Klub Cytrynki
Francuskie.pl - Twoja codzienna
porcja aktualności na temat marki Citroen

Autor Wątek: Economy mode  (Przeczytany 2511 razy)

0 użytkowników i 2 Gości przegląda ten wątek.

chlo

  • Gość
Economy mode
« dnia: Grudzień 23, 2014, 19:08:53 »
Wymieniłem tydzień temu akumulator, bo już nie dawał sobie rady przy niższych temperaturach i często pojawiał się economy mode po nocy. Dziś natomiast, z nową Centrą Futurą, mocniejszą niż poprzednia "bateria" wsiadam i co widzę - czerwoną kontrolkę od aku i economy mode.
Co jest grane? Czy powinienem zrobić jakiś przegląd instalacji elektrycznej? Jeżeli tak to czego i gdzie szukać?

Offline Piotr Nowak

  • Byle do przodu
  • *
  • Wiadomości: 238
  • Skąd: Olkusz
  • Posiadany samochód: citroen xsara picasso 1,8 16V 115KM 2002r.
  • Zainteresowania: motoryzacja,
  • Miejscowość: Olkusz
Re: Economy mode
« Odpowiedź #1 dnia: Grudzień 24, 2014, 02:43:39 »
Sprawdź ładowanie alternatora,być może ładuje za niskim prądem

Offline Karol Chyla

  • Wrzuca piąty bieg
  • ***
  • Wiadomości: 936
  • Skąd: Połaniec
  • Posiadany samochód: Grand Scenic 2,0 16V LPG, była Xsara Picasso 2,0HDi 2002r.;
  • Miejscowość: Połaniec
Re: Economy mode
« Odpowiedź #2 dnia: Grudzień 24, 2014, 13:49:50 »
Pomiar napięcia ładowania na słupkach akumulatora.

Sprawdź czy nie ma korozji na klemach i na mostku plusowym pod maską. To takie złącze obok filtra powietrza. Do niego dochodzi kabel od akumulatora i to jest główne połączenie elektryczne w samochodzie.

Offline Bartłomiej Trocha

  • Wrzuca piąty bieg
  • ***
  • Wiadomości: 1 757
  • Skąd: Koszecin slaskie
  • Posiadany samochód: C5 I 2.2 hdi 204KM
  • Zainteresowania: Mechanika elektronika programowanie sterownikow
  • Miejscowość: Koszecin slaskie
Re: Economy mode
« Odpowiedź #3 dnia: Grudzień 24, 2014, 15:54:17 »
na elektroda wyczyrałem, że to centralny lub radio. wepnij amperomierz miedzy aku a kleme i podaj wynik przy zamknietym i otwartym aucie
Car DNA programowanie ecu, mechanika, elektronika

Offline Michał Majewski

  • Sponsor
  • ****
  • Wiadomości: 2 501
  • Skąd: Milówka
  • Posiadany samochód: C8 2.0 16V automat 2008 | Astra G 1.6 16V automat 2003
  • Zainteresowania: Wyceny nieruchomości, stary, stacjonarny sprzęt audio, amatorskie stolarstwo i kolej :)
  • Miejscowość: Milówka
Odp: Economy mode
« Odpowiedź #4 dnia: Luty 13, 2016, 21:09:00 »
Dzisiaj pierwszy raz włączył mi się economy mode w mojej XP i nastąpiło to po wymianie radia na niefabryczne. Czy to może mieć związek? Radio gra prawidłowo, wyłączyłem je, zamknąłem samochód i po 3 godzinach wróciłem, otworzyłem zamek centralny i na desce zapaliła się kontrolka akumulatora i napis "economy mode active".


Nie dało się włączyć świateł, radia, nic nie działało. Samochód natomiast bez problemu odpalił. Pochodził 10 sekund, zgasiłem go, zamknąłem, wróciłem po 20 minutach i nic się nie dzieje, wszystko działa, żaden "economy mode" się nie włącza.


Co o tym myśleć? Radio kupiłem używane, ale raczej pewne. Clarion CZ202EG. Czy radio może mieć taką usterkę, że mimo wyłączenia go przyciskiem nadal pobiera prąd i rozładowuje akumulator?


Edit:
Przed chwilą wróciłem do samochodu. Otworzyłem zamek z pilota i po chwili drzwi same się zamknęły, ale światło w kabinie nie zgasło. Musiałem ponownie klikać na pilocie. Czyli może centralny wariować?
« Ostatnia zmiana: Luty 13, 2016, 22:02:54 wysłana przez Michał Majewski »
"Życie jest zbyt krótkie, żeby jeździć Golfem"

Były: Xsara 1, Xsara 2, Xsara Picasso