00:18:34 »
Jak dobrze nalać płyn? Odkręcić wszystkie odpowietrzniki i lać(na wyłączonym czy włączonym?) aż zacznie się wylewać i po kolei zamykać 1. chłodnicy 2. Termostatu 3. Nagrzewnicy ?
Był  ZX 1.4i '94

Offline Maciej Pełka

  • Byle do przodu
  • *
  • Wiadomości: 382
  • Skąd: Kałuszyn
  • Posiadany samochód: Avensis T27 FLII
  • Miejscowość: Kałuszyn
Re: Problem z grzaniem
« Odpowiedź #5 dnia: Luty 11, 2012, 12:41:48 »
Ku*** wica mnie już bierze. Po raz 4 w ciągu dwój tygodni spuszczałem i nalewałem płyn do chłodnicy i jeden wielki ch***. Nie mogę w dalszym ciągu odpowietrzyć nagrzewnicy.
Był  ZX 1.4i '94

Offline Jerzy Lenczowski

  • Przyspiesza
  • Wiadomości: 49
  • Skąd: Kraków
  • Posiadany samochód: Citroen ZX 1,4 Avantage
  • Miejscowość: Kraków
Re: Problem z grzaniem
« Odpowiedź #6 dnia: Luty 13, 2012, 10:27:00 »
Odkręcasz wszystkie 3 lejesz płyn , odpalasz silnik  i czekasz jak złapie temperaturę termostat pusci  plyn dolewasz zeby byla odpowiednia ilość i zakrecasz pokolei zaworki od dolu w momencie kiedy zacznie ci się dołem wylewać . potem jedziesz na przejażdżkę tak żeby dobrze go dogrzać i jeszcze raz odkręcasz wlew  płynu powinno jeszcze powietrze zejść

Offline Łukasz Gołuchowski

  • Przyspiesza
  • Wiadomości: 38
  • Skąd: Piotrowiec
  • Posiadany samochód: Citroen ZX 1.6i 97' 3D
  • Miejscowość: Piotrowiec
Re: Problem z grzaniem
« Odpowiedź #7 dnia: Luty 13, 2012, 10:42:30 »
A ja podepnę się pod temat kolegi dotyczący ogrzewania z tym, że mój problem jest trochę innej natury. Otóż ostatnio pokrętło regulacji temperatury nawiewu zaczęło dziwnie pracować a stanęło na tym, że przy przekręcaniu słyszę dziwny chrobot i pokrętło nie dochodzi mi do końca chcąc ustawić zimny podmuch. Ale wiadomo, jest zima i regulację mam ustawiona na maks ciepłego powietrza. Z tym, że z kratek nawiewu wydobywa się jedynie lekko letnie powietrze, którym nijak nie da się porządnie zagrzać wnętrza. konsultowałem się z paroma znawcami tematu i wyszło, że nie otwiera mi się do końca żaluzja/panel przekierowujący całość strumienia powietrza z silnika nawiewu na nagrzewnicę. Oczywiście pytaniem jest czy ta teoria jest słuszna a jeśli tak to czy można dostać się do tego mechanizmu bez zdejmowania całej deski, ewentualnie może problem tkwi gdzieś indziej. Dziękuje z góry za pomoc i pozdrawiam.

Offline Maciej Pełka

  • Byle do przodu
  • *
  • Wiadomości: 382
  • Skąd: Kałuszyn
  • Posiadany samochód: Avensis T27 FLII
  • Miejscowość: Kałuszyn
Re: Problem z grzaniem
« Odpowiedź #8 dnia: Luty 13, 2012, 13:53:07 »
Co do mojego problemu to już prawie rozwiązany. Metoda dużej butelki pomaga pokonać prawo naczyń łączonych. :)
Łukasz miałem podobnie jak wymieniałem linkę prędkościomierza i rozbierałem konsolę żeby mieć lepsze dojście do wszystkiego. Okazało się, że plastikowa osłonka wypadła z zatrzasku, to nie pozwalało lince wchodzić do środka, linka wraz z osłonką blokowała się i leciało ciągle zimne. Pozdrawiam
Był  ZX 1.4i '94

Offline Łukasz Gołuchowski

  • Przyspiesza
  • Wiadomości: 38
  • Skąd: Piotrowiec
  • Posiadany samochód: Citroen ZX 1.6i 97' 3D
  • Miejscowość: Piotrowiec
Re: Problem z grzaniem
« Odpowiedź #9 dnia: Luty 13, 2012, 14:37:53 »
Częściowo usunąłem problem u siebie bez demontażu deski (w nieogrzewanym garażu to nie byłoby nic przyjemnego). Mechanizm odcinania dopływu zimnego powietrza jest praktycznie tuż obok silniczka nawiewu, który z kolei jest nad stopami pasażera. Więc po lekkiej gimnastyce dobrałem się do czegoś w rodzaju cięgiełka i szarpnąłem mocniej. Coś zachrobotało ale z kratek nawiewu popłynęło dużo przyjemniejsze powietrze. Póki temperatura na dworze nie zrobi się mocniej dodatnia, będzie mi to musiało wystarczyć. Pozdrawiam:)

Offline Maciej Pełka

  • Byle do przodu
  • *
  • Wiadomości: 382
  • Skąd: Kałuszyn
  • Posiadany samochód: Avensis T27 FLII
  • Miejscowość: Kałuszyn
Re: Problem z grzaniem
« Odpowiedź #10 dnia: Luty 13, 2012, 18:10:08 »
To samo mi właśnie przyszło do głowy... przecież plastikowa ścianka, która steruje powietrzem ciepłe- zimne jest przy samym wiatraczku :D
Był  ZX 1.4i '94