Klub Cytrynki
Francuskie.pl - Twoja codzienna
porcja aktualności na temat marki Citroen

Autor Wątek: Jak spuścić płyn chłodzący w ZX 1,6i i odpowietrzyć po wymianie  (Przeczytany 1022 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Piotr Banaszek

  • Byle do przodu
  • *
  • Wiadomości: 167
  • Posiadany samochód: Xsara I 1.8i 8V 90KM, była Xantia I 1.6 i ZX Aura oraz inne marki
Witam Klubowiczów,

Być może i takie zapytanie było, ale jak się chce znaleźć to jakoś w wyszukiwarce brak :(
Znalazłem tylko informacje o odpowietrzaniu układu chłodzenia po wymianie płynu i to w BX 1,6 i 1,9 i nie do końca zgadzają się miejsca odpowietrzania :(

Chcę w ten weekend w ZX 1,6i wymienić płyn chłodzący i nie wiem czy kranikiem na dole chłodnicy zleję cały płyn z obiegu, czy tylko jego część?

Przyznam zależy mi na szybkiej informacji bo chcę w te wolne dni się za to zabrać :)

Mam zamiar zlać wszystko, wiem, że zawsze coś śladowo pozostanie, ale chodzi mi o wymianę całego płynu a nie tylko części :)

Być może jest jeszcze jakiś spust na śrubę przy bloku silnika lub trzeba zdjąć jakiś wąż by wszystko spuścić?
Jeżeli poza kranikiem chłodnicy jest jeszcze jakieś miejsce do spuszczenia proszę o informację gdzie się ono znajduje i jak to wygląda by szybko znaleźć. Z góry dziękuję.

Czy do odpowietrzenia układu chłodzenia są tylko 3 miejsca, o jakich doczytałem: 1. na górze przy wężykach nagrzewnicy jak wchodzą one do kabiny, 2. na termostacie i 3. na górze chłodnicy po przeciwnej stronie zbiornika wyrównawczego?
Jeżeli jest jeszcze jakiś czwarty punkt do odpowietrzania również proszę o informację gdzie.

Pozdrawiam

Offline Piotr Grzymski

  • Byle do przodu
  • *
  • Wiadomości: 220
  • Posiadany samochód: Skoda Fabia
Re: Jak spuścić płyn chłodzący w ZX 1,6i i odpowietrzyć po wymianie
« Odpowiedź #1 dnia: Kwiecień 28, 2012, 22:09:59 »
Nie miałem do czynienia osobiście z 1.6, ale ilość odpowietrzników się zgadza, w 1.4 jest dodatkowo taki czarny zbiorniczek z odpowietrznikiem po lewej stronie za silnikiem.
Co do spuszczenia całego płynu spróbuj zatkać wężyk od przelewu i dmuchnij w chłodnice,zawsze coś z nagrzewnicy i innych "zakamarków" wyleci. Ciężko będzie spuścić 100% starego płynu, może lepiej zrobić płukanie układu wodą destylowaną. Płukanie moim zdaniem ma sens, jeżeli będziesz zalewał koncentratem' resztki wody zmieszają się z nowym płynem nie powodując dziwnej reakcji z tym co masz teraz.