Klub Cytrynki
Francuskie.pl - Twoja codzienna
porcja aktualności na temat marki Citroen

Autor Wątek: Łożysko dolne prowadzenia paska wspomagania układu kierowniczego  (Przeczytany 1791 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Tomasz Mikołowski

  • Przyspiesza
  • Wiadomości: 70
  • Skąd: Libiąż
  • Posiadany samochód: Citroen ZX 1.4 LPG-Bezyna 92 Rok
  • Miejscowość: Libiąż
Witam mam pytanie dotyczące łożyska prowadzenia paska od wspomagania układu kierowniczego łożysko jest do wymiany gdyż piszczy i ma luzy rolka dolna prowadząca pasek od gładkiej strony. I tu moje pytanko o numer i średnice tego łożyska, bym mógł je zamówić. Nie chce go rozbierać nim nie będę miał zastępczego bo nie mam auta zastępczego ktoś może mi pomóc ??

Offline Wirgiliusz Faber

  • Byle do przodu
  • *
  • Wiadomości: 241
  • Skąd: Kraków
  • Posiadany samochód: ZX break 1,4i rocznik 1995
  • Miejscowość: Kraków
Re: Łożysko dolne prowadzenia paska wspomagania układu kierowniczego
« Odpowiedź #1 dnia: Czerwiec 27, 2012, 18:55:04 »
Kolego, nie mam pewności czy we wszystkich wersjach TU3 jest taka sam rolka prowadząca ale, myślę że tak i mam złą wiadomość. W rolce jest łożysko dedykowany ( dwu rzędowe kulkowe) Wymiar, śred. zew 37mm, wew 10mm a szerokość bodajże 26 mm. Ja wymieniłem na dwa łożyska 6301 ale zatarły się po dwóch tygodniach, moja propozycja jest taka aby wymienić na łożyska 6301 2RS ale z luzem C3 (niedogodnością jest że łożysko ma śred. wew 12mm) lub pójść do sklepu i dobrać rzemieślniczą rolkę o podobnych wymiarach, zapłacić 20zł i zapomnieć o problemie - ja tak w końcu zrobiłem.
Pozdrawiam!
Wirgiliusz Faber - Kraków
Citroen ZX break rok95 1,4i + LPG
była łada 2107

Offline Tomasz Mikołowski

  • Przyspiesza
  • Wiadomości: 70
  • Skąd: Libiąż
  • Posiadany samochód: Citroen ZX 1.4 LPG-Bezyna 92 Rok
  • Miejscowość: Libiąż
Re: Łożysko dolne prowadzenia paska wspomagania układu kierowniczego
« Odpowiedź #2 dnia: Czerwiec 27, 2012, 22:50:07 »
Wielkie dzięki :) oczywiście zobaczę do tej rolki w najbliższym czasie następny tydzień mam spokój od jazdy teraz kolegi kolej swoim Roverem :D Imbus do jej odkręcenia i do roboty :) Będzie trzeba ja spryskać odrdzewiaczem co jak co ale ja o takie drobnostki dbam widać poprzedni właściciel nie lubił się brudzić :D a zobaczyłem ze oboje mamy LPG uważaj na pompę paliwa lubi się zatrzeć mimo że ma paliwo w baku. Oby tylko rolka byłe rozbieralna jeśli nie będzie trzeba kupić nowa ;/

Offline Wirgiliusz Faber

  • Byle do przodu
  • *
  • Wiadomości: 241
  • Skąd: Kraków
  • Posiadany samochód: ZX break 1,4i rocznik 1995
  • Miejscowość: Kraków
Re: Łożysko dolne prowadzenia paska wspomagania układu kierowniczego
« Odpowiedź #3 dnia: Czerwiec 28, 2012, 18:48:27 »
Wyprasowanie oryginalnego łożyska nie powinno Ci nastręczyć większych problemów, natomiast wprasowanie zamiennika już tak bo sama rolka jest formowana poprzez tłoczenie i ma duże odstępstwa wymiaru, ale łożyska do zamrażarki rolka do piekarnika i powinno wejść.
OT:  Co do pompy to - nie zapeszając - twarda sztuka bo w baku pustka, sporo po górzystym terenie a mim to żyje już siódmy rok z LPG, ale to już ostanie miesiące bo karoseria z dnia na dzień bardziej przewiewna.
Pozdrawiam!
Wirgiliusz Faber - Kraków
Citroen ZX break rok95 1,4i + LPG
była łada 2107

Offline Tomasz Wroniszewski

  • Wrzuca piąty bieg
  • ***
  • Wiadomości: 1 067
  • Skąd: Turzany
  • Posiadany samochód: 406 2.0 HDI, C5 '04 2.0 HDi, PF 126p
  • Miejscowość: Rudawa
Re: Łożysko dolne prowadzenia paska wspomagania układu kierowniczego
« Odpowiedź #4 dnia: Czerwiec 29, 2012, 14:55:06 »
Na łożysko paska wspomagania miałem patent kuzyna, który on sam wymyślił przypadkowo myląc paski, Kupujesz pasek alternatora, zakładasz na wspomaganie i działa bez rolki :D

Offline Artur Heise

  • MacGyver 24/7
  • Administrator
  • *****
  • Wiadomości: 7 214
  • Skąd: Wrocław
  • Posiadany samochód: Citroen C5 (X3) 2.0i 16V '07
  • Zainteresowania: Citroeny, Peugeoty i wszystko co ciekawe.
  • Miejscowość: Wrocław
Re: Łożysko dolne prowadzenia paska wspomagania układu kierowniczego
« Odpowiedź #5 dnia: Czerwiec 29, 2012, 15:36:54 »
Cytuj

Tomasz Wroniszewski napisał:
działa bez rolki :D


I kuzyn się mocno zdziwi jak ktoś mu nagle wyskoczy przed maskę, on będzie chciał go ominąc dość gwałtownie a tu... brak wspomagania. ;)
Pozdrowienia,
Artur Heise
Jest: Citroen C5 (X3) 2.0i 16V '07
Były: Peugeot 406 SW 1.8i 16V '02, Saxo 1.1i '02, Xantia 1.6i LPG '95, Twingo '97, AX 1.0 '91, ZX 1.4 '96, Xantia 1.8i 16V RHD '99, Oltcit 1.1 '91

Offline Tomasz Mikołowski

  • Przyspiesza
  • Wiadomości: 70
  • Skąd: Libiąż
  • Posiadany samochód: Citroen ZX 1.4 LPG-Bezyna 92 Rok
  • Miejscowość: Libiąż
Re: Łożysko dolne prowadzenia paska wspomagania układu kierowniczego
« Odpowiedź #6 dnia: Czerwiec 29, 2012, 22:30:53 »
Dokładnie też tak sądzę, ja tam nie kombinuje lubię robić tak by wszystko było cacy ;) A ze teraz cały tydzień jeździ kolega śmiało mogę pogrzebać :) Widzę że dość ciekawy temat nam się rozwinął szybkie ominięcie przeszkody będzie dość trudne bez wspomagania. A puki co nie narzekam na swojego ZX-sa pali od strzału jedynym jego mankamentem są hamulce jeździłem kilkoma markami ale ten ma najmniej zaufane hamulce :) Reszta bez zarzutu tu dam ... bo większość zrobiona i wymieniona jak tak dalej pójdzie szybciej się blacha rozpadnie niż np. tarcze które są nowe teleskopy i większość też pozdrowionka wszystkim maniaka cytryn dam znać jak prace poszły :)

Offline Tomasz Mikołowski

  • Przyspiesza
  • Wiadomości: 70
  • Skąd: Libiąż
  • Posiadany samochód: Citroen ZX 1.4 LPG-Bezyna 92 Rok
  • Miejscowość: Libiąż
Re: Łożysko dolne prowadzenia paska wspomagania układu kierowniczego
« Odpowiedź #7 dnia: Czerwiec 30, 2012, 15:26:40 »
Rolka na wierzchu łożysko oznaczone symbolami INA-04  326 łożysko dwu rzędowe z obu stron kulki niestety bez ściągacza To ja nic nie narobię próbowałem wybić ale ani drgnęło.

Offline Tomasz Wroniszewski

  • Wrzuca piąty bieg
  • ***
  • Wiadomości: 1 067
  • Skąd: Turzany
  • Posiadany samochód: 406 2.0 HDI, C5 '04 2.0 HDi, PF 126p
  • Miejscowość: Rudawa
Re: Łożysko dolne prowadzenia paska wspomagania układu kierowniczego
« Odpowiedź #8 dnia: Czerwiec 30, 2012, 17:53:55 »
Nic się nie działo. Pasek pasował idealnie, naciąg też był odpowiedni. Ale on się już nie zdziwi bo jego ZX poszedł na żyletki. Zbyt wiele było do zrobienia w nim i nie opłacało się już.

Offline Wirgiliusz Faber

  • Byle do przodu
  • *
  • Wiadomości: 241
  • Skąd: Kraków
  • Posiadany samochód: ZX break 1,4i rocznik 1995
  • Miejscowość: Kraków
Re: Łożysko dolne prowadzenia paska wspomagania układu kierowniczego
« Odpowiedź #9 dnia: Lipiec 01, 2012, 10:24:43 »
Cytuj

Tomasz Mikołowski napisał:
Rolka na wierzchu łożysko oznaczone symbolami INA-04  326 łożysko dwu rzędowe z obu stron kulki niestety bez ściągacza To ja nic nie narobię próbowałem wybić ale ani drgnęło.


To jest - z tego co pamiętam, bo było to 4 lata temu - numer całej rolki a nie łożyska, oczywiście nr. INA. Same łożysko nie ma standardowego zamiennika. Aby wybić stare należy podgrzać rolkę najlepiej palnikiem, oczywiście nie grzejemy samego łożyska a następnie ciężki młot ( dwurzędowe powinno wytrzymać bez problemu udar na wewnętrzną bieżnie), ja to załatwiłem trzema celnymi ciosami młotem 2kg. Dlatego zachęcałem Cię do poszukania zamiennika całej rolki bo i szybciej i w sumie pewnie i taniej cała ta zabawa wyjdzie.
Osadzenie nowych łożysk oczywiście tylko poprzez nacisk na bieżnię zewnętrzną!!!
Pozdrawiam!
Wirgiliusz Faber - Kraków
Citroen ZX break rok95 1,4i + LPG
była łada 2107

Offline Tomasz Mikołowski

  • Przyspiesza
  • Wiadomości: 70
  • Skąd: Libiąż
  • Posiadany samochód: Citroen ZX 1.4 LPG-Bezyna 92 Rok
  • Miejscowość: Libiąż
Re: Łożysko dolne prowadzenia paska wspomagania układu kierowniczego
« Odpowiedź #10 dnia: Lipiec 01, 2012, 21:16:19 »
Udało się dałem rolkę tacie on mieszka w domu wiec ma więcej możliwości udało mu się wycisnąć łożysko oznaczenie INA-04 tak jak pisałem mówił że jest ono lekko stożkowe jeśli nie dostanie takiego chyba kupię cała rolkę