Klub Cytrynki
Francuskie.pl - Twoja codzienna
porcja aktualności na temat marki Citroen

Autor Wątek: XP nie dopala - "electronic immobiliser fault"  (Przeczytany 3394 razy)

0 użytkowników i 2 Gości przegląda ten wątek.

Offline Jan Fryska

  • Przyspiesza
  • Wiadomości: 40
  • Skąd: Gdańsk
  • Posiadany samochód: Xsara Picasso 1.6 16V '06
  • Miejscowość: Gdańsk
XP nie dopala - "electronic immobiliser fault"
« dnia: Listopad 19, 2012, 20:50:31 »
Koledzy - jestem w kropce. Dziś rano XP nie odpaliło.
Sprawdziłem 2 kluczykiem - to samo: po przekręceniu kluczykiem - zapalają się kontrolki i wyświetlacze, słychać pompę, rozrusznik kręci ale nie odpala. Odłączenie aku tez nic nie dało.
Wczoraj auto odpalało bez problemu.
Auto postało ok. 10h i nic się nie zmieniło.
Przypadkiem znalazłem pod kolumną kierownicy mikrostyk - podłączony kabelkiem do diody od alarmu. Jak się go przytrzyma - komp, wyświetla komunikat "electronic immobiliser fault".
Poprzednia właścicielka - nie pamięta od czego to było - alarm montowany był w ASO - ale nie ma do tego żadnych papierów.
Co to może być - gdzie szukać przyczyn - czy da się obejść aby dojechać do mechanika? Chcałbym uniknąć lawetowania - z uwagi na odległość (ok 30 km) od sprawdzonego cytryniarza ;-(

PS. Dodam, że aku - jakiś francuski patent, montowany na pierwszy montarz - padł na amen po 10-12 próbach odpalenia.

Gachu

  • Gość
Re: XP nie dopala - "electronic immobiliser fault"
« Odpowiedź #1 dnia: Listopad 20, 2012, 17:17:49 »
może tak kolega poczyta forum ?

Offline Jan Fryska

  • Przyspiesza
  • Wiadomości: 40
  • Skąd: Gdańsk
  • Posiadany samochód: Xsara Picasso 1.6 16V '06
  • Miejscowość: Gdańsk
Re: XP nie dopala - "electronic immobiliser fault"
« Odpowiedź #2 dnia: Listopad 20, 2012, 20:44:24 »
Kolega czyta forum i ma mętlik w głowie. Niestety nie udał mi się dopasować żadnego z opisów do mojej sytuacji.
Żaden z opisów nie dawał jednoznacznych rozwiązań. Dlatego tez starałem się opisać mój problem jak najdokładniej.
Wiem, że praca moderatora jest niewdzięczna, jednak trochę wyrozumiałości także jest potrzebne. Łatwo napisać "poczyta sobie" - moderator zna forum nie od dziś więc jego wiedza przekracza znacząco możliwości selekcji przeciętnego usera.
Szczególnie w przypadku niedoskonałych narzędzi wyszukujących.
Jeśli mod zna, wie widział, lub może nakierować, to jakim wysiłkiem jest dodanie wskazówki "szukaj tam i tam" - "było już w wątku takim to a takim". Pracy dodatkowej 0 a efekt o wiele lepszy.
Chyba że mod wyznaje sokratejską zasadę akuszera wiedzy - ale wówczas zapewne pomyl profesje...

Najłatwiej - zbluzgać od leni i zamknąć wątek. Idea moderatorów w założeniach była zupełnie inna.

Offline Jan Fryska

  • Przyspiesza
  • Wiadomości: 40
  • Skąd: Gdańsk
  • Posiadany samochód: Xsara Picasso 1.6 16V '06
  • Miejscowość: Gdańsk
Re: XP nie dopala - "electronic immobiliser fault"
« Odpowiedź #3 dnia: Listopad 22, 2012, 07:53:58 »
Problem częściowo rozwiązany: tzn. auto odpala ;-)
W rezultacie prób rozruchowych rozładowany był akumulator (Tudor L1300 480A - włożony chyba na 1 montaż - wiec już 5 letni, a od pól roku katowany krótkimi przelotami). Po naładowaniu (półtorej doby) auto odpaliło i na razie odpala.
Mam nadzieję, że przyczyną były krótkie przebiegi i permemementne niedoładowanie starego bądź co bądź aku.
Pozostaje jednak wątpliwość, czy to aby wszystko i skąd "electronic immobiliser fault" i czyt to ma związek z "magicznym przyciskiem alarmu" - który prawdopodobnie odpowiada za wyłączenie czujników wewnętrznych alarmu,
a błąd immo wywalało z powodu słabego prądu.
Alarm chyba będzie musiał przejrzeć jakiś magik - bo po przeglądzie styków, kabli i bezpieczników - zauważyłem ,że kilka czujników jest zardzewiałych/zaśniedziałych - więc będzie trzeba albo je wymienić, albo wywalić całość - co by nie robił cudów w przyszłości ;-) Szczególnie, że nie mam do niego żadnych papierów.
Pojeździmy-zobaczymy. Na razie protestuję stary aku, jak by co kupię nowy.

Offline Arkadiusz Mizerski

  • Mistrz prostej
  • **
  • Wiadomości: 592
  • Skąd: Warszawa
  • Posiadany samochód: Renault Scenic II 2,0i automat 2007
  • Zainteresowania: kolej, fotografia, podróże
  • Miejscowość: Warszawa
Re: XP nie dopala - "electronic immobiliser fault"
« Odpowiedź #4 dnia: Listopad 22, 2012, 08:01:00 »
U mnie taki oryginalny aku wytrzymał równo 10 lat, a też jeżdżę krótkie odcinki po Wawie, czasami tylko dłuższa trasa. Tak więc możliwe, że coś Ci zjada prąd - może to rzeczywiście coś nie tak z alarmem.
Pozdrawiam
ArekMiz
http://arekmiz.friko.pl/Auto.htm
do 04.2007 Daewoo Matiz Style (2000)
06.2007-03.2013 Citroen Xsara Picasso 1,8i (2002) + PG STAG-300
od 03.2013 Renault Scenic II 2,0i automat

Offline Jan Fryska

  • Przyspiesza
  • Wiadomości: 40
  • Skąd: Gdańsk
  • Posiadany samochód: Xsara Picasso 1.6 16V '06
  • Miejscowość: Gdańsk
Re: XP nie dopala - "electronic immobiliser fault"
« Odpowiedź #5 dnia: Listopad 22, 2012, 15:34:54 »
To prawda - ale z aku to rydzyk - fizyk:-) ja w poprzednim aucie na F przejeździłem 12 lat - padł dopiero po ostatniej zimie - w kwietniu dzielnie odpalając starego diesla nawet przy -20 - a umarł z nienacki (zwarcie wewnętrzne: dead i już) w  niedzielę pod kościołem, co by na cmentarz było blisko ;-). Za to w moim służbowym Megane nie dojechał do końca gwarancji, choć jeździłem nim tylko na długie trasy - padł po 2 latach i 100 000.
Dlatego nie zdziwię się, że tu po 5 latach jest coś nie tak. Żona jeździ dziennie 4 km. 2 z górki i 2 pod górkę. zabójstwo dla auta ;-) Więc permanentne niedoładowanie. A do tego często jeszcze w połowie drogi przerwa na sklep - wiec 4 km i 3 rozruchy - bilans zapewne ujemny.
Co do reszty - posprawdzałem co umiałem, i wydaje mi się, że prąd nie ucieka.
Prostownik w pogotowiu - będę sprawdzał dalej.