Klub Cytrynki
Francuskie.pl - Twoja codzienna
porcja aktualności na temat marki Citroen

Autor Wątek: Citroen ZX 1.8 instalacja lpg  (Przeczytany 1263 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Łukasz Kowalski

  • Nowy Użytkownik
  • Wiadomości: 1
  • Skąd: Kościeszki
  • Posiadany samochód: Citroen ZX 1.8
  • Miejscowość: Kościeszki
Citroen ZX 1.8 instalacja lpg
« dnia: Luty 19, 2012, 23:16:47 »
Panowie mam problem odnoszacy sie co do nadmiernego zuzycia gazu jest to dosc nie zrozumiałe , poniewaz  jezdze naprawde spokojnie a spalanie plasuje sie na 12 litrach na100kilometrow  przyczym podkresle ze samochod posiadam od  pół roku . W ZX wymienione został  nastepujace rzeczy wszelkie filtry , olej , rozrzad i chce sie zapytac czy to spalanie w takiej ilosci jest normalne  przyczym podkresle ze na benzynie ta wartosc na trasie wyniosła zaledwie 7,8litra benzyny , jak mozna  go wyregulowac.

Offline Walkiewicz Józef

  • Byle do przodu
  • *
  • Wiadomości: 226
  • Skąd: Skarżysko-Kamienna
  • Posiadany samochód: Był ZX 1,4i 1996r. Jest XSARA II 1,6 16v 2004r
  • Zainteresowania: Zegarmistrzostwo, modelarstwo, mechanika
  • Miejscowość: Skarżysko-Kamienna
Re: Citroen ZX 1.8 instalacja lpg
« Odpowiedź #1 dnia: Luty 20, 2012, 18:56:21 »
Nic nie piszesz o tym jaką masz instalację. Po drugie masz instalacje pół roku - podjedz do gazownika i poproś aby ja ustawił. Z reguły jest tak, że każdą instalacje trzeba doregulować do silnika po jej założeniu. I najważniejsze, w zimie spalanie będzie większe niż w lecie i trzeba się z tym liczyć. 12 litrów to trochę sporo ale przy tak dużych mrozach to chyba normalka u mnie silnik 1,4 pali 10 litrów, latem schodzi do dziewięciu. Niżej się nie da - silnik szarpie i nie ma mocy. Napisz coś o instalacji na pewno ludzie na forum Ci pomogą i coś doradzą. Ostatnio przeczytałem na innych forach o metodach ogrzewania parowników u mnie zastosowałem na razie jako eksperyment wełnę mineralną, którą ociepliłem parownik. Zauważyłem, że szybciej się grzeje gaz i bardziej płynnie samochód jedzie. Ponadto w czasie jazdy parownik nie jest studzony przez pęd powietrza i utrzymywana jest stała temperatura parownika. Samochód trochę mniej pali wzrosły wolne obroty i musiałem przykręcić śrubę na wężu dolotowym do gaźnika. Jak widzisz sposobów szczególnie domowych jest sporo ale najpierw proponowałbym udać sie do człowieka, który Ci zakładał gaz i z nim pogadać. Pozdrawiam.

Offline Krzysztof Trepka

  • Przyspiesza
  • Wiadomości: 85
  • Skąd: Częstochowa
  • Posiadany samochód: Cytryna ZX 1.1 miami, C4
  • Miejscowość: Częstochowa
Re: Citroen ZX 1.8 instalacja lpg
« Odpowiedź #2 dnia: Luty 21, 2012, 00:10:10 »
Potwierdzam to co kolega wczesniej pisał o ociepleniu parownika, też mam i faktycznie szybciej łapie temperature i chodzi równiej. Spalanie na gazie według większości instalatorów powinno być o ok 30% większe niż na benz czyli jeśli pali ci 8benz to gazu lekko ponad 10. To że łyka 12 może być przyczyną wielu rzeczy i w starym aucie ciężko ustawić idealne. Oprócz tych filtrów warto sprawdzić stan wydechu. Przykręć mu troche śrubkę i może zejdzie do 10 ale będzie słabszy. Mój zx 1.1 pali 8gazu, ustawiany własnoręcznie metodą prób i błędów.

crprog

  • Gość
Re: Citroen ZX 1.8 instalacja lpg
« Odpowiedź #3 dnia: Luty 23, 2012, 11:04:04 »
Na trasie ten silnik powinien palić około 9-10L wiem bo miałem tylko że mój był na instalacji typu BLOS. Ty zapewne masz mixer lub 2 generacje, co też nie znaczy że powinien więcej palić. Z tego co się domyślam instalacja była już w aucie jak go kupiłeś, więc może parownik jest już zużyty? drugą ważną kwestią są świece zapłonowe oraz ogólny stan układu zapłonowego. Pytanie też czy masz mixer czy 2 gen... trochę więcej informacji :-)