Klub Cytrynki
Francuskie.pl - Twoja codzienna
porcja aktualności na temat marki Citroen

Autor Wątek: [MkIII] Skrzynia AM6 czasami szarpie  (Przeczytany 607314 razy)

0 użytkowników i 5 Gości przegląda ten wątek.

cefek

  • Gość
Odp: [MkIII] Skrzynia AM6 czasami szarpie
« Odpowiedź #700 dnia: Luty 26, 2017, 14:15:41 »
Generalnie na pochyleniu zawsze lepiej nie obciążać zapadki w skrzyni, tylko hamować hamulcem. Łatwiej też potem - na pochyleniu - wrzucić z P inny tryb, bo się blokada nie przesunie pod wpływem niedużego ruchu kół.


Co zaś do zmiany z P na D, biorąc pod uwagę ile różnych rzeczy może się zepsuć w skrzyni, nie martwiłbym się na zapas o ile podczas jazdy jest OK.

Offline Artur Fiuk

  • Przyspiesza
  • Wiadomości: 24
  • Skąd: Lublin, Garwolin, Polska
  • Posiadany samochód: Citroën C5 (X7) Kombi 2.0 HDi 120KW (163HP), BVA AM6C1
  • Zainteresowania: informatyka, sieci, foto
  • Miejscowość: Lublin, Garwolin, Polska
Odp: [MkIII] Skrzynia AM6 czasami szarpie
« Odpowiedź #701 dnia: Marzec 04, 2017, 22:24:57 »
Witam.  Czy w okolicach Puław, Lublina lub Warszawy możecie mi polecić kogoś kto dobrze wymieni olej w skrzyni ? Oczywiście chodzi mi o wymianę dynamiczną.
Pytanie 2. Wymiana uszczelniacza lewej i prawej półosi - robił ktoś z Was ? Czy lepiej będzie zrobić to przed wymiana oleju, czy można i po. Zauważyłem śladowe pocenie w tych miejscach i pomyślałem o wymianie kompletu.


« Ostatnia zmiana: Marzec 05, 2017, 21:29:41 wysłana przez Artur Fiuk »

Offline Artur Fiuk

  • Przyspiesza
  • Wiadomości: 24
  • Skąd: Lublin, Garwolin, Polska
  • Posiadany samochód: Citroën C5 (X7) Kombi 2.0 HDi 120KW (163HP), BVA AM6C1
  • Zainteresowania: informatyka, sieci, foto
  • Miejscowość: Lublin, Garwolin, Polska
Odp: [MkIII] Skrzynia AM6 czasami szarpie
« Odpowiedź #702 dnia: Marzec 11, 2017, 22:54:09 »
Jakieś info ? Nikt nic nie wie?

Wysłane z mojego SM-A310F przy użyciu Tapatalka


Offline TOMASZ KOZIOŁ

  • Mistrz prostej
  • **
  • Wiadomości: 812
  • Skąd: warszawa
  • Posiadany samochód: CITROEN C5 TOURER (X7) 2,0HDI 2008r
  • Miejscowość: warszawa
Odp: [MkIII] Skrzynia AM6 czasami szarpie
« Odpowiedź #703 dnia: Marzec 12, 2017, 10:27:09 »

Offline Artur Fiuk

  • Przyspiesza
  • Wiadomości: 24
  • Skąd: Lublin, Garwolin, Polska
  • Posiadany samochód: Citroën C5 (X7) Kombi 2.0 HDi 120KW (163HP), BVA AM6C1
  • Zainteresowania: informatyka, sieci, foto
  • Miejscowość: Lublin, Garwolin, Polska
Odp: [MkIII] Skrzynia AM6 czasami szarpie
« Odpowiedź #704 dnia: Marzec 12, 2017, 16:15:28 »
http://www.sebkar.pl/.
A jakieś opinie?
Ktoś robił tam coś?


Wysłane z mojego SM-A310F przy użyciu Tapatalka


Offline Marek Brzeziński

  • Byle do przodu
  • *
  • Wiadomości: 342
  • Skąd: Warszawa
  • Posiadany samochód: C5II, 2.0 Hdi, 2006, ASB, exclusive <=250 kkm
  • Zainteresowania: fotografia, wideo
  • Miejscowość: Warszawa
Odp: [MkIII] Skrzynia AM6 czasami szarpie
« Odpowiedź #705 dnia: Kwiecień 07, 2017, 10:53:51 »
Napiszę tu, mimo że mam C5 II, bo to ta sama skrzynia. Otóż dopadło moje auto falowanie obrotów przy 2000, jakby skrzynia nie mogła się zdecydować czy zmienić bieg na wyższy, lekkie poszarpywanie skrzyni, szczególnie z 2-3. Często szarpało też lekko przy hamowaniu silnikiem. Sprawdziłem FAP w lexia i było 100% sadzy na liczniku zabrudzenia.
Mam nowy olej w skrzyni, wymieniony dynamicznie. Poczytałem u nas i na innym forum i zrobiłem to co jest opisane również w tym wątku.
Wymuszona regeneracja FAP. Pojechałem na obwodnicę, tempomat na 90 km/h, 4 bieg, ok. 3000 obrotów i start. FAP wypalał się ok 15 minut, choć ludzie pisali że 10 min. Po wypaleniu stan FAP to 0,78%. Falowanie jest ledwo wyczuwalne wręcz go nie ma, może się już doszukuję problemu. Przestało szarpać na hamowaniu i zdecydowanie poprawiła się kultura zmiany biegów z 2 na 3.
Reasumując zanim pojedziesz do mechanika od skrzyni i zostawisz tam 2-3 tysiące lepiej poszukać prostych i tanich rozwiązań.
Muszę jeszcze sprawdzić wężyki podciśnienia przy przepustnicy, wyczyścić przepustnicę i te wielkie plastikowe rury, bo są mocno zasyfione od odmy. Póki co jest miód malina:)
youtube.com/wedkarskiedylematy

Offline Adam Madejski

  • Wrzuca piąty bieg
  • ***
  • Wiadomości: 1 440
  • Skąd: Dąbrowa Górnicza
  • Posiadany samochód: C5 3,0 V6 2005 MKII + LPG / 307 2,0 16V 2002 / C5 x7 2.0 163KM
  • Zainteresowania: motoryzacja, rowery, piłka ręczna, bushcraft, zhp
  • Miejscowość: Dąbrowa Górnicza
Odp: [MkIII] Skrzynia AM6 czasami szarpie
« Odpowiedź #706 dnia: Kwiecień 13, 2017, 17:34:57 »
Pytanie do znawców....czy podczas jazdy z dużą prędkością można dać lewarek na N ? Czym to grozi?

Wysłane z mojego SM-G930F przy użyciu Tapatalka


Offline Michał Nowakowski

  • Wrzuca piąty bieg
  • ***
  • Wiadomości: 1 444
  • Skąd: Tarnów
  • Posiadany samochód: Kiedyś C5 (X7) Tourer 2.0 hdi AM6, teraz Mondek Mk5 Titanium PowerShift 2.0 tdci 180PS
  • Zainteresowania: podróże, dobra kuchnia, dobre wina...
  • Miejscowość: Tarnów
Odp: [MkIII] Skrzynia AM6 czasami szarpie
« Odpowiedź #707 dnia: Kwiecień 13, 2017, 17:48:12 »
Nie można. Jednorazowo pewnie niczym ale po kilku takich numerach możesz się zdziwić. Chodzi o ogromne różnice ciśnień i brak smarowania.

Wysłane z mojego SM-G925F przy użyciu Tapatalka

FAP out, EGR off, POWER up :)

Offline Adam Madejski

  • Wrzuca piąty bieg
  • ***
  • Wiadomości: 1 440
  • Skąd: Dąbrowa Górnicza
  • Posiadany samochód: C5 3,0 V6 2005 MKII + LPG / 307 2,0 16V 2002 / C5 x7 2.0 163KM
  • Zainteresowania: motoryzacja, rowery, piłka ręczna, bushcraft, zhp
  • Miejscowość: Dąbrowa Górnicza
Odp: [MkIII] Skrzynia AM6 czasami szarpie
« Odpowiedź #708 dnia: Kwiecień 13, 2017, 17:50:33 »
Ok. Dzięki. Szumi mi któreś łożysko w kole i chciałem się wsłuchać które.

Wysłane z mojego SM-G930F przy użyciu Tapatalka


Offline TOMASZ KOZIOŁ

  • Mistrz prostej
  • **
  • Wiadomości: 812
  • Skąd: warszawa
  • Posiadany samochód: CITROEN C5 TOURER (X7) 2,0HDI 2008r
  • Miejscowość: warszawa
Odp: [MkIII] Skrzynia AM6 czasami szarpie
« Odpowiedź #709 dnia: Kwiecień 13, 2017, 17:59:52 »
Ja ostatnio trzymając rękę na lewarku miałem ostre hamowanie i ręka pchnęła mi na N, dało się normalnie wbić D bez żadnego łupnięcia, szarpnięcia.

Offline Grzegorz Jakubowski

  • Przyspiesza
  • Wiadomości: 48
  • Skąd: Chojnice
  • Posiadany samochód: Citroen Mk3 C5 2.0 hdi rok 2009 Exclusive
  • Zainteresowania: Motoryzacja,informatyka specjalność lexia ,clip .
  • Miejscowość: Chojnice
Odp: [MkIII] Skrzynia AM6 czasami szarpie
« Odpowiedź #710 dnia: Kwiecień 16, 2017, 09:58:19 »
W mojej cytrynce ta sama usterka na początku małe poszarpywanie ,potem przeciąganie ,teraz doszedł już fizyczny poślizg przy przyspieszaniu na biegu 5 na 6 wzrost obrotów i zła nowina dla ciebie u mnie niestety to nie był olej skończyło się sprzęgło przejechane mam 150 tyś skrzynia 6 radzę rozebrać i zobaczyć u mnie stan okładziny zerowy ,zalecam też wymianę razem z dwu masą bo na nowym sprzęgle dwu masa też padnie szybko. Polecam komplety LUK SPRZĘGŁO ŁOŻYSKO DWUMASA DO NASZEGO TO 1200 ZŁ

Offline TOMASZ KOZIOŁ

  • Mistrz prostej
  • **
  • Wiadomości: 812
  • Skąd: warszawa
  • Posiadany samochód: CITROEN C5 TOURER (X7) 2,0HDI 2008r
  • Miejscowość: warszawa
Odp: [MkIII] Skrzynia AM6 czasami szarpie
« Odpowiedź #711 dnia: Kwiecień 16, 2017, 13:21:50 »
Grzegorz na czyjego posta odpowiadasz bo chyba nie z tego wątku. W aucie z am6 a o takim tu mowa nie ma dwunastu i sprzęgła

Offline Grzegorz Jakubowski

  • Przyspiesza
  • Wiadomości: 48
  • Skąd: Chojnice
  • Posiadany samochód: Citroen Mk3 C5 2.0 hdi rok 2009 Exclusive
  • Zainteresowania: Motoryzacja,informatyka specjalność lexia ,clip .
  • Miejscowość: Chojnice
Odp: [MkIII] Skrzynia AM6 czasami szarpie
« Odpowiedź #712 dnia: Kwiecień 16, 2017, 18:56:16 »
a tak nie doczytałem że to amak 6 ;-)

Offline Paweł Kempiński

  • Byle do przodu
  • *
  • Wiadomości: 192
  • Skąd: Kalisz
  • Posiadany samochód: Był C5 Hatchback 2.0 Hdi 2003r; C5 Hatchback 2.0 Hdi 2007r, Excl. Jest: C5 X7 Tourer '10 2.0 163KM
  • Miejscowość: Kalisz
Odp: [MkIII] Skrzynia AM6 czasami szarpie
« Odpowiedź #713 dnia: Czerwiec 22, 2017, 12:09:35 »
W ostatnim czasie zauważyłem pewien problem, który pojawił się ze skrzynią biegów AM6. Otóż na zimnym silniku przy obecnych temperaturach porannych skrzynia omija 4 bieg - wrzuca go na chwilę i przerzuca na 5 praktycznie przy 50km/h. Czy Wy u siebie też taki objaw macie, co może być przyczyną takie zachowania?
Po kilku minutach jazdy skrzynia przestaje omijać 4 i pracuje normalnie.
Moja skrzynia jest po całkowitym remoncie w Teo-Motors kilka miesięcy temu. Szczerze mówiąc to nie wiem w jaki sposób powinna pracować skrzynia w naszych Cytrynach, nigdy wcześniej nie miałem automatu i chętnie bym zobaczył jaki powinna pracować ta skrzynia, gdyż mam odczucie, że moja nie pracuje tak jak powinna.

Jeszcze mam pytanie odnośnie stylu jazdy: w jaki sposób osiągać prędkość docelową w automacie, żeby spalanie było jak najmniejsze - jak operować pedałem przyspieszenia? Czy bardzo delikatnie przyspieszać, czy może robić to bardziej dynamicznie?
Patrząc na chwilowe zużycie paliwa na komputerze, mam wrażenie, że przy bardziej dynamicznym przyspieszaniu zużycie paliwa jest mniejsze.

Offline Adam Madejski

  • Wrzuca piąty bieg
  • ***
  • Wiadomości: 1 440
  • Skąd: Dąbrowa Górnicza
  • Posiadany samochód: C5 3,0 V6 2005 MKII + LPG / 307 2,0 16V 2002 / C5 x7 2.0 163KM
  • Zainteresowania: motoryzacja, rowery, piłka ręczna, bushcraft, zhp
  • Miejscowość: Dąbrowa Górnicza
Odp: [MkIII] Skrzynia AM6 czasami szarpie
« Odpowiedź #714 dnia: Czerwiec 22, 2017, 12:33:19 »
Co do spalania to wg moich obserwacji lepiej jest szybko osiągnąć pożądaną prędkość a później tylko lekko ciągnąć gazem. Co do pracy skrzyni to u mnie działa na wszystkich biegach.

Wysłane z mojego SM-G930F przy użyciu Tapatalka


Offline Robert Roszak

  • Przyspiesza
  • Wiadomości: 24
  • Skąd: Komorniki
  • Posiadany samochód: C5(X7) 2.0HDi 163
  • Miejscowość: Komorniki
Odp: [MkIII] Skrzynia AM6 czasami szarpie
« Odpowiedź #715 dnia: Czerwiec 22, 2017, 23:29:07 »
W ostatnim czasie zauważyłem pewien problem, który pojawił się ze skrzynią biegów AM6. Otóż na zimnym silniku przy obecnych temperaturach porannych skrzynia omija 4 bieg - wrzuca go na chwilę i przerzuca na 5 praktycznie przy 50km/h. Czy Wy u siebie też taki objaw macie, co może być przyczyną takie zachowania?
Po kilku minutach jazdy skrzynia przestaje omijać 4 i pracuje normalnie.
Moja skrzynia jest po całkowitym remoncie w Teo-Motors kilka miesięcy temu. Szczerze mówiąc to nie wiem w jaki sposób powinna pracować skrzynia w naszych Cytrynach, nigdy wcześniej nie miałem automatu i chętnie bym zobaczył jaki powinna pracować ta skrzynia, gdyż mam odczucie, że moja nie pracuje tak jak powinna.

Jeszcze mam pytanie odnośnie stylu jazdy: w jaki sposób osiągać prędkość docelową w automacie, żeby spalanie było jak najmniejsze - jak operować pedałem przyspieszenia? Czy bardzo delikatnie przyspieszać, czy może robić to bardziej dynamicznie?
Patrząc na chwilowe zużycie paliwa na komputerze, mam wrażenie, że przy bardziej dynamicznym przyspieszaniu zużycie paliwa jest mniejsze.
Witam! Ja dołączę się do tematu, mam to samo na zimnej skrzyni - tj skrzynia (ale nie zawsze - zwłaszcza jak jest zimno) bardzo szybko nisko wbija 5 co prawda nie pomija 4 ale bardzo szybko zaraz włącza 5. Moja skrzynia ma 155tys i nie ogólnie chodzi idealnie. Pytanie dlaczego tak się dzieje??

Offline Paweł Kempiński

  • Byle do przodu
  • *
  • Wiadomości: 192
  • Skąd: Kalisz
  • Posiadany samochód: Był C5 Hatchback 2.0 Hdi 2003r; C5 Hatchback 2.0 Hdi 2007r, Excl. Jest: C5 X7 Tourer '10 2.0 163KM
  • Miejscowość: Kalisz
Odp: [MkIII] Skrzynia AM6 czasami szarpie
« Odpowiedź #716 dnia: Czerwiec 23, 2017, 08:01:41 »
Doprecyzuję swoją wypowiedź, Robert u mnie dzieje się tak samo, czyli biegu 4 nie pomija tylko bardzo nisko włącza 5.

Offline Robert Roszak

  • Przyspiesza
  • Wiadomości: 24
  • Skąd: Komorniki
  • Posiadany samochód: C5(X7) 2.0HDi 163
  • Miejscowość: Komorniki
Odp: [MkIII] Skrzynia AM6 czasami szarpie
« Odpowiedź #717 dnia: Czerwiec 25, 2017, 21:41:36 »
Doprecyzuję swoją wypowiedź, Robert u mnie dzieje się tak samo, czyli biegu 4 nie pomija tylko bardzo nisko włącza 5.
Witaj! No to mamy dokładnie to samo. Jedyne co mogę podejrzewać i co mamy wspólnego to olej w Skrzyni - tzn ja wymieniałem 2x statycznie u Myszkowskiego a potem 2x sam na Motul Multi ATF (osobiście nie sądze aby to było przyczyną). Myszkowski też zalewa tą skrzynię Motulem. Ja swego czasu też miałem przeboje ze skrznią (posty powyżej) ale po ustawieniu odpowiedniego licznika oleju i przejechaniu ok 2000tys km skrzynia się ustawiła.

Offline Mariusz Popkowicz

  • Przyspiesza
  • Wiadomości: 40
  • Skąd: wwa
  • Posiadany samochód: C5 X7 Tourer 09r 136 BVA
  • Miejscowość: wwa
Odp: [MkIII] Skrzynia AM6 czasami szarpie
« Odpowiedź #718 dnia: Lipiec 06, 2017, 19:26:18 »
Witam kolegów, niedługo jadę na wymianę statyczną oleju.
Przebieg 190kkm, licznik oleju 700k. Zaproponowano mi wymianę statyczną w ilości 10L, dolewki po 3l a w międzyczasie 'mieszanie' biegami, wszystko jednego dnia. Proszę o poradę czy samo takie 'mieszanie' wystarczy, czy przydało by się przejechać kilkanaście kilometrów pomiędzy kolejnymi dolewkami ?
O jaki stan licznika zużycia poprosić w takim wypadku ? 150k ? Czy 'przyuczać' skrzynię po takiej wymianie ?


Liczę na rady bardziej doświadczonych w tej materii ! :)

Offline Artur Parzygnat

  • Wrzuca piąty bieg
  • ***
  • Wiadomości: 1 063
  • Skąd: Kwidzyn- Zmywakowo
  • Posiadany samochód: Peugeot 407 2.0 HDI 2006 Siemens- wóz drabiniasty
  • Zainteresowania: Bioenergoterapia
  • Miejscowość: Kwidzyn- Zmywakowo
Odp: [MkIII] Skrzynia AM6 czasami szarpie
« Odpowiedź #719 dnia: Lipiec 06, 2017, 20:41:27 »
Liczę na rady bardziej doświadczonych w tej materii ! :)
Mariuszek 7 lat jesteś na forum i nie zdążyłeś się doktoryzować w tej materii?? Niejeden posiadacz tutaj tego dokonał.
Były: Garbus 1200 Meksyk, Ford Taunus 1.6 kombi, Mazda 626 GD 2.0 Liftback automat, Ford Transit 130 2.4D , Mazda Premacy 2.0D, Nissan Primera P11 lift 2.0D, Citroen C5 MkI 2.0 HDI, Volvo 740 2.0 benz, Ford Mondeo MkIII 2.0 TDCI, Citroen C5 MkII 2.2 HDI automat.

Offline Mariusz Popkowicz

  • Przyspiesza
  • Wiadomości: 40
  • Skąd: wwa
  • Posiadany samochód: C5 X7 Tourer 09r 136 BVA
  • Miejscowość: wwa
Odp: [MkIII] Skrzynia AM6 czasami szarpie
« Odpowiedź #720 dnia: Lipiec 06, 2017, 20:51:16 »
Liczę na rady bardziej doświadczonych w tej materii ! :)
Mariuszek 7 lat jesteś na forum i nie zdążyłeś się doktoryzować w tej materii?? Niejeden posiadacz tutaj tego dokonał.

Że tak rzeknę Arturku :D
Gdybym miał doktorat lub chociaż inżyniera w tej kwestii to bym nie pytał, niestety takiego tytułu przez te 7 lat uzyskać mi się nie udało, toteż pozwalam sobie takie pytanie zadać :)
W 90% kwestia rozbija się 'zmieniać czy nie zmieniać', 'taki czy inny olej' lub 'statyczna czy dynamiczna'. Ja chciałbym uzyskać więcej szczegółów na temat wymiany statycznej, nie wykluczone że gdzieś taka informacja jest, jednak mimo tak długiego stażu na forum na owe informacje nie natrafiłem :(

W związku z powyższym, czy ktoś doradzi ?

Offline Mariusz Popkowicz

  • Przyspiesza
  • Wiadomości: 40
  • Skąd: wwa
  • Posiadany samochód: C5 X7 Tourer 09r 136 BVA
  • Miejscowość: wwa
Odp: [MkIII] Skrzynia AM6 czasami szarpie
« Odpowiedź #721 dnia: Lipiec 09, 2017, 20:23:42 »
Pomoże ktoś w tym temacie? :(

Offline Jakub Nawara

  • Wrzuca piąty bieg
  • ***
  • Wiadomości: 911
  • Posiadany samochód: C5 X7 163KM
Odp: [MkIII] Skrzynia AM6 czasami szarpie
« Odpowiedź #722 dnia: Lipiec 09, 2017, 21:43:52 »
Kolego możesz przeczyta ć cały wątek i wtedy łatwiej podejmiesz decyzję. Nikt Ci nie doradzi co masz zrobić bo to Twoja skrzynia.

Wysłane z telefonu przy użyciu Tapatalka


Offline Mariusz Popkowicz

  • Przyspiesza
  • Wiadomości: 40
  • Skąd: wwa
  • Posiadany samochód: C5 X7 Tourer 09r 136 BVA
  • Miejscowość: wwa
Odp: [MkIII] Skrzynia AM6 czasami szarpie
« Odpowiedź #723 dnia: Lipiec 10, 2017, 09:35:12 »
Nie oczekuję odpowiedzi 'zmieniaj dynamicznie' albo 'zmień statycznie 5 raz' tylko porady co myślą bardziej doświadczeni w tym temacie, a dokładnie czy zmiana statyczna 3 razy w ciągu jednego dnia z przerwami jedynie na 'wachlowanie skrzynią' jedynie na postoju (bez jakiejkolwiek jazdy) ma sens. Bo z tego co rozumiem, w takim przypadku jedyne co można zmienić to P R N D na hamulcu, natomiast poszczególnych przełożeń chyba nie, więc nie wiem czy będzie to wystarczające. Człowiek z którym rozmawiałem w warsztacie, powiedział że całe 10l wymienią jednego dnia, a na pytanie 'rozumiem, że w międzyczasie zrobicie Panowie jakieś przejazdy' powiedział że nie, że wymiana 3l, odpalenie i wachlowanie skrzynią, potem kolejne 3l i to samo itd.


Doradźcie proszę bo nie wiem jak ugryźć temat, o co powinienem zapytać.
Sporo tematu przeczytałem, ale niestety nie mam wystarczająco czasu na przeczytanie całych 35 stron :(

Offline Mariusz Tober

  • Przyspiesza
  • Wiadomości: 25
  • Skąd: Warszawa Ursus
  • Posiadany samochód: C5 2.0HDI 163KM 2011 sedan
  • Zainteresowania: Astrofotografia, psytrance
  • Miejscowość: Warszawa Ursus
Odp: [MkIII] Skrzynia AM6 czasami szarpie
« Odpowiedź #724 dnia: Lipiec 11, 2017, 20:46:11 »
Cześć, ja streszczę te 35 stron, ale to raczej sprawy nie ułatwi:
1) część osób twierdzi, że tylko dynamiczna bo czyści wszystko.
2) inna część osób twierdzi, że tylko statycznie bo można mniej szkód zrobić niż pożytku, teraz następuje podział na:
  a) wlać 3l, przejechać 100, 200, 2000km i znowu wymienić 3l i powtórka
  b) wlać 3l, powachlować, powtórzyć tyle razy ile Ci się podoba.
3) Kwestia rodzaju oleju - tutaj masz 20 stron streszczonych, olej o specyfikacji AW-1 albo JWS3309 - w zależności jaką normę emisji spalin spełnia Twój silnik oraz jakie masz preferencje...


To wyżej napisałem z przymrużeniem oka, choć po części takie wnioski wyniosłem po wielokrotnym czytaniu tego tematu.


Ja proponuje dwie opcje - jeżeli się znasz lub masz odwagę lub chcesz eksperymentować to spróbuj sam zmienić olej, może pomóc, zaszkodzić pewnie mniej.


Drugą opcja, którą sam wybrałem, to wizyta w warsztacie i zdanie się na wiedzę innych, sam osobiście jestem po trzeciej wizycie na wymianę oleju i niestety muszę stwierdzić, że to jest jak z budowlańcami (przepraszam, jeżeli mówię zbyt ogólnie, ale takie mam doświadczenia). Co serwis to mówi mi "kto panu to tak s....", ale wydaje mi się, że w końcu znalazłem konkretny pod samą Warszawą - po następnej wizycie opiszę doświadczenia.
Warszawa Ursus - Lexia