Klub Cytrynki
Francuskie.pl - Twoja codzienna
porcja aktualności na temat marki Citroen

Autor Wątek: [MkIII 2010 rok] łatwość i sens montażu elektrycznego otwierania i zamykania tylnej klapy w kombi  (Przeczytany 40772 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline TOMASZ KOZIOŁ

  • Mistrz prostej
  • **
  • Wiadomości: 812
  • Skąd: warszawa
  • Posiadany samochód: CITROEN C5 TOURER (X7) 2,0HDI 2008r
  • Miejscowość: warszawa
schematy są i to nawet w tym temacie. Jesli nie macie instalacji to może się okazać że będzie BSI do wymiany bo podobno są inne.

Offline Marek Bor

  • Kierowca bombowca
  • ****
  • Wiadomości: 2 644
  • Skąd: Olsztyn
  • Posiadany samochód: Citroen C5 Kombi 3.0 HDI 241KM 2012 rok Exclusive
  • Zainteresowania: Po za Citroen ujeżdżam jeszcze motocykl Honda Shadow vt750 ACE
  • Miejscowość: Olsztyn
Jesli nie macie instalacji to może się okazać że będzie BSI do wymiany bo podobno są inne.

O ja pierniczę. Jak sprawdzić, czy BSI jest takie jak trzeba?
U mnie zmiana!!! To już szósta C5 tym razem 2012 rok 3.0HDI oczywiście też w kombi na full wypasie Exclusive.

Offline TOMASZ KOZIOŁ

  • Mistrz prostej
  • **
  • Wiadomości: 812
  • Skąd: warszawa
  • Posiadany samochód: CITROEN C5 TOURER (X7) 2,0HDI 2008r
  • Miejscowość: warszawa
Tego nie wiem ale elektryk w citroenie mi mówił że są inne pod klapę elektryczną. Jeśli po otworzeniu klapki z BSI widać naklejkę z modelem to mogę sprawdzić. ale jeśli zerkniemy do katalogu to nic nie ma o różnicach w klapie tylko o super blokadzie.
« Ostatnia zmiana: Październik 28, 2016, 16:50:39 wysłana przez TOMASZ KOZIOŁ »

Offline Marek Bor

  • Kierowca bombowca
  • ****
  • Wiadomości: 2 644
  • Skąd: Olsztyn
  • Posiadany samochód: Citroen C5 Kombi 3.0 HDI 241KM 2012 rok Exclusive
  • Zainteresowania: Po za Citroen ujeżdżam jeszcze motocykl Honda Shadow vt750 ACE
  • Miejscowość: Olsztyn
Pamiętam, że jak kiedyś grzebałem w moim BSI to widziałem funkcję elektrycznej klapy, która oczywiście była wyłączona, więc może moje BSI da radę skoro ta funkcja jest w nim widoczna?
U mnie zmiana!!! To już szósta C5 tym razem 2012 rok 3.0HDI oczywiście też w kombi na full wypasie Exclusive.

Offline TOMASZ KOZIOŁ

  • Mistrz prostej
  • **
  • Wiadomości: 812
  • Skąd: warszawa
  • Posiadany samochód: CITROEN C5 TOURER (X7) 2,0HDI 2008r
  • Miejscowość: warszawa
Może tak tylko mi ściemniał o rożnych BSI

Offline Igor Kowalski

  • Nowy Użytkownik
  • Wiadomości: 8
  • Posiadany samochód: c 5 mkIII 2,0 hdi 163
Widzę ,że powoli coś się dzieje w temacie elektrycznej klapy, sam też szukałem info w tym temacie , zakupiłem wszystkie części / wiązki siłowniki, silnik, elektrozaczep klapy,przycisk,  i nową wewnętrzną obudowę z filcu/ jednym słowem komplet.Miałem montować a żonka auto wymieniła na takie z napędem 4x4. Graty w szafie ale cytrynki brak :(

Offline TOMASZ KOZIOŁ

  • Mistrz prostej
  • **
  • Wiadomości: 812
  • Skąd: warszawa
  • Posiadany samochód: CITROEN C5 TOURER (X7) 2,0HDI 2008r
  • Miejscowość: warszawa
Chętny na graty pewnie się znajdzie tu na forum.

Offline TOMASZ KOZIOŁ

  • Mistrz prostej
  • **
  • Wiadomości: 812
  • Skąd: warszawa
  • Posiadany samochód: CITROEN C5 TOURER (X7) 2,0HDI 2008r
  • Miejscowość: warszawa
Graty do el klapy tylko trzeba popytać o wykładzinę klapy z przyciskiem. https://www.olx.pl/oferta/silnik-mechanizm-citroen-c5-CID5-IDiHcsD.html#56c86f748f

Offline Marek Bor

  • Kierowca bombowca
  • ****
  • Wiadomości: 2 644
  • Skąd: Olsztyn
  • Posiadany samochód: Citroen C5 Kombi 3.0 HDI 241KM 2012 rok Exclusive
  • Zainteresowania: Po za Citroen ujeżdżam jeszcze motocykl Honda Shadow vt750 ACE
  • Miejscowość: Olsztyn
To u mnie będzie taniej. :)
U mnie zmiana!!! To już szósta C5 tym razem 2012 rok 3.0HDI oczywiście też w kombi na full wypasie Exclusive.

Offline MARIUSZ MARECKI

  • Przyspiesza
  • Wiadomości: 28
  • Skąd: Kuj-Pomorskie
  • Posiadany samochód: C5 III 2009
  • Zainteresowania: Muzyka,mechanika
  • Miejscowość: Kuj-Pomorskie
Myślicie że da się oszukać uszczelkę zapobiegająca przytrzasnieciu? Jestem w trakcie instalacji klapy u szwagra i wszystko ok ale przy próbie zamknięcia klapy pika i wywala błąd braku uszczelek

Offline Jakub Nawara

  • Wrzuca piąty bieg
  • ***
  • Wiadomości: 911
  • Posiadany samochód: C5 X7 163KM
Pytanie czy można w jakiś sposób z pilota zamykać klapę  ?

Wysłane z telefonu przy użyciu Tapatalka


Offline Marcin Kaminski

  • Byle do przodu
  • *
  • Wiadomości: 311
  • Skąd: UK
  • Posiadany samochód: C5 MKIII
  • Miejscowość: UK
Nie. Na pewno nie w standardowym zestawie.
Dlatego ta opcja to typowy bajer do katalogu auta, tak że niby jak bmw ma funkcje.
Otwieranie trwa wieki, trzeba I tak mieć kluczyk (z zakupami w zębach nie pomoze), a jak ma focha to i tak się nie otworzy (tryb Eco)

Sent from my E6853 using Tapatalk


Offline Marcin Kaminski

  • Byle do przodu
  • *
  • Wiadomości: 311
  • Skąd: UK
  • Posiadany samochód: C5 MKIII
  • Miejscowość: UK
Pytanie czy można w jakiś sposób z pilota zamykać klapę  ?

NIE, podyktowane jest to względami bezpieczeństwa, masz być w pobliżu na wszelki wypadek i widzieć co się dzieje ....
Szyby da radę domknac z kluczyka a to jest bardziej niebezpieczne niż klapa która i tak zatrzyma się przy najmniejszym oporze.

Sent from my E6853 using Tapatalk


Offline Marcin Kaminski

  • Byle do przodu
  • *
  • Wiadomości: 311
  • Skąd: UK
  • Posiadany samochód: C5 MKIII
  • Miejscowość: UK
Nie. Na pewno nie w standardowym zestawie.
Dlatego ta opcja to typowy bajer do katalogu auta, tak że niby jak bmw ma funkcje.
Otwieranie trwa wieki, trzeba I tak mieć kluczyk (z zakupami w zębach nie pomoze), a jak ma focha to i tak się nie otworzy (tryb Eco)

Sent from my E6853 using Tapatalk




... a to w bmw szybciej trwa podnoszenie/otwieranie klapy niby ?
Nie ale ten bajer był wtedy kojarzony z autami premium, ze to prawie jak w S klasie klapa mnie się "łutfuera".
A u "somsiada" firanki latają tak podglada.


Sent from my E6853 using Tapatalk


Offline Marcin Kaminski

  • Byle do przodu
  • *
  • Wiadomości: 311
  • Skąd: UK
  • Posiadany samochód: C5 MKIII
  • Miejscowość: UK
Próbowałeś w C5? Ja tak I jest inaczej niż piszesz.
Moja córka nurkujaca pod zamykajaca sie klape I moje palce na ramce I klapa jest delikatnie sza.
Zresztą dzieci nie były miazdzone a wieszaly się na zamykajacych się szybach. Dlatego szyba powinna się cofnąć (jezeli nic nie było grzebane)
Co dalej nie zmienia faktu że to bajer do katalogu I nie jest wart kasy.
Sciemniane I opadające boczne lusterka tak, kamera cofania, czujniki cofania tak, aktywny tempomat, system kontroli obiektów w martwym polu tak.
Klapa automatyczna natomiast siedzi między systemem znajdującym miejsce na parkowanie równolegle a ostrzeganiem o zmianie pasa. Każdy chce mieć, nikt tak na prawde nie ma z tego korzyści ale fajnie się pochwalić.

Sent from my E6853 using Tapatalk

Offline Marcin Kaminski

  • Byle do przodu
  • *
  • Wiadomości: 311
  • Skąd: UK
  • Posiadany samochód: C5 MKIII
  • Miejscowość: UK
Nie był.
Inaczej, kiedyś to była norma, teraz klapy się zamykają i automatycznie i nikt nie jest miazdzony ani uduszony, wiec da się.

Sent from my E6853 using Tapatalk


Offline Marcin Kaminski

  • Byle do przodu
  • *
  • Wiadomości: 311
  • Skąd: UK
  • Posiadany samochód: C5 MKIII
  • Miejscowość: UK
No właśnie o to chodzi, że nie bezpieczeństwo a podejście citroena Dlatego dla mnie to bajer bez większej funkcjonalności.

Sent from my E6853 using Tapatalk

Offline Jakub Nawara

  • Wrzuca piąty bieg
  • ***
  • Wiadomości: 911
  • Posiadany samochód: C5 X7 163KM
No ja pytałem bo się zdziwiłem, że w Vectrze C z 2006 roku można i otworzyć i zamknąć

Wysłane z telefonu przy użyciu Tapatalka


Offline Paweł Cynamon

  • Mistrz prostej
  • **
  • Wiadomości: 447
  • Skąd: Krosno
  • Posiadany samochód: Citroen C5 Mk III Tourer 2.0 16V LPG HA3+
  • Miejscowość: Krosno
Mi akurat elektryczna klapa bardzo by się przydała. Często korzystam z bagażnika i często nie mam wolnych rąk idąc do samochodu. Kluczyk już z przyzwyczajenia zawsze mam w łapie, nawet gdy niosę coś oburącz.

Offline Maciej Brzozowski

  • Mistrz prostej
  • **
  • Wiadomości: 733
  • Skąd: DK
  • Posiadany samochód: C5 X7 2.0HDI RHR Tourer 09'
  • Miejscowość: DK
Paweł zawsze możesz aktywować sobie odryglowanie klapy pilotem :) nie musisz wtedy szukać przycisku tylko unieść za byle co ;)

Offline Piotr Zając

  • Byle do przodu
  • *
  • Wiadomości: 115
  • Skąd: Annopol
  • Posiadany samochód: Citroen C5 Tourer 2.0 HDI 2008r. Peugeot 508 SW, 2.0 HDI, 20124.
  • Miejscowość: Annopol
Paweł zawsze możesz aktywować sobie odryglowanie klapy pilotem :) nie musisz wtedy szukać przycisku tylko unieść za byle co ;)
Ooo a co to za funkcja i jak to aktywować? może była by to alternatywa, bo jak patrzę na te ceny potrzebnych części... Ostatnio widziałem sam siłownik za 400, a gdzie reszta? + to + tamto i wyjdzie tysiąc.
Ale to już było...
126p`89/126el`95/
Ford Sierra 2.0 DOHC`91/
Xantia 1.8 B+G`95r/
Alfa Romeo 156 1.9 JTD`02/
Xantia 2.1 TurboD combi`98/
Peugeot 407 SW 2.0 HDI`06/
Citroen C5 mk1 2003, 2.0 HDI/

Offline Maciej Brzozowski

  • Mistrz prostej
  • **
  • Wiadomości: 733
  • Skąd: DK
  • Posiadany samochód: C5 X7 2.0HDI RHR Tourer 09'
  • Miejscowość: DK
W dziale C4 Picasso masz dokładnie opisne wraz ze ścieżką w DB ;) Zrobiłem dokładnie jak tam i wsio działa ;) Dużo łatwiej z brzdącem na rękach dostać się do bagażnika bo nie muszę klikać stycznika tylko ciągnę klapr w górę w dowolnym miejscu

Offline Piotr Zając

  • Byle do przodu
  • *
  • Wiadomości: 115
  • Skąd: Annopol
  • Posiadany samochód: Citroen C5 Tourer 2.0 HDI 2008r. Peugeot 508 SW, 2.0 HDI, 20124.
  • Miejscowość: Annopol
W dziale C4 Picasso masz dokładnie opisne wraz ze ścieżką w DB ;) Zrobiłem dokładnie jak tam i wsio działa ;) Dużo łatwiej z brzdącem na rękach dostać się do bagażnika bo nie muszę klikać stycznika tylko ciągnę klapr w górę w dowolnym miejscu
To będę wiedział komu głowę zawracać jak nie dam rady.  :) A próbowałeś z tymi sprężynami na siłowniki klapy?
Ale to już było...
126p`89/126el`95/
Ford Sierra 2.0 DOHC`91/
Xantia 1.8 B+G`95r/
Alfa Romeo 156 1.9 JTD`02/
Xantia 2.1 TurboD combi`98/
Peugeot 407 SW 2.0 HDI`06/
Citroen C5 mk1 2003, 2.0 HDI/

Offline Maciej Brzozowski

  • Mistrz prostej
  • **
  • Wiadomości: 733
  • Skąd: DK
  • Posiadany samochód: C5 X7 2.0HDI RHR Tourer 09'
  • Miejscowość: DK
Z sprężynami ciężko bo jak dobrze pamiętam to jest tylko 1cm luzu na siłowniku jak klapa jest zamknięta...

Offline Artur Juchniewicz

  • Kierowca bombowca
  • ****
  • Wiadomości: 3 898
  • Skąd: Kielce
  • Posiadany samochód: Był C5, 2,2 HDI, 2001; jest MKIII tourer 3.0 HDI 2011
  • Miejscowość: Kielce
Jako nowy użytkownik C5 z taką klapą muszę napisać, że po półtora miesiącu użytkowania auta elektryczne otwieranie klapy z pilota to jeden z najfajniejszych bajerów mojej cepiątki. Przy zakupie nie zwracałem na to uwagi, ale przy codziennym użytkowaniu możliwość otwarcia klapy bez wykładania wszystkich siatek, wózka, itp na ziemię aby otworzyć bagażnik jest jednym z najbardziej użytecznych funkcji. No i nie muszę biegać za młodym bo sam czeka grzecznie żeby sobie nacisnąć przycisk i zamknąć klapę :-)